Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη τρέλα!Δηλαδή ενώ το δίνει σε φοιτητές δεν το λέει φοιτητικο!!!

 

To δίνει ΚΑΙ σε φοιτητές, όπως το δίνει και σε αγρότες,γιατί να μην το πει αγροτικό? Που είναι η τρέλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To δίνει ΚΑΙ σε φοιτητές, όπως το δίνει και σε αγρότες,γιατί να μην το πει αγροτικό? Που είναι η τρέλα?

 

Έχει μία βασική διαφορά όμως. Όλοι οι φοιτητές μπορούν να το έχουν εφόσον το θέλουν άμεσα ενώ αντίθετα όλοι οι υπόλοιποι δεν μπορούν και πρέπει είτε να ψάχνουν κοπέλες που το μοιράζουν ή να περιμένουν να τους δωθεί από την wind. Όμως η αλήθεια είναι ότι το πακέτο δεν απευθύνεται πλέον σε φοιτητές καθώς οι φοιτητές πλέον μπορούν να βρουν και καλύτερους όρους δηλαδή να μην είναι υποχρεωμένοι να πάρουν νέο νούμερο, μπορούν να έχουν και μικρότερο κόστος εφόσον χρησιμοποιούν ένα μέρος αυτών που το συγκεκριμένο πακέτο προσφέρει και σίγουρα βρίσκουν καλύτερο συνολικά δίκτυο σε επίπεδο χώρας. Προφανώς λοιπόν δεν θα το χαρακτήριζα το πακέτο φοιτητικό ούτε θα το προτιμούσα εάν ήμουν φοιτητής αλλά σίγουρα είναι με διαφορά ότι καλύτερο υπάρχει για τους τυχερούς που το έχουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πάντως πουθενά την λέξη φοιτητικό στην ανακοίνωση .

Άρα η WIND επικοινωνεί πλέον το πακέτο ως "ειδική προσφορά" και όχι ως φοιτητικό.

 

Μεγάλη τρέλα!Δηλαδή ενώ το δίνει σε φοιτητές δεν το λέει φοιτητικο!!!

 

Το δίνει και σε στρατιωτικους...δεν βλέπω να το λέει "στρατιωτικό", ούτε τώρα ούτε ποτέ πριν.

Το δίνει και σε αστυνομικούς....δεν βλέπω να το λέει " αστυνομικό", ούτε τώρα ούτε ποτέ πριν.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μα τι σημασία έχει το όνομα;

Αυτό απορω κι εγώ, γιατι κάποιοι θέλουν να μας πείσουν ότι είναι κάτι άλλο από αυτό που επίσημα λέει η εταιρεια;

 

Πχ με αυτήν την παραπλανητική δήλωση, που ποτέ δεν εξηγήθηκε, ούτε διορθώθηκε:

 

Έγραψα ότι δεν το λένε φοιτητικό διότι όταν καλείς το 1269 δεν σου λέει πλέον φοιτητικό αλλά ότι έχεις την ειδική προσφορά. Αλλά αφού το αναφέρει έτσι στο site θα επαναφέρω τον τίτλο.

 

Η οποία ΔΕΝ ισχυει και μπορεί εύκολα να το διαπιστώσει οποιος έχει τα 1.500' και 1.5gb internet, καλώντας στο 1269, ακούγοντας αυτό που λέει εδώ και χρόνια, δηλαδή:

 

"θυμήσου ότι απολαμβάνεις την καλύτερη προσφορά της αγοράς που σου προσφέρει 1.500' λεπτά προς όλους και 1.5Gb ίντερνετ με κόστος 8.5€ και διάρκεια 30 ημέρες. Για ενεργοποίηση στείλε 1000 στο 1264."

