Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει κανείς μπασέτ ? θέλω να πάρω ένα για σπίτι χωρίς κήπο και δεν ξέρω αν κάνει.

Βρήκα αυτό που χαρίζεται και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά...

 

http://www.i-pet.gr/index.php/component/adsmanager/75-basset-hound--/2326---basset-hound?Itemid=101

 

Τί λέτε?? Να το τολμήσω?:X

I :kill: yoy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχε μια γειτόνισα μου.δεν είχε αυλή,στο μπαλκόνι την έβγαζε ο σκυλος.

ισχύει ότι και με όλα τα σκυλια.πρέπει να είσαι σίγουρη πως μπορείς να το αναλάβεις σαν ευθύνη.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ενα πολυ ωραιο ντοκιμαντερ επαιξαν χτες οι ραδιο αρβυλα που ειχε σχεση με την κακοποιηση των ζωων απο τους ανθρωπους!!Εχει μεσα πραγματικα φτιχτες εικονες....μπορει να μην αντεχετε ολοι να τις δειτε αλλα νομιζω πως πρεπει γιατι με το να αποφευγουμε την αληθεια δεν κανουμε απολυτως τιποτα!!!

http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=g_k_a3_x_ipt7_r_a%3d

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να 'σαι ο Κωστάκης ο floor manager... αστειεύομαι!

 

Πράγματι πολύ καλή εκπομπή η χθεσινή, κρίμα που μετά από μια μέρα οι περισσότεροι θα τα ξεχάσουμε και θα γυρίσουμε στα παλιά μυαλά μας!

Σίγουροι οι περισσότεροι από εμάς, όντας ζωόφιλοι, δεν σκεφτόμαστε καν να απλώσουμε χέρι πάνω σε ζώα αλλά αν δεν κάνουμε κάτι να αποτρέψουμε τους άλλους είμαστε έμμεσα το ίδιο υπεύθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να 'σαι ο Κωστάκης ο floor manager... αστειεύομαι!

 

Πράγματι πολύ καλή εκπομπή η χθεσινή, κρίμα που μετά από μια μέρα οι περισσότεροι θα τα ξεχάσουμε και θα γυρίσουμε στα παλιά μυαλά μας!

Σίγουροι οι περισσότεροι από εμάς, όντας ζωόφιλοι, δεν σκεφτόμαστε καν να απλώσουμε χέρι πάνω σε ζώα αλλά αν δεν κάνουμε κάτι να αποτρέψουμε τους άλλους είμαστε έμμεσα το ίδιο υπεύθυνοι.

 

εχεις δικιο αλλα γενικα ειναι δυσκολο να κανεις κατι για να αποτρεψεις ολο αυτο που γινεται!!!απο την ωρα που το ειδα σημερα ειμαι γενικα καπως και σκεφτομαι οτι το χειροτερο απ ολα ειναι οτι δεν ξερω τι ακριβως μπορουμε να κανουμε....ειναι απαραδεκτη η ολη κατασταση!

Link to comment
Share on other sites

...και σκεφτομαι οτι το χειροτερο απ ολα ειναι οτι δεν ξερω τι ακριβως μπορουμε να κανουμε....ειναι απαραδεκτη η ολη κατασταση!

 

Μπορούμε να ξεκινήσουμε ΜΗΝ αγοράζοντας ζώα (είτε σκύλους είτε γάτες) από pet shop, ούτε από εισαγωγείς της κακιάς ώρας αλλά ούτε και από backyard breeders (ή αλλιώς "έχω ένα γνωστό που έχει ένα γνωστό που πουλάει κουτάβια που έκανε το σκυλί του").

 

Έπειτα μπορούμε να σταματήσουμε να υποστηρίζουμε τα pet shop που εμπορεύονται σκύλους και γάτες, όχι μόνο μην αγοράζοντας τα ίδια τα ζώα αλλά και τίποτα για τα ζώα μας από αυτούς. Το ίδιο και με τις εταιρείες που κάνουν πειράματα πάνω στα ζώα, όπως είναι η Avon και η Estée Lauder για τις κοπέλες του forum, οι οποίες πρόσφατα ξανάρχισαν τα πειράματα σε ζώα. Να μην αγοράζουμε "leather" για να μην κάνουμε το τρελό μωρό και να πουλάμε μούρη στη γκόμενα ή για να το παίζουμε και πολύ cool γκόμενες αντίστοιχα γιατί και η δερματίνη μια ΧΑΡΑ είναι και δεν πειράζει και κανένα ζώο.

