Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Όχι φίλε vdeverak δεν έχω ξανακάνει...

Μετα είναι εύκολο με το Odin ή

υπαρχει κάποιος επιπλέον οδηγός για Odin και πέρασμα νέας rom?

Edited by alepapas
Add new
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που θες δεν είναι να κάνεις root,

Αλλά να περάσεις twrp recovery μέσω Odin .

Το recovery θα το περάσεις από τον υπολογιστή σου αφού βάλεις το tablet σε download mode.

Το αρχείο που θα κατεβάσεις Πρέπει να είναι σε κατάληξη tar και φυσικά για το δικό σου μοντελο ταμπλετ.

Μετά θα κατεβάσεις την Rom ( λογισμικό) που θες να περάσεις και αφού την βάλεις μέσα σε μια κάρτα sd θα την περάσεις με το recovery που πέρασες αφού βάλεις το τάμπλετ σε recovery mode.

Την rom που θα περάσεις το αρχείο θα είναι σε μορφή zip

 

Μπορεί να σου φαίνονται πολλά άλλα είναι εύκολα..

Βρες οδηγούς πρώτα να μαθεις πως βάζεις το τάμπλετ σε download mode , ΚΑΙ σε recovery mode.

Μετά πως περνάμε αρχεία μέσω Odin

Και μετά αφού περάσεις το recovery πως περνάς custom rom μέσω recovery.

Η διαδικασία είναι ίδια για όλες της συσκευές.

Τα αρχεία αλλάζουν μόνο, πρέπει να κατεβάσεις τα σωστά για το τάμπλετ σου.

Odin κοινό για όλα τα android

Recovery για το μοντέλο σου

Custom rom για το μοντέλο σου

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα

Ήρθε στη κατοχή μου ένα Galaxy Tab Pro 10.1, σχεδόν αχρησιμοποίητο και αναρωτιέμαι: βλέπω στα reviews να μιλάνε για μια εφαρμογή watch on που μπορείς με αυτή να χειρίζεσαι συσκευές κλπ, δε τη βρίσκω όμως. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλημέρα

Ήρθε στη κατοχή μου ένα Galaxy Tab Pro 10.1, σχεδόν αχρησιμοποίητο και αναρωτιέμαι: βλέπω στα reviews να μιλάνε για μια εφαρμογή watch on που μπορείς με αυτή να χειρίζεσαι συσκευές κλπ, δε τη βρίσκω όμως. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

 

Αν και καθυστερημένα, δες αν βρεις το WatchON PLUS σε apk. Νομίζω όμως πως είχε σταματήσει να λειτουργεί σωστά απ΄το 2016-17.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά, ερώτηση, μήπως ξέρει κάποιος: έβαλα lineage os 14.1 και ενώ μου βγάζει κάποιες ενημερώσεις, όταν ολοκληρωθεί η λήψη της εκάστοτε ενημερώσης δε μου την εγκαθιστά. Βγάζει σφάλμα Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ερώτηση, μήπως ξέρει κάποιος: έβαλα lineage os 14.1 και ενώ μου βγάζει κάποιες ενημερώσεις, όταν ολοκληρωθεί η λήψη της εκάστοτε ενημερώσης δε μου την εγκαθιστά. Βγάζει σφάλμα

 

Απαντάω στον εαυτό μου, το βρήκα τι έπρεπε να κάνω...

Ξέρει όμως κανείς κάποια καλύτερη ROM από τη LineageOS...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα φίλε μου. Θέλω και εγώ να βάλω την lineage 14..1 γιατί η samsung μας έχει αφήσει στην 4.4.2 και δεν μπορώνα βάλω καμιά καινούρια έκδοση των εφαρμογώνπου χρησιμοποιώ. Ήταν εύκολη η διαδικασια; και σαν rom είναι καλη; Είσαι ευχαριστημένος από την λειτουργία του tablet;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα φίλε μου. Θέλω και εγώ να βάλω την lineage 14..1 γιατί η samsung μας έχει αφήσει στην 4.4.2 και δεν μπορώνα βάλω καμιά καινούρια έκδοση των εφαρμογώνπου χρησιμοποιώ. Ήταν εύκολη η διαδικασια; και σαν rom είναι καλη; Είσαι ευχαριστημένος από την λειτουργία του tablet;

 

Η διαδικασία φίλε μου είναι πάρα πολύ εύκολη. Και σκέψου ότι για μένα ήταν η πρώτη φορά που περνούσα customer rom σε συσκευή. Παρακολούθησα μερικά βίντεο στο YouTube και έπειτα άφησα ένα να παίζει και όπως τα έκανε ο τύπος στο βίντεο τα έκανα και γω βήμα βήμα.

Όσο για τη λειτουργία είναι άψογη. Μόνα αρνητικά (τα οποία όμως εμένα δε με νοιάζουν) είναι ότι η κάμερα συνήθως δε λειτουργεί (μέσω άλλων εφαρμογών που χρησιμοποιούν τη κάμερα λειτουργεί) και η διεπαφή φαίνεται σα να λαγκαρει. Σα να δουλεύει με χαμηλά fps. Αλλά αυτά δεν επηρεάζουν τη λειτουργία.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

OK. Αφού λες ότι είναι εύκολο θα δω βίντεο από youtube και θα δοκιμάσω να το κάνω. Όσο για την κάμερα αν χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή πχ open camera θα δουλεψει; Όχι ότι με άρει να τραβάω φωτογραφίες με το tablet. Και κάτι ακόμα. Με skype η viber η κάμερα δουλευει; Γιατί κάνω βίντεο κλήσεις συχνά.
Link to comment
Share on other sites

OK. Αφού λες ότι είναι εύκολο θα δω βίντεο από youtube και θα δοκιμάσω να το κάνω. Όσο για την κάμερα αν χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή πχ open camera θα δουλεψει; Όχι ότι με άρει να τραβάω φωτογραφίες με το tablet. Και κάτι ακόμα. Με skype η viber η κάμερα δουλευει; Γιατί κάνω βίντεο κλήσεις συχνά.

 

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό το βίντεο

Όσο για τη κάμερα, το Duo που είχα εγκαταστήσει δούλευε κανονικά. Και μπρος και πίσω κάμερα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ok. Σε ευχαριστώ πολύ . Θα δω το βίντεο και θα το κάνω και εγώ. Όταν το κάνω θα γράψω εντυπώσεις από την λειτουργία του tablet με το νέο λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...