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο είναι αυτό που λέει η εταιρεία σε όλες τις ανακοινώσεις της,

Δεν αποτελεί επίσημη θέση μια σελίδα η οποία καλεί τους επιτυχόντες του 2014 που δεν έχουν ακόμα πάσο να προσκομίσουν το ατομικό δελτίο επιτυχίας .Ναι τους επιτυχόντες του 2014. Παρωχημένη δηλαδή σελίδα.

Το ξαναλέω : Επίσημο είναι αυτό που λέει η εταιρεία σε όλες τις ανακοινώσεις της (το 2016 και όχι το 2014) , Ο τρόπος δηλαδή που το "επικοινωνεί" Και σε όλες τις πρόσφατες ανακοινώσεις ο τίτλος δεν είναι Φοιτητικό.

Παράθεση : Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τροποποιήσεις στo πακέτο «ειδικής προσφοράς» (8,5€/1500’ προς όλους & 1,5GB) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 1 Ιουλίου 2016.

 

Πέραν τούτου : στο Myphone δεν σβήνουμε τις ανακρίβειες που κάποιος αναφέρει στα πλαίσια του διαλόγου. Οι ανακρίβειες αποκρούονται από άλλα μέλη , αλλά ποτέ δεν διαγράφονται.

Διαγράφονται μόνο μηνύματα που παραβιάζουν τους Ο.Π.Χ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ότι θες σχολιαζεις όμως ε; Για το τι ακούγεται στο 1269 θα μας πεις ή θα το προσπεράσεις για άλλη μία φορά; Εκτιθεσαι κάθε μία φορά που το προσπερνάς να ξέρεις.

 

Επίσης...τουλάχιστον αστείο το να λες για διαγραφές μηνυμάτων, πρώτον όταν κανείς δεν μίλησε ως τώρα περί διαγραφών (εγώ ανεφερα περί διόρθωσης της λανθασμένης δήλωσης σου για το τι ακούγεται στο 1269..μήπως το μπερδεψες και το μόνο που σχολιασες από αυτό το μήνυμα που επιμενεις να αγνοεις είναι κάτι που καταλαβες λάθος?) και δεύτερον...όταν το τελευταίο 24ωρο έχει διαγραφεί εντελως ένα μήνυμα μου που σχολιαζα εκείνη τη δήλωση σου (ήταν ενάντια στους ΟΠΧ?) και άλλο ένα διαγράφηκε εν μέρει για τον ίδιο λόγο (παραβίαζε εκείνο κάτι επίσης?)...για τα οποία ούτε ενημέρωση με πμ έλαβα ούτε σχολιάστηκε από τον διαγραφοντα κάτι εντός του θρεντ....έγιναν και τα δύο σιωπηρά, από εσένα μάλλον; Γιατί, αφού δεν παραβίασαν σε κάτι τους ΟΠΧ?

 

Υγ. Αν στο επίσημο site της εταιριας, στο επισημο facebook του f2g βρεις κάτι που να καταργεί την ονομασία "φοιτητικό" να μας το πεις. Ως τότε ισχύει η επίσημη ονομασία, καθώς και οι τρόποι που το λαμβάνουν μονιμα κι αμεσα οι φοιτητές. Ο λοιπός λαός το παίρνει με sms ή από διαφημιστικές καμπάνιες ως κάτι έκτακτο.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να καθόσαστε και να κάνετε τόση συζήτηση για το όνομα του πακέτου που τυπικά είναι αυτό που είναι ό,τι όνομα και να του δίνει η εταιρεία κάθε φορά. Εδώ το λέει φοιτητικό/ειδικό πακέτο: https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/foititiko-paketo-sundesis-f2g/

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είναι το σατανικό κόλπο της Wind για να γίνεται συζήτηση στην πιάτσα :lol:

Τέλος όμως η ονοματολογία σας παρακαλώ :!:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη

Αυτή ακριβώς είναι η σελίδα η οποία μιλάει για όσους φοιτητές πέρασαν το 2014 να προσκομίσουν την βεβαίωση επιτυχίας . Άρα είναι μια ξεχασμένη σελίδα και παρωχημένη . Aπό εκεί και πέρα για μένα η συζήτηση εχει ολοκληρωθεί .

