Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

στην εικονα 10 κολησες με UHU την γατα στον τοιχο????

 

οι φωτογραφιες σου ειναι απιστευτα ομορφες και τα γατινια σου φαινοντε ευτυχισμενα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ ευτιχισμένα και έχω άλλες 240 φωτογραφίες τους!!.... Ψαρόκολλα στην εικόνα 10.
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα από τον πατέρα μου ότι ψόφησε το σκυλί μας από αρρώστεια... :(

Αυτό ήταν :cry:

Σαν σκελετός ήταν. Δεν το ταίζατε;

Link to comment
Share on other sites

Σαν σκελετός ήταν. Δεν το ταίζατε;

Βασικά δεν έτρωγε παραπάνω. Είναι το στυλάκι των ντομπερμαν αυτό. Όλα αδύνατα είναι

Link to comment
Share on other sites

κανεις μεγα λαθος!

πρωτη φορα βλεπω τοσο αδυνατο ντοπερμαν..

Ίσως επειδή το βλέπεις από πάνω. 7 χρόνια που το είχαμε δεν έτρωγε παραπάνω. Πάντα έτσι ήταν. Βασικά κάποιες φορές έφευγε και ξαναγυρνούσε μετά από κανα 2-3 μέρες, φυσικά πιο αδυνατισμένο αφού δεν έτρωγε όσο δεν ήταν σπίτι. Παίζει να είναι σε τέτοια φάση στη φωτο. Δεν θυμάμαι. Πάντως πάνω-κάτω έτσι αδύνατο ήταν

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: Κρίμα... Υπάρχουν πολλές και επικύνδινες αρρώστιες για τα σκυλιά μας και είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αν κολλήσει ένα σκυλάκι κάτι...
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

το καημενο,κριμα ρε γαμωτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οταν βλεπουμε οτι το ζωο μας τρωει κανονικα και μεγαλες ποσοτητες και οτι του δινουμε αλλα παραμενει κοκαλιαρικο σαν αδεσποτο το παμε και καμια βολτιτσα προς κτηνιατρο μερια μπας και εχει τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

συνηθως οταν βλεπουμε οτι το ζωο μας τρωει κανονικα και μεγαλες ποσοτητες και οτι του δινουμε αλλα παραμενει κοκαλιαρικο σαν αδεσποτο το παμε και καμια βολτιτσα προς κτηνιατρο μερια μπας και εχει τιποτα..

Αφού πάντα έτσι ήταν. 7 χρόνια το είχαμε. Η φωτό είναι από πρόπερσι, οπότε δεν είναι από την αρρώστεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Simera pethane to skilaki mou o ntontis ratsa mastif napolitano se ilikia 9,5 etwn apo kardia...

 

Na einai kala to pouli mou/sxedon adelfos mou ekei pou paei....

 

Paidia ziste oso kairo mporeite mazi tous giati pote den kserete pote tha sas figei...

 

Kaneis mas den to perimene ki omws ton xasame....

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Παυλάρα μου να είσαι καλά να τον θυμάσαι και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις αμέσως άλλο :)

Είναι η καλύτερη λύση νομίζω γιατί αλλιώς θα είναι ΑΔΕΙΟ το σπίτι

Σκέψου κάτι θετικό ....... καλύτερα από καρδιά παρά να το έβλεπες να πεθαίνει σιγά σιγά από αρρώστεια και να πονούσε και να του κάνατε ευθανασία κτλπ , έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Simera pethane to skilaki mou o ntontis ratsa mastif napolitano se ilikia 9,5 etwn apo kardia...

 

Na einai kala to pouli mou/sxedon adelfos mou ekei pou paei....

 

Paidia ziste oso kairo mporeite mazi tous giati pote den kserete pote tha sas figei...

 

Kaneis mas den to perimene ki omws ton xasame....

και το δικο μου 9μιση ειναι και με καρδιακη ανεπαρκεια :cry:

αχχ.. γαμωτο γιατι να τα χανουμε?

γιατι να μην μπορουμε να τα εχουμε για παντα?

αν το χασω θα τρελαθω....

:(

Link to comment
Share on other sites

DE KSERO AN einai kalo me to pou xasoume to skulaki mas na paroume kat eu8eian allo...8a einai " kapos" h katastash,ka8os ka8e skulaki einai ksexoristo..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ξεχωριστό αλλά παρά να κάθεσαι και να κλαις και να βλέπεις τα πράγματά του να βλέπεις τα παιχνίδια του , όχι παιδιά είναι πολύ δύσκολο.

