Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε πότε πρέπει να ανανεώνω? Στη wind μου είπαν κάθε 2 μήνες. Αν δεν ανανεώσω στο δίμηνο τι θα γίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χανεται το υπολοιπο σου και 1 μηνα μετά (3μηνο χωρις ανανεωση) εχεις φραγη εισερχομενων (αν και σε μένα δεν το είχε κάνει οταν είχα 9 μηνες να βαλω καρτα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το χρηματικό υπόλοιπο οκ. Υπάρχει περίπτωση να χαθεί το προνομιακό πρόγραμμα;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.
εμενα μου ειπαν να ανανεωνω μια φορα το εξαμηνο τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν να ανανεωνω μια φορα το εξαμηνο τουλαχιστον

 

Το 6μηνο είναι η προθεσμία για την (θεωρητική) αγορά του συγκεκριμένου πακέτου του προνομιακού, αλλά στην πράξη δεν το τηρούν.

Έχω 2 προνομιακά που την εποχή που τα πήρα είχε 5€ το πακέτο, με 1000' και 1000ΜΒ για 30 μέρες και δεν έχω αγοράσει το (χειρότερο, σημερινό) πακέτο τα 2 τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απάντησα στο φίλο που ρώτησε αν κόβεται στην περίπτωση που δεν ανανεώσει και χαθεί το υπόλοιπο. Αν αφήσει έτσι τον αριθμό για 6 μήνες τότε ναι υπάρχει θεωρητικά κίνδυνος να το χάσει.

Ο περιορισμός των 6 μηνών που αναφέρεται δεν έχει σχέση με την ανανέωση αλλά με την ενεργοποίηση του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει αν ξέρει?Έχω 2 καρτοσυμβολαια στην wind και θα ήθελα αν γίνεται να κάνω τα νούμερα αυτά προνομιακα γιατί πληρώνω για την κάθε γραμμή γύρω στα 17,70€.Γνωριζει κάνεις τι διαδικασιες πρέπει να ακολουθήσω?Γιατί κανονικά το συμβόλαιο μου λήγει σε 1 χρόνο,έχω θέμα με αυτό?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

προφανως πρεπει να γινουν καρτοκινητα f2g ή q,αλλα το προνομιακο πακετο των 1500' δεν μπορεις να το εχεις,παρα μονο αν η εταιρια αποφασισει καποια στιγμη να το διαθεσει στα συγκεκριμενα νουμερα. Ακομα κι αν το ζητησεις εκ των προτερων δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα στο δωσουν,η μεγαλυτερη πιθανοτητα ειναι να αρνηθουν.

Το πιο ευκολο να γινει για να παρεις τη συγκεκριμενη προσφορα ειναι να βρεις απο προωθητικη ενεργεια π.χ. ατομα που μοιραζουν στο δρομο,νεα νουμερα f2g ή q με ενσωματωμενη την δυνατοτητα ενεργοποιησης του πακετου.

Για το θεμα της διακοπης του καρτοσυμβολαιου δεν ξερω να σου πω,πιθανολογω ομως οτι υπαρχει καποια ποινη διακοπης,και αν μαλιστα μιλαμε για 1 χρονο,ισως να ειναι και μεγαλη.

Αν παντως θες να τα κοψεις οπωσδηποτε,και να πας σε καρτοκινητο (εστω και χωρις τα 1500') ωστε να χρησιμοποιεις τα υπαρχοντα πακετα καρτοκινητης,κανεις αιτηση μετατροπης σε καρτοκινητο σε καταστημα. Η δε μετατροπη σε καρτοκινητο κοστιζει 30 ευρω τα οποια μπαινουν μετα την μετατροπη στο λογαριασμό σου.Για την ποινη διακοπης τα εγραψα πριν,υποθετω επισης οτι μπορει να ειναι μικροτερη λογω του οτι κανεις μετατροπη σε καρτοκινητο και οχι πληρη διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα της περιοχης μου ολα μα ολα τα νουμερα πουλαει ειναι ταα προνομιακα. Μα ολα ομως.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα της περιοχης μου ολα μα ολα τα νουμερα πουλαει ειναι ταα προνομιακα. Μα ολα ομως.

Να υποθέσω δεν είσαι θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Καλή Χρονιά σε όλους!

Εμένα σημερα(Έτσι για να πάει καλά χρόνος για την wind....) μου αφαίρεσαν 1.20 για για 50 mb ενώ έχω 2.5 gb και Είμαι συνεχώς μέσα Μόνο μέσω WiFi.

Το κάνει συχνά η wind σε σημείο να πιστεύω ότι είναι ηθελημένα!

Δεν φτάνει που το πακέτο είναι για 25 ημέρες... κάνουν και παγαποντιες!

Ευτυχώς έχω cosmote PROMO και θα το επιλέξω ως κύρια γραμμή και θα πετάξω το f2go,αρκετές ευκαιρίες τους έδωσα εκεί στην wind!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Καλή Χρονιά!

Έχω έναν αριθμό f2g. Πήγα σε ένα κατάστημα και τους ζήτησα να μου το κάνουν φοιτητικό, αλλά μου είπαν πως δεν γίνεται και πρέπει να μου δώσουν ένα νέο φοιτητικό αριθμό.

Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Φοιτητικό wind μόνο με νέο αριθμό. Με υπάρχον νούμερο μόνο στις άλλες 2.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιον φοιτητή μπορεί να πάρει και στη συνέχεια να μεταβιβαστεί στο όνομά σου. Ίσως αν δίνει ακόμη νούμερα σε καμία προσφορά το public, συνήθως γίνονται "ειδικά" μετά από λίγο. Τέλος, σε αγγελίες.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε κάπου 2 αριθμούς προνομιακούς;
Για Θεσσαλονίκη πάντως έχουν όλοι οι promoters στην Εγνατία! Με 10€ και έχει και χρήματα μέσα νομίζω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα ανανέωση τώρα και δεν βλέπω το πακέτο των 8.5 πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Πάει, ούτε και σε μένα το εμφανίζει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε στα 1265/1269,ποιο πακέτο ακούγεται? Και αν κάποιος έχει προθεση να το βάλει,αν στείλει 1000 στο 1264 πόσο τον χρεωνει δίνοντας το πακέτο?(αν το δίνει πλέον εκεί)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι κάποιος που δεν το περίμενε?

 

Ειχε ανακοινωθεί,απλά άλλαξε με διαφορετικό τρόπο από το αναμενόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα χωρίς υπόλοιπο... 1000 στο 1264

 

"ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΙ 1500' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 2GB ΓΙΑ 25 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ 10Ε"

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε με 7ε και φτάσαμε στα 12.

Και πριν καιρό με παίρνανε τηλ να το κάνω συμβόλαιο με 13ε και δίναν και ένα κινητό δώρο.

 

Εγώ πλέον επειδή δεν κάνω μεγάλη χρήση θα βάζω ή το

300'+750mb+35 sms με 8,5ε

Ή το more talk to all με 3ε

 

Βλεπω και μια limited talk to all & data προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...