Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα dispute στο aliexpress μπορουν να κλεισουν και να ξανανοίξουν. Απλα κλείνεις το dispute!Δεν υπαρχει προβλημα.Ακομα θα εχεις προστασία.

OK, το έκλεισα. Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει περίπτωση να ισχύει αυτό που είπε, οτι δηλαδή είχε πρόβλημα το tracking και δεν ενημερωνόταν;

Άλλες 3 παραγγελίες που έκανα εκείνες τις μέρες έφτασαν την προηγούμενη εβδομάδα, το δικό του πακέτο φαίνεται να ξεκίνησε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OK, το έκλεισα. Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει περίπτωση να ισχύει αυτό που είπε, οτι δηλαδή είχε πρόβλημα το tracking και δεν ενημερωνόταν;

Άλλες 3 παραγγελίες που έκανα εκείνες τις μέρες έφτασαν την προηγούμενη εβδομάδα, το δικό του πακέτο φαίνεται να ξεκίνησε σήμερα.

 

Σε πάρα πολλά δέματα με china post που έχω παραλάβει, πολλές φορές έκανε και 10 και 15 ημέρες να δω κίνηση στα ΕΛΤΑ.

Στο site της china ομως έδειχνε κανονικά ότι ξεκίνησε αλλά με ένα σωρό στάσεις μέσα στην Κίνα.

Άρα πολύ πιθανόν αν και όχι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε πάρα πολλά δέματα με china post που έχω παραλάβει, πολλές φορές έκανε και 10 και 15 ημέρες να δω κίνηση στα ΕΛΤΑ.

Στο site της china ομως έδειχνε κανονικά ότι ξεκίνησε αλλά με ένα σωρό στάσεις μέσα στην Κίνα.

Άρα πολύ πιθανόν αν και όχι σίγουρο.

To θέμα είναι οτι ούτε στην China Post φαινόταν κίνηση, για αυτό μου "βρομούσε" η υπόθεση.

 

Τέλος πάντων, θα δούμε. Το άλλο θέμα μου τώρα είναι οτι, μαζί με το dispute, έδωσα παραγγελία για την ίδια θήκη σε άλλο έμπορο και τώρα θα μου έρθουν και τα δύο πακέτα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να πω και εγω το προβλημα μου μηπως εχει συναντησει καποιος κατι παρομοιο και μπορει να με βοηθησει.

Εκανα κανονικα λογαριασμο στη Revolut. Μετεφερα λεφτα μεσω Web-banking χωρις κανενα προβλημα.

Οταν φανηκαν τα λεφτα στη Revolut, πηγα στο aliexpress για να κανω την παραγγελια μου και αφου επελεξα τα προϊοντα που ηθελα, τα εβαλα στο καλαθι και πατησα να γινει το order μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

For security reasons this process can not be coninued

ISC_RS_5100102051

 

Αν καποιος εχει συναντησει κατι παρομοιο η εχει τυχει στον ιδιο παρομοιο προβλημα θα ηθελα να ακουσω μερικες συμβουλες/ιδεες γιατι εχω κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να πω και εγω το προβλημα μου μηπως εχει συναντησει καποιος κατι παρομοιο και μπορει να με βοηθησει.

Εκανα κανονικα λογαριασμο στη Revolut. Μετεφερα λεφτα μεσω Web-banking χωρις κανενα προβλημα.

Οταν φανηκαν τα λεφτα στη Revolut, πηγα στο aliexpress για να κανω την παραγγελια μου και αφου επελεξα τα προϊοντα που ηθελα, τα εβαλα στο καλαθι και πατησα να γινει το order μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

For security reasons this process can not be coninued

ISC_RS_5100102051

 

Αν καποιος εχει συναντησει κατι παρομοιο η εχει τυχει στον ιδιο παρομοιο προβλημα θα ηθελα να ακουσω μερικες συμβουλες/ιδεες γιατι εχω κολλησει.

Κανε log-out απο την εφαρμογη και ξανακανε log-in,θα σε ξαναερθει sms με τον κωδικο και μαλλον θα εχουν αλλαξει τα στοιχεια της καρτας.Δοκιμασε με τα νεα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Κανε log-out απο την εφαρμογη και ξανακανε log-in,θα σε ξαναερθει sms με τον κωδικο και μαλλον θα εχουν αλλαξει τα στοιχεια της καρτας.Δοκιμασε με τα νεα στοιχεια.

 

Δοκιμασα με Log-out και log-in και δεν υπηρξε καμια αλλαγη στα στοιχεια της καρτας.

Μετα εσβησα τα δεδομενα της εφαρμογης και εκανα εκκαθαριση της μνημης cache της εφαρμογης.

Απεγκαταστησα και ξανα-εγκατεστησα την εφαρμογη... και παλι καμια αλλαγη στα στοιχεια της καρτας.

