Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλή απάντηση ..δεν μπορείς :lol:(λίγο χιούμορ) ...δεν έχει βγει για wifi έκδοση....όπως γράφω μόνο για lte ..υπομονή

 

ευχαριστω για την απαντηση..., τί να γίνει θα κανουμε υπομονή... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντυπώσεις όσοι την βάλατε? Θα παίξει και ΟΤΑ ή μόνο Odin?

οτα σταδιακά ...ξεκίνησε από Ιταλία ...για Ελλάδα δεν ξέρω...μάλλον θα αργήσει...

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε με Odin την Ιταλική μήπως μετά θα έχουμε θέμα με εγγύηση?

Όχι ! Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή....και το Knox παραμένει 0 ..(νομίζω ότι εάν βάλεις οποιοδήποτε έκδοση 5 ..και μετα με οτα η odin ..δεν μπορείς να γυρίσεις σε 4.4.χ.....επειδή αλλάζει το bootloader!) ..με odin μπορείς να κάνεις εγκατάσταση καταβουλησει ,χωρίς περιορισμούς (να μείνεις μόνο σε ευρωπαϊκά rom ..για την εγγύηση )

αφού περάσεις την ιταλική θα "συνδεθείς" για τα οτα update με την Ιταλία ...(θα φαίνεται ότι έχεις ιταλικό ταβλετ ..εάν περάσεις γερμανική κπλ....) αυτό δεν είναι κακό αφού πάντα περνούν πρώτα update ...αργότερα οταν βγει ελλαδα περνάς ξανά με odin την ελληνική rom...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε την άφοβα. Το tablet ανανεώθηκε. Δεν θέλω να routαρω πλέον.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Κάνει delete τα πάντα?

Κρατά backup με helium και κάνε restore μετά. ΠΡΟΣΟΧΗ ΌΧΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει την πέρασα όλα οκ!! Πραγματικά είναι πολύ καλή παιδιά άσε που λες και πήρα καινούργιο tablet με τη lollipop προχωρήσετε άφοβα όσοι έχετε το lte
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση wifi. Θα ηθελα να μου πειτε οσοι την βαλατε αν ειδατε αλλαγες, δηλαδη καινουρια features σαν αυτα που πηρε το note 3 απο το note 4. Ευχαριστω
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση wifi. Θα ηθελα να μου πειτε οσοι την βαλατε αν ειδατε αλλαγες, δηλαδη καινουρια features σαν αυτα που πηρε το note 3 απο το note 4. Ευχαριστω

Δεν ξέρω ακριβώς τι έδωσαν στο note 3. Αλλά ως κάτοχος του note 4 με μπορώ να πω πως έδωσαν σχεδόν όλα τα features. Η tabletαρα μας έγινε όπως θα έπρεπε να είναι. Smooth, γρήγορη και super productive.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο γρηγοραδα εδωσαν κατι αλλο που δεν υπηρχε πριν σαν feature?

Edit:

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις όσοι την βάλατε? Θα παίξει και ΟΤΑ ή μόνο Odin?

Έβαλα την Ιταλική Lollipop και ξαγύρισα σε KitKat.

Έγραψα ένα review στο xda και ένας Αμερικανός που την δοκίμασε και μου απάντησε στα ίδια συμπεράσματα με εμένα κατέληξε.

Link to comment
Share on other sites

Link του review?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-pro-12/general/official-lollipop-update-notepro-12-2-t3096688/page3 (η rom δεν πρέπει να έκατσε καλά του φίλου ...αυτό με την sim δεν πρέπει να ισχύει, δεν έχει σχέση που η rom είναι ιταλική.... είμαι πάντα με custom rom (πάντα μη ελληνική ) σε όλες τις συσκευές ,To xposed ναι το ξεχνάμε σε lollipop !! (για όλες τις Samsung συσκευές με tw),για screen mirroring νομίζω πρέπει να αλλάξεις κάποιες γραμμες στο wfdconfig.xml (αυτό έφτιαξε το screen mirroring στο s4 lollipop ,οι παλιοί τρόποι δεν δουλεύουν ...μιλάω μόνο για custom recovery+ root ) όσοι είναι stock δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-pro-12/general/official-lollipop-update-notepro-12-2-t3096688/page3 (η rom δεν πρέπει να έκατσε καλά του φίλου ...αυτό με την sim δεν πρέπει να ισχύει

 

Δυστυχώς το δοκίμασα και 2η φορά μέσα στο ΣΚ και το ίδιο πρόβλημα με την SIM (Cosmote). Βέβαια πάντα με TWRP recovery και Root. Διάβασα και κάποια άρθρα παραπάνω, μετά την επιστροφή μου σε KitKat και πράγματι η TWRP recovery προκαλεί πρόβλημα με TouchWiz ROMs στα δίκτυα και θέλει κάποια edits σε config αρχεία.

