Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που εδώ και ένα τρίμηνο περίπου έχω κάλυψη 4G σε όλη την περιοχή με ταχύτητες όσο η VDSL μου, δεν πάω πουθενά. Στα άλλα φοιτητικά μαζεύω τα δώρα (εντάξει η κοσμοτέ είναι και το πρώτο μου νούμερο που έχω δηλωμένο παντού). Επιτέλους απολαμβάνω δικτυάρα στους δρόμους και τα μέρη που κινούμαι καθημερινά.

Και γω τα ιδια στην Θεσσαλονικη,αλλα το καλοκαιρινπιυ παω Πιερια,υποφερω και αναγκαστικα εχω την κοσμοτε(γι αυτο την αφησα κι ολας).Αλλα προσωπικα παρολο που πηρα iphone(5s) θα ηθελα να ειχα 2 καρτες μαζι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γινεται να εχεις φοιτητικο χωρις να εισαι φοιτητης;;;Δεν μπορουμε να λαδωσουμε κανεναν πωλητη;;;Χαχαχαχα,ολοι μου οι γνωστες,40 φευγα εχουν φοιτητικο,χωρις να ειναι φοιτητριες,πως το καταφεραν;;
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να εχεις φοιτητικο χωρις να εισαι φοιτητης;;;Δεν μπορουμε να λαδωσουμε κανεναν πωλητη;;;Χαχαχαχα,ολοι μου οι γνωστες,40 φευγα εχουν φοιτητικο,χωρις να ειναι φοιτητριες,πως το καταφεραν;;

 

Είναι πολύ απλό.

Μέχρις πριν ένα χρόνο περίπου τα έδινε σαν "ειδική προσφορά" μέσω συνεργατών σε κεντρικά σημεία της Αθήνας και άλλων πόλεων.

Και μέχρι πριν 1 μήνα περίπου υπήρχαν διαθέσιμα, μέσω συμφορουμίτη που είχε τηλέφωνο συνεργάτη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό.

Μέχρις πριν ένα χρόνο περίπου τα έδινε σαν "ειδική προσφορά" μέσω συνεργατών σε κεντρικά σημεία της Αθήνας και άλλων πόλεων.

 

 

Τωρα επαψε;;;Η' πρεπει να στησω καραουλι στο κεντρο;;

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και με αγορές από το Public κάποιο διάστημα έδινε νουμεράκι με τη συγκεκριμένη προσφορά ως δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα επαψε;;;Η' πρεπει να στησω καραουλι στο κεντρο;;

Υπάρχουν ακόμη μπόλικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν, πως ο φοιτητής μπορεί να παραγγείλει κανονικά μέχρι 2 νούμερα(με κόστος 10€ που αντιστοιχεί σε κάρτα που περιλαμβάνεται στο πακέτο). Οπότε αν υπάρχει κάποιος φοιτητής στον κύκλο σου, ακόμα και να έχει φοιτητικό Wind, έχεις πιθανότητες να μπορεί να σου πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανένας να είναι φοιτητής. Απλά όποιος θέλει ας μου στείλει pm να του δώσω τον αριθμό που πρέπει να καλέσει. Τα πακέτα κοστίζουν 10 ευρώ + 6 ευρώ μεταφορικά και έρχονται με acs courier. Τα 10 ευρώ πιστώνονται στο υπόλοιπο για να μπορείς να κάνεις το πακέτο. Μπορείς να πάρεις 3 αριθμούς ανά όνομα. Στον φάκελο που έλαβα ως αποστολέα είχε κατάστημα Wind Πάτρας.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε γενικά, και αν είσαι φοιτητής θα μπορείς να πάρεις πάντα. Αν υπάρχει κάποιος συνεργάτης της wind που μοιράζει νούμερα μπορεί αύριο να δίνει ακόμα αλλά κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα δίνει επ'άπειρον.

Αν είσαι φοιτητής ωστόσο δεν θα σε χρεώσουν μεταφορικά, καθώς δεν θα στο στείλει κάποιο κατάστημα ή συνεργάτης αλλά η ίδια η εταιρεία. Στα 2 φοιτητικά τουλάχιστον που είχα πάρει έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε γενικά, και αν είσαι φοιτητής θα μπορείς να πάρεις πάντα. Αν υπάρχει κάποιος συνεργάτης της wind που μοιράζει νούμερα μπορεί αύριο να δίνει ακόμα αλλά κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα δίνει επ'άπειρον.

Αν είσαι φοιτητής ωστόσο δεν θα σε χρεώσουν μεταφορικά, καθώς δεν θα στο στείλει κάποιο κατάστημα ή συνεργάτης αλλά η ίδια η εταιρεία. Στα 2 φοιτητικά τουλάχιστον που είχα πάρει έτσι έγινε.

