Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ τώρα το είδα αυτό το thread για πρώτη φορά... :geek:

 

Ποστάρω απλά για να στείλω ένα ιντερνετικό "hello" στο σκύλαρό μου, που εχω να τον δω 2 χρόνια για... άλλους λόγους. :sorry:

 

Μιλάμε για τον Κρείττων, ένα Hasky με λύκο, κτήνος σε μέγεθος, βάρος περίπου 35 κιλά όταν, έπαψα να τον βλέπω...

 

Να περνάει καλά :luck:

Δηλαδη; :blink: :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη; :blink: :(

 

το πιο πιθανο ειναι να το εσκασε το σκυλι απο το αφενρικο του. μου εχει τυχι και εμενα. 2 σκυλους ειχα στην ζωη μου και οι 2 πριν καλα καλα γινουν 2 χρονον το εσκασαν :X :cry: τι τους κανω πια;!;!; :mad: :wacko: παντος τωρα που το σκευτομαι για αλλον εναν δεν προκιτε να μου το σκασει. δεν θα τον αφισω

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να το εσκασε το σκυλι απο το αφενρικο του. μου εχει τυχι και εμενα. 2 σκυλους ειχα στην ζωη μου και οι 2 πριν καλα καλα γινουν 2 χρονον το εσκασαν :X :cry: τι τους κανω πια;!;!; :mad: :wacko: παντος τωρα που το σκευτομαι για αλλον εναν δεν προκιτε να μου το σκασει. δεν θα τον αφισω
Τι τα κανες βρε τα καημενα τα τετραποδα; Τα μαστιγωνες :whip: :lol: ; Καλα και τα δυο την κοπανησαν; :confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να το εσκασε το σκυλι απο το αφενρικο του. μου εχει τυχι και εμενα. 2 σκυλους ειχα στην ζωη μου και οι 2 πριν καλα καλα γινουν 2 χρονον το εσκασαν :X :cry: τι τους κανω πια;!;!; :mad: :wacko: παντος τωρα που το σκευτομαι για αλλον εναν δεν προκιτε να μου το σκασει. δεν θα τον αφισω

 

Η απάντηση είναι λίγο πιο πεζή από όσο υποθέσατε κάποιοι, αλλά το ίδιο σοβαρή για εμένα, μιας και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Τον είχα αγοράσει μέσα από το Unwired τότε, δώρο για μία πρώην μου, και τον μεγαλώσαμε μαζί για 2 χρόνια περίπου... όταν ξαφνικά ζήτησε να χωρίσουμε και... δεν ξαναβρεθήκαμε για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Έτσι έχασα το σκύλο μου, που έμενε στο σπίτι της φυσικά γιατί είχε τον χώρο, αλλά τον έβλεπα κάθε μέρα για πολλές ώρες. Ποτέ δεν πρόλαβα ούτε αντίο να του πω, απλά απο τη μια ημέρα στην άλλη τον έχασα και δεν τον έχω ξαναδεί...

 

P.S. Ο Κρείττων ήταν εκπαιδευμένος και δεν έφευγε ρούπι από κοντά μου. Πρέπει να ούρλιαζε για κανένα μήνα όταν δε με ξαναείδε... :(

 

Τέσπα. Αυτά.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

τελικα παντα στους χωρισμους την πληρωνουν τα παιδια....

 

Ασχετο ο Ρηγουλης μας γιορταζε σημερα (του Αγιου Ρηγινου της Σκοπελου... ο σκοπελιτης μας!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και σε ολες.. καλες βολτες και μυρισματα ! :)

 

Καταφερα επιτελους να ... κανω upload στο pc εικονες της μικρης μου.. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

αχ ψυχη μου ειναι τελειο!!

να την χερεσαι την ζωουλα σου !!

