Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στελνεις ΥΡ στο 1285 και μαθαίνεις!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι..για αυτό μίλησα για εικονικούς παρόχους, τους οποίους περιμένουμε μια δεκαετία τώρα και κάποιοι δεν αφήνουν να έρθουν.

Φαντάσου οτι Ελλάδα έχουμε 3 παίκτες και η Ολλανδία έχει 86!!!

Είναι ο μόνος τρόπος να αλλάξει κάτι και σε τιμές και σε παροχές.

Για τα Ελληνικά δεδομένα το προνομιακό της Wind είναι ίσως οκ, αλλά δεν είναι φθηνό και φυσικά αυξηση 45% μέσα σε μια διετία δεν δικαιολογείτε με τίποτα!!!

 

Ισχυρίζεσαι ότι το προνομιακό είναι ακριβό!

Πες μου ποιος άλλος (δυστυχως τώρα που το προνομιακό της cosmote έπαψε να είναι διαθέσιμο)σου δίνει 1500 λεπτά και 2gb με 10€ να φύγω να πάω σε αυτόν.

Ποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ισχυρίζεσαι ότι το προνομιακό είναι ακριβό!

Πες μου ποιος άλλος (δυστυχως τώρα που το προνομιακό της cosmote έπαψε να είναι διαθέσιμο)σου δίνει 1500 λεπτά και 2gb με 10€ να φύγω να πάω σε αυτόν.

Ποιος;

για να το θεσουμε σε σωστη βαση, δινει αυτα που λες με 14,4 ευρω. (12 ευρω για τις 25 μερες. αρα στο μηνα βγαινει14,4 ευρω)
Link to comment
Share on other sites

Ισχυρίζεσαι ότι το προνομιακό είναι ακριβό!

Πες μου ποιος άλλος (δυστυχως τώρα που το προνομιακό της cosmote έπαψε να είναι διαθέσιμο)σου δίνει 1500 λεπτά και 2gb με 10€ να φύγω να πάω σε αυτόν.

Ποιος;

 

Μα έχω απαντήσει με την τελευταία πρόταση του ποστ που έκανες παράθεση:)

 

Για τα Ελληνικά δεδομένα το προνομιακό της Wind είναι ίσως οκ, αλλά δεν είναι φθηνό και φυσικά αυξηση 45% μέσα σε μια διετία δεν δικαιολογείτε με τίποτα!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθεια/γνώμη σας. Έχω έναν αριθμό "προνομιακό" από τα Public (ήταν μια περίοδος πριν 2 χρόνια περίπου που με ένα game - νόμιζω NBA - σου έδιναν ένα gaming αριθμό με τα ίδια ακριβώς πακέτα των φοιτητικών) και από προχθές έχει εξαφανιστεί το φοιτητικό. Μου το είχαν κόψει πριν βγάλουν το νέο με τα 10€, μετά μου το ξαναέβαλαν και τώρα πάλι εξαφανίστηκε από το app. Καμία ιδέα τί παίζει γενικότερα? :blink:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλεσε το 1265 να δεις αν το έχει. Αν έχεις χαμηλότερο υπόλοιπο δοκίμασε το μήνυμα να δεις τι απαντά. Στην εφαρμογή μπορεί να εξαφανίζεται παροδικά.
Link to comment
Share on other sites

ένεκα:

Μακάρι να ξαλαφρώσω καν'να 2 «φοιτητικά άνευ πάσου», €55+&€46+, ομού μετά Q:€26+ που δωρίζει €6,69 πού&πού -€5 ανανέωση- μ' ενεργή προσφορά €8×Gb÷μήνα· όσοι τυχόν ενδιαφερόμενοι προλάβουν, παραλαμβάνουν σε τιμή ευκαιρίας στρογγυλεμένη@τάλαρο:!: —κατά τον προτελευταίο υποδιπλασιασμό διάρκειας κάρτας, κατόπιν τε μονομερούς & απροειδοποίητης…τουλάχιστον δι' ηλεκτρονικής επιστολής… πρόωρης μεταβολής ήδη διανυομένου 6μήνου→3μηνο, μου 'φαγαν ούτε €100ρικο· δεν την ξαναπατώ:thanks:

