Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκτός από τη γενική ρύθμιση συστήματος για τη γραμματοσειρά δεν έχει άλλη μία ρύθμιση μόνο για τα notifications?

με greeklish είναι λογικό να εμφανίζονται σωστά γιατί είναι η default της Pebble. μπορεί να έχεις ήδη παρατηρήσει ότι όταν ένα μήνυμα π.χ. έχει και ελληνικούς και λατινικούς χαρακτήρες η γραμματοσειρά είναι διαφορετική....

 

Ναι ναι στις ρυθμίσεις των notifications "πείραξα" τα μεγέθη και δεν άλλαξε κάτι. Ισχύει αυτό που λες, το έχω παρατηρήσει.

Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα καθώς τα ονόματα τα βγάζει χωρίς τετραγωνάκια (αν δεις στην φωτό) ακόμα και ελληνικά να είναι γραμμένα. Απλά δεν βλέπεις την αρχή των μηνυμάτων και πρέπει να μπεις σε ένα ένα να δεις αν είναι κάτι που σε ενδιαφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ναι στις ρυθμίσεις των notifications "πείραξα" τα μεγέθη και δεν άλλαξε κάτι. Ισχύει αυτό που λες, το έχω παρατηρήσει.

Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα καθώς τα ονόματα τα βγάζει χωρίς τετραγωνάκια (αν δεις στην φωτό) ακόμα και ελληνικά να είναι γραμμένα. Απλά δεν βλέπεις την αρχή των μηνυμάτων και πρέπει να μπεις σε ένα ένα να δεις αν είναι κάτι που σε ενδιαφέρει.

 

τεσπα, δεν θα επιμείνω άλλο. Προφανώς δεν θυμάμαι καλά.

Το φοβερό βέβαια είναι ότι καθόμαστε και συζητάμε τέτοια αστεία ζητήματα ενώ έχουμε φτάσει πλέον στην έκδοση 4 του λογισμικού της Pebble και δυστυχώς δεν έχει γίνει τίποτα για την επίσημη υποστήριξη της γλώσσας μας από την εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

τεσπα, δεν θα επιμείνω άλλο. Προφανώς δεν θυμάμαι καλά.

Το φοβερό βέβαια είναι ότι καθόμαστε και συζητάμε τέτοια αστεία ζητήματα ενώ έχουμε φτάσει πλέον στην έκδοση 4 του λογισμικού της Pebble και δυστυχώς δεν έχει γίνει τίποτα για την επίσημη υποστήριξη της γλώσσας μας από την εταιρεία...

 

Κουβέντα να γίνεται. Είναι κρίμα να μην δίνει native υποστήριξη. Ίσως να βολεύεται στην πολύ καλή δουλειά που κάνουν οι developers στις γλώσσες και να μην βρίσκει λόγο να υποστηρίξει η ίδια όλες τις γλώσσες. Κακό βέβαια αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις μου ήρθε νέα αναβάθμιση. Το firmware πήγε στην 4.3.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παίδες,

 

Μετά από κάποια χρόνια το pebble Classic μου γερασμένο και ταλαιπωρημένο παρεδοσε πνεύμα μιας και έτσι απλά σταμάτησε να λειτουργεί!!

 

Προς έκπληξή μου αφού ακολουθησα ολόκληρη τηνν διαδικασια ( βίντεο με το πρόβλημα, φωτό με τον αριθμό υπόθεσης και το imei , στοιχεία) μου είπαν σήμερα ότι θα μου στείλουν άλλο!! lol

 

Και η ερώτηση προς εσάς που έχετε ακολούθησει την διαδικασία επίσης ( είστε καμποσοι από ότι βλέπω στα μύνηματα) τι σας έστειλαν καινούργιο σφραγισμένο ή ανακατασκευής ( μου είπαν να κρατήσω το φορτιστή)??

 

Αυτή η υπόσχεση τους έγινε ποτέ? Γιατί διαβασα σήμερα για μερική εξαγορά απο fitbit και τίτλους τέλους.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εδώ και μέρες φίλος.τελος το pebble

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω προβλήματα στο λογισμικό στα κινητά αν πάρει τα καλά της Fitbit

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι είχε αρνηθεί πριν λίγο καιρό εξαγορά από άλλη εταιρία με μεγαλύτερο ποσό.

