Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω και εγω μια ερωτηση.ολοι λετε πληρωμη με πιστωτικη καρτα....με απλη χρεωστικη που εχει μεσα λεφτα δεν μπορει καποιος να κανει την αγορα?

Εγώ μια απλη visa καταθετικου λογαριασμού της πειραιως εχω και ολα μια χαρα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Καλος εμπιστευσιμος αλλα μην το κανεις εαν στελνει μονο με DHL ( Greece via DHL ) λογο τελωνείου .

Συννενοησου για αλλο τροπο αποστολης ( απο αυτα που προσφερει EMS )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλος εμπιστευσιμος αλλα μην το κανεις εαν στελνει μονο με DHL ( Greece via DHL ) λογο τελωνείου .

Συννενοησου για αλλο τροπο αποστολης ( απο αυτα που προσφερει EMS )

Ναι πρέπειννα συνεννοηθώ μαζί του.ευχαριστώ πολύ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη περιπτωση "απατης"

Να ενα παραδειγμα .

Δειτε αυτη την καταχωρηση Lenovo S6000(32G) 10.1 inch με 115 ευρω ............

Με αρκετους Ελληνες να εχουν κανει παραγγελια

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη περιπτωση "απατης"

Να ενα παραδειγμα .

Δειτε αυτη την καταχωρηση Lenovo S6000(32G) 10.1 inch με 115 ευρω ............

Με αρκετους Ελληνες να εχουν κανει παραγγελια

Αυτό που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι το τι κερδίζουν εφ'όσον δεν παίρνουν τα χρήματα εάν δεν παραλάβει ο πελάτης ....

Όσες φορές έπεσα σε απατεώνα πήρα τα χρήματά μου πίσω.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι το τι κερδίζουν εφ'όσον δεν παίρνουν τα χρήματα εάν δεν παραλάβει ο πελάτης ....

Όσες φορές έπεσα σε απατεώνα πήρα τα χρήματά μου πίσω.

 

Να σου εξηγησω .

Υπαρχουν πολλοι που μολις παρουν στα χερια τους το δεμα πατανε το

http://i.imgur.com/UBBKs10.png

χωρις κανεναν έλεγχο και την πατανε γενικα .

Αρπαχτη ειναι στελνει μια μαιμουδοκοπια και αντε ξεκινα διαδικασια dispute .

Απεδειξε οτι δεν εχει 4/32 γιγα μνημη οτι δεν δεν δεν .

Και σε αυτη την διαδικασια πολλοι θα κανουν πισω ( ισως λογω τεχνικων γνώσεων ) ή θα αποδεχθουν καποιο partial refund για μην δινουν επιπλεον χρημα γιααποστολη πισω κ.ο.κ ...............

Δηλαδη απο τους 64 που "αγορασαν" σε αυτη την καταχωρηση και τους 2 στην αλλη του κατχωρηση αρα στα 66 ατομα δεν εχει 5 "κοροιδα" να τους φαει τα λεφτα ? Εγω λεω πανω απο 10 .

 

Επισης λαβε υποψην οτι εχει "στησει" και αλλα μαγαζια με το ιδιο προιον τιμη και απο οπου αρπαξει [ http://i.imgur.com/IJuNcgi.png ] .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωρίζω αυτά απλώς το είπα γιατί μου κάνει εντύπωση το ότι μπορεί να υπάρχουν τόσοι αφελείς ώστε να πληρώσουν χωρις να δουν τι πήραν ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωρίζω αυτά απλώς το είπα γιατί μου κάνει εντύπωση το ότι μπορεί να υπάρχουν τόσοι αφελείς ώστε να πληρώσουν χωρις να δουν τι πήραν ...

 

Οι πιο πολλοι θα ειναι Ρωσσοι - βραζιλιανοι , στατιστικα αυτοι την πατανε πιο πολυ

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη περιπτωση "απατης"

Να ενα παραδειγμα .

Δειτε αυτη την καταχωρηση Lenovo S6000(32G) 10.1 inch με 115 ευρω ............

Με αρκετους Ελληνες να εχουν κανει παραγγελια

No feedback score, όσο για το ταμπλετάκι είναι ένα oem, και τα χαρακτηριστικά που αναφέρει δεν είναι σωστά (εχει mt8382 ,1GB ram).

Τα γνωρίζω αυτά απλώς το είπα γιατί μου κάνει εντύπωση το ότι μπορεί να υπάρχουν τόσοι αφελείς ώστε να πληρώσουν χωρις να δουν τι πήραν ...

Δεν είναι πολλοί αυτοί που θα πατήσουν confirm χωρίς να το κοιτάξουν καν. Οι περισσότεροι όμως θα δουν ότι το ταμπλετ ήρθε και ανοιγει κ δουλεύει, δε θα καταλαβουν πως δεν ειν αυθεντικο lenovo, κ θα πατησουν confirm. Οι περισσότεροι, δε θα καταλάβουν ποτέ οτι δεν ειναι αληθινα τα specs, απλά θα κανουν τη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στις 4 Δεκέμβρη αγόρασα αυτο το ρολόι.

http://www.aliexpress.com/item/Valia-8235-Man-Round-Analog-Watch-with-Calendar-Display-Silicone-Strap-Brown/1736834806.html

Φαίνεται να είναι έμπιστος απο τα feedback που ειδα. Είναι η πρώτη παραγγελία που επιχειρώ απο aliexpress. Ελπίζω όλα να πανε καλά. Μια ερώτηση μόνο. Το tracking number που με έστειλε μετά απο πόσες μέρες εμφανίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στις 4 Δεκέμβρη αγόρασα αυτο το ρολόι.

http://www.aliexpress.com/item/Valia-8235-Man-Round-Analog-Watch-with-Calendar-Display-Silicone-Strap-Brown/1736834806.html

Φαίνεται να είναι έμπιστος απο τα feedback που ειδα. Είναι η πρώτη παραγγελία που επιχειρώ απο aliexpress. Ελπίζω όλα να πανε καλά. Μια ερώτηση μόνο. Το tracking number που με έστειλε μετά απο πόσες μέρες εμφανίζεται?

 

Ισως και μετά από 10 μέρες. Θα σου έρθει μνμα

 

Sorry εαν δεν καταλαβα καλα , αλλα δεν θα σου ερθει μυνημα .

Εσυ πρεπει να τσεκαρεις σε καποιο Site πχ http://17track.net/ και να δεις τι γινετε .

Εαν δεν εμφανιστει μεχρι τοτε στελνεις μυνημα στον πωλητη να το κοιταξει

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντα μου έρχεται μήνυμα μολις το στειλει (μήνυμα ενημέρωσης-εξέλιξης παραγγελίας). Φυσικά το tr.number το βλέπω μέσα απο το 'order details'
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντα μου έρχεται μήνυμα μολις το στειλει (μήνυμα ενημέρωσης-εξέλιξης παραγγελίας). Φυσικά το tr.number το βλέπω μέσα απο το 'order details'

 

Αλλο ρωτησε o mrvaggos ( το εχει λαβει το Tracking )

 

Μια ερώτηση μόνο. Το tracking number που με έστειλε μετά απο πόσες μέρες εμφανίζεται?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 1 piece only πάνω στα κριτήρια τι κάνει?

Αποκρύπτει αυτά που έχουν minimum order? Ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 1 piece only πάνω στα κριτήρια τι κάνει?

Αποκρύπτει αυτά που έχουν minimum order? Ή κάτι άλλο?

Σου δείχνει μόνο τους πωλητές που πουλάνε ελάχιστο ένα κομμάτι

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μετα απο 10 μέρες το tracking number εξακολουθεί να μην δουλεύει. Τον έστειλα μήνυμα αλλά δεν απάντησε

 

Τα μηνύματα να τα στέλνεις από την σελίδα του προϊόντος που αγόρασες γιά να μένουν. Στείλε του και άλλο και πες του ότι εάν δεν σου απαντήσει αμέσως θα ανοίξεις dispute.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μετα απο 10 μέρες το tracking number εξακολουθεί να μην δουλεύει. Τον έστειλα μήνυμα αλλά δεν απάντησε

 

Με ποια εταιρια στο εστειλε ?

Εαν ειναι με NL , Swiss κλπ αργει να φανει

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το escrow τι παιζει? τι ειναι αυτο? ηθελα να παρω κατι αρκετα τεμαχια και ο πωλητης μου ειπε για escrow
Link to comment
Share on other sites

H προστασία καταναλωτού του Ali είναι. Μέσω αυτού είναι εξασφαλισμένη η επιστροφή των χρημάτων σου σε περίπτωση που δεν παραλάβεις ή οτιδήποτε άλλο.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...