Ακομη προσπαθω να βρω λυση γιατι τα εχω κανει ολα κατα βημα... και τρωω ακυρο στην παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω μηπως κάποιος ξερει, τα κινέζικα νούμερα στα ρουχα πχ στα TShirt σε ποια νούμερα αντιστοιχούν σε εμας, και αντιστοιχούν σε κάποιο νούμερο ή θα τα πάρω και θα τα πετάξω,

 

Δηλαδη ενα ΧL εδω, εκει τι μπορεί να είναι

 

παραδειγμα

http://it.aliexpress.com/item/Breaking-Bad-T-Shirt-Men-Hermanos-T-Shirt-Man-Walter-White-Cook-Tops-Heisenberg-Men-Tops/32406825894.html?spm=2114.010208.3.1.GrtkAe&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=3b049c86-1e2f-4add-963e-65e3056e75cd

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω μηπως κάποιος ξερει, τα κινέζικα νούμερα στα ρουχα πχ στα TShirt σε ποια νούμερα αντιστοιχούν σε εμας, και αντιστοιχούν σε κάποιο νούμερο ή θα τα πάρω και θα τα πετάξω,

 

Δηλαδη ενα ΧL εδω, εκει τι μπορεί να είναι

 

παραδειγμα

http://it.aliexpress.com/item/Breaking-Bad-T-Shirt-Men-Hermanos-T-Shirt-Man-Walter-White-Cook-Tops-Heisenberg-Men-Tops/32406825894.html?spm=2114.010208.3.1.GrtkAe&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=3b049c86-1e2f-4add-963e-65e3056e75cd

Γενικά ότι μπλουζάκια έχω πάρει από Αλι, πάντα έχουν τα κλασικά M, L κλπ.

Μήπως να κοιτούσες κανέναν άλλον πωλητή;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ότι μπλουζάκια έχω πάρει από Αλι, πάντα έχουν τα κλασικά M, L κλπ.

Μήπως να κοιτούσες κανέναν άλλον πωλητή;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

...και πως θα καταλαβω οτι αυτα ειναι κλασικά και τα αλλα οχι, δηλαδη αυτος ο πωλητης τι εχει τα κλασικα ή τα κινεζικα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ότι μπλουζάκια έχω πάρει από Αλι, πάντα έχουν τα κλασικά M, L κλπ.

Μήπως να κοιτούσες κανέναν άλλον πωλητή;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

ΤΟ ΧL τι είναι δηλαδή;Δεν είναι κλασσικό μέγεθος;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να φυγει η παραγγελια...

Εκανα Alipay Account και εφυγε η παραγγελια χωρις προβλημα.

Δεν ξερω αν χρειαζοταν απο πριν αυτο και δεν το ηξερα αλλα σε εμενα λειτουργησε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω μηπως κάποιος ξερει, τα κινέζικα νούμερα στα ρουχα πχ στα TShirt σε ποια νούμερα αντιστοιχούν σε εμας, και αντιστοιχούν σε κάποιο νούμερο ή θα τα πάρω και θα τα πετάξω,

 

Δηλαδη ενα ΧL εδω, εκει τι μπορεί να είναι

 

παραδειγμα

http://it.aliexpress.com/item/Breaking-Bad-T-Shirt-Men-Hermanos-T-Shirt-Man-Walter-White-Cook-Tops-Heisenberg-Men-Tops/32406825894.html?spm=2114.010208.3.1.GrtkAe&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=3b049c86-1e2f-4add-963e-65e3056e75cd

Στο λινκ που εβαλες εχει ''size information''.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧL τι είναι δηλαδή;Δεν είναι κλασσικό μέγεθος;:confused:

 

...και πως θα καταλαβω οτι αυτα ειναι κλασικά και τα αλλα οχι, δηλαδη αυτος ο πωλητης τι εχει τα κλασικα ή τα κινεζικα;

Τώρα δουλευομαστε;

Έτσι όπως το ρώτησα το παλληκάρι νόμιζα ότι δεν υπήρχαν τα Μ, L κλπ εκεί που κοιτούσε.

Αν υπάρχουν, δεν μίλαμε για κινέζικα ή μη κινέζικα. Πρέπει να κρατάνε τα στάνταρ.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να φυγει η παραγγελια...

Εκανα Alipay Account και εφυγε η παραγγελια χωρις προβλημα.

Δεν ξερω αν χρειαζοταν απο πριν αυτο και δεν το ηξερα αλλα σε εμενα λειτουργησε ετσι.