Για ποιο λόγο τελικά δέχτηκε;

Δεν πιστεύω ότι θα επηρεαστεί ο τρόπος λειτουργίας των συσκευών της απλά ο,τι update έδωσε μέχρι τώρα, έδωσε.

Ελπίζω οι devs να μην τα αφήσουν στην μοίρα τους...

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ή Fitbit λέει ότι δεν θέλει τους πελάτες τις αλλά την τεχνολογία της pebble ίσως να υπάρχει συνέχεια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 3 μήνες το έχω...δεν θα υπάρχει πλέον εγγύηση λέει η pebble...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε mail και γραφει

 

Pebble <no_reply@pebble.com>

 

Dear Pebblers,

 

Thank you all for being such loyal supporters and champions of the Pebble community and brand. You helped start something fantastic when you backed our first Kickstarter project. Since then, we've shipped over 2 million Pebbles around the world!

 

We've loved sharing Pebble’s story with you—whether it’s a new product, software update, or simply staying in touch online and in person. Today, we're closing one chapter and inviting you along for what's next. We hope to answer as many questions as possible in our formal announcement, in Kickstarter Update #17, and on our Support site.

 

Pebble is joining Fitbit

Fitbit has agreed to acquire key Pebble assets. Due to various factors, Pebble can no longer operate as an independent entity, and we have made the tough decision to shut down the company. The deal finalized today preserves as much of Pebble as possible.

 

Pebble is ceasing all hardware operations. We are no longer manufacturing, promoting, or selling any new products. Active Pebble models in the wild will continue to work.

 

Making Awesome Happen will live on at Fitbit. Much of our team and resources will join Fitbit to deliver new “moments of awesome” in future Fitbit products, developer tools, and experiences. As our transition progresses, we’ll have exciting new stories to tell and milestones to celebrate.

 

It’s no doubt a bittersweet time. We’ll miss what we’re leaving behind, but are excited for what the future holds. It will be important for Pebblers to extend a warm welcome to Fitbit—as fans and customers—sharing what they love about Pebble and what they’d like to see next.

 

What you need to know

Pebble is no longer promoting, manufacturing, or selling any devices.

Pebble devices will continue to work as normal. No immediate changes to the Pebble user experience will happen at this time.

Pebble functionality or service quality may be reduced in the future.

Kickstarter backers will get refunds for any unfulfilled rewards by March 2017.

One-to-one Pebble support is no longer available.

Warranty support is no longer available for Pebble watches.

All unfulfilled pebble.com orders will be canceled and—if payment was taken—refunded.

Returns of pebble.com orders successfully completed before December 7, 2016 will be processed and refunded by our Support Team.

Pebble watches purchased at retail may be returned or exchanged based on the retailer’s return policy.

Pebblers can still find replacement charging cables and other compatible accessories (bands, skins, etc.) from Amazon.com and third-party vendors like GadgetWraps and Clockwork Synergy.

Developers have an exciting opportunity to reach and delight over 50 million users and counting.

 

Our heartfelt gratitude goes out to each and every Pebbler for supporting us over the years. Our community is vibrant. Our community is passionate. You are what made Pebble special and worth fighting for, every second of every day. We will always remember the love you showed Pebble, through thick and thin.

 

 

Until next time, thank you!

 

 

 

https://blog.getpebble.com/2016/12/07/fitbit/?utm_source=Master+Distro+-+Marketing+List&utm_campaign=9ac313d118-EMAIL_CAMPAIGN_2016_12_02&utm_medium=email&utm_term=0_fdec2078fc-9ac313d118-328013529&mc_cid=9ac313d118&mc_eid=07331ba616

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Έχετε να προτείνετε μεταλλικό μπρασελέ για το απλό pebble time? Που να μπαινοβγαίνει εύκολα όμως...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Και εγώ περιμένω ένα time steel. Ελπίζω να μην το παρατήσουν στην τύχη του για μελλοντικά software updates.

