Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες και το pm που σου έστειλα... (το smartq είναι καλό και για οργάνωση.... την κάθε ενότητα μπορείς να την κάνεις μετονομασία σε ότι θέλεις εσύ..και στα ελληνικά!)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους..........εχω το tablet εδω και 4 μερες και εχω παρατηρησει οτι αδειαζει γριγορα η μπαταρια.....σημερα για παραδειγμα που το ανοιξα στις 12 η ωρα μονο με ιντερνετ και μερικες εγκαταστασεις προγραμματων μεχρι τις 4 εχει πεσει στο 50% ειναι φυσιολογικο αυτο η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα πεφτει γρηγορα, δες ποσο εχεις οθονη, αυτη τη στιγμη απο πληρη φορτηση ειναι στο 31% με 6.40' οθονη σε συνολο 12.40'.

12.2 ιντσες ειναι αυτες :) προσεξε κ την φωτεινοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο tablet βλεπω ταινια η οτιδηποτε αλλο που εχει μαυρο στην οθονη στην δεξια κατω γωνια φαινεται να ασπριζει λιγο παραπανω απο την υπολοιπη......αυτο συμβαινει σε ολους η μονο σε μενα? Edited by dimitrisgr01
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για οποιον οποια γνωριζει.. εχω μια ταινια στο ταμπλετ δηλαδη αρχειο avi και το αρχειο υποτιτλου srt και βλεπω στο ταμπλετ κανονικα την ταινια..τωρα θελω να την δω και στην τηλεοραση μια philips την οποια εχω συνδεσει με καλωδιο στο ρουτερ... εχω βαλει στο ταμπλετ το προγραμα imediashare και παω στην τηλεοραση στο μενου πλοηγηση δικτυου και βλεπω στην τηλεοραση να μου βγαζει το αρχειο avi οχι ομως και το αρχειο με τους υποτιτλους ... κλικαρω την ταινια στην τηλεοραση και την παιζει χωρις υποτιτλους... καμια βοηθεια κανεις πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα; η αν υπαρχει κανα αλλο προγραμμα εκτος του imediashare που να σου δειχνει και τους υποτιλους; ευχαριστω πολυ

Pixel Media Server από το Google Play. Το χρησιμοποιώ μήνες. Δωρεάν και αξιόπιστο. Μαζί με το SubLoader για να κατεβάζει υπότιτλους και να τους κάνει rename όπως την ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο tablet βλεπω ταινια η οτιδηποτε αλλο που εχει μαυρο στην οθονη στην δεξια κατω γωνια φαινεται να ασπριζει λιγο παραπανω απο την υπολοιπη......αυτο συμβαινει σε ολους η μονο σε μενα?

Μην ανησυχείς είναι γνωστό το θέμα σχεδόν όλοι το έχουν, όσο για την μπαταρια ρύθμισε

την οθόνη σου κοντά στο 30 με 40 % ξετικαρε ότι δεν χρειάζεσαι μέσα από τις ρυθμίσεις και άνοιγε από την κουρτίνα μόνο ότι χρειάζεσαι όταν το χρειάζεσαι, θα δεις αρκετή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο tablet βλεπω ταινια η οτιδηποτε αλλο που εχει μαυρο στην οθονη στην δεξια κατω γωνια φαινεται να ασπριζει λιγο παραπανω απο την υπολοιπη......αυτο συμβαινει σε ολους η μονο σε μενα?

 

οπως κρατας το ταμπλετ, πιεσε το δυνατα απο κατω απο το σημειο που "ασπριζει" η οθονη .θα δεις η "ασπριλα" να πηγαινει αλλου η' να χανεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καμιά προσφορά παίζει πουθενά παιδιά; οπου και αν κοιτάξα ακόμα είναι πολύ ψηλά οι τιμές..όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη..καλές γιορτές σε όλους..:)
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ριχνε καμια ματια εδω http://www.insomnia.gr/classifieds/tablets/samsungtablets/

Εγω το πηρα 330 το wifi σαν καινουριο.

 

Α ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία φίλε..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο θα σου προτείνω, να ψάξεις για μεταχειρισμένο. Εγώ ήμουν πολύ τυχερός και αγόρασα το LTE μεταχειρισμένο με χρήση μόλις μίας εβδομάδας μαζί με πολύ καλή δερμάτινη θήκη στα 400 ευρώ. Φυσικά αυτές οι τιμές έπαιζαν όσο υπήρχε η προσφορά από το πλαίσιο στα 500. Τώρα που δεν υπάρχει πλέον προσφορά λογικό είναι να μην το πουλάνε πια σε τόσο χαμηλές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο θα σου προτείνω, να ψάξεις για μεταχειρισμένο. Εγώ ήμουν πολύ τυχερός και αγόρασα το LTE μεταχειρισμένο με χρήση μόλις μίας εβδομάδας μαζί με πολύ καλή δερμάτινη θήκη στα 400 ευρώ. Φυσικά αυτές οι τιμές έπαιζαν όσο υπήρχε η προσφορά από το πλαίσιο στα 500. Τώρα που δεν υπάρχει πλέον προσφορά λογικό είναι να μην το πουλάνε πια σε τόσο χαμηλές τιμές.