 

Ισως το δοκιμάσω ξανά το επόμενο ΣΚ, μόνο και μόνο γιατί μου αρέσει να το σκαλίζω, κατά τα άλλα δεν βρήκα να μου δίνει κάτι διαφορετικό, όπως έγραψα και στο review λίγο διαφορετικά χρώματα και λίγο πιο flat UI.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δοκίμασα και 2η φορά μέσα στο ΣΚ και το ίδιο πρόβλημα με την SIM (Cosmote). Βέβαια πάντα με TWRP recovery και Root. Διάβασα και κάποια άρθρα παραπάνω, μετά την επιστροφή μου σε KitKat και πράγματι η TWRP recovery προκαλεί πρόβλημα με TouchWiz ROMs στα δίκτυα και θέλει κάποια edits σε config αρχεία.

 

Ισως το δοκιμάσω ξανά το επόμενο ΣΚ, μόνο και μόνο γιατί μου αρέσει να το σκαλίζω, κατά τα άλλα δεν βρήκα να μου δίνει κάτι διαφορετικό, όπως έγραψα και στο review λίγο διαφορετικά χρώματα και λίγο πιο flat UI.

μεγάλες αλλαγές δυστυχώς μην περιμένεις... (Αυτά μόνο με custom rom,mods)

Link to comment
Share on other sites

την αργει που την αργει, μακαρι να την ειχε προσπερασει και να περναμε την σαφως βελτιωμενη 5.1.1 . τωρα θα ξαναπεριμενουμε κανα 18 μηνο για να ξαναελθει αναβαθμιση ελλαδα(που θα'ναι και η τελευταια) για να γλυτωσουμε την 5.0.2

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που την εχει βαλει την 5.02 μπορει να μας πει αλλαγες; ειτε καλες είτε προς το χειρότερο; . Και το κυριότερο, δουλευει το 3g και σε τι πάροχο είναι ...

 

Ευχαριστώ. ..:)

 

Απαντάω μόνος μου στον ευατό μου...

Δουλεύουν. όλα κανονικά. Έχουν γίνει αλλαγές προς το καλύτερο. Πρώτη γενική εντύπωση αρκετά καλή

Μάλιστα έβγαλε και την επιλογή LTE που δεν έβγαζε (wind)

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

την αργει που την αργει, μακαρι να την ειχε προσπερασει και να περναμε την σαφως βελτιωμενη 5.1.1 . τωρα θα ξαναπεριμενουμε κανα 18 μηνο για να ξαναελθει αναβαθμιση ελλαδα(που θα'ναι και η τελευταια) για να γλυτωσουμε την 5.0.2

 

Δεν εχεις δίκιο. .. βαλτη να την δοκιμάσεις. Θα εκπλαγεις ευχάριστα :D

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που την εχει βαλει την 5.02 μπορει να μας πει αλλαγες; ειτε καλες είτε προς το χειρότερο; . Και το κυριότερο, δουλευει το 3g και σε τι πάροχο είναι ...

 

Ευχαριστώ. ..:)

 

Απαντάω μόνος μου στον ευατό μου...

Δουλεύουν. όλα κανονικά. Έχουν γίνει αλλαγές προς το καλύτερο. Πρώτη γενική εντύπωση αρκετά καλή

Μάλιστα έβγαλε και την επιλογή LTE που δεν έβγαζε (wind)

 

Μπορεις να μας πεις καποιες αλλαγες που διαπιστωσες σε σχεση με την kk?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Να πω αρχικα οτι δεν εχει κανενα πρόβλημα συνδεσιμοτητας. Wifi gps κλπ... οτι έβαλα την ιταλική εκδοση , απο πανω απο στοκ .

αλλαγές : πληκτρολόγιο (εμφανισιακά ),

snote: εχει γινει αλλαγη (εχω την αισθηση οτι ειναι πλεον σαν του note 4) ,

spen : εχει αλλαξει και εχει μπει η επιλογη εξυπνη επιλογη που επιλεγεις και καταλαβαινει αν ειναι πχ κειμενο...

το ui εχει γινει πιο φλατ (προσωπικη αποψη λιγο ομορφότερο )

πολλαπλά παράθυρα : δουλεύει η λειτουργία που σέρνεις το δαχτυλό σου απο πανω δεξια και δημιουργεί παραθυρο.

μπαταρια : δεν ξερω ακομη.

Ταχύτητα : η αισθησή μου οτι ειναι πιο γρήγορο.(στο φόρτωμα σελιδων πχ).

Γενικα δειχνει μια αναβαθμηση ουσίας.

 

Αν θελετε κατι συγκεκριμένο πείτε μου.

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...