Αλάθητος δεν υπήρξα ποτέ Αλλά λάθη που έκανα σε συζήτηση δεν σκοπεύω να διορθώσω .

Όπως είπα ξανά τα λάθη διορθώνονται από τον επόμενο ομιλητή και είναι τουλάχιστον υποκριτικό να τρέχει να τα διορθώνει αυτός που τα Έκανε

Για εμένα η συζήτηση εχει ολοκληρωθεί και δεν θα επανέλθω σε καμμία περίπτωση .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αφού σύμφωνα με ορισμένους, το πακέτο δεν είναι φοιτητικό, εμένα που λήγει το πάσο μου στις 31 Αυγούστου, την 1η Σεπτεμβρίου που δε θα είμαι φοιτητής επισήμως και θα μου το κόψουν, θα πρέπει να διαμαρτηρηθώ? Κι'όμως πιστεύω, ότι τα συστήματα της Wind, που είναι μπάχαλο μόνο εκεί που συμφέρει την εταιρεία, θα φροντίσουν ώστε να μου κοπεί η ειδική προσφορά την 1η Σεπτεμβρίου, και μάλιστα στις 00:01. Την επομένη, η Katerina στο live chat θα με "βουλώσει", λέγοντάς μου, ότι έχασα την προσφορά, επειδή έληξε το πάσο. Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αφού σύμφωνα με ορισμένους, το πακέτο δεν είναι φοιτητικό, εμένα που λήγει το πάσο μου στις 31 Αυγούστου, την 1η Σεπτεμβρίου που δε θα είμαι φοιτητής επισήμως και θα μου το κόψουν, θα πρέπει να διαμαρτηρηθώ? Κι'όμως πιστεύω, ότι τα συστήματα της Wind, που είναι μπάχαλο μόνο εκεί που συμφέρει την εταιρεία, θα φροντίσουν ώστε να μου κοπεί η ειδική προσφορά την 1η Σεπτεμβρίου, και μάλιστα στις 00:01. Την επομένη, η Katerina στο live chat θα με "βουλώσει", λέγοντάς μου, ότι έχασα την προσφορά, επειδή έληξε το πάσο.

 

Δεν θα στο κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο κόψουν.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Πόσο καιρό το κρατάνε, μετά τη λήξη του πάσου? Κάποιος είχε γράψει εδώ το Φεβρουάριο, ότι του το έκοψαν και του ζητούσαν πάσο εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Πόσο καιρό το κρατάνε, μετά τη λήξη του πάσου? Κάποιος είχε γράψει εδώ το Φεβρουάριο, ότι του το έκοψαν και του ζητούσαν πάσο εκ νέου.

Έχω ακούσει περιπτώσεις που δεν το σταματάνε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει περιπτώσεις που δεν το σταματάνε ποτέ

Το θέμα είναι, αν κατά την ενεργοποίηση της ειδικής προσφοράς, καταχωρούν στο σύστημά τους, την ημερομηνία λήξης του πάσου, όπως κάνουν οι άλλες δύο εταιρείες. Εγώ, ήμουν από τους άτυχους που το παρήγγειλαν online, οπότε τους έχει δώσει το πάσο μου ο Κούριερ, για να το έχουν ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο κόψουν.

Η wind παιζει να ειναι η μονη εταιρεια που δεν κοβει τα προγραμματα της αυτά.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Πόσο καιρό το κρατάνε, μετά τη λήξη του πάσου? Κάποιος είχε γράψει εδώ το Φεβρουάριο, ότι του το έκοψαν και του ζητούσαν πάσο εκ νέου.