 

Αυτό θέλω και γω, το LTE.. το Πλαίσιο δεν το έχει καθόλου και στο Σκρουτζ που κοίταξα μόνο 2 μαγαζιά το έχουν. καθόλου ποικιλία δηλαδή.. θα βγάλει άλλο 12άρι και το αποσύρει; αν είναι να μην τα χώσω άδικα εποχές που είναι και να περιμένω για το νέο...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΜΕ ΥΓΕΊΑ σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορείς να ξανά φορτώσεις ένα παιχνίδι που έπαιζες πριν την επαναφορά της συσκευής στο επίπεδο που ήσουν;;Η συσκευή μου είναι SAMSUNG GALAXY NOTE P

2014 EDITION

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΜΕ ΥΓΕΊΑ σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορείς να ξανά φορτώσεις ένα παιχνίδι που έπαιζες πριν την επαναφορά της συσκευής στο επίπεδο που ήσουν;;Η συσκευή μου είναι SAMSUNG GALAXY NOTE P

2014 EDITION

Mάλλον όχι, εκτός αν το παιχνίδι έχει on line account στον οποίο συνδέεσαι και μπορεί να γίνει restore από εκεί. Το factory reset διαγραφεί το /data partition όπου και βρίσκεται η αποθηκευμένη πρόοδος του παιχνιδιού. Αν το device είναι rooted μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Titanium Backup που κάνει αυτό που θέλεις με το Restore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερουμε πανω κατω ποτε θα παρει το ταμπλετ λολιποπ ?

Μάλλον στον 1ο εξάμηνο του 2015, δες αυτό για το τι να περιμένεις.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-pro-12/general/touchwiz-5-0-t2992020

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον όχι, εκτός αν το παιχνίδι έχει on line account στον οποίο συνδέεσαι και μπορεί να γίνει restore από εκεί. Το factory reset διαγραφεί το /data partition όπου και βρίσκεται η αποθηκευμένη πρόοδος του παιχνιδιού. Αν το device είναι rooted μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Titanium Backup που κάνει αυτό που θέλεις με το Restore.

 

Ή μπορείς να κρατήσεις backup με το helium backup ακόμα και αν δεν είσαι Root..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής κουφό,μπάνω στην bet365 και φορτώνει συνέχεια δεν σταματάει να φορτώνει και δεν σταθεροποιειται με τίποτα.

Δοκίμασα και από το κινητό όλα καλά,δοκίμασα από άλλο ταμπλέτ μια χαρά,δοκίμασα και με τους υπόλοιπους browser τα ίδια χάλια ,καμιά ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα πέφτει το wifi (του τάμπλετ μόνο). Συνδέσεις και αποσυνδέσεις συνέχεια. Όταν κάνω ρεσταρτ το ρούτερ τότε σταθεροποιείται κάπως. Αλλά γίνεται συνέχεια να κάνω ρεστάρτ; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα πέφτει το wifi (του τάμπλετ μόνο). Συνδέσεις και αποσυνδέσεις συνέχεια. Όταν κάνω ρεσταρτ το ρούτερ τότε σταθεροποιείται κάπως. Αλλά γίνεται συνέχεια να κάνω ρεστάρτ; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...

Αν είναι rooted μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις στο build.prop τα:

ro.securestorage.support=false

wlan.wfd.hdcp=disable

Προσοχή αν υπάρχουν ήδη μην τα βάλεις δύο φορές.

 

Αν δεν στρώσει, όπως το δικό μου αλλά για WiFi Direct θέμα, backup (όχι από recovery, πχ Titanium ή Helium) και factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα πέφτει το wifi (του τάμπλετ μόνο). Συνδέσεις και αποσυνδέσεις συνέχεια. Όταν κάνω ρεσταρτ το ρούτερ τότε σταθεροποιείται κάπως. Αλλά γίνεται συνέχεια να κάνω ρεστάρτ; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...
Δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις κανάλι στο ρούτερ?Παίζει να σου κάνουν παρεμβολές κοντινά σου wifi δίκτυα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...π.χ στον φακελο download εχω καποιους αδειους φακελους ...αυτους τους κανω delete.. μετα οταν ξαναμπαινω στον φακελο download να σου παλι τους βρισκω εκει σαν να μην τους διεγραψα ποτε... γιατι το κανει αυτο ξερει κανεις?? Χρειαζετε να κανω καποια ρυθμιση μηπως??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...