Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου είπαν πριν κανένα τρίμηνο που ρώτησα ανά 3 μήνες. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Τελικά ενεργοποίησα το whats up το προνομιακό και απλά θα το διατηρώ το F2G μην στραβώσει κάτι με την cosmote. Κάθε εξάμηνο ή όταν μαζεύει τα 8,5 ευρώ θα το ενεργοποιώ αν όχι ας κάνουν τούμπες :)

 

Εύχομαι μέχρι του χρόνου να βγούνε τα απεριόριστα συμβόλαια να τελειώνουμε με αυτές τις χαζομάρες με τα προνομιακά κλπ.

Και εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα είμαι. Πώς να το συντηρήσουμε τελικά, ανά τρίμηνο η εξάμηνο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα είμαι. Πώς να το συντηρήσουμε τελικά, ανά τρίμηνο η εξάμηνο?
Τώρα έτσι και αλλιώς θα το ενεργοποιήσω μια φορά γιατί θα πρέπει να βάλω κάρτα και θα έχει μέσα. Την επόμενη φορά βλέπουμε.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο προνομιακό What'sUp αυτό που κάνει την διαφορά εκτός τις 30 ημέρες είναι και η μεταφορά υπολοίπου MB στον επόμενο Μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Όσο κόβουν τόσο θα κόβω..

Να ρωτήσω... έχω τα 300 αλλα και την ειδική προσφορά, αυτα σε καθεστώς περιαγωγής στην Ευρώπη παίζουν?

Αν κάποιο μήνα δεν θέλω ομιλία υπάρχει κάνα κάλο πακέτο ιντερνετ που να ενεργοποιείται σε όλους και οχι επιλεκτικά?

 

Άσχετα... αλλά κάποια ΜΒ που δίνει η wind (σε άλλη κάρτα) σε όσους έχουν το σταθερό τους εκεί, παίζουν σε περιαγωγή?

Ακόμα τα πακέτα Q που δίνουν αρκετά ΜΒ δουλεύουν στην περιαγωγή?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Όσο κόβουν τόσο θα κόβω..

Να ρωτήσω... έχω τα 300 αλλα και την ειδική προσφορά, αυτα σε καθεστώς περιαγωγής στην Ευρώπη παίζουν?

Αν κάποιο μήνα δεν θέλω ομιλία υπάρχει κάνα κάλο πακέτο ιντερνετ που να ενεργοποιείται σε όλους και οχι επιλεκτικά?

 

Άσχετα... αλλά κάποια ΜΒ που δίνει η wind (σε άλλη κάρτα) σε όσους έχουν το σταθερό τους εκεί, παίζουν σε περιαγωγή?

Ακόμα τα πακέτα Q που δίνουν αρκετά ΜΒ δουλεύουν στην περιαγωγή?

 

το φοιτητικο/ειδικο πακετο παιζει και σε περιαγωγη.τα 300' με 10€ καρτα και 6€/6μηνο χρεωση δεν παιζουν.Οτιδηποτε bonus και log n win δεν καταναλωνονται.Τα αγορασμενα πακετα ολα ναι,εκτος απο λεπτα/sms προς Wind/Q.

Για πακετο ιντερνετ εχει με 8,5€ 1,5Gb και ενα καινουργιο με 8,5€ που βγηκε τωρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ρώτησα και στο άλλο thread.

Ευχαριστώ.

 

Ξέρεις αν το πακέτο...

2GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO 3€ & SUPER ΔΩPO 2GB TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ!! ΣTEIΛE 23 ΣTO 12410 KAI ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA EΩΣ 27/10

 

παίζει στο εξωτερικό?

 

Έχω να βάλω μήνες κάρτα και έστειλα δοκιμαστικά sms παίρνοντας απάντηση οτι

...

TO YΠOΛOIΠO ΣOY ΔEN EΠAPKEI ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA. ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY KAI ΞANAΠPOΣΠAΘHΣE!

