Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανεις που να έχει το pebble συνδεδεμένο με iPhone? προσπαθώ να το συνδέσω χωρίς αποτέλεσμα. Φτάνει στο σημείο που βάζω recovery το ρολόι ,μετά το βρίσκει το κινητό πατάω πάνω και γράφει αποτυχία σύνδεσης. Έχω απεγκαταστησει την εφαρμογή 15 φορές και συνέχεια το ίδιο.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον χθες βραδυ εστειλα μηνυμα στην Pebble εξηγωντας το προβλημα που αντιμετωπιζω και σε λιγοτερο απο 24 ωρες με ειδοποιησαν οτι θα γινει αντικατασταση του ρολογιου! Πραγματικα εμεινα εκπληκτος τοσο απο την τοσο αμεση ανταποκριση οσο και απο την αντικατασταση της συσκευης χωρις τα μα-μου που περιμενα! Μπραβο Pebble!
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι υποστιριξη !

 

Αν σου στειλουν mail για να στειλεις πισω το ρολοι να προσεξεις στο εντυπο που θα εκτυπωσεις να δεις αν γραφει την χωρα του παραληπτη, σε εμενα που μου εστειλαν εγραφε street: Marseiller - city : Duisburg και στο Country ειχε κενο και εγραψα μονος μου Germany.

Επισης οταν σου στειλουν tn με το κανουριο σου ρολοι πες μας απο που το στελνουν, απο ευρωπη ή απο ασια ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια! Τους εστειλα ενα ακομα μηνυμα μηπως γινεται και μου το στειλουν σε μαυρο χρωμα γιατι με το κοκκινο δεν ειμαι απολυτως ευχαριστημενος και περιμενω απαντηση...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χρησιμοποιεί classic pebble σε android mm. Μια άποψη. Έχω αποσυνδέσεις και σίγουρα δεν φταίω ούτε εγώ ούτε το κινητό. Έχω κάνει ένα κάρο factory reset και στα 2.

Είμαι στο περίμενε από το support.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ακομα αμεση απαντηση της Pebble με ενημερωσαν οτι θα μου στειλουν εν τελει το Μαυρο Pebble Time! Οποτε λογικα τελη της επομενης βδομαδας, αρχες της μεθεπομενης θα το εχω στα χερια μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλα !!!

 

Μηνύματα viber εμφανίζει στην οθόνη ;

 

Να απαντήσουμε από το ρολόι σε μήνυμα υπάρχει δυνατότητα ;

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά χθες ηρθε το καινουργιο μου Pebble Time σε μαυρο χρωμα οπως το ζητησα! Το θεμα ειναι πως ενω μου είπαν πως θα μου ερθει mail με την διευθυνση στην οποια θα αποστειλω το ελατωματικό, αυτο ακόμα δεν εχει ερθει... Εαν περασει καμια βδομαδα και δεν μου στειλουν κατι θα τους στειλω εγω... Edited by theotsal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του steel... Να ρωτήσω κάτι?Επειδή για αντροιντ βλέπω ότι το πακέτο ελληνικών έχει φτάσει μέχρι την 2.9 υπάρχει τρόπος να περάσουμε ελληνικά στην έκδοση 3.12 ?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του steel... Να ρωτήσω κάτι?Επειδή για αντροιντ βλέπω ότι το πακέτο ελληνικών έχει φτάσει μέχρι την 2.9 υπάρχει τρόπος να περάσουμε ελληνικά στην έκδοση 3.12 ?

Δεν έχεις πρόβλημα. Και γω σε αυτή την έκδοση είμαι με ελληνικά κανονικά.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα. Και γω σε αυτή την έκδοση είμαι με ελληνικά κανονικά.