συνηθως δεν εχει καποιο συγκεκριμένο χρονοδιαγραμμα ποτε στο κοβουν. για wind δεν εχω ακουσει να κοβουν την προσφορά. στην νυφη μου που είχε στην vodafone φοιτητικο πακετο, το ειχε 2-3 χρονια μετά την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου και το εχασε οταν αλλαξε την καρτουλα της σε μικρότερη για να χωράει στο iphone.. οποτε καλο ειναι να μην "ξυπνάτε" το συστημα και σας θυμάται!:p

Το θέμα είναι, αν κατά την ενεργοποίηση της ειδικής προσφοράς, καταχωρούν στο σύστημά τους, την ημερομηνία λήξης του πάσου, όπως κάνουν οι άλλες δύο εταιρείες. Εγώ, ήμουν από τους άτυχους που το παρήγγειλαν online, οπότε τους έχει δώσει το πάσο μου ο Κούριερ, για να το έχουν ανά πάσα στιγμή.

δεν ξερω κατα πόσο η wind την συμφέρει να σας κοψει την ειδική προσφορά μιας και το δινει αβέρτα παντου ακομα.

 

εγω ειμαι στην wind f2go μεσω φορητοτητας απο what's up. Aπο εποχές που είχε βγάλει την προσφορά με τα 300" ομιλιας δωρο με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Στην πορεια, μου ενεργοποιησαν απο μόνοι τους και με έβαλαν και στην "φοιτητικη" προσφορά καθως ελαβα σχετικο σμσ που με ενημερωνε οτι πλεον μπορω να κανω χρηση αυτη της προσφορας (δεν ξερω με τι κριτηρια επιλεγαν τοτε το σε ποιους θα δωσουν το συγκεκριμένο πακετο). Πριν κανενα μηνα περιπου, με πηρε καποια απο την wind και με ρωτησε αν ενδιαφέρομαι και για αλλους αριθμους καρτοκινητής που θα είχαν παρόμοια προνομια (φοιτητικο πακετο) με αυτό που εχω εγώ τώρα. Ο αδερφος μου πηρε την "φοιτητικη" προσφορά απο κοπέλα της wind που την πετυχε στον δρόμο. Γενικα το δινουν αβερτα οποτε δεν πρεπει νομιζω να σε αγχωνει αν θα στο κοψουν ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Η wind παιζει να ειναι η μονη εταιρεια που δεν κοβει τα προγραμματα της αυτά.

 

συνηθως δεν εχει καποιο συγκεκριμένο χρονοδιαγραμμα ποτε στο κοβουν. για wind δεν εχω ακουσει να κοβουν την προσφορά. στην νυφη μου που είχε στην vodafone φοιτητικο πακετο, το ειχε 2-3 χρονια μετά την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου και το εχασε οταν αλλαξε την καρτουλα της σε μικρότερη για να χωράει στο iphone.. οποτε καλο ειναι να μην "ξυπνάτε" το συστημα και σας θυμάται!:p

 

δεν ξερω κατα πόσο η wind την συμφέρει να σας κοψει την ειδική προσφορά μιας και το δινει αβέρτα παντου ακομα.

 

εγω ειμαι στην wind f2go μεσω φορητοτητας απο what's up. Aπο εποχές που είχε βγάλει την προσφορά με τα 300" ομιλιας δωρο με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Στην πορεια, μου ενεργοποιησαν απο μόνοι τους και με έβαλαν και στην "φοιτητικη" προσφορά καθως ελαβα σχετικο σμσ που με ενημερωνε οτι πλεον μπορω να κανω χρηση αυτη της προσφορας (δεν ξερω με τι κριτηρια επιλεγαν τοτε το σε ποιους θα δωσουν το συγκεκριμένο πακετο). Πριν κανενα μηνα περιπου, με πηρε καποια απο την wind και με ρωτησε αν ενδιαφέρομαι και για αλλους αριθμους καρτοκινητής που θα είχαν παρόμοια προνομια (φοιτητικο πακετο) με αυτό που εχω εