Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε κανένας το pebble 2 με τους παλμους? Το παλιό πουλήθηκε και σκέφτομαι μήπως πάρω κανένα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το δικό μου pebble time μέσω Αμαζον. Εβαλα και το ελληνικό πακέτο όπως παραπάνω στο λίνκ αλλά έχω μια βασική απορία: επείδη το πήρα από κατάστημα από Αγγλία μέσω Αμαζον με καλύπτει εγγύηση εδώ στην Ελλάδα; και αν ναι πως;

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Και γω από Amazon το είχα πάρει. Σε καλύπτει εγγύηση απλά μιλάς κατευθείαν με την pebble. Μέσω email. Είναι απίστευτοι απλά στην εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρε κανένας το pebble 2 με τους παλμους? Το παλιό πουλήθηκε και σκέφτομαι μήπως πάρω κανένα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω από Amazon το είχα πάρει. Σε καλύπτει εγγύηση απλά μιλάς κατευθείαν με την pebble. Μέσω email. Είναι απίστευτοι απλά στην εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να σε καλύψει η εγγύηση πρέπει να έχεις την απόδειξη αγοράς απο αμαζον; δεν μου έχει στείλει ακόμα ο πωλητής εδώ και 15 ημέρες που την εχω ζητήσει.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να σε καλύψει η εγγύηση πρέπει να έχεις την απόδειξη αγοράς απο αμαζον; δεν μου έχει στείλει ακόμα ο πωλητής εδώ και 15 ημέρες που την εχω ζητήσει.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν χρειαζεται. Οταν ερθει η ωρα θα σου ζητησει η pebble τα στοιχεια που εχει το ρολοι σου απο πισω,κατι αριθμοι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το pebble steel :D και θέλω να μου πείτε πως περνάω το Patch για τα ελληνικά!

πήγα και κατέβασα αυτό εδώ

http://pebblebits.com/

 

άλλα όταν το ανοίγω με την εφαρμογή λεει οτι δεν υποστηρίζεται!

 

στην αρχή έβαλα την παλιά εφαρμογή και ενω έκανε Update δεν προχωρούσε και μου ζητούσε την καινούριο την οποία και έβαλα και έκανε και εκεί update

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το pebble steel :D και θέλω να μου πείτε πως περνάω το Patch για τα ελληνικά!

πήγα και κατέβασα αυτό εδώ

http://pebblebits.com/

 

άλλα όταν το ανοίγω με την εφαρμογή λεει οτι δεν υποστηρίζεται!

 

στην αρχή έβαλα την παλιά εφαρμογή και ενω έκανε Update δεν προχωρούσε και μου ζητούσε την καινούριο την οποία και έβαλα και έκανε και εκεί update

Δες εδώ

https://github.com/MarSoft/pebble-firmware-utils/wiki/Language-Packs

και εδώ

https://github.com/MarSoft/pebble-firmware-utils/wiki/How-to-install-language-pack-on-Android

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τώρα το είδα αυτό και είμαι στο να το δοκιμάσω! Ευχαριστώ πολύ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το καινούριο pebble 2. Γενικά σαν εμπειρία χρήσης τα pebble, έχουν κάποιο πρόβλημα;

 

 

 

Οθόνη και κουμπιά βγάζουν θέμα. Με ένα search θα στα βγάλει όλα.προσοπικα δεν μου άρεσε ούτε το 1 ούτε το 2 δείχνει κάπως παιδικό και το 2 για τα χαρακτηριστικά/τιμή δεν λέει και πολλά!τωρα αν πας συχνά από iOS σε android είναι μια καλή λύση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη και κουμπιά βγάζουν θέμα. Με ένα search θα στα βγάλει όλα.προσοπικα δεν μου άρεσε ούτε το 1 ούτε το 2 δείχνει κάπως παιδικό και το 2 για τα χαρακτηριστικά/τιμή δεν λέει και πολλά!τωρα αν πας συχνά από iOS σε android είναι μια καλή λύση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Θα τι σκεφτώ λίγο παραπάνω..

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Μετά από κάποια χρόνια το pebble Classic μου γερασμένο και ταλαιπωρημένο παρεδοσε πνεύμα μιας και έτσι απλά σταμάτησε να λειτουργεί!!

 

Παρότι λοιπόν ουσιαστικά εκτός εγγύησης (το έχω απο το 2014) είπα να δοκίμασω να στείλω μαιλ στην pebble μπας και βγάλω κάτι....

 

Προς έκπληξή μου αφού ακολουθησα ολόκληρη τηνν διαδικασια ( βίντεο με το πρόβλημα, φωτό με τον αριθμό υπόθεσης και το imei , στοιχεία) μου είπαν σήμερα ότι θα μου στείλουν άλλο!! lol

 

Και η ερώτηση προς εσάς που έχετε ακολούθησει την διαδικασία επίσης ( είστε καμποσοι από ότι βλέπω στα μύνηματα) τι σας έστειλαν καινούργιο σφραγισμένο ή ανακατασκευής ( μου είπαν να κρατήσω το φορτιστή)??

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Είμαι πολύ κοντά στο να πάρω το Pebble Time. Δυο πράγματα με κρατούν. Τα προβλήματα που λέτε ότι βγάζουν και το πως συμπεριφέρονται με τα Huawei. Έχει κανείς εμπειρία από συνδεσιμότητα με Huawei;

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τα ελληνικά είχαμε καμία εξέλιξη. Ξέρω ότι μπορούμε να περάσουμε unofficial αλλά εγώ αναφέρομαι σε official.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά είχαμε καμία εξέλιξη. Ξέρω ότι μπορούμε να περάσουμε unofficial αλλά εγώ αναφέρομαι σε official.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να δοθεί εύκολα official. Εχουν δώσει τις πληροφορίες ώστε να βγαίνουν unofficial πολύ εύκολα, χωρίς να χάνεται η εγγύηση. Δεν βλέπω το λόγο να περιμένει κανείς τίποτα, και να βγεί, καλύτερο δεν θα είναι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για ειδοποιήσεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

 

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ειδοποιήσεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

 

 

Εστάλη από το Mate 8

 

δεν χρειάζεται καμία επιπλέον εφαρμογή για ειδοποιήσεις!! η εφαρμογή της Pebble σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές. αυτό που λες γινόταν τα πρώτα χρόνια της Pebble!!

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται καμία επιπλέον εφαρμογή για ειδοποιήσεις!! η εφαρμογή της Pebble σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές. αυτό που λες γινόταν τα πρώτα χρόνια της Pebble!!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. :)

Ευτυχής κάτοχος ενός Pebble Time!

Κάνει όσα ήθελα και ακόμα περισσότερα.

Αν έχετε να προτείνετε τίποτα must have apps...

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. :)

Ευτυχής κάτοχος ενός Pebble Time!

Κάνει όσα ήθελα και ακόμα περισσότερα.

Αν έχετε να προτείνετε τίποτα must have apps...

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Nα το χαρεις Κωνσταντινε !

Δοκιμασε το στο νερο για να εισαι σιγουρος ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nα το χαρεις Κωνσταντινε !

Δοκιμασε το στο νερο για να εισαι σιγουρος ;)

Να σαι καλα φίλε μου Θανάση!

Το φοβάμαι ρε συ γιατί έχω ενθουσιαστεί και θα ξενερώσω αν τελικά πάρει τίποτα νερά.

Το μόνο περίεργο που έχω συναντήσει είναι αυτό με τους χαρακτήρες που φαίνεται στη φωτό. Το κάνει μόνο οταν πάω στη λίστα με τα notifications και όχι όταν μπω σε κάποιο από αυτά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161104/fc2c6de036944e945c20b390c653afd4.jpg

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο και σε εμενα. δειχνει τετραγωνακια αλλα οταν μπω σε καποιο απο αυτα μπορω να διαβασω την ειδοποιηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θανάση. Ίσως αν βάζαμε όλο το πακέτο των ελληνικών και όχι μόνο τους ελληνικούς χαρακτήρες, να άλλαζε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω βαλει και δεν ξερω. Αν το εχει βαλει καποιος αλλος ας μας πει :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχω πλέον κάποιο Pebble και έτσι δεν θυμάμαι πολύ καλά, αλλά νομίζω ότι η μη σωστή εμφάνιση των ελληνικών χαρακτήρων σε κάποιες περιπτώσεις, έχει να κάνει με το μέγεθος της γραμματοσειράς που έχετε επιλέξει. Δοκιμάστε να το μεγαλώσετε ή να το μικρύνετε λίγο να δείτε αν φτιάχνει...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχω πλέον κάποιο Pebble και έτσι δεν θυμάμαι πολύ καλά, αλλά νομίζω ότι η μη σωστή εμφάνιση των ελληνικών χαρακτήρων σε κάποιες περιπτώσεις, έχει να κάνει με το μέγεθος της γραμματοσειράς που έχετε επιλέξει. Δοκιμάστε να το μεγαλώσετε ή να το μικρύνετε λίγο να δείτε αν φτιάχνει...

 

Kαλημέρα! Δοκίμασα και τη μικρή και τη μεγάλη γραμματοσειρά αλλά φταίει η γλώσσα καθώς οι ειδοποιήσεις με greeklish εμφανίζονται κανονικά.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Δοκίμασα και τη μικρή και τη μεγάλη γραμματοσειρά αλλά φταίει η γλώσσα καθώς οι ειδοποιήσεις με greeklish εμφανίζονται κανονικά.:worry:

 

εκτός από τη γενική ρύθμιση συστήματος για τη γραμματοσειρά δεν έχει άλλη μία ρύθμιση μόνο για τα notifications?

με greeklish είναι λογικό να εμφανίζονται σωστά γιατί είναι η default της Pebble. μπορεί να έχεις ήδη παρατηρήσει ότι όταν ένα μήνυμα π.χ. έχει και ελληνικούς και λατινικούς χαρακτήρες η γραμματοσειρά είναι διαφορετική....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...