Ναι συμφωνώ σε όλα. Η κοπέλα μου είπε ότι δουλεύει στην καρτοκινητη της wind και δεν έχει σχέση με τις κοπέλες που μοιράζουν στον δρόμο. Μου είπε ότι δεν θα κοπεί το πακέτο απλά θα είναι δυσεύρετο στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,δηλαδη πλεον μονο αμα εχεις γνωστο φοιτητη/τρια,μπορεις να παρεις;

 

Κανε και μια δοκιμή,αν έχεις ενεργό f2g. Στείλε ένα μήνυμα στην wind μέσω της φόρμας επικοινωνίας του wind.gr και ζήτα (ευγενικά) να σου ενεργοποιήσουν στη γραμμή σου το ειδικό πακέτο με τα 1500' και 1,5 γιγα με 8,57. Αν δεχτούν θα έρθει κάποια στιγμή ανάλογο sms για να ενεργοποιήσεις την προσφορά. Κάποιοι το δοκίμασαν και πέτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα επειδή δεν τα χρησιμοποιούσα μου έκοψαν 2 νούμερα. Όταν τους είπα που πήγε το πακέτο και παρακαλώ ενεργοποιήστε το μου είπαν δεν είσαι φοιτητής. Μα εγώ νόμιμα τα πήρα από το public τότε. Τέλος πάντων ξέμεινε ένα και δεν καίγομαι. Άλλωστε δεν είχα δώσει σε κανένα τους αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο μίλησες μαζί τους? Γιατί παίζει να έπεσες σε άσχετο υπάλληλο. Καθώς αυτό το πακέτο πλασάρονταν και ως "ειδικο" και σε μη φοιτητές ακόμα και σε καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα επειδή δεν τα χρησιμοποιούσα μου έκοψαν 2 νούμερα. Όταν τους είπα που πήγε το πακέτο και παρακαλώ ενεργοποιήστε το μου είπαν δεν είσαι φοιτητής. Μα εγώ νόμιμα τα πήρα από το public τότε. Τέλος πάντων ξέμεινε ένα και δεν καίγομαι. Άλλωστε δεν είχα δώσει σε κανένα τους αριθμούς.

Εγώ μέσςω τσατ στο f2g.gr το ζήτησα και το ενεργοποίησαν ξανα.....

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα μια από αυτές τις μέρες από το σταθμό ηλεκτρικού στον Πειραιά, κάτι κορίτσια της wind πουλούσαν κάρτες.

Εχεις φοιτητικό/ειδική προσφορά? την ρωτάω, ναι μου απαντάει, με 15€ κόστος.

Πήρα ένα νούμερο, δεν γράφει πουθενά φοιτητικό, όπως τα παλιά, μόνο λέει για 1500 στείλε 1000 στο 1264.

Πλήρωσα 15€ τα έβαλε στην τσέπη της, δεν μου έδωσε απόδειξη, έφυγα.

Μέσα το νούμερο δεν έχει λεφτά, τα 15€ ήταν αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα μια από αυτές τις μέρες από το σταθμό ηλεκτρικού στον Πειραιά, κάτι κορίτσια της wind πουλούσαν κάρτες.

Εχεις φοιτητικό/ειδική προσφορά? την ρωτάω, ναι μου απαντάει, με 15€ κόστος.

Πήρα ένα νούμερο, δεν γράφει πουθενά φοιτητικό, όπως τα παλιά, μόνο λέει για 1500 στείλε 1000 στο 1264.

Πλήρωσα 15€ τα έβαλε στην τσέπη της, δεν μου έδωσε απόδειξη, έφυγα.

Μέσα το νούμερο δεν έχει λεφτά, τα 15€ ήταν αμοιβή.

Σε τι όνομα είναι ο αριθμός που σου έδωσε ?

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα μια από αυτές τις μέρες από το σταθμό ηλεκτρικού στον Πειραιά, κάτι κορίτσια της wind πουλούσαν κάρτες.

Εχεις φοιτητικό/ειδική προσφορά? την ρωτάω, ναι μου απαντάει, με 15€ κόστος.

Πήρα ένα νούμερο, δεν γράφει πουθενά φοιτητικό, όπως τα παλιά, μόνο λέει για 1500 στείλε 1000 στο 1264.

Πλήρωσα 15€ τα έβαλε στην τσέπη της, δεν μου έδωσε απόδειξη, έφυγα.

Μέσα το νούμερο δεν έχει λεφτά, τα 15€ ήταν αμοιβή.

το φοιτητικό/ειδικό κοστίζει 10€ και τα 9.48 τα έχει μέσα

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δινεται ακομα σε καποια μερη ?