Δεν θα ξαναβγεί update δυστυχώς.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν θα ξαναβγεί update δυστυχώς.

 

(S7 edge & Tapatalk)

 

Μαχαιριά κανονική ήταν αυτή :( Πάνω που είχα φτιαχτεί να το αγοράσω, μπαίνω εδώ και μόνο που δεν έκλαψα διαβάζοντας όλα αυτά. Ήταν το μόνο που είχε αυτά ακριβώς που ήθελα (η δεν έχω ακόμη ανακαλύψει άλλο). Allways On οθόνη με κορυφαία αναγνωσιμότητα στο ήλιο, back light φωτισμό αν χρειαστεί το βράδυ, ελάχιστη κατανάλωση και γενικά μεγάλη αυτονομία. Κρίμα..!!

 

Αν παρόλα αυτά πάρει κανείς το ρίσκο:

 

1) Είναι τελειωμένο οτι δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχιστεί η υποστήριξή του, τουλάχιστον σε επίπεδο software από την άλλη εταιρία;

2) Mπορεί να βρει κάπου το τελευταίο firmware και ότι απαιτείτε τέλος πάντων, για να έχει ελληνικό μενού και σωστή απεικόνιση των notifications ?

3) Γενικότερα θα δουλεύει σωστά με το τελευταίο firmware η έχει bugs που τελικά θα παραμείνουν;

4) Το Time με το Time Steel είναι το ίδιο hardware και αλλάζει μόνο το σασί;

5) Υπάρχει κάποιος ανταγωνιστής με παρόμοια χαρακτηριστικά;

 

Θα με βοηθήσει πολύ όποιος απαντήσει.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα λες ισχύουν φίλε μου. Είναι εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει! Ακόμα και αν δεν θυμίζει τόσο ρολόι,το θεωρώ τρομερή gadgetια.

Είναι τελειωμένο δυστυχώς. Δεν πρόκειται να συνεχιστεί η υποστήριξη αυτού ή οποιουδήποτε pebble.

Τα pebble έχουν από πίσω τους μια τρομερή κοινότητα η οποία το υποστήριξε πάρα πολύ με εφαρμογές και πραγματικά άπειρα watchfaces. Ο,τι χρειαστείς θα τα βρεις. Για τα ελληνικά πχ, κάπου έχω κρατήσει το link με τα αρχεία. Όταν έρθει η ώρα και το χρειαστείς το βλέπουμε.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα λες ισχύουν φίλε μου. Είναι εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει! Ακόμα και αν δεν θυμίζει τόσο ρολόι,το θεωρώ τρομερή gadgetια.

Είναι τελειωμένο δυστυχώς. Δεν πρόκειται να συνεχιστεί η υποστήριξη αυτού ή οποιουδήποτε pebble.

Τα pebble έχουν από πίσω τους μια τρομερή κοινότητα η οποία το υποστήριξε πάρα πολύ με εφαρμογές και πραγματικά άπειρα watchfaces. Ο,τι χρειαστείς θα τα βρεις. Για τα ελληνικά πχ, κάπου έχω κρατήσει το link με τα αρχεία. Όταν έρθει η ώρα και το χρειαστείς το βλέπουμε.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

 

Πραγματικά όσο διαβάζω και μαθαίνω για τη συσκευή αυτή, τόσο περισσότερο λυπάμαι γι αυτό που της συνέβη. Και έχει και πάρα πολλούς χρήστες σε όλο τον κόσμο επίσης. Απλά τραγικό.

 

Ανταγωνιστής άραγε υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όσο διαβάζω και μαθαίνω για τη συσκευή αυτή, τόσο περισσότερο λυπάμαι γι αυτό που της συνέβη. Και έχει και πάρα πολλούς χρήστες σε όλο τον κόσμο επίσης. Απλά τραγικό.

 

Ανταγωνιστής άραγε υπάρχει;

 

Εγώ το γύρισα σε garmin (forerunner 235) λόγο προπονήσεων (τρέξιμο)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...