 

* Το Q απλό· ευελπιστώ να… ξεχειμάσω μέχρι αύριο:whistle:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω q καρτα και δυνατοτητα να αλλαξω σε φοιτητικο. τα βαζω κατω, βλεπω οτι η q με ανανεωση 10 το μηνα βγαινει περιπου το ιδιο...δεν πολυμιλαω, με καλυπτουν τα 150 λεπτα της q, αντε να βαλω αλλο ενα πακετο με 6 (σπανια) ή κανενα countdown offer (πιο πιθανο, θελω και τα mb)

ποια η γνωμη σας? να μην αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω q καρτα και δυνατοτητα να αλλαξω σε φοιτητικο. τα βαζω κατω, βλεπω οτι η q με ανανεωση 10 το μηνα βγαινει περιπου το ιδιο...δεν πολυμιλαω, με καλυπτουν τα 150 λεπτα της q, αντε να βαλω αλλο ενα πακετο με 6 (σπανια) ή κανενα countdown offer (πιο πιθανο, θελω και τα mb)

ποια η γνωμη σας? να μην αλλαξω?

 

Eχω ΚΙΟΥ ''φοιτητικό'' κάνω την ίδια χρήση και σχεδον ποτέ δεν αγοράζω τα 1500+1500. Τα countown όμως είναι πιο φθηνά και φτάνει μια κάρτα 12€ το δίμηνο. Δεν αναφέρεις όμως το φοιτητικό είναι ΚΙΟΥ η άλλο? Αν είναι άλλο μην αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια λίγο χαζή ερώτηση αν έχω υπόλοιπο στην κάρτα 7 ευρώ και τα χρήματα λήγουν σε 2 μέρες αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο που έχει διάρκεια ένα μήνα μετά τις 2 μέρες σταματάει;
Link to comment
Share on other sites

Απλο q εχω...αρα; Τι κανω; Να το κρατησω ως εχει η να το κανω φοιτητικο κιου;
Δεν είναι υποχρεωτική η αγορά πακέτου κάθε μήνα. Μπορείς να το κάνεις μια δυο φορές τον χρόνο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τους τυπους και για να μην μπερδευονται οσοι διαβαζουν. Φοιτητικο q δεν υπαρχει. Στο f2g υπαρχει και φοιτητικο πακετο μόνο με νέο αριθμό. Το ιδιο ακριβως εκει δινεται και ως ειδικη προσφορα σε μη φοιτητες,σαν επιπλεον προσφορα σε υπαρχοντα αριθμο (μεσω sms απο την εταιρια) ή με νεο νουμερο μεσω προωθησης στο δρομο,τηλεφωνικα κλπ.

Το καθεστως ειδικης προσφορας υπαρχει και στην q με τη διαφοροποιηση οτι προς το παρον εχει μεινει στις παλιοτερες παροχες (παλιοτερες σε σχεση με το f2g εννοω,δηλ. 1500' και 1,5 γιγα με 8,5€) και επιπλέον η διάρκεια του πακετου της q ειναι 30 μερες.

