Jump to content

Amoi A900W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.minideal.net/amoi-a900w-smartphone-android-4-2-mtk6582-quad-core-with-5-5inch-ips-1280x720-screen-rom-8gb.html

Σκέφτομαι να το παραγγείλω για συγγενικό μου πρόσωπο.

Πολύ ωραία εμφάνιση, αξιοπρόσεκτα χαρακτηριστικά, αρκετά μεγάλη μπαταρία για να τα σηκώσει(θα μπορούσε και μεγαλύτερη) αλλά ούτε ενα review στο internet ή κάποια σχόλια αλλού άλλων χρηστών.

Καλή τιμή αν και στα ίδια μπορεί να πάρει κάποιος το Xiaomi Hongmi.

Όπως και να'χει θα του άξιζε ενα θεμα εδω.

Ακούω γνώμες...

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι ολοφρεσκο (γι αυτο και δεν κυκλοφορουν ακομα video ή reviews) και προσωπικα για μενα πανεμορφο!Η Amoi σιγουρα δεν ειναι Xiaomi αλλα ειναι ποιοτικοτατη.Η 5.5 ιντσων HD οθονη,τα 8GB αποθηκευτικου χωρου,η εκ πρωτης οψεως καλη καμερα και μπαταρια και φυσικα το ονομα-εγγυηση ΑΜΟΙ θα αποτελεσουν μεγαλο δελεαρ για πολλους.Ισως να ειναι το πρωτο ΑΜΟΙ smartphone μου.Η τιμη του πολυ καλη!Μου μοιαζει οτι το εξαιρετο Lenovo A850 απεκτησε πολυ δυνατο αντιπαλο! Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είδα κι εγώ και λέω να το τιμήσω για τον...πεθερό !!!:p

Ελπίζω, αν το πάρω, να μη φαω ξύλο !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μου φαίνεται οτι θα το τιμησω και εγω..Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο λενοβο το 5.5ιντσο..Αυτο βεβαιa έχει ΗD αναλυση και ειναι πολυ ομορφο..αμα το πηρε καποιος απο εσας να μας πει την γνωμη του.Κοστος 136 ευρω απο μινιντιλ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλ πέρασε από τα χέρια μου για κανα 3-4 μέρες και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Αυτό που βλέπεις πχ στο minideal από φώτο κλπ, δεν μπορεί να αντικατοπτρίσει την πραγματικότητα. Είναι πάρα πολύ ωραίο, στιβαρό, και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Μοιάζει με "ακριβή" συσκευή και είναι και αρκετά βαρύ.

Τα χαρακτηριστικά του είναι γνωστά και δεν θα προκαλέσει εμπόδιο (όσο αφορά τις επιδόσεις) στην όποια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικα το παρηγγειλα απο μινιντιλ..17 Μαρτίου να δουμε τωρα ποτε θα ρθει.

Καλώς να σου έρθει φίλε και περιμένουμε εντυπώσεις.

Να περιμένεις, περίπου, απο 05 Απριλίου και μετά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλ πέρασε από τα χέρια μου για κανα 3-4 μέρες και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Αυτό που βλέπεις πχ στο minideal από φώτο κλπ, δεν μπορεί να αντικατοπτρίσει την πραγματικότητα. Είναι πάρα πολύ ωραίο, στιβαρό, και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Μοιάζει με "ακριβή" συσκευή και είναι και αρκετά βαρύ.

Τα χαρακτηριστικά του είναι γνωστά και δεν θα προκαλέσει εμπόδιο (όσο αφορά τις επιδόσεις) στην όποια χρήση.

 

νεο τηελεφωνο γενικα ποτε προλαβεσ και το πηρες αληθεια απο μπαταρια και οθονη πως τα πηγε?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/amoi-a900w-5-5-inch-smartphone_p/meri8596.htm 2giga ram 32giga rom. Τι λέτε στα 180 ψωροδολλαρια...

 

Λαθος νουμερα γραφει το μερι.1GB ram και 8GB rom εχει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
http://www.merimobiles.com/amoi-a900w-5-5-inch-smartphone_p/meri8596.htm 2giga ram 32giga rom. Τι λέτε στα 180 ψωροδολλαρια...

 

dear friend,

maybe you talk about amoi a928w which is 2g ram 32g rom, there is price refurbish next week, amoi a900w price will refurbish as well.

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια χθες μου ηρθε με το καλο το κινητακι..Ενα σας λεω..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ..Τρομερη οθονη μιλάμε έπαθα πλάκα,τρομερή ανάλυση ΗD το κινητο φυσάει ειναι αρκετά γρήγορο στις εφαρμογές..Εμένα με ανησυχούσε λιγο το βάρος του αλλα είναι ελαφυτατο για την οθονη που εχει μην σας ανησυχει καθολου.τρομερη καμερουλα με εντυπωσιασε.Το πακετο μεσα περιλαμβανε σιλικονενια θηκη,μινι usb ,ευρωπαικο φορτιστη και ενα screen protector..ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οτι θελετε ρωτηστε ελευθερα..

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις μια σαφη εικονα χρησης 2-3 ημερων, θα ηθελα να μας πεις για την μπαταρια του αλλα και το σημα του wifi και του gps.

Καλοδουλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις μια σαφη εικονα χρησης 2-3 ημερων, θα ηθελα να μας πεις για την μπαταρια του αλλα και το σημα του wifi και του gps.

Καλοδουλευτο.

 

οκ θα σας πω σε κανα 2 μερες..αλλα για να φανταστεις κατι χθες βραδυ ειχα 58% και δεν το φορτισα και αυτη την στιγμη που ειναι 2 η ωρα περιπου το μεσημερι εχω 45% με λογικη χρηση απο το πρωι (λιγο ιντερνετακι , καμια 10 κλησεις , κατεβασα κ εγκατεστησα κανα 2 εφαρμογουλες και wifi συνεχεια ανοιχτο κτλ..) εννοειται οτι δεν εχω την φωτεινοτητα στο φουλ την εχω στο 15 με 20% γιατι απλουστατα το κινητο εχει οθοναρα και δεν χρειαζεται τοση φωτεινοτητα..ελπιζω να σε κατατοπισα..θα σου πω ομως κ σε κανα 2 μερες χρησης πως παει..

Υ.Σ. Σημα wifi πολυ καλο..περιμενα να μην εχει τοσο καλο να σου πω την αληθεια..

Edited by Stelios4Paok
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και GPS να μας δώσεις μια εικόνα!!!

 

ααα και καλορίζικο!!! ;)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μετα απο 3 μέρες χρήσης εξακολουθεί να με εντυπωσιαζει .το φορτιζω το βράδυ ,πρωι είναι 100% μια μέρα χρήσης στο φουλ και μέχρι το βράδυ είναι γύρω στο 55% η μπαταρία..μπορω να το πάω κ 2η μέρα αμα θέλω..Σήμα GPS είναι όπως όλα.Μέσα στο σπίτι μια πιάνει μια δεν πιάνει .για εξωτερικο χώρο μια φορά που το χρειαστηκα με πήγε μια χαρά σήμα είχε ..έχειτην ιίδια συμπεριφορα με το GPS του αδερφου μου ο οποίος έχει το λουμια το 800 ,σε σήμα (όμως σαν το GPS της νοκια δεν έχει).
Link to comment
Share on other sites

Ρε Στέλιο στο χέρι σου πώς κάθεται; Είναι βολικό? Το θέλω για την γυναίκα, αλλά μου λέει ότι θα τις είναι τεράστιο.

Τα 152 εκατοστά μου φαίνονται και εμένα λίγο μεγάλα

Link to comment
Share on other sites

Για γυναικα δεν είναι αυτό το κινητό..Δεν θα εκτιμήσει καθόλου τις 5,5 ίντσες(όσο τελια οθονη και να ειναι) και θα χαραμιστει.Καλυτερα να το πάρειςγια σενα .Είναι μεγαλο το κινητό θα χρειαστεί μεγάλες τσέπες, αφού είναι γυναικα δυσκολα..Για άντρα όμως το κινητό τα σπάει γιατί έχουμε κ μεγαλυτερα χερια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπαταρία μετα απο 3 μέρες χρήσης εξακολουθεί να με εντυπωσιαζει .το φορτιζω το βράδυ ,πρωι είναι 100% μια μέρα χρήσης στο φουλ και μέχρι το βράδυ είναι γύρω στο 55% η μπαταρία..μπορω να το πάω κ 2η μέρα αμα θέλω..Σήμα GPS είναι όπως όλα.Μέσα στο σπίτι μια πιάνει μια δεν πιάνει .για εξωτερικο χώρο μια φορά που το χρειαστηκα με πήγε μια χαρά σήμα είχε ..έχειτην ιίδια συμπεριφορα με το GPS του αδερφου μου ο οποίος έχει το λουμια το 800 ,σε σήμα (όμως σαν το GPS της νοκια δεν έχει).

 

Στέλιο για πες μου σε παρακαλώ επιπλέον πράγματα για αυτό το κινητό.

Μου άρεσε πάρα πολύ και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά (ανάμεσα σε αυτό το Doogee Dagger DG550 και το Hot Pepper LA3S) να είναι το επόμενο κινητό μου. Με ενδιαφέρει να μου πεις επιπλέον πράγματα για την ποιότητα κατασκευής (το gps με εδνιαφέρει ελάχιστα), την μπαταρία και το πως κάθεται στο χέρι σου.

Πως το νιώθεις σε περίπτωση που πέσει; Δείχνει στιβαρό αρκετά;

Σε κουράζει το βάρος του;

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με το ένα χέρι μόνο ή απαιτεί 2 χέρια;

Ανέφερες ότι κρατάει αρκετά η μπαταρία του, 2 μέρες βγάζει με κανονική χρήση (ανοιχτό wifi ή data, κλήσεις και λίγο σερφάρισμα);

Από που το αγόρασες; Έχει άλλα χρώματα το πίσω καπάκι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...