 

Τρίτον και βασικότερον, μπορούμε να γραφτούμε σε φιλοζωικές οργανώσεις ή/και να βοηθάμε στα καταφύγια της περιοχής μας (αν ψάξετε λίγο είμαι σίγουρος πως όλοι θα βρείτε από ένα που να είναι έστω και σχετικά κοντά σας) στον ελεύθερο χρόνο μας. Μπορούμε να προσφέρουμε λίγο φαγητό στο αδέσποτο που βλέπουμε πως τη βγάζει-δεν τη βγάζει στην πλατεία κοντά στο σπίτι μας ή να μαζέψουμε μαζί με τους φίλους μας τροφές και να τις πάμε σε κάποιο καταφύγιο που τις έχει ανάγκη.

 

Αυτά για αρχή μπορούμε να κάνουμε.

 

Και για να μην αρχίσουν να ακούγονται τα γνωστά "αυτά γίνονται στο κακό εξωτερικό, εδώ όχι", να θυμίσω την ιστορία με τον Κρητικό που έκοψε για πλάκα τα αυτιά του σκύλου του (γιατί σκύλος είναι και δεν παθαίνει τίποτα, σύμφωνα με τον ίδιο) και την πιο πρόσφατη ιστορία με συνταξιούχο της ΕΛ.ΑΣ που πυροβόλησε εν ψυχρώ αδέσποτο

 

Επίσης, μπράβο και από εμένα στους Αρβύλα και καλά κάνουν και το υπενθυμίζουν, αλλά παιδιά δεν ανακάλυψαν και την Αμερική εκεί στον ΑΝΤ1. ΌΛΑ αυτά είναι γνωστά πάρα πολλά χρόνια, απλά τέτοια "χαμηλής προτεραιότητας" θέματα τα ξεχνάμε κατά μέσο όρο 30 λεπτά αφού τα ακούσουμε στην τηλεόραση ή δούμε ένα βίντεο στο youtube. Αντίθετα, συγκλονιστικά θέματα για τη ζωή μας, όπως ποιός έφυγε την Κυριακή από το Dancing with the Stars ή αν έκανε τη 200η προσπάθεια για διεθνή καριέρα η Άννα Βίσση, το αναλύουμε ωωωωωρες καθημερινά...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να ξεχωρίζουμε την προπαγάνδα από την πραγματικότητα. Ούτε τους τύπους δεν κράτησαν, σε κάθε διαφημιστικό διάλειμμα έπαιζε σποτάκι συγκεκριμένου κόμματος. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να ξεχωρίζουμε την προπαγάνδα από την πραγματικότητα. Ούτε τους τύπους δεν κράτησαν, σε κάθε διαφημιστικό διάλειμμα έπαιζε σποτάκι συγκεκριμένου κόμματος. :mad:

 

Αυτό δεν το ξέρω γιατί δεν παρακολούθησα, αλλά δεν είναι δουλειά του Κανάκη να επιλέγει τις διαφημίσεις που παίζουν στα διαλείμματα της εκπομπής. Ούτε και νομίζω πως η οικονομική κατάσταση των καναλιών τους επιτρέπει να αρχίσουν τα ιδεολογικά "όχι' σε διαφημίσεις οποιουδήποτε κόμματος.

 

Και εν πάση περιπτώσει βέβαια, καμία σχέση δεν έχουν τα κόμματα και οι πολιτικές ιδεολογίες με την ανθρωπιά και την κακοποίηση των ζώων οπότε siciliano, πολύ σωστό αυτό που λες αλλά τελείως άσχετο με το θέμα :p

 

ΥΓ: Ποιό κόμμα έκανε διαφήμιση;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω γιατί δεν παρακολούθησα, αλλά δεν είναι δουλειά του Κανάκη να επιλέγει τις διαφημίσεις που παίζουν στα διαλείμματα της εκπομπής. Ούτε και νομίζω πως η οικονομική κατάσταση των καναλιών τους επιτρέπει να αρχίσουν τα ιδεολογικά "όχι' σε διαφημίσεις οποιουδήποτε κόμματος.

 

Και εν πάση περιπτώσει βέβαια, καμία σχέση δεν έχουν τα κόμματα και οι πολιτικές ιδεολογίες με την ανθρωπιά και την κακοποίηση των ζώων οπότε siciliano, πολύ σωστό αυτό που λες αλλά τελείως άσχετο με το θέμα :p

 

ΥΓ: Ποιό κόμμα έκανε διαφήμιση;

Ο Κανάκης λοιπόν, κατά την διάρκεια της εκπομπής και πριν τις διαφημίσεις έλεγε πως, τώρα που έρχονται οι εκλογές να σκεφτούμε πιο κόμμα πρέπει να ψηφίσουμε, και μετά τσούπ, να σου το σποτάκι με τους οικολόγους πράσινους.

 

Προπαγάνδα υπάρχει και μέσα στο ντοκιμαντέρ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ας το ανακοινώσω και εδώ... που ξέρεις...

Στις 6 Δεκεμβρίου, η Φοίβη μας, γέννησε εννέα κουτάβια. Στην αρχή χαρίσαμε τα δύο. Μετά άλλα δύο. Τέλος δώσαμε ακόμη δύο… και άλλα δύο. Πριν λίγο χαρίσαμε άλλο ένα…

Τώρα χαρίζονται τα δύο θηλυκά κουτάβια που έμειναν, τα οποία θα γίνουν μεσαίου μεγέθους (έως 18 κιλά).

 

Για περισσότερα (και φωτογραφίες) ΈΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ας το ανακοινώσω και εδώ... που ξέρεις...

Στις 6 Δεκεμβρίου, η Φοίβη μας, γέννησε εννέα κουτάβια. Στην αρχή χαρίσαμε τα δύο. Μετά άλλα δύο. Τέλος δώσαμε ακόμη δύο… και άλλα δύο. Πριν λίγο χαρίσαμε άλλο ένα…

Τώρα χαρίζονται τα δύο θηλυκά κουτάβια που έμειναν, τα οποία θα γίνουν μεσαίου μεγέθους (έως 18 κιλά).

 

Για περισσότερα (και φωτογραφίες) ΈΔΩ

 

Πολύ όμορφα τα κουτάβια. Εξίσου όμορφο και το όνομα της μητέρας :p

Καλή τύχη στα μικρά.:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ας το ανακοινώσω και εδώ... που ξέρεις...

Στις 6 Δεκεμβρίου, η Φοίβη μας, γέννησε εννέα κουτάβια. Στην αρχή χαρίσαμε τα δύο. Μετά άλλα δύο. Τέλος δώσαμε ακόμη δύο… και άλλα δύο. Πριν λίγο χαρίσαμε άλλο ένα…

Τώρα χαρίζονται τα δύο θηλυκά κουτάβια που έμειναν, τα οποία θα γίνουν μεσαίου μεγέθους (έως 18 κιλά).

 

Για περισσότερα (και φωτογραφίες) ΈΔΩ

 

Μακάρι να βρουν όλα σου τα κουταβάκια οικογένειες!

Έχεις σκεφτεί τη λύση της στείρωσης για το ζωάκι σου; Υπάρχουν τόσα αδέσποτα στους δρόμους και είναι κρίμα να δημιουργούμε και άλλα

Link to comment
Share on other sites

μια που αναφερθηκε το θεμα αδεσποτα,υπαρχει πλεον οπως παλια καποια οργανωση η' συλλογος που να μαζευει,ασχολειται,φροντιζει? και γατες και σκυλους?
Link to comment
Share on other sites

μια που αναφερθηκε το θεμα αδεσποτα,υπαρχει πλεον οπως παλια καποια οργανωση η' συλλογος που να μαζευει,ασχολειται,φροντιζει? και γατες και σκυλους?

 

Tσέκαρε αυτό το γκρουπ στο φέις για τα αδέσποτα!

 

https://www.facebook.com/groups/12299709210/

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

538479_149381691855175_100003500342898_173236_1951368710_n.jpg

 

ο μητσαρας :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εγώ έχω παπαγαλάκια!κοκατηλάκια και λοβάκια!!!!τρελά ζωάκια!!!

δωσε καμια photo!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελεια ! πολυ ομορφα! να τα χαιρεσαι!

 

είναι πολύ καλά ζωάκια!σας τα προτείνω!!απο τις καλύτερες επιλογές

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Τα κατοικιδια ή αλλιως ζωα συντροφιας ειναι απο τους καλυτερους μας φιλους.

Ας ποσταρουμε τα φιλαρακια μας λοιπον.

Ξεκιναω εγω με τον παπαγαλο μου.Ειναι 7 μηνων και ειναι ενα Indian Ringneck.Το ονομα του ειναι Κικο.

http://i47.tinypic.com/sc8htd.jpg

http://img.tapatalk.com/d/12/10/04/equba4y7.jpg

http://img.tapatalk.com/d/12/10/04/a8a7uvy7.jpg

http://img.tapatalk.com/d/12/10/04/pujyje5y.jpg

 

Και 2 βιντεο.Στο ενα εχει αρχισει ηδη να μιλαει και στο αλλο κανει το μπανιο του στον νεροχυτη.

 

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ασε μου χει κλεψει την καρδια ο μπομπιρας...

Ειναι πολυ βολικος σαν χαρακτηρας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ασε μου χει κλεψει την καρδια ο μπομπιρας...

Ειναι πολυ βολικος σαν χαρακτηρας.

 

Πόσο κοστίζει να αγοράσεις έναν τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...