Καθε ποτε πρεπει να το ενεργοποιεις για να μη το χασεις ?

(οχι να βαζεις λεφτα μεσα αλλα το να στελνεις το 1000 στο 1264)

Link to comment
Share on other sites

Δινεται ακομα σε καποια μερη ?

Καθε ποτε πρεπει να το ενεργοποιεις για να μη το χασεις ?

(οχι να βαζεις λεφτα μεσα αλλα το να στελνεις το 1000 στο 1264)

 

Ανεπίσημα, έχει αναφερθεί ότι καλό είναι να το ενεργοποιείς κάθε 6 μήνες, για να είσαι σίγουρος ότι δε θα το χάσεις. Αν και υπάρχουν αναφορές από χρήστες που δεν το ενεργοποίησαν για μεγαλύτερο διάστημα και δεν το έχασαν. Επίσημα, δεν αναφέρεται τίποτα σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δινεται ακομα σε καποια μερη ?

Καθε ποτε πρεπει να το ενεργοποιεις για να μη το χασεις ?

(οχι να βαζεις λεφτα μεσα αλλα το να στελνεις το 1000 στο 1264)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7057301#post7057301

 

Αυτό είναι παλιά ανακοίνωση, και δεν ισχύει. Πλέον έχει πάει στους 3 μήνες μετά από τους οποίους χάνεις τά χρήματα αν δεν ανανεώσεις.

Ωστόσο αυτό είναι άσχετο. Μιλάμε για την ενεργοποίηση του πακέτου των 8,57€ που δίνει 1500' προς όλους και 1000mb στα φοιτητικά και τα νούμερα που "απολαμβάνουν" την ειδική προσφορά. Κάποια στιγμή σε αρκετούς που είχαν καιρό να το ενεργοποιήσουν τους αφαίρεσε τη δυνατότητα, μετατρέποντας πρακτικά τον αριθμό τους σε απλό F2G. Ακόμα και να το είχες αποκτήσει σαν φοιτητής με την κανονική διαδικασία μπορούσες να το πάθεις. Κάτι ακούστηκε μετά από επικοινωνία πως θέλει ενεργοποίηση μία φορά το 6μηνο, ωστόσο αυτό είναι κάτι που δεν αναφέρεται πουθενά επίσημα. Όποτε είτε θα ισχύει ανεπίσημα κάτι τέτοιο και θα κοιτάνε ποιος δεν έχει ενεργοποιήσει το πακέτο για να του το κόψουν, είτε το κάνουν περιστασιακά για "εκφοβισμό". Σαν αποτέλεσμα έχει βγει ο άτυπος κανόνας ότι το ενεργοποιείς μία φορά κάθε 6 μήνες για να είσαι σίγουρος. Χωρίς φυσικά να είναι κάτι σίγουρο...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Σε τι όνομα είναι ο αριθμός που σου έδωσε ?

Στο όνομα που τα προμοτάρει, στο δικό μου θα τα περάσουν σε ένα μήνα μου είπε.

Ενα άλλο που είχα πάρει πέρισυ φέτος το πέρασα στο ονομά μου μέσω chat.

το φοιτητικό/ειδικό κοστίζει 10€ και τα 9.48 τα έχει μέσα

Oxι αυτό που πήρα εγώ προχθες.

Δινεται ακομα σε καποια μερη ?

Καθε ποτε πρεπει να το ενεργοποιεις για να μη το χασεις ?

(οχι να βαζεις λεφτα μεσα αλλα το να στελνεις το 1000 στο 1264)

Από ό,τι έχω διαβάσει εδω μέσα κάθε 6 μήνες πρέπει να αγοράζεις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το ξεπέρασα κατά λίγες μέρες και το εξάμηνο και δεν το έχασα πάντως...

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο όνομα που τα προμοτάρει, στο δικό μου θα τα περάσουν σε ένα μήνα μου είπε.

Ενα άλλο που είχα πάρει πέρισυ φέτος το πέρασα στο ονομά μου μέσω chat.

 

Oxι αυτό που πήρα εγώ προχθες.

 

Από ό,τι έχω διαβάσει εδω μέσα κάθε 6 μήνες πρέπει να αγοράζεις πακέτο.

Κοίταξε να το κυνηγήσεις να το κάνεις στο όνομα σου όσο πιο γρήγορα μπορείς

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρακολουθω αρκετα καιρο το thread για την συγκεκριμενη προσφορα.

Βρήκα μεσω αγγελιας καλα που δινει 5gb.

Να ρωτησω για τους γνωστες υπάρχει τετοιο πακετο ή ειναι μουφα?

Περισσοτερες λεπτομερειες θα εχω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...