Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα δειχνει 100% και μολις το βγαλω απο την φορτιση και το ανοιξω δειχνει 99% ειναι φυσιολογικο?

 

Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, σε μία δυο πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις θα στρώσει. Επίσης οι samsung συσκευές συνήθως ακόμα και όταν γράψουν 100% μπαταρία στα δεξιά αν αφήσετε τη συσκευή ακόμη ένα τέταρτο/μισάωρο (αναλόγως τη συσκευή) θα εμφανιστεί μία ένδειξη στα αριστερά της μπάρας όπου θα ενημερώνει πως η φόρτιση είναι πλήρης. Δοκίμασε το και αυτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, σε μία δυο πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις θα στρώσει. Επίσης οι samsung συσκευές συνήθως ακόμα και όταν γράψουν 100% μπαταρία στα δεξιά αν αφήσετε τη συσκευή ακόμη ένα τέταρτο/μισάωρο (αναλόγως τη συσκευή) θα εμφανιστεί μία ένδειξη στα αριστερά της μπάρας όπου θα ενημερώνει πως η φόρτιση είναι πλήρης. Δοκίμασε το και αυτό. ;)

Το εχω 4 μηνες παντα ετσι κανει και εχω και το note 10.1 και μου κανει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Και στο tab s 8.4 το δικό μου , στις 2 πρώτες φορτίσεις κάνει το ίδιο ακριβώς! Σίγουρα θέμα software είναι, ή έστω κάποιο tweak της samsung για να μην υπερφορτίζετε η μπαταρία! (Κάπου είχα διαβάσει ότι κάποιες συσκευές όταν φτάνουν στο 100% , σταματάει η φόρτιση και πέφτει επίτηδες για λίγο, μετά πάλι ανεβαίνει και κοκ για να διατηρείτε σε καλή κατάσταση η μπαταρία! Με λίγα λόγια αν κάτσεις από πάνω του και το παρακολουθείς μέχρι να φτάσει στο 100% και το βγάλεις αμέσως τότε μπορεί να μείνει και εκεί για λίγο)

Βέβαια όλα αυτά είναι ....φαφαριές που διαβάζουμε σε φόρουμ και το πετάει ο καθένας! :lol: Αν είναι κάποιος ειδικός επί του θέματος μπορεί να συνεισφέρει με τις γνώσεις του!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μηνες μετριας χρησης, αρχισε να μη φορτιζει 100%. Το ειχα πανω απο 3 ωρες στον φορτιστη του και εφτασε 87%. Και δεν το αφηνω να πεφτει κατω απο 25%. Μαλλον παει για service ε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το κινητό μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω sidesync 3.0? Εννοώ wifi version... To έχει δοκιμάσει κανένας? Δυστυχώς στο Public δεν ήξεραν να απαντήσουν!
Link to comment
Share on other sites

όπως περιγράφω εδώ, ψάχνω tablet, με τςι συγκεκριμένες προδιαγραφές.

από άλλα forums, έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο tablet.

Ερωτήσεις λοιπόν:

1) Η Μπαταρία του, αντέχει τουλάχιστον 7-8 ωρες χρήσης, σε Browsing, ή διάβασμα ebooks?

2) Screen protector Που συστήνεται? από που?

3) Θήκη, που να το κρατάει και όρθιο, και να είναι μαγνητική, ποια?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να το φορτισεις και με αλον φορτιστη πριν το πας για service

 

Δοκιμασα με 2 ακομη φορτιστες, αλλα δυσστυχως ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με 2 ακομη φορτιστες, αλλα δυσστυχως ...

 

Αλλος ενας τροπος ειναι να το αφησεις να σβησει μονο του να το αφησεις 4-5 ωρες να αποφορτιστει εντελος απο οτι φορτιο εχει κρατησει και μετα να το βαλεις στην φορτιση και να το παρακολουθησεις,μην το βαλεις βραδυ και το αφησεισ για να μπορεις να παρακολουθεις πως ανεβαινουν τα ποσοστα ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι το ταμπλετ που με εκανε να θελω ταμπλετ!απλα φανταστικο και γρηγορο!και πολυ οικονομικο,αν και δε βρισκω με τιποτα μεταχειρισμενο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που είχε πρόβλημα με το wifi (το γνωστό θέμα με την κάτω αριστερή γωνία) και να το έστειλε στο service?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μηνες μετριας χρησης, αρχισε να μη φορτιζει 100%. Το ειχα πανω απο 3 ωρες στον φορτιστη του και εφτασε 87%. Και δεν το αφηνω να πεφτει κατω απο 25%. Μαλλον παει για service ε;

 

Αυτό μου έκανε και εμένα το πήγα στο service και έγινε αλλαγή της μπαταρίας του και μου δώσανε καινούργιο φορτιστή και καλώδιο και από τότε όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη της προκοπής παιδιά σε καλή τιμή παίζει; Η παρακάτω πώς σας φαίνεται;

https://oollaa.gr/el/crazy-horse-texture-embossing-pattern-protective-pu-leather-case-with-credit-card-slot-kai-holder-for-samsung-galaxy-tab-pro-8.4-t320-black.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εχω απόλυτα ευχαριστημένος

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4PMS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εχω απόλυτα ευχαριστημένος

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4PMS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Την είδα και όντως φαίνεται καλή για τα λεφτά της αλλά μου τη σπάει τα μεταφορικά να έρχονται περισσότερα από την αξία του προϊόντος!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εχω απόλυτα ευχαριστημένος

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4PMS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Εσύ που την έχεις μπορείς να μου πεις αν ανοίξει το καπάκι της θήκης ανάβει και η οθόνη γιατί μια που είχα δοκιμάσει δεν το έκανε

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δείχνει αυτή η θήκη.