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ ν.πάρω την.προσφορά η θα δούμε αν βάλω χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικο/ειδικο πακετο παιζει και σε περιαγωγη.τα 300' με 10€ καρτα και 6€/6μηνο χρεωση δεν παιζουν.Οτιδηποτε bonus και log n win δεν καταναλωνονται.Τα αγορασμενα πακετα ολα ναι,εκτος απο λεπτα/sms προς Wind/Q.

Για πακετο ιντερνετ εχει με 8,5€ 1,5Gb και ενα καινουργιο με 8,5€ που βγηκε τωρα.

Τα mb της ειδικής προσφοράς παίζουν στην περιαγωγή ή μόνο τα λεπτά ομιλίας?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τα mb της ειδικής προσφοράς παίζουν στην περιαγωγή ή μόνο τα λεπτά ομιλίας?

 

Παίζουν αποδεδειγμένα. Αυτό είναι και το μόνο πλεονέκτημα σε σχέση με το προνομιακό what's up.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έχουν καλέσει ήδη 3 φόρες (σήμερα ήταν η τρίτη) για να μου προσφέρουν άλλα 2 νούμερα ειδικής προσφοράς.

Η απάντηση μου πάντα είναι ότι πλέον λόγω των 25 ημερών δεν το χρησιμοποιώ τόσο πολύ και καλέστε με ξανά όταν το κάνετε 30 μέρες.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τους το εχω πει,αλλα αν δουν τα στατιστικα σιγουρα θα κατάλαβαν οτι ενω τους έβαζα 8.5€*12 μήνες τωρα πλεον βάζω 5€*4 για να κρατώ τον αριθμό και οταν επαρκεί το υπόλοιπο βάζω το πακέτο.τωρα αν τους συμφέρει καποιος να τους δίνει 20€ τον χρονο ενω πριν τους έδειξε πάνω απο 100 μονο το τμήμα μάρκετινγκ της wind το ξέρει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά τουλάχιστον ανά 6 μήνες .

Πρέπει να ενεργοποιείται η προσφορά των 1500 ' και 1,5GB ώστε να μην χαθεί μετά από ερώτηση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά τουλάχιστον ανά 6 μήνες .

Πρέπει να ενεργοποιείται η προσφορά των 1500 ' και 1,5GB ώστε να μην χαθεί μετά από ερώτηση.

 

Έχω να ενεργοποιήσω το πακέτο 1500'+1500ΜΒ πάνω από χρόνο!! Καλώντας το 1269 μου λέει ακόμα ότι έχω την "καλύτερη" προσφορά της αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

την ερωτηση που την εκανες? Γιατι εμένα σημερα στο chat της q για την αντιστοιχη ειδικη προσφορα,μου ειπαν οτι περαν της ανανεωσης ανα τριμηνο και του περιορισμου της ενεργοποιησης 2 φορες το μηνα,δεν υπαρχει καποιος αλλος περιορισμος. Βέβαια το αν θα το πιστεψουμε ειναι αλλο θεμα,εγω εχω να την βαλω 5 μηνες και λεω τωρα να μην το ρισκαρω.Θα τη βαλω αλλη μια να μην την κοψουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω να ενεργοποιήσω το πακέτο 1500'+1500ΜΒ πάνω από χρόνο!! Καλώντας το 1269 μου λέει ακόμα ότι έχω την "καλύτερη" προσφορά της αγοράς!

 

α τοτε οκ,αλλα βεβαια αν θελουν να κανουν ξεκαθαρισμα σαν μια αλλη φορα,δεν θα τη γλυτωσουμε. Φοιτητικο ειναι το δικο σου ή απλα ειδικη προσφορα απο sms/promotion?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

α τοτε οκ,αλλα βεβαια αν θελουν να κανουν ξεκαθαρισμα σαν μια αλλη φορα,δεν θα τη γλυτωσουμε. Φοιτητικο ειναι το δικο σου ή απλα ειδικη προσφορα απο sms/promotion?