Και σας το λεώ εγώ που έχω χάσει και ανθρώπους .......... και παρόλαυτά τότε που ο αγάπης ήταν στο νοσοκομείο και έβλεπα τα παιχνίδια του στεναχωριόμουν

Link to comment
Share on other sites

Οταν χασαμε το winston ειμαστε διακοπες... Ζητησαμε να εξαφανισουν οτιδηποτε μπορει να τον θυμιζε οταν θα γυριζαμε σπιτι (σπιτια, πιατα, λουρια, παιχνιδια, τα παντα). Η μανα μου μονο φυλαξε το πιατο του (για αυτους που το εμαθαν απο το τηλεφωνο ηταν πιο σκληρο νομιζω). Σιγουρα θα παιρναμε αλλο σκυλο, αλλα οχι αμεσως.. Ειμασταν σε μια φαση σα χαμενοι που προσπαθουσαμε να καταλαβουμε πως ειναι να ζεις χωρις μια μουσουδα διπλα σου.... Αν δεν μας "εβρισκε" ο αδεσποτουλης (ο κυριος Ρηγας Σκυλακης πλεον) μαλλον θα καναμε πολυ καιρο μεχρι να το αποφασισουμε... Απλα στην περιπτωση μας δεν υπηρχαν και πολλα περιθωρια μια και ο νεος μας φιλος ειχε αποφασισει να υιοθετηθει αμεσα! Και η αληθεια ειναι οτι μας βοηθησε πολυ να συνελθουμε πιο γρηγορα -παρολο που σαν χαραχτηρας δεν ειχε καμμια σχεση με το winston. H μερα με τη νυχτα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Η Ψιψινέλ είναι μαζί μου στην Ηγουμενίτσα. Την έχω μέσα στο δωμάτιό μου. Μέχρι να μπούμε στο σπίτι (έπρεπε να το βάψουμε-στις αρχές ήταν εδώ και ο πατέρας μου) μέναμε σε ξενοδοχείο και είχαμε μαζί και την γάτα. Όταν λείπαμε από το δωμάτιο την είχαμε μέσα στο κλουβί. Όταν είμασταν εκεί την αφήναμε ελεύθερη στο δωμάτιο. Έτρεχε, δάγκωνε το χαλί και το έξυνε με τα νύχια της, έτρωγε τις εφημερίδες του πατέρα μου κ.λ.π. :p Το βράδυ όμως κοιμόταν την μια στα πόδια μου και την άλλη στα πόδια του πατέρα μου ή στο μαξιλάρι του, δίπλα στο πρόσωπό του!! Εδώ κοιμάται πάντα στα πόδια μου. Αρκετές φορές πηδάει πάνω στην ντουλάπα και κοιμάται εκεί. Όταν την φέρνω όμως εκεί που είναι η κουζίνα (το σπίτι είναι ως εξής: μικρός διάδρομος, τουαλέτα, το δωμάτιο και ένας χώρος που είναι μικρό σαλόνι και εκεί είναι η κουζίνα) γίνεται χαμός. Κλωτσάει τα χαλάκια που έχω, παίζει με τις σακούλες του σούπερ μάρκετ (τις κρατάω για σκουπίδια) , κοιμάται στην προβιά που έχω πάνω στην πολυθρόνα-κρεβάτι, τρέχει όλη την ώρα κ.λ.π. Ένα μικρό, αλλά ευχάριστο, "βάσανο" . Ειδικά τώρα που μένω μόνος μου είναι απίστευτη παρέα. Όσοι φίλοι μου την βλέπουν, τους αρέσει πολύ. Σε 2 φίλους μου που είχαν φέρει σουβλάκια να φάμε στο σπίτι μου, πήδηξε πάνω τους για να φάει σουβλάκι. Προχτές πήγε να φάει το κέϊκ ενός από τους φίλους μου. Ο ένας την έχει βγάλει Lion King :p Για 10-11 μηνών είναι πολύ μεγαλόσωμη, πιο μεγάλη από τις άλλες γάτες μου. Το χρώμα της είναι ακριβώς ίδιο με αγριόγατα (και επίσης στην άκρη κάθε αυτιού της έχει μια τούφα με τρίχες, σαν μικρό κέρατο, κάτι που έχουν πάλι οι αγριόγατες. Έχω δει αγριόγατα σε ζωολογικό κήπο, για αυτό σας τα λέω) . Μερικές φορές την φωνάζω αγριόγατα :D Πάντως είναι τρομερό γατί, καλά που το πήρα.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...