Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η τιμες ειναι για αγορα απο πλαισιο,εχω παρει μια τηλεοραση 40' αλλα παει για επηστοφη δεν νομιζο να μου δοσουν λεφτα πισω αλλα μονο να παρο κατι αλλο,και τωρα θελω ταμπλετ τα 550 δεν ειναι το προβλημα μου αλλα ποιο απο τα δυο ταμπλετ,απλα το 4g λογου internet δεν το θελω για δουλεια,ουτε παιχνιδια παιζω .συγνωμη αν σας ζαλησα.και βλεπω ποιο πολυ το νοτε γιατι εχει καλητερο επεξεργαστη και 4g.

ίδιο επεξεργαστή έχουν snapdragon 800 .... στο μόνο που διαφέρουν είναι το 1 gb ram που έχει επιπλέον το note..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το exynos den exei

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν διαλεξω το galaxy pro 10.1 και να παρο και κινητο απο skroutzomagazo εχω ενα ericson Ε που τα εχει φτειση μετα απο 2 χρονια,και να επερνα ενα νοτε 3 το παλιο,

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και τα δυο lte έχουν τον ίδιο επεξεργαστή snapdragon 800

 

το πλαισιο δεν εχει to pro se lte μονο σε wi fi

Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν διαλεξω το galaxy pro 10.1 και να παρο και κινητο απο skroutzomagazo εχω ενα ericson Ε που τα εχει φτειση μετα απο 2 χρονια,και να επερνα ενα νοτε 3 το παλιο,

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το πλαισιο δεν εχει to pro se lte μονο σε wi fi

Το wifi έχει τον Exynos 5 Octa 5420

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αλλα ειναι καλος σαν τον επεξεργαστή snapdragon 800

Σε σχέση με τον snapdragon όχι (για αυτές τις αναλύσεις.. ο 5420 είναι κατώτερος των προσδοκιών)

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω πλαισιο και δεν εχω αποφασηση ακωμα ,to note ειναι καλητερο αλλα 250 ευρο παραπανο απο το pro δεν ειναι πολλα και ο λογοσ που θα διαλεγα το note ηταν το 4g
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω πλαισιο και δεν εχω αποφασηση ακωμα ,to note ειναι καλητερο αλλα 250 ευρο παραπανο απο το pro δεν ειναι πολλα και ο λογοσ που θα διαλεγα το note ηταν το 4g

δες και αυτό http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Sony-Xperia-Tablet-Z2-16GB-SGP511B2-B-EC6.htm (wifi πάρα πολύ καλό!!!)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρηστω αλλα θελω samsung.για το note τη γνωμη εχεις,και απο προβληματα.

Δεν έχω προβλήματα..... καλη συσκευή.. .Εάν είναι να πάρεις wifi να προτιμήσεις το Sony (καλύτερο επεξεργαστή !! )

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τον snapdragon όχι (για αυτές τις αναλύσεις.. ο 5420 είναι κατώτερος των προσδοκιών)

Όχι απλά κατωτερος χάλια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε βρει κάτι αντίστοιχο του WATCHON που κόπηκε τον Ιανουάριο.. ?(μια εφαρμογή είχαν αξιόλογη και την σταμάτησαν...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε βρει κάτι αντίστοιχο του WATCHON που κόπηκε τον Ιανουάριο.. ?(μια εφαρμογή είχαν αξιόλογη και την σταμάτησαν...)

 

Μόνο το Smart IR Remote - AnyMote αξίζει αλλά κάνει 6€. *******************************************

 

---

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το πίσω μέρος-καπάκι του T320 για αγορά;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι απαγορεύονται οποιεσδήποτε συζητήσεις-υποδείξεις που αφορούν παράνομο λογισμικό.Κάποια μυνήματα τροποποιήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε βρει κάτι αντίστοιχο του WATCHON που κόπηκε τον Ιανουάριο.. ?(μια εφαρμογή είχαν αξιόλογη και την σταμάτησαν...)