Στο ερωτημα που εχεις τωρα. Για να παρεις αυτο το προνομιακο/ειδικο πακετο στην q υπαρχουν λοιπον 2 τροποι. Ή θα παρεις νεο νουμερο,ή θα ζητησεις απο την εταιρια (αγνωστο αν θα γινει δεκτο) να σου στειλουν στον αριθμο σου την ειδικη προσφορα. Η αιτηση αυτη μπορει να γινει μεσω της φορμας επικοινωνιας της wind ή ακομα και στο messenger (qkiniti). Ξαναλεω οτι σε αυτη την περιπτωση ολα εναποκεινται στην καλη θεληση της εταιριας. Αν δεν υπαρχει καποιος λογος ή αναγκη να βιαστεις,θα προτεινα να επικοινωνησεις μαζι τους,και να ζητησεις την προσφορα στο νούμερό σου.Περιμένεις την απάντηση,κι ανάλογα πράττεις. Αν δεν υπαρχει θετική ανταπόκριση και εχεις ευχέρια να αλλάξεις νούμερο, και να βρεις νεο που ενσωματώνει την εν λόγω προσφορά,το κάνεις μετά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτική η αγορά πακέτου κάθε μήνα. Μπορείς να το κάνεις μια δυο φορές τον χρόνο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε soleman σου έστειλα πμ. Ίσως να σε ενδιαφέρει.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

για τους τυπους και για να μην μπερδευονται οσοι διαβαζουν. Φοιτητικο q δεν υπαρχει. Στο f2g υπαρχει και φοιτητικο πακετο μόνο με νέο αριθμό. Το ιδιο ακριβως εκει δινεται και ως ειδικη προσφορα σε μη φοιτητες,σαν επιπλεον προσφορα σε υπαρχοντα αριθμο (μεσω sms απο την εταιρια) ή με νεο νουμερο μεσω προωθησης στο δρομο,τηλεφωνικα κλπ.

Το καθεστως ειδικης προσφορας υπαρχει και στην q με τη διαφοροποιηση οτι προς το παρον εχει μεινει στις παλιοτερες παροχες (παλιοτερες σε σχεση με το f2g εννοω,δηλ. 1500' και 1,5 γιγα με 8,5€) και επιπλέον η διάρκεια του πακετου της q ειναι 30 μερες.

Στο ερωτημα που εχεις τωρα. Για να παρεις αυτο το προνομιακο/ειδικο πακετο στην q υπαρχουν λοιπον 2 τροποι. Ή θα παρεις νεο νουμερο,ή θα ζητησεις απο την εταιρια (αγνωστο αν θα γινει δεκτο) να σου στειλουν στον αριθμο σου την ειδικη προσφορα. Η αιτηση αυτη μπορει να γινει μεσω της φορμας επικοινωνιας της wind ή ακομα και στο messenger (qkiniti). Ξαναλεω οτι σε αυτη την περιπτωση ολα εναποκεινται στην καλη θεληση της εταιριας. Αν δεν υπαρχει καποιος λογος ή αναγκη να βιαστεις,θα προτεινα να επικοινωνησεις μαζι τους,και να ζητησεις την προσφορα στο νούμερό σου.Περιμένεις την απάντηση,κι ανάλογα πράττεις. Αν δεν υπαρχει θετική ανταπόκριση και εχεις ευχέρια να αλλάξεις νούμερο, και να βρεις νεο που ενσωματώνει την εν λόγω προσφορά,το κάνεις μετά.

 

Σ ευχαριστω πολυ

Σπανιζουν τοσο καλες απαντησεις στο ελληνικο ιντερνετ σημερα

Ευχαριστω ξανα για το χρονο σου

Η αληθεια ειναι οτι θα θελα να αλλαξω νουμερο

Βαρεθηκα αυτο 10 χρονια

Αλλα με συμφερει; Τι διαφορα εχει η απλη κιου καρτα απο το φοιτητικο γουιντ;...

Edited by Stef444
Link to comment
Share on other sites

απλο q ή απλό f2g εχει μόνο τα πακετα που βλεπεις στην εκαστοτε σελιδα f2g.gr & myq.gr

προνομιακο q αν βρεις σου δινει επιπλεον δυνατοτητα ενεργοποιησης του πακετου 1500' και 1,5 γιγα με 8,5€ για 30 μερες

φοιτητικο/προνομιακο f2g σου δινει επιπλεον δυνατοτητα ενεργοποίησης του πακετου 1500' και 2 γιγα με 10€ για 25 μερες

Edited by kmpatra
διορθωση διαρκειας f2g (25 μέρες)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για προνομιακό Q ας μου στείλει pm, να δώσω το τηλ της Wind

