Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπει γιατί είναι ογκώδες κουτί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οποτε εφυγα για banggood. Σε καρτα μνημη στα 34 ευρω δεν ειχε μπει τελωνειο. Αλλα εχεις δικιο παραειναι μεγαλο το δεμα για να περασει χωρις να μπει. Απο το να βγει στα 50+ καλυτερα στη μεση και εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποτε εφυγα για banggood. Σε καρτα μνημη στα 34 ευρω δεν ειχε μπει τελωνειο. Αλλα εχεις δικιο παραειναι μεγαλο το δεμα για να περασει χωρις να μπει. Απο το να βγει στα 50+ καλυτερα στη μεση και εισαι σιγουρος.
Αυτά φαίνονται, τι θα τον πεις 5€ το πήρα και το γράφει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εφυγα για banggood. Σε καρτα μνημη στα 34 ευρω δεν ειχε μπει τελωνειο. Αλλα εχεις δικιο παραειναι μεγαλο το δεμα για να περασει χωρις να μπει. Απο το να βγει στα 50+ καλυτερα στη μεση και εισαι σιγουρος.
39,99 έχει στο Γερμανικό Amazon, και μου πετάει και voucher για -10%.c5867284f40e27cf4cf3ee8d4543d839.jpg
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει να περάσει τελωνείο δέμα από Aliexpress που ο πωλητής το στέλνει από ευρωπαϊκή αποθήκη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως το στέλνει απο Ευρώπη δε θα περάσει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

€ 979,41 20%OFF | Xiaomi Notebook laptop Pro 15.6 Intel Core I7 16G ram 256GB ssd Windows 10 2G DDR4 2400 1920x1080 Fingerprint Recognition

https://s.click.aliexpress.com/e/rsvkz7lO

αυτός στέλνει από Ισπανία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το AliExpress για φτηνές αγορές κάτω από 22 ευρώ λόγο τελωνείου αλλά αυτό που σου εμφανίζει μετά από την παραγγελία που σου λέει ότι ο πωλητής έχει διορία να στείλει την παραγγελία σου μετά από 12 μέρες σε άλλους μετά από 8 μέρες και πάει λέγοντας υπάρχει περίπτωση να το δούμε ΠΡΙΝ την αγορά ώστε να ξέρουμε από νωρίτερα πόσες μέρες έχει βάλει βέτο και να επιλέξουμε αυτόν που το κάνει shipping νωρίς π.χ στο ebay κατά 99% την επόμενη φεύγει η παραγγελία σου στο AliExpress δεν παίζει κάτι τέτοιο;;
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το AliExpress για φτηνές αγορές κάτω από 22 ευρώ λόγο τελωνείου αλλά αυτό που σου εμφανίζει μετά από την παραγγελία που σου λέει ότι ο πωλητής έχει διορία να στείλει την παραγγελία σου μετά από 12 μέρες σε άλλους μετά από 8 μέρες και πάει λέγοντας υπάρχει περίπτωση να το δούμε ΠΡΙΝ την αγορά ώστε να ξέρουμε από νωρίτερα πόσες μέρες έχει βάλει βέτο και να επιλέξουμε αυτόν που το κάνει shipping νωρίς π.χ στο ebay κατά 99% την επόμενη φεύγει η παραγγελία σου στο AliExpress δεν παίζει κάτι τέτοιο;;

 

Όταν είσαι σε ένα προϊόν πάτα πάνω στις πληροφορίες package and shipping. Εκεί θα λέει τα μεταφορικά την εταιρία αποστολής στο τέλος λέει ship out withing x days.

Screenshot-20191117-091330.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε ένα προϊόν πάτα πάνω στις πληροφορίες package and shipping. Εκεί θα λέει τα μεταφορικά την εταιρία αποστολής στο τέλος λέει ship out withing x days.

 

Screenshot-20191117-091330.jpg

Ενώ κοιτάω πάντα τις πληροφορίες σε ότι αφορά το shipping αυτήν την λεπτομέρια κάτω δεν την πρόσεξα ποτέ... Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ένας πωλητής στο Ali υποστηρίζει ότι ενώ στέλνει από Κίνα, δεν υπάρχει επιβάρυνση δασμών και τελωνείου. του έστειλα ένα μήνυμα από περιέργεια να μου εξηγήσει πως το κάνει αυτό, και μου έστειλε την εξής απάντηση.

