Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάντως που έχω δυο παρατημένα "προνομιακά" έχω να βάλω 8 μήνες κάρτα, και ουτε φραγή εισερχομένων/εξερχομένων έχω, η προσφορά με τα 1500' ακούγεται στο 1265, και με πρήζουν και δυο φορές την εβδομάδα με sms ότι έχω την καλύτερη προσφορά της αγοράς. Μόνο που με την μεταπήδηση μου σε προνομιακό WHAT'S UP δεν νομίζω τελικά να είναι και η καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ πάντως που έχω μια sim με την ειδική προσφορά και έχω να την χρησιμοποιήσω από τον Μάρτιο, έκανα μια δοκιμή σήμερα το πρωΐ να δω σε τι φάση βρίσκεται και δε συνδεόταν στο δίκτυο. Όμοια περίπτωση δλδ. με αυτή του Mark.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαζικό το φαινόμενο , λοιπόν, εκτός ΑΝ και οι 2 σας (και ο Mark) έχετε τόση υγρασία στο σπίτι (στο ντουλάπι) που φυλάγατε τις sim και χάλασαν.....:lol:

ΑΝ είναι Public f2go και η δικιά σου sim,

"παίζει" σε αυτές ειδικά τις Public (όχι άλλα "προνομιακά) να ελέγχουν ΑΝ είναι σε λειτουργία για κάποιο χρονικό διάστημα.

 

Κι ΑΝ είναι κλειστή η sim (δλδ δεν έχει "ανάψει" για πχ 2 μήνες: ειδικά τους τελευταίους Οκτώβρη-Νοέμβρη) πολύ καιρό να μπει σε κινητό,

ΝΑ την απενεργοποιούν.

 

"Κουφό" μεν: Αλλά δεν το δικαιολογώ αλλιώς.

 

Φραγή εισερχομένων 4μηνου ΔΕΝ έχει μπει ΑΚΟΜΑ στη Wind καρτοκινητή._

Παρότι έχει ανακοινωθεί εδώ και πολύ καιρό,.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μαζικό το φαινόμενο , λοιπόν, εκτός ΑΝ και οι 2 σας (και ο Mark) έχετε τόση υγρασία στο σπίτι (στο ντουλάπι) που φυλάγατε τις sim και χάλασαν.....:lol:

ΑΝ είναι Public f2go και η δικιά σου sim,

"παίζει" σε αυτές ειδικά τις Public (όχι άλλα "προνομιακά) να ελέγχουν ΑΝ είναι σε λειτουργία για κάποιο χρονικό διάστημα.

 

Κι ΑΝ είναι κλειστή η sim (δλδ δεν έχει "ανάψει" για πχ 2 μήνες: ειδικά τους τελευταίους Οκτώβρη-Νοέμβρη) πολύ καιρό να μπει σε κινητό,

ΝΑ την απενεργοποιούν.

 

"Κουφό" μεν: Αλλά δεν το δικαιολογώ αλλιώς.

 

Φραγή εισερχομένων 4μηνου ΔΕΝ έχει μπει ΑΚΟΜΑ στη Wind καρτοκινητή._

Παρότι έχει ανακοινωθεί εδώ και πολύ καιρό,.:happy:

Ναι,ίσως τελικά αυτό να συμβαίνει,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Την έχω απενεργοποιημένη από το Μάρτιο(εκτός κινητού),και προσπάθησα να την ενεργοποιήσω πάλι σήμερα.Όπως και να έχει δε θα μου λείψει μιάς και βολεύομαι μια χαρά με vodafone cu φοιτητικό.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ίσως τελικά αυτό να συμβαίνει,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Την έχω απενεργοποιημένη από το Μάρτιο(εκτός κινητού),και προσπάθησα να την ενεργοποιήσω πάλι σήμερα.Όπως και να έχει δε θα μου λείψει μιάς και βολεύομαι μια χαρά με vodafone cu φοιτητικό.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εεεε δε μας είπες:

Είναι από το Public με αγορές από το Μάρτη και η συγκεκριμένη δικιά σου "προνομιακή";

 

ΑΝ ΝΑΙ:

Τότε και άλλοι που έχουν sim από αγορές στο Public (ακόμα και ΑΝ δεν έγιναν "προνομιακές") θα παρατηρήσουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εεεε δε μας είπες:

Είναι από το Public με αγορές από το Μάρτη και η συγκεκριμένη δικιά σου "προνομιακή";

 

ΑΝ ΝΑΙ:

Τότε και άλλοι που έχουν sim από αγορές στο Public (ακόμα και ΑΝ δεν έγιναν "προνομιακές") θα παρατηρήσουν το ίδιο.

Οχι δεν είναι απο public.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τρόπος να μάθει κάποιος να μιλήσει με εξυπηρέτηση ή κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τρόπος να μάθει κάποιος να μιλήσει με εξυπηρέτηση ή κατάστημα.

 

"Νεκρώνουν" (ΑΣ το πούμε έτσι) 1 sim χωρίς να έχει περάσει το 12μηνο;

Περίεργο.

 

Να πω ότι ήταν για Public f2go που δεν έχει κάνει ποτέ της κάρτα € (ανανέωση), να πω: ΟΚ>...Και στη Cyta παίζει κάτι τέτοιο.

Αλλά στου @ageranos ? ? :

Πότε έβαλες τελευταία φορά κάρτα στο προνομιακό σου;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα μια ανανέωση 5€ στην μία κάρτα και άρχισε να λειτουργεί κανονικά. Με το που έγινε ηλεκτρονικά αμέσως ζήτησε pin το τηλέφωνο, ενώ προχθές ήταν σαν να μην υπήρχε κάρτα μέσα.

Είχα την εντύπωση πως είχε γραφτεί κάπου εδώ μέσα πως η Wind δεν έχει εφαρμόσει το 4μηνο της φραγής, και για αυτό δεν πήγαινε το μυαλό μου.

Και πάλι περίμενα η φραγή απλά να μην σε αφήνει να σε καλέσουν, δίνοντάς σου την επιλογή να καλέσεις το 1268/1269 για ανανέωση/ενημέρωση υπολοίπου. Αλλά τελικά "νεκρώνει" την κάρτα SIM.

Με το που ανανέωσα κάλεσα το 1269 και λέει ακόμη πως έχει την ειδική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα μια ανανέωση 5€ στην μία κάρτα και άρχισε να λειτουργεί κανονικά. Με το που έγινε ηλεκτρονικά αμέσως ζήτησε pin το τηλέφωνο, ενώ προχθές ήταν σαν να μην υπήρχε κάρτα μέσα.

Είχα την εντύπωση πως είχε γραφτεί κάπου εδώ μέσα πως η Wind δεν έχει εφαρμόσει το 4μηνο της φραγής, και για αυτό δεν πήγαινε το μυαλό μου.

Και πάλι περίμενα η φραγή απλά να μην σε αφήνει να σε καλέσουν, δίνοντάς σου την επιλογή να καλέσεις το 1268/1269 για ανανέωση/ενημέρωση υπολοίπου. Αλλά τελικά "νεκρώνει" την κάρτα SIM.

Με το που ανανέωσα κάλεσα το 1269 και λέει ακόμη πως έχει την ειδική προσφορά.

 

Αν δεν έχεις βάλει το pin, η sim δεν συνδέεται στο δίκτυο οπότε δεν ήταν θέμα φραγής. Το πιθανότερο είναι ότι δεν έκανε καλή επαφή η sim και γι'αυτό είχες την εντύπωση ότι είχε "νεκρώσει".