Να σαι καλα! ευχαριστω πολυ.. ελπιζω να καταφερω να σηκωσω κι αλλες... γιατι οπως ο Wood εχει παθος με τον Αγαπιο, ετσι εχω κι εγω γι αυτην!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

την εχεις δει την δικια μου την σκατομπουμπου? :)

ειναι η ζωη μου ολοκληρη της εχω απιστευτη αδυναμια ειμαστε κολημενες 10 χρονια σχεδον! παρε μια γευση της πριγκιπησας μου :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητω καν... ειναι ΚΟΥΚΛΑ ρε συ!!!!!!!!!! Φτου φτου φτου λεμε... ομορφο πραγμα να εχεις ζωακι ρε παιδι μου... σε κραταει σε φορμα !!!! (επειδη βγαινεις αξημερωτα για να το πας για τα κακακια του ... )

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητω καν... ειναι ΚΟΥΚΛΑ ρε συ!!!!!!!!!! Φτου φτου φτου λεμε... ομορφο πραγμα να εχεις ζωακι ρε παιδι μου... σε κραταει σε φορμα !!!! (επειδη βγαινεις αξημερωτα για να το πας για τα κακακια του ... )

την χερομαι και την καμαρωνω καθε στιγμη, δεν την χορταινω με τιποτα και με καμια δυναμη, ειναι η μικρη μου αδυναμια :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Ας αναφέρω κι εγώ το παρελθόν μου...

Ο πρώτος μου ήταν ο Κορνήλιος. Ένα χρυσόψαρο που με άντεξε 1,5 χρόνο. Ο δευτερός, χρυσόψαρος και αυτός, ο Αιμίλιος, 2 εβδομάδες.

Μου πήρε καιρό να τους ξαπεράσω αλλά μόλις τα κατάφερα μπήκε στη ζωή μου ο Μαέβιους. Ένας μπλέ μονομάχος. Ήμασταν μαζί (παραδόξως?!) 2 και... χρόνια..

Την κατάληξη την ξέρετε..

Πρόσφατα στις 14 Φεβρουαρίου μπήκε στη ζωή μου ο Άρης. Μονομάχος κι αυτός. Αλλά κόκκινος. Με έριξε με την ατάκα: " Με λενέ Άρη. Από το Ψ-άρι."

Μέχρι στιγμής η σχέση μας πάει πολύ καλά και ελπίζω να κρατήσει!!!!!!

Αυτα...

*Imela*

Υ.Γ. Παρολαυτα, πάντα θα ήθελα ένα σκυλάκι!...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχιζω τον ζωολογικο μου κηπο.

εχω 2 χελωνακια.

ενα μεγαλο ενυδρειο με αρκετα ψαρακια που τα λατρευω

2 παπαγαλακια

1 καναρινακι

και τελος 3 σκυλακια maltez που ειναι ολη μου η ζωη η λουσι,ο αγαπικος και η αγαπη.

αυτα τα λιγα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και τελος 3 σκυλακια maltez που ειναι ολη μου η ζωη η λουσι,ο αγαπικος και η αγαπη.

αυτα τα λιγα

πω πω εγραψες με τις τελευταιες σου λεξεις !!! :D

μιλαμε το καλυτερο μου , τι πιο υπεροχο να λεει ενας αντρας οτι ολη του η ζωη ειναι 3 σκυλακια?.. ευγε ταξιδιωτης22 ,ο ανθρωπος που λεει τετοια κουβεντα εχει πολυυυυ μεγαλη ψυχη !! :)

να τα χερεσαι πραγματικα, εγω εχω ενα κανισακι toy πολυ μικρακι και ειναι και μενα ολη μου ειλικρινα η ζωη ! :)

Link to comment
Share on other sites

πω πω εγραψες με τις τελευταιες σου λεξεις !!! :D

μιλαμε το καλυτερο μου , τι πιο υπεροχο να λεει ενας αντρας οτι ολη του η ζωη ειναι 3 σκυλακια?.. ευγε ταξιδιωτης22 ,ο ανθρωπος που λεει τετοια κουβεντα εχει πολυυυυ μεγαλη ψυχη !! :)

να τα χερεσαι πραγματικα, εγω εχω ενα κανισακι toy πολυ μικρακι και ειναι και μενα ολη μου ειλικρινα η ζωη ! :)

 

πως μπορω να πω οτι ειμαι ανθρωπος αν δεν αγαπαω τα ζωα,για μενα οσοι δεν αγαπουν τα ζωα δεν αξιζουν και πολλα κι ας ειναι σκληρη λεξη,ειναι πολυ μεγαλη συντροφια ο σκυλος και ειδικα αν αισθανεσαι μονος,και μονο που με κοιτανε με τα πανεφορφα ματακια τους λιωνω :)

