Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα με την samsung εχει τελειωσει οπως και οτι δεν θα παρω ξανα συσκευη απο αυτην. τωρα αυτο που με ενδιαφερει ειναι μηπως και το φτιαξω.αν εχει κανενας ιδεα για ανταλλακτικα απο που μπορω να βρω καλο θα ηταν .

 

 

Ανταλλακτικά μπορείς να αγοράσεις από την ίδια την αντιπροσωπία. Εγώ που χρειάστηκα για το Note 2 πήρα από αυτούς. Ούτε εμένα μου το επισκεύασαν γιατί ήταν Αργεντινής και δεν το κάλυπτε η εγγύηση στην Ευρώπη.

 

 

 

 

οχι επειδη δεν εχω την αποδειξη αγορας δεν αναλαμβανει,και τους εχω πει οτι δεν με ενδιαφερει το θεμα εγγυησης με δικα μου χρηματα .αλλα και ξανα τα ιδια.τεσπα εχει γινει ολοκληρο θεμα.... αν υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να βρω πλακετα θα ηταν μεγαλη βοηθεια για εμενα.

 

Την απόδειξη μπορείς να την βρεις από το κατάστημα που το αγόρασες.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι να στειλω το tablet στο service της samsung και θελω να κανω backup οτι εχω μεσα για να μην τα ξαναπαιρναω παλι απο την αρχη......προσπαθω να το κανω με το helium backup (δεν ειμαι root) και λεει να ενεργοποιησω το USB Debugging......μηπως ξερει καποιος που το βρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να στειλω το tablet στο service της samsung και θελω να κανω backup οτι εχω μεσα για να μην τα ξαναπαιρναω παλι απο την αρχη......προσπαθω να το κανω με το helium backup (δεν ειμαι root) και λεει να ενεργοποιησω το USB Debugging......μηπως ξερει καποιος που το βρισκω?

ρυθμίσεις ..γενικά ..πληροφορίες συσκευής ..αριθμός κατασκευής (κάνε αρκετά κλικ σε αυτό ..σου βγάζει ένα μήνυμα θα θέλατε φορά )

μετα ξανά στα γενικά ,σου εχει εμφάνιση ένα καινούργιο μενού ..επιλογές προγραμματιστη..εκεί θα το βρεις ..(μιας που θα είσαι στο μενού αυτό ..στο σχεδιο..τα τρία που ξεκινάνε από την λέξι κλίμακα βάλε τα 0.5 ..θα τρέχει καλύτερα το ταβλετ..την ρύθμιση αυτή την κάνεις σε όλες σου τις συσκευές που τρέχουν Android!!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω donkixoth kai alex :) και για να μην κανω καμμια βλακεια alex αυτο που πρεπει να ενεργοποιησω ειναι το Debug GPU overdraw?

Επισης στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844032 εχει το Ultimate Backup Tool v2.0 - Full backup without root.......κανει δουλεια?

Edited by dimitrisgr01
Link to comment
Share on other sites

στο divice info εχει μονο ενημ.λογ. -κατασταση-πληροφοριες-ονομα συσκ. δεν εχει κατι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω donkixoth kai alex :) και για να μην κανω καμμια βλακεια alex αθτο που πρεπει να ενεργοποιησω ειναι το Debug GPU overdraw?

δες το video ..κάνε τα ίδια....http://youtu.be/lFg0tJ52Hhs (δεν ξέρω εάν κάνει δουλειά το πρόγραμμα που λες..δεν το έχω δουλέψει..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω την έκδοση lte με την αναβάθμιση του δικτύου της Wind έπρεπε να δω να γράφει 4g? Γιατί αυτό συνέχεια γράφει H ή H+ αντίθετα με το nexus 5 που γράφει 4g.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση lte με την αναβάθμιση του δικτύου της Wind έπρεπε να δω να γράφει 4g? Γιατί αυτό συνέχεια γράφει H ή H+ αντίθετα με το nexus 5 που γράφει 4g.

 

Ευχαριστώ.

Η ένδειξη Η,Η+ αναφέρονται σε 3g!!! φυσικά τα 4g ,lte εχουν τα αντίστοιχα εικονίδια!!