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δοκίμασα σε 2 διαφορετικά τηλέφωνα και ήταν σαν να μην υπάρχει κάρτα. Να μην κάνει καλή επαφή και στα 2; Και σήμερα μόλις έχω κάνει ανανέωση να λειτουργεί κανονικά;

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως λίγο περίεργο αυτό που συνέβη. Όπως και νά'χει αν δεν ξανακάνεις ανανέωση τους επόμενους 4 μήνες θα φανεί ξεκάθαρα ποιός ήταν ο λόγος που δεν λειτουργούσε η sim.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να το κάνω στη 2η κάρτα που έχω και επίσης δεν δουλεύει, αλλά μου είναι λιγάκι δύσκολο να χαλάσω 2ο πεντάευρω μόνο και μόνο για πειραματισμό...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα νουμερο απο τα public στο οποιο εαν βαζω μια καρτα 10 ευρω τον μηνα ,οτι αγορα κανω απο τα public παιρνω τα αντιστοιχα χρηματα επιστροφη.σημερα που πηγα στα Public μου ειπαν οτι μπορει να εχει ληξη η προσφορα.....ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα νουμερο απο τα public στο οποιο εαν βαζω μια καρτα 10 ευρω τον μηνα ,οτι αγορα κανω απο τα public παιρνω τα αντιστοιχα χρηματα επιστροφη.σημερα που πηγα στα Public μου ειπαν οτι μπορει να εχει ληξη η προσφορα.....ξερει κανεις κατι?
https://www.wind.gr/gr/f2g/my-free-2-go/epistrofi/

 

f097960bbc8025c78ce27e6b4df80ebf.jpg

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/my-free-2-go/epistrofi/

 

f097960bbc8025c78ce27e6b4df80ebf.jpg

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

τελικα ισχυει το public b2u το επιβεβαιωνω!!!!!!αγορασα χθες καποια πραγματα και μπηκαν σημερα τα χρηματα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ισχυει το public b2u το επιβεβαιωνω!!!!!!αγορασα χθες καποια πραγματα και μπηκαν σημερα τα χρηματα!
Να σε ρωτήσω που ακριβώς ξοδεύεις μετά τα χρήματα; Μια φορά μόνο έτυχε να κάνω χρήση της προσφοράς αλλά ήδη ήμουν γεμάτος από MB και λεπτά ομιλίας. Επίσης τα λεφτά από την προσφορά για πόσο καιρό μένουν;

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω που ακριβώς ξοδεύεις μετά τα χρήματα; Μια φορά μόνο έτυχε να κάνω χρήση της προσφοράς αλλά ήδη ήμουν γεμάτος από MB και λεπτά ομιλίας. Επίσης τα λεφτά από την προσφορά για πόσο καιρό μένουν;

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

ισχυουν για ενα μηνα μπορεις να αγορασεις πακετα f2g .....γενικα σε καθε αγορα απο το public μεσα στο μηνα παιρνεις τα αντιστοιχα χρηματα(μεχρι 100 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

ισχυουν για ενα μηνα μπορεις να αγορασεις πακετα f2g .....γενικα σε καθε αγορα απο το public μεσα στο μηνα παιρνεις τα αντιστοιχα χρηματα(μεχρι 100 ευρω).
Χαζομάρα μου που τόσο καιρό δεν το είχα εκμεταλλευτεί επειδή ο αδερφός μου καταβροχθίζει τα MB σαν να μην υπάρχει αύριο. Ευχαριστώ για την πληροφορία

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα μου που τόσο καιρό δεν το είχα εκμεταλλευτεί επειδή ο αδερφός μου καταβροχθίζει τα MB σαν να μην υπάρχει αύριο. Ευχαριστώ για την πληροφορία

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

 

Και με τα νέα μεγάλα πακέτα GB που επίκεινται την επόμενη βδομάδα στο f2go με λιγότερα από 15€ το καθένα, θα τη "βγάλει ζάχαρη" με αγορές από Public:

 

Υπό τις προϋποθέσεις ότι:

α) Έχει ήδη sim από Public (καθώς δεν εκδίδονται πια: Τουλάχιστον στα κεντρικά Αθήνα καταστήματα Public νέες sim, Αν και διαρκώς παρατείνεται αυτό και μπορεί και να βρει να εκδόσει ΑΡΧΙΚΗ sim Public ιδίως σε επαρχιακά καταστήματα Public),

KAI:

β) Βάλει 10€ κάρτα σε αυτή τη sim απ΄το Public με όποιο τρόπο ανανέωσης και μέσα σε ένα μήνα κάνει αγορά/-ες από καταστήματα Public κα δηλώσει αυτή την επιθυμία για "φόρτωμα" Back2U στην υπάλληλο που θα πληρώνει {γίνεται αυτόματα: Καμιά ταλαιπωρία όπως γινόταν με την έκδοση sim Public πιο πριν).