 

Sent from S7 edge

 

Τότε τι κάνω λάθος?Όταν το περάσω μετά να κόψω την αναβάθμιση ?Γιατί όταν κάνω update μετά τα ξαναχανει

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Τότε τι κάνω λάθος?Όταν το περάσω μετά να κόψω την αναβάθμιση ?Γιατί όταν κάνω update μετά τα ξαναχανει

Κάνε απεγκατασταησ της επίσημης εφαρμογής. Αναβαθμίσε το και μετά περνά την γλώσσα. Τα 2 αρχεία θα τα βρεις πιο πίσω

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν βλέπω προκοπή...Κατέβασα το πακέτο ελληνικών εβραικων κτλ το έτρεξα αλλά τπτ.Εντωμεταξυ δεν βρίσκω παλιά και νέα εφαρμογή για το Pebble... ΜΟΝΟ μια και δεν βρίσκει updates.. 3.12.1έχω.Εντωμεταξυ μέχρι τώρα νόμιζα ότι έπρεπε να κάνω διαδικασία με create custom firmware αλλά βλέπω ότι εσείς το κάνετε με άλλο τρόπο Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν βλέπω προκοπή...Κατέβασα το πακέτο ελληνικών εβραικων κτλ το έτρεξα αλλά τπτ.Εντωμεταξυ δεν βρίσκω παλιά και νέα εφαρμογή για το Pebble... ΜΟΝΟ μια και δεν βρίσκει updates.. 3.12.1έχω.Εντωμεταξυ μέχρι τώρα νόμιζα ότι έπρεπε να κάνω διαδικασία με create custom firmware αλλά βλέπω ότι εσείς το κάνετε με άλλο τρόπο

Γιαυτό σου λέω πήγαινε πιο πίσω να διαβάσεις. Καντα από την αρχή όλα.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι τα κάνα... Σου είναι εύκολο να μου γράψεις την σειρά της διαδικασίας δεδομένου ότι δεν υπάρχει πλέον παλιά εφαρμογή?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι τα κάνα... Σου είναι εύκολο να μου γράψεις την σειρά της διαδικασίας δεδομένου ότι δεν υπάρχει πλέον παλιά εφαρμογή?

Το κατάφερα τελικά....Έκανα λάθος και έτρεχα κανονικά το app ενώ έπρεπε να το κάνω όταν απλά κατέβασα την εφαρμογή στην αρχή...Μια ερώτηση όμως..Μετάφραση έχει μόνο για τις ειδοποιήσεις όχι για το menu ε?Και επίσης υπάρχει κάποιο τρικ για να ενεργοποιηθεί το led για να ανάβει στις ειδοποιήσεις ?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα τελικά....Έκανα λάθος και έτρεχα κανονικά το app ενώ έπρεπε να το κάνω όταν απλά κατέβασα την εφαρμογή στην αρχή...Μια ερώτηση όμως..Μετάφραση έχει μόνο για τις ειδοποιήσεις όχι για το menu ε?Και επίσης υπάρχει κάποιο τρικ για να ενεργοποιηθεί το led για να ανάβει στις ειδοποιήσεις ?

Ωραίος! Το μενού όχι παραμένει αγγλικά αλλά σιγά διαβάζεται εύκολα. Όχι αυτό με το Led δεν το έχω διαβάσει κάπου. Έχει τη δόνηση όμως αποκλείεται να μην το καταλαβεις

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι εκεί στην Pebble είναι πέραν του δεόντως επαγγελματίες..Το ρολόι παρουσίασε στην οθόνη κάτω χαμηλά κατά μήκος κίτρινολα και τους έστειλα μειλ με το πρόβλημά με φώτο και μου απάντησαν ότι θα γίνει χρήση της εγγύησης στέλνοντας άλλο ζητώντας μου στοιχεία αποστολής..Και όλα αυτά μέσα στο Σ/Κ
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω και γω. Εμένα παρουσίασε η οθόνη γραμμές και βασικά δεν έβλεπες τι έγραφε. Μετά από φωτογραφία που τους έστειλα κλπ μου έστειλαν καινούριο το οποίο ήδη μου ήρθε και το φοράω. Αύριο τους στέλνω το παλιό πίσω με δικά τους έξοδα πληρωμενα. Αψογοι απλά.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω και γω. Εμένα παρουσίασε η οθόνη γραμμές και βασικά δεν έβλεπες τι έγραφε. Μετά από φωτογραφία που τους έστειλα κλπ μου έστειλαν καινούριο το οποίο ήδη μου ήρθε και το φοράω. Αύριο τους στέλνω το παλιό πίσω με δικά τους έξοδα πληρωμενα. Αψογοι απλά.