 

να σαι καλα και για τα ωραια σου λογια :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι τα 2 μικρα μου ο αγαπικος και η αγαπη λειπει μονο η μαμα τους η λουσι που θα τη βαλω αργοτερα ελπιζω να σας αρεσουν :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και αλλη μια που κανουν νανακια :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia,ta rotvailer pos einai sa skulia?

o antras mou,mou uposxe8hke na paroume ena otan metakomisoume sto spiti mas alla den eixa pote mou rotbailer kai de ksero...exei kaneis sas?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

paidia,ta rotvailer pos einai sa skulia?

o antras mou,mou uposxe8hke na paroume ena otan metakomisoume sto spiti mas alla den eixa pote mou rotbailer kai de ksero...exei kaneis sas?

 

πραγματικα σκυλαρος,ολα τα λεφτα αλλα ειναι λιγο δυσκολο να τον εχεις μεσα στο σπιτι αυτος θελει χωρο και φυσικα πολυ καλο θα ηταν να περασει και το σταδιο της εκπαιδευσης γιατι πραγματικα το αξιζει αυτο το ζωο,γενικα ειναι υπακουο σκυλι λιγο σαλιαρης βεβαια αλλα ειναι γλυκασε γενικες γραμμες ειναι σαν ολα τα σκυλια ζηλιαρης,επισης ειναι απο τους δυνατοτερους σκυλους το σαγωνι του σπαει οτι πιασει στυλ πιτμπουλ ειναι κι αυτος αλλα ομορφοτερος :) δεν διοργανωνουμε κανενα meeting για τα σκυλακια μας :D ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ !!!!!! Πότε θα οργανώσουμε βολτίτσα στου Φιλοπάππου ? έχει ένα ξέφωτο ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ να πάμε με τα σκυλάκια μας ?

Ελπίζω να μην αρχίσουν το γάβγισμα όλα μαζί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το κείμενο και ήθελα να σας το δείξω μιας και δείχνει την δύναμη της αγάπης και στα ζώα ακόμα και τα πιο άγρια

 

H αγάπη προς τα ζώα

 

http://www.ec-patr.gr/gr/saints/m03-04.htm

 

Πολύ συγκινητικός και διδακτικός είναι ο βίος του οσίου Γερασίμου του Ιορδανίτη, του οποίου την μνήμη τιμά σήμερα η Εκκλησία. Τόσο είχε προαχθεί ο ασκητής σε τελειότητα και αγιωσύνη, που και τα άγρια θηρία να τον αγαπούν και να'ναι στη δούλευσή του. Η αγάπη προς τα ζώα είναι δείγμα της καλωσύνης των ανθρώπων και η εμπιστοσύνη των ζώων προς τους ανθρώπους μας φέρνει στη σκέψη την πρώτη εκείνη εποχή στον παράδεισο προ της πτώσεως, που οι άνθρωποι και τα ζώα ήσαν φίλοι, τότε που ο Θεός "ήγαγεν αυτά προς τον Αδάμ ιδείν τι καλέσει αυτά". Δεν είναι άγνωστα κι έπειτα στην ιστορία παραδείγματα πιστών ζώων, που απέθαναν επάνω στον τάφο των κυρίων τους. Το λιοντάρι, που από ευγνωμοσύνη ήταν στη δούλευση του αγίου Γερασίμου, όταν είδε που απέθανεν ο κύριός του πήγε κι αφήκε την πνοή του με βαρύ βογγητό επάνω στον τάφο του Αγίου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ !!!!!! Πότε θα οργανώσουμε βολτίτσα στου Φιλοπάππου ? έχει ένα ξέφωτο ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ να πάμε με τα σκυλάκια μας ?

Ελπίζω να μην αρχίσουν το γάβγισμα όλα μαζί :lol:

κριμα που δεν μπορω να φερω και την δικια μου.. ο γιατρος μας εχει απαγορεψει καθε μακρινη βολτα και καθε συγκινηση η χαρα η τρεξιμο..

και θα ειναι πολυ κριμα να την χασω πανω σε μεγαλη εξαψη η χαρα :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...