δες ρυθμίσεις ..δίχτυα κινητής τηλεφωνίας..λειτουργία δικτύου..σε ποια επιλογή είναι ; επέλεξε την πρώτη επιλογή (η οποία είναι lte/wcdma/gsm)

έχουν πολύ πρόβλημα με 4g της wind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει επιλογή lte:wacko:. Δ

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ένας σε note 10.1 2014 lte(με wind) ...δεν ξέρω γιατι (είσαι με stock rom ; ) από περιέργεια βγάλε την sim κάνε επανεκκίνηση και δες ξανά στις ρυθμίσεις υπάρχει η ρύθμιση; αυτές πρέπει να έχεις https://www.dropbox.com/s/e7uvytsy1rt864z/Screenshot_2015-03-05-12-11-35.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη επιλογή δεν μου την βγάζει. ...ξέρεις πως και αν το έλυσε το πρόβλημα ο φίλος (έκανα αυτό που είπες αλλά δεν ) ναι στοκ όχι root.

 

Ευχαριστώ. ..

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη επιλογή δεν μου την βγάζει. ...ξέρεις πως και αν το έλυσε το πρόβλημα ο φίλος (έκανα αυτό που είπες αλλά δεν ) ναι στοκ όχι root.

 

Ευχαριστώ. ..

του πρότεινα να περάσει μια τελευταία rom με odin..(τέτοιο πρόβλημα το έχω δει μόνο σε custom rom) ...δεν ξέρω τι έκανε(θα το πήγαινε για service) ..ρώτα τον aenaos15 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372546&page=150 .το πρόβλημα είναι με το λογισμικό ..(εάν μπορείς βάλε μια sim από άλλη εταιρία..ή δοκίμασε την sim σε άλλο κινητό...πήγαινε ρώτα στην wind μήπως θέλει καμιά ρύθμιση ..)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχω δοκιμάσει από το κινητό που επίσης είναι Wind (στο κινητό δείχνει κανονικά 4g ) και δεν παίζει. Θα το πάω και έχω για σέρβις και για άλλο λόγο. Η οθόνη τρεμοπαιζει σε όταν τρέχει κάτι βαρύ και η μπαταρία είναι κάτω από 50%. Πληροφοριακά το έκανε και στο wifi έκδοση που είχα. .. Samsung forever.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ονειρευομουν τη lolipop φεβρουαριο. Τελειωνει ο μαρτης κι ακομα η σαμσουνγκ δεν το εχει δωσει καν στη ναυαρχιδα της το ΝΟΤΕ 4.

Ας τους πει καποιος να κοψουν το ανεκδοτο με 200 μοντελα τηλεφωνων κι 100 μοντελα ταμπλετ μηπως και καταφερουν να υποστηριξουν και καποιο.

Απλα pathetic

Link to comment
Share on other sites

Ονειρευομουν τη lolipop φεβρουαριο. Τελειωνει ο μαρτης κι ακομα η σαμσουνγκ δεν το εχει δωσει καν στη ναυαρχιδα της το ΝΟΤΕ 4.

Ας τους πει καποιος να κοψουν το ανεκδοτο με 200 μοντελα τηλεφωνων κι 100 μοντελα ταμπλετ μηπως και καταφερουν να υποστηριξουν και καποιο.

Απλα pathetic

Το note 4 ,note 3,s5,s4,ΈΧΟΥΝ Πάρει...εδώ στο Ελλάντα ΔΕΝ ....(φταίει η samsung ΕΛΑΣ για τα update ) κανένα ταβλετ δεν εχει πάρει lollipop.. το πρώτο που θα πάρει είναι τα S... τα note λογικά από καλοκαίρι...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω δεν μιλαω για odin και μαιμουδιες. Εγω απαιτω να βγαλουν ΟΤΑ οι αστειοι. Το οτι βγαλανε στο νοτε 3 και 4 2 ρομ για μονο 2 συγκεκριμενες χωρες και πρεπει εγω υπευθυνη μου με το φοβο να γραψει ακομα κι ο ΚΝΟΧ, να πρεπει να χρησιμοποιησω odin και βλακειες δεν με καλυπτει. Εχουν καταντησει γραφικοι. Βγαζουν συσκευες καθε 2-3 μηνες και τις αφηνουν χωρις υποστηριξη στο ελεος του θεου. Λατρευω τη σειρα ΝΟΤΕ και στα τηλεφωνα και στα ταμπλετ, αλλα πλεον το παραξηλωσανε

 

Edit last but not least το s4 9506 της γυναικας μου πηρε οντως μια λολιποπ της κακιας ωρας που εχει memory leak, ξεσκιζει τη μπαταρια και κανει και ενα ραντομ ρεσταρτ μια φορα καθε 2 μερες μεσα στο νερο. Ωραια υποστηριξη.