 

Το πήρα με πάσο μεν, αλλά από τα παιδιά που το μοιράζουν στο δρόμο, και είχα πάρει τότε 7 αριθμούς!!! Οπότε δεν είμαι σίγουρος αν τα έχω πάρει ως φοιτητικά ή ως ειδική προσφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω να ενεργοποιήσω το πακέτο 1500'+1500ΜΒ πάνω από χρόνο!! Καλώντας το 1269 μου λέει ακόμα ότι έχω την "καλύτερη" προσφορά της αγοράς!

 

και εγω !!!!!μου θυμηζεις λιγο το sms ποιο ειναι ??? 1000 στο 1249?? αν θυμαμαι καλα Η αλλο!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

και εγω !!!!!μου θυμηζεις λιγο το sms ποιο ειναι ??? 1000 στο 1249?? αν θυμαμαι καλα Η αλλο!!!!

 

Δε θυμάμαι... Αν καλέσεις το 1269 στο λέει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι... Αν καλέσεις το 1269 στο λέει ;)

 

ενταξει ευχαριστω φιλε!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με πάσο μεν, αλλά από τα παιδιά που το μοιράζουν στο δρόμο, και είχα πάρει τότε 7 αριθμούς!!! Οπότε δεν είμαι σίγουρος αν τα έχω πάρει ως φοιτητικά ή ως ειδική προσφορά :)

 

Μεχρι 2 νομίζω ειναι με πασο.

Link to comment
Share on other sites

1000 στο 1264

 

ευχαριστω φιλε!!!!:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 2 νομίζω ειναι με πασο.

 

Ναι, έτσι είναι, επίσημα από τη Wind. Από εξωτερικούς συνεργάτες όμως, δεν είναι έτσι. Τότε μου είχαν πει ως και 10 αριθμούς ότι μπορούν να μου δώσουν, επειδή είχα πάσο (έτσι μου είπαν)!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι με αφορμή τη μείωση της διάρκειας που λήγει ο χρόνος ομιλίας σου (που μόλις συνειδητοποίησα ότι πήγε στο 3μηνο και μετά χάνεις τα χρήματά σου). Υπάρχει καρτοκινητή που να χρειάζεται ανανέωση μία φορά το χρόνο (όπως ήταν παλιά; )

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Γιατί σε αυτή τη σελίδα:

https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/foititiko-paketo-sundesis-f2g/

κάτω κάτω, εκεί που έχει την επιλογή ανανέωσης 30 ευρώ

γιατί ΔΕΝ λέει "προσφορά νέου αριθμού"; (ενώ σε όλες τις πιο πάνω επιλογές π.χ. 10, 20 ευρώ λέει "προσφορά νέου αριθμού");

 

Μπορώ να βάλω αυτό το φοιτητικό σε υπάρχοντα f2g αριθμό;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Γιατί σε αυτή τη σελίδα:

https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/foititiko-paketo-sundesis-f2g/

κάτω κάτω, εκεί που έχει την επιλογή ανανέωσης 30 ευρώ

γιατί ΔΕΝ λέει "προσφορά νέου αριθμού"; (ενώ σε όλες τις πιο πάνω επιλογές π.χ. 10, 20 ευρώ λέει "προσφορά νέου αριθμού");

 

Μπορώ να βάλω αυτό το φοιτητικό σε υπάρχοντα f2g αριθμό;

Ευχαριστώ

 

Εύλογη η απορία, αλλά στις διευκρινήσεις στο κάτω μέρος της σελίδας λέει "Η προσφορά δεν μπορεί να αποδοθεί σε συνδρομητές μέσω φορητότητας ή μεταφοράς αριθμού από συμβόλαιο ή άλλο καρτοκινητό σε καρτοκινητό F2G".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...