Επειδή με έχουν ταράξει στα τηλέφωνα αυτές τις μέρες για να μου στείλουν όσα πακέτα προνομιακά θέλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλο q ή απλό f2g εχει μόνο τα πακετα που βλεπεις στην εκαστοτε σελιδα f2g.gr & myq.gr

προνομιακο q αν βρεις σου δινει επιπλεον δυνατοτητα ενεργοποιησης του πακετου 1500' και 1,5 γιγα με 8,5€ για 30 μερες

φοιτητικο/προνομιακο f2g σου δινει επιπλεον δυνατοτητα ενεργοποίησης του πακετου 1500' και 2 γιγα με 10€ για 25 μερες

 

Εγώ έχω Q και F2G που ξεκίνησαν ως απλά και ξαφνικά άρχισαν να έρχονται βροχή προσφορές και στα 2 που δε σταμάτησαν ποτέ (εδώ και 3 χρόνια περίπου).έρχεται κάθε δυνατή φανερή/κρυφή προσφορά "φοιτητικού τύπου" η μη.Η μόνη "ενέργεια" από μεριάς μου ήταν ο φουλ τσιγγούνικος ρυθμός φόρτωσης χρημάτων (συχνότητα στο όριο λήξης και ποσό σχεδόν πάντα 5 ευρω μέχρι πρόσφατα που καταργήθηκε).Το 1500 πακέτο προσφοράς το ενεργοποίησα 1 η 2 φορές όλο κι όλο και συνήθως δουλεύω τα πακέτα κρυφών προσφορών των 3,02 ευρώ.

Τα αναφέρω αυτά γιατί πρώτον δεν έκανα καμμία ενέργεια,δεύτερον πέτυχα 2 στα 2 νουμερα να μπω σε προνομιακή προσφορά και τρίτον εκτός των φοιτητικών προσφορών (1500 λεπτα κλπ) παίρνω και πακέτα των 3 ευρώ που ξεφτιλίζουν κάθε countdown (πχ 1GB+200 λεπτά 30 μέρες) αν και βλέπω να αραίωσαν τα τελευταία (ίσως τα σκότωσαν).όπως και να χει υπάρχουν και με 4,5 η 5 ευρω πλούσια πακετάκια για την ελαφριά χρήση που κάνω.

Αναρωτιέμαι λοιπόν αν τα "προνομιακά" νούμερα έχουν εκτός από το πλούσιο πακέτο των 1500 λεπτών και τα υπόλοιπα ιδιαίτερα κρυφά πακετάκια των 3-5 ευρώ η αν είναι ξεχωριστές προσφορές προνομίων που τυχαίνει εγώ να τα έχω σε συνδιασμό.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Και η δικη μου περίπτωση είναι σχεδόν ίδια με τη δική σου. Θεωρώ όμως ότι οι προσφορές με τα λιγότερα λεφτά πάνε και εκτός προνομιακών πακέτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα στείλει μήνυμα στην σελίδα του f2go στο facebook στις 11/02/19 και τους είχα ζητήσει εάν γίνεται να μετατραπεί το απλό f2go που έχω σε προνομιακό. Μου απάντησαν ότι αυτό δεν γίνεται και αφορά μόνο φοιτητές. Σήμερα το πρωί έλαβα μήνυμα 1500 προς όλους +1.5gb μόνο με 8.57 για 25μέρες στειλε μήνυμα 82 στο 12410. Έστειλα μήνυμα και το πακέτο ενεργοποιηθηκε!!!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το ζητάει (σωστά/επίμονα) το παίρνει όπως φαίνεται τελευταία...
Link to comment
Share on other sites

Σαν κουφέτα τα μοιράζουν. 100 τηλ παίρνουν τον κόσμο για προνομιακά f2g και Q.

 

Ας τα δίνανε στάνταρ σαν καρτοσυμβόλαια και όχι με πλάγιους τρόπους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...