μόνο σε άσπρο είναι?

επίσης, ναι, αν είναι μαγνητική ή όχι, έχει σημασία κ για μένα...

 

(Το μεταφορικό πόσο το πληρωσες?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά ξυπναει και μπαινει σε αναμονή κανονικά με το ανοιγμα της θήκης.

 

Εχει κι αλλα χρώματα στο ίδιο λινκ.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την παρήγγειλα κι εγώ τη φτηνούλα θήκη μαζί με ένα screen protector και ένα στυλό, όλα μαζί 10 λίρες (με τα μεταφορικά). Το link για το πακετάκι εδώ:

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00KIN4W6C?cache=c58a72ad037ab434bae18bdec881921e&pi=SY200_QL40&qid=1412113493&sr=8-3#ref=mp_s_a_1_3

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δείχνει αυτή η θήκη.

μόνο σε άσπρο είναι?

επίσης, ναι, αν είναι μαγνητική ή όχι, έχει σημασία κ για μένα...

 

(Το μεταφορικό πόσο το πληρωσες?)

 

Εχω και εγώ την ίδια θήκη, πολύ καλή, λεπτή και μαγνητική ώστε να δουλεύει auto sleep-wake-

Μόνο σε άσπρο την έχω δει όχι άλλο χρώμα

 

Υ.Γ Μόλις την είδα σε μαύρο εδώ

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4NH0/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&psc=1&smid=AEHIRPLGGIMBV

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρήγγειλα το ΄ταμπλετ. Μεθαύριο θα το έχω στα χέρια μου. Επίσης, παρήγγειλα sd κάρτα 32αρα, και τώρα, ψάχνω θήκη.

αλλά ψάχνω εσπευσμένα, γιατί φεύγω ταξίδι την κυριακή, και θέλω να το έχω σε θήκη.

Αρα, μιλάμε για καταστηματα αθηνας, με ετοιμοπαραδοτες θήκες, που να γίνονται stand, να ειναι μανγητικές, και κατά προτίμηση, ΑΝ είναι δυνατόν, να κλείνουν με μαγνητάκι.

any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα και εγω το ταμπλετ και λογικα αυριο θα το εχω στα χερια μου. Παραλληλα εχω και το lenovo yoga 8 και θα περιμενω να δω τελικα πιο απο τα δυο θα κρατησω. Θελω και να κραταει λιγο η μπαταρια. Για να δουμε. Αυριο θα ξερουμε.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αγόρασα και γω το ταμπλετάκι, πολύ καλό, άψογη οθόνη, ωραίος ήχος, σαν μεγεθος πιστευω ειναι οσο χρειάζεται και για φορητότα αλλα και για να μην κουράζεσαι να διαβάζεις ή να βλέπεις οτιδήποτε στην οθόνη. Εχει καλή ποιότητα. Λίγο lag έχει ο launcher αλλά αυτα τα τις samsung τα ξέρουμε απο καιρό. Οπότε nova launcher.

 

Ηθελα να σας ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανεις το "Ok google", απο φωνητικές εντολές ειναι πολύ καλό, αλλά δε μπορω να βρω την επιλογή που να ενεργοποιείται με την φραση ok google

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα και εγω το ταμπλετ και λογικα αυριο θα το εχω στα χερια μου. Παραλληλα εχω και το lenovo yoga 8 και θα περιμενω να δω τελικα πιο απο τα δυο θα κρατησω. Θελω και να κραταει λιγο η μπαταρια. Για να δουμε. Αυριο θα ξερουμε.

Η μπαταρία σε μένα κρατάει για 7-7,5 ώρες ανοιχτής οθόνης. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα και εγω το ταμπλετ και λογικα αυριο θα το εχω στα χερια μου. Παραλληλα εχω και το lenovo yoga 8 και θα περιμενω να δω τελικα πιο απο τα δυο θα κρατησω. Θελω και να κραταει λιγο η μπαταρια. Για να δουμε. Αυριο θα ξερουμε.

 

Φανταζομαι πλακα κανεις. Ειναι σαν να λεμε '' αυριο παραλαμβανω την Ferrari, θελω να την τεσταρω να δω σε σχεση με το Lada πως παει και ποια θα κρατησω τελικα''

 

Το Samsung ειναι υπολογιστης δεν ειναι Tablet. Ειναι τρομαχτικα γρηγορο. Εννοειτε θα το κρατησεις.

 

Καλοπροαιρετα στο λεω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...