 

Κατα τα αλλα παρουσιασανε σημερα 2 νεα ταμπλετ αθλιοτατα απο σπεκς και την τιμη στο θεο. Well done.

 

Τουλαχιστον, κι αφου χαντακωνουν ετσι τις high end συσκευες τους, θα ηταν πιο τιμιο η χρηση custom rom να μην ακυρωνει την εγγυηση.

Με ολα αυτα πως να μην εχει πτωση στις πωλησεις?

Αν δεν ηταν το note 12.2 μονο του στην κατηγορια θα το ειχα σκυλομετανοιωσει που εδωσα τοσα λεφτα. Το μονο σιγουρο οτι δεν θα τους τα ξαναδωσω.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή σας ημέρα. Είμαι κάτοχος ενός galaxy tab pro 12.2 (SM-T900), δεν βρήκα άλλη ενότητα να γράψω (αν έχω κάνει λάθος ας μετακινηθεί το μήνυμα μου). Το ΕΡΓΑΛΕΙΟ το πήρα μέσα Δεκέμβρη από γνωστό μαγαζί εδώ Ελλάδα και από ότι είδα και μου είπαν από το κατάστημα είναι γερμανικής αντιπροσωπείας. Η έκδοση android είναι 4.4.2 . Το πρόβλημα είναι πως εδώ και δύο ημέρες δεν μπορώ να γράψω ελληνικά, ενώ όλα τα μενού οι ειδοποιήσεις και γενικά η γλώσσα του είναι στα ελληνικά. Μέσα στις ρυθμίσεις με αφήνει να επιλέξω αγγλικά και γερμανικά μόνο, ενώ παλιότερα είχε όλες τις γλώσσες κανονικά...Κάνω χειροκίνητο ψάξιμο για άλλες γλώσσες, αλλά δεν μου βγάζει τίποτα. Μέχρι προχτές έγραφα κανονικά ελληνικά.

 

Επίσης παρατήρησα τις τελευταίες δέκα μέρες πως καταλώνει αισθητά περισσότερη μπαταρία με την ίδια χρήση, πήγα άλλαξα τις ρυθμίσεις φωτεινότητας οθόνης (auto -2)είδα κάποια διαφορά αλλά και πάλι για κάποιο λόγο "τραβάει" περισσότερη ενέργεια και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (δεν έχω βάλει καμία καινούρια εφαρμογή από τότε που το "πρωτοsettαρα") ίσως κάποιο update άλλαξε την κατανάλωση, δεν ξέρω.

 

Αυτό με την μπαταρία δεν με καίει τόσο, για τα ελληνικά είναι που ΚΑΙΓΟΜΑΙ. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

 

 

******EDIT******

Το έλυσα με factory reset! Λίγο μανίκι μέχρι να το ξαναφέρω στα ίσια του, αλλά όλα καλά!!!!

Edited by twimgr
problem fixed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ξέρετε από που μπορώ να αγοράσω φορτιστή για το tablet; Έχει πάρει κανείς ή δοκιμάσει κανέναν; Γιατί ο δικός μου μέσα σε 3 μήνες από την αγορά του δεν κάνει πια καλή επαφή και πρέπει να στρίβω το καλώδιο...
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε από που μπορώ να αγοράσω φορτιστή για το tablet; Έχει πάρει κανείς ή δοκιμάσει κανέναν; Γιατί ο δικός μου μέσα σε 3 μήνες από την αγορά του δεν κάνει πια καλή επαφή και πρέπει να στρίβω το καλώδιο...

Αρα δεν σου χρειαζεται φορτιστης αλλα usb καλωδιο. αν εχεις τον travel charger που δινει η σαμσουνγκ σε ολα τα μοντελα της.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

Χαχαχαχα... με πρόλαβες... αυτό μπήκα να ποστάρω... καλώς τα δεχτήκαμε then...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... με πρόλαβες... αυτό μπήκα να ποστάρω... καλώς τα δεχτήκαμε then...

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46662/P905XXUABOD7_P905ITVABOD7_ITV/

LTE έκδοση ...εγκατάσταση με odin

Link to comment
Share on other sites

 

Προφανως για πολλούς χαζη ερωτηση, αλλα τί πρεπει να κανω για να εγκαταστησω την 5; εχω το sm p900

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για πολλούς χαζη ερωτηση, αλλα τί πρεπει να κανω για να εγκαταστησω την 5; εχω το sm p900

απλή απάντηση ..δεν μπορείς :lol:(λίγο χιούμορ) ...δεν έχει βγει για wifi έκδοση....όπως γράφω μόνο για lte ..υπομονή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...