 

Πχ ακόμα και 10€ αγορών να κάνει μπορεί να είναι χρήσιμη (υπό τις παραπάνω 2 προϋποθέσεις, έτσι; ):

Μπορεί πχ να λάβει sms Προσφοράς ΜΟΝΟ για σένα από το 12410 {πχ για 15GB με -10€}.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι το 6μηνο κόβονται όλα αν δεν ενεργοποιηθεί το πακέτο των 1500. Ζήτησα από το Chat να μου πει πότε κόβεται το δικό μου και μου είπε με βάση την προηγουμένη ανανέωση του σε 2 μήνες. Οπότε οποίος θέλει ας το τσεκάρει μαζί τους.

 

Το κρατάω μην γίνει καμία στραβή με το Whatsup το προνομιακό ή μήπως βγάλει κανένα πακέτο μόνιμο με 15 ευρώ τα 15 gb και τζασω το συμβόλαιο των 30gb πληρώνοντας κάτι παραπάνω χωρίς δεσμεύσεις.

 

Έχω και ένα Q προνομιακό σφραγισμένο που δεν το έχω ενεργοποιήσει και ενεργοποιείτε έως το τέλος του 2019 για backup επίσης αν γίνει καμία στραβή με τα αλλά 2 :lol:

 

Με αυτήν την φοβερή EET και τις εταιρίες καρτέλ πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα :)

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου δεν έχει ενεργοποιήσει ποτέ το ειδικό πακέτο και έχουν ξεκ****στεί να της στέλνουν δυο μηνύματα υπενθύμισης το μήνα. Σε δικό μου νούμερο, στο 6μηνο που δεν το ενεργοποίησα, κόπηκε.

Άβυσσος η λογική στη Wind...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου δεν έχει ενεργοποιήσει ποτέ το ειδικό πακέτο και έχουν ξεκ****στεί να της στέλνουν δυο μηνύματα υπενθύμισης το μήνα. Σε δικό μου νούμερο, στο 6μηνο που δεν το ενεργοποίησα, κόπηκε.

Άβυσσος η λογική στη Wind...

 

η λογική είναι αυτός που βάζει 0€ να τον πάει +1€

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι το 6μηνο κόβονται όλα αν δεν ενεργοποιηθεί το πακέτο των 1500. Ζήτησα από το Chat να μου πει πότε κόβεται το δικό μου και μου είπε με βάση την προηγουμένη ανανέωση του σε 2 μήνες. Οπότε οποίος θέλει ας το τσεκάρει μαζί τους.

 

Το κρατάω μην γίνει καμία στραβή με το Whatsup το προνομιακό ή μήπως βγάλει κανένα πακέτο μόνιμο με 15 ευρώ τα 15 gb και τζασω το συμβόλαιο των 30gb πληρώνοντας κάτι παραπάνω χωρίς δεσμεύσεις.

 

Έχω και ένα Q προνομιακό σφραγισμένο που δεν το έχω ενεργοποιήσει και ενεργοποιείτε έως το τέλος του 2019 για backup επίσης αν γίνει καμία στραβή με τα αλλά 2 :lol:

 

Με αυτήν την φοβερή EET και τις εταιρίες καρτέλ πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα :)

 

13 μήνες έχω να το ενεργοποιήσω, μηδέν υπόλοιπο κι ακόμα μου είναι διαθέσιμο το πακέτο των 1500.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...