 

Sent from S7 edge

 

Ποσες μερες σου πηρε το παρε δωσε?Εμενα μου ζητησαν φωτο και αριθμο υποθεσης οπως το περιγραφει πιο πισω ο kianokranos αλλα βλεπω οτι το προβλημα ειναι μαλλον σε ολα τα ρολογια με την κιτρινιλα σε αλλα πολυ και σε αλλα λιγο...Σκεφτομαι να τους ζητησω και ενα μεταλλικο μπρασελε -με χρεωση δικη μου εννοειται -μιας και πιστευω οτι ισως αυτοι το αποστειλλουν αμμεσα και ενα δευτερο καλωδιο φορτισης επειδη και αυτο ειναι δυσευρετο και αν γινει καμια στραβη θα ψαχνομαι...Εκτος και αν ειναι κανενας εδω στο νημα που τα εχει και θελει να τα πουλησει:lol:

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες σου πηρε το παρε δωσε?Εμενα μου ζητησαν φωτο και αριθμο υποθεσης οπως το περιγραφει πιο πισω ο kianokranos αλλα βλεπω οτι το προβλημα ειναι μαλλον σε ολα τα ρολογια με την κιτρινιλα σε αλλα πολυ και σε αλλα λιγο...Σκεφτομαι να τους ζητησω και ενα μεταλλικο μπρασελε -με χρεωση δικη μου εννοειται -μιας και πιστευω οτι ισως αυτοι το αποστειλλουν αμμεσα και ενα δευτερο καλωδιο φορτισης επειδη και αυτο ειναι δυσευρετο και αν γινει καμια στραβη θα ψαχνομαι...Εκτος και αν ειναι κανενας εδω στο νημα που τα εχει και θελει να τα πουλησει:lol:

Τπτ σε 2 3 μέρες ανταλλαγή email σύμφωνα με την φόρμα που ήθελαν τους έστειλα ότι ήθελαν. Σου έρχεται καινούριο ρολόι στο κουτί σφραγισμένο. Οπότε μη ζητήσεις καλώδιο. Τα έχει μέσα σαν καινούριο. Απλά μπρασελε δεν ξέρω. Τους μπερδεύεις έτσι και δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται. Το πολύ να σου πουν μπες στο σαιτ και πάρτο μόνος σου.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η υποστιριξη της pebble ειναι σε αλλο επιπεδο !

 

Αν σου στειλουν mail για να στειλεις πισω το ρολοι να προσεξεις στο εντυπο που θα εκτυπωσεις να δεις αν γραφει την χωρα του παραληπτη, σε εμενα που μου εστειλαν εγραφε street: Marseiller - city : Duisburg και στο Country ειχε κενο και εγραψα μονος μου Germany.

Φυσικα στο εντυπο να γραψεις και τα δικα σου στοιχεια

 

Παντος, αν θυμαμαι καλα υπαρχει καποια κιτρινιλα στα pebble, θα την δεις κυριος σε λευκο φοντο. Στα δικα μου στα δυο πρωτα ειχα στο κατω μερος και ηταν ευκολα ορατη σε λευκο φοντο, σε αυτο που εχω τωρα υπαρχει ''υποψια'' στο κατω μερος, γραφω ''υποψια'' γιατι ναι μεν υπαρχει αλλα πρεπει να ζορισω τα ματια μου για να τη δω !

 

 

edit: Αν σου ζητησουν να επιστρεψεις το ρολοι ,θα επιστρεψεις μονο το ρολοι, χωρις λουρακι χωρις φορτιστη. Το λουρακι και ο φορτιστης ειναι δικα σου και θα σου στειλουν παλι καινουριο σφραγισμενο με τα αξεσουαρ του

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...