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή, είναι δωρεάν, έχει μικρό μέγεθος και δουλεύει άψογα. Μόνο για το toyotomi κλιματιστικό μου δεν κατάφερα να βρω ρυθμίσεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.twinone.irremote

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να πειράξεις knox πρέπει να κάνεις ρουτ με το Towelroot και με τον παλιό Κέρνελ δηλαδή να φλασσάρεις τον παλιό κέρνελ μέσω odin και έπειτα να ρουτάρεις με Towelroot.Οσο γιά την ρομ επειδή πρέπει να γίνει με custom recovery δέν μπορεις να αποφύγεις το γράψιμο του knox.Αν λοιπόν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση τότε προχώρα σε CWM και ρόμ....

 

ελεγα να διωξω καμποση σαβουρα που εχει μεσα λογο Σαμσουνγκ και να το φερω πιο κοντα σε στοκ αντροιντ κατασταση..

cwm ???

υπαρχει κανα βιντεο τουτοριαλ ή κατι;

 

αφου θα γραψει που θα γραψει στον κνοξ , ρουτ το κανω μονο με τοουελρουτ η θα χρειαστω και τιποτα αλλο;;;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να διωξω καμποση σαβουρα που εχει μεσα λογο Σαμσουνγκ και να το φερω πιο κοντα σε στοκ αντροιντ κατασταση..

cwm ???

υπαρχει κανα βιντεο τουτοριαλ ή κατι;

 

αφου θα γραψει που θα γραψει στον κνοξ , ρουτ το κανω μονο με τοουελρουτ η θα χρειαστω και τιποτα αλλο;;;

Για knox 0=0 με Towelroot γίνεται ΜΟΝΟ σε συσκευές με snapdragon !! (μόνο στην lte έκδοση)

ρώτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786800 (η διαδικασία είναι πολύ απλή ...)

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να διωξω καμποση σαβουρα που εχει μεσα λογο Σαμσουνγκ και να το φερω πιο κοντα σε στοκ αντροιντ κατασταση..

cwm ???

υπαρχει κανα βιντεο τουτοριαλ ή κατι;

 

αφου θα γραψει που θα γραψει στον κνοξ , ρουτ το κανω μονο με τοουελρουτ η θα χρειαστω και τιποτα αλλο;;;

 

http://www.doctorandroid.gr/2014/08/root-galaxy-tab-pro-84-101-samsung-knox.html

Και δεν θα γράψει ο knox... έπειτα titanium backup γιά να πετάξεις η να παγώσεις-ακόμη καλύτερα-την σαβούρα και είσαι έτοιμος.

Καί αν έχεις κάποια απορία εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2014/08/root-galaxy-tab-pro-84-101-samsung-knox.html

Και δεν θα γράψει ο knox... έπειτα titanium backup γιά να πετάξεις η να παγώσεις-ακόμη καλύτερα-την σαβούρα και είσαι έτοιμος.

Καί αν έχεις κάποια απορία εδώ είμαστε.

για root μόνο στο xda !! (στο νήμα της συσκευής )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

για root μόνο στο xda !! (στο νήμα της συσκευής )

Γιατί;;Μια χαρά τα λέει και το παραπανω site,με towelroot λέει..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;;Μια χαρά τα λέει και το παραπανω site,με towelroot λέει..

Μια ερώτηση.. αφού περάσεις το kernel wifi υπάρχει;(την διαδικασία αυτή με το kernel χρησιμοποιείται για rom από συγκεκριμένη ημερομηνία και μετα ) ... όλες οι συσκευές Samsung που χρησιμοποιουν το towelroot και kernel χάνουν το wifi ..και αφου το κάνεις root Πρέπει να περάσεις το kernel της αρχικής rom ( της original ..που φόραγε αρχικά) για να το επαναφέρεις..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάνετε μιρρορ στην τηλεόραση? Εμένα γίνεται αλλά δεν είναι full screen. Υπάρχει τρόπος?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάνετε μιρρορ στην τηλεόραση? Εμένα γίνεται αλλά δεν είναι full screen. Υπάρχει τρόπος?

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ....(κάτοχος s4, note 10.1 2014 ) μόνο με stock video player full (για ταινίες ) ..εάν εννοείς για το μαύρο αριστερά και δεξιά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ....(κάτοχος s4, note 10.1 2014 ) μόνο με stock video player full (για ταινίες ) ..εάν εννοείς για το μαύρο αριστερά και δεξιά...

 

ακριβως αυτο εννοω.καλα,τι χαζο?με το Νοτε 4,μια χαρα παιζει full

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...