Hello dear, the import duty and taxes has been included in the total price, our shipping company will deal with customs clearance and pay taxes for you.

ειναι δυνατόν να μπορεί να το κάνει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ένας πωλητής στο Ali υποστηρίζει ότι ενώ στέλνει από Κίνα, δεν υπάρχει επιβάρυνση δασμών και τελωνείου. του έστειλα ένα μήνυμα από περιέργεια να μου εξηγήσει πως το κάνει αυτό, και μου έστειλε την εξής απάντηση.

Hello dear, the import duty and taxes has been included in the total price, our shipping company will deal with customs clearance and pay taxes for you.

ειναι δυνατόν να μπορεί να το κάνει αυτό?

 

Ίσως είναι καποιο DropShipping Απο κανένα μεγάλο κατάστημα (Gearbest ,Bangood κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να δούμε αν τα customer reviews ειναι fake?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να δούμε αν τα customer reviews ειναι fake?
Δεν νομίζω. Πάντως εγώ τα reviews που έχω γράψει στο aliexpress, ακόμα και αρνητικά, έχουν μπει. Συνήθως, όταν υπάρχουν πολλά reviews και με φωτογραφίες για ένα προϊόν μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα. Όταν είναι πολύ λίγα, δύσκολο να καταλάβεις αν είναι αληθινά ή fake. Πάντως εγώ πιο πολύ δίνω βάση στα reviews του aliexpress πάρα των γνωστών κινεζομάγαζων.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να δούμε αν τα customer reviews ειναι fake?
Γιατί υπάρχει για οποιαδήποτε πλατφόρμα αυτό που ζητάς;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να δούμε αν τα customer reviews ειναι fake?

 

Ναι υπάρχει. Ονομάζεται κριτική ικανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Ονομάζεται κριτική ικανότητα.

όταν δεις δέκα θετικά σχόλια και ένα άλλο που γράφει ότι το προϊόν είναι για πέταμα και ότι όλα τα θετικά reviews είναι fake, τι συμπέρασμα βγάζεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν δεις δέκα θετικά σχόλια και ένα άλλο που γράφει ότι το προϊόν είναι για πέταμα και ότι όλα τα θετικά reviews είναι fake, τι συμπέρασμα βγάζεις?
Πώς ξέρεις ότι όλα τα θετικά reviews είναι fake;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

όταν δεις δέκα θετικά σχόλια και ένα άλλο που γράφει ότι το προϊόν είναι για πέταμα και ότι όλα τα θετικά reviews είναι fake, τι συμπέρασμα βγάζεις?

 

Διαβάζω και τα 11 μηνύματα. Και κοιτάω και το προϊόν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κανένας τρόπος για να μου έρθουν τα δέματα στην πόρτα χωρίς συστημένο; αυτά που αγοράζω χωρίς track number έρχονται κανονικά στην πόρτα μου, ενώ τα άλλα που αγοράζω με aliexpress standart shipping έρχονται συστημένο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κανένας τρόπος για να μου έρθουν τα δέματα στην πόρτα χωρίς συστημένο; αυτά που αγοράζω χωρίς track number έρχονται κανονικά στην πόρτα μου, ενώ τα άλλα που αγοράζω με aliexpress standart shipping έρχονται συστημένο.
Ώστε μετά να χαθεί και να τρέχεις τον πωλητή ότι αυτός φταίει και να σου κάνει refund;

Δεν νομίζω ότι πωλητής που κανονικά στέλνει με συστημένο, θα δεχτεί να το στείλει χωρίς ανίχνευση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ώστε μετά να χαθεί και να τρέχεις τον πωλητή ότι αυτός φταίει και να σου κάνει refund;

Δεν νομίζω ότι πωλητής που κανονικά στέλνει με συστημένο, θα δεχτεί να το στείλει χωρίς ανίχνευση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Κατάλαβα, πρέπει να ζητήσω από τον πωλητή να μου στείλει χωρίς ανίχνευση. Ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ισως στελνει το δέμα με την UBI smart parcel http://www.ubismartparcel.com/en .

Γινεται ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ του δέματος (το κανει η ίδια η UBI!), και παρέλαμβανεις δέμα μέσω Βελγίου χωρίς custom declaration πανω (αφου είχε γίνει τελωνειακή εκκαθάριση στην Κίνα) και ΚΑΝΕΝΑΝ έλεγχο στο τελωνείο!

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...