Πως έκανες alipay account?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω μηπως κάποιος ξερει, τα κινέζικα νούμερα στα ρουχα πχ στα TShirt σε ποια νούμερα αντιστοιχούν σε εμας, και αντιστοιχούν σε κάποιο νούμερο ή θα τα πάρω και θα τα πετάξω,

 

Δηλαδη ενα ΧL εδω, εκει τι μπορεί να είναι

 

παραδειγμα

http://it.aliexpress.com/item/Breaking-Bad-T-Shirt-Men-Hermanos-T-Shirt-Man-Walter-White-Cook-Tops-Heisenberg-Men-Tops/32406825894.html?spm=2114.010208.3.1.GrtkAe&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=3b049c86-1e2f-4add-963e-65e3056e75cd

Νίκο, συνήθως έχουν ένα chart size στην περιγραφή. Και ο συγκεκριμένος βλέπω ότι έχει. Δλδ για τόσα εκατοστά στήθος πάρε το τάδε μέγεθος. Διαβάζεις και στα σχόλια αν γράφει κανένας για το αν όντως αντιστοιχούν στη πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες alipay account?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αφου φτιαξεις λογαριασμο στο aliexpress, πηγαινεις πανω στο ανθρωπακι και απο τις επιλογες επιλεγεις MyAlipay.

Ακολουθας κανονικα τα βημματα και βαλε τα αληθινα σου στοιχεια οπως αυτα που εχεις βαλει στην καρτα που θα χρησιμοποιησεις

Δηλαδη ονομνυμο, διευθυνση, κλπ

ID verification δεν εκανα γιατι λεει οτι χρειαζεται μονο αν υπερβεις καποιο οριο αγορων/μηνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας.

 

Εκανα δυο παραγγελιες απο το http://www.aliexpress.com/ με revolut καρτα. Οταν πηγα να πληρωσω εβγαλε οτι δεν αναγνωριζει την καρτα μου. Ελα ομως που στην εφαρμογη της revolut εχει κανει τρεις χρεωσεις των 51€ οσο δηλαδη η αξια της παραγγελιας. Ακυρωσα τις δυο παραγγελιες απο το http://www.aliexpress.com/ με δικαιολογια την μη πληρωμη και την αλλη την αφησα διοτι μαλλον την δεχτηκε. Ξερει κανεις ποτε θα μπουν τα χρηματα πισω στην καρτα, πρεπει να κανω καποια αλλη ενεργεια, του εχει συμβει καποιου αλλου το συγκεκριμενο περιστατικο;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας.

 

Εκανα δυο παραγγελιες απο το http://www.aliexpress.com/ με revolut καρτα. Οταν πηγα να πληρωσω εβγαλε οτι δεν αναγνωριζει την καρτα μου. Ελα ομως που στην εφαρμογη της revolut εχει κανει τρεις χρεωσεις των 51€ οσο δηλαδη η αξια της παραγγελιας. Ακυρωσα τις δυο παραγγελιες απο το http://www.aliexpress.com/ με δικαιολογια την μη πληρωμη και την αλλη την αφησα διοτι μαλλον την δεχτηκε. Ξερει κανεις ποτε θα μπουν τα χρηματα πισω στην καρτα, πρεπει να κανω καποια αλλη ενεργεια, του εχει συμβει καποιου αλλου το συγκεκριμενο περιστατικο;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δοκιμασες 3 φορες και στης 3 φορες εγινε κανονικα η χρεωση αλλα δεν εγινε ολοκληρωθηκε στο site?

Link to comment
Share on other sites

Αφου φτιαξεις λογαριασμο στο aliexpress, πηγαινεις πανω στο ανθρωπακι και απο τις επιλογες επιλεγεις MyAlipay.

Ακολουθας κανονικα τα βημματα και βαλε τα αληθινα σου στοιχεια οπως αυτα που εχεις βαλει στην καρτα που θα χρησιμοποιησεις

Δηλαδη ονομνυμο, διευθυνση, κλπ

ID verification δεν εκανα γιατι λεει οτι χρειαζεται μονο αν υπερβεις καποιο οριο αγορων/μηνα

Νομιζω το εκανα!

Το υπολοιπο στο alipay πως το χρησιμοποιω για αγορες?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δουλευομαστε;

Έτσι όπως το ρώτησα το παλληκάρι νόμιζα ότι δεν υπήρχαν τα Μ, L κλπ εκεί που κοιτούσε.

Αν υπάρχουν, δεν μίλαμε για κινέζικα ή μη κινέζικα. Πρέπει να κρατάνε τα στάνταρ.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Γιατί να σε δουλευω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες 3 φορες και στης 3 φορες εγινε κανονικα η χρεωση αλλα δεν εγινε ολοκληρωθηκε στο site?

Όχι μόνο μια προσπάθεια έκανα η οποία απέτυχε διότι δεν δέχθηκε την κάρτα αλλά μετά είχα τρεις χρεώσεις στον λογαριασμό της revolut. Η κατάσταση και στις τρεις συναλλαγές που εμφανίζονται είναι pending.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το εκανα!

Το υπολοιπο στο alipay πως το χρησιμοποιω για αγορες?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Την αγορα την εκανα κανονικα μεσω του site aliexpress.

Απλα στο Alipay account συνδεσα την καρτα μου και ετσι αρθηκε το secure προλβημα που αντιμετωπιζα.

Δεν καταλαβαινω σε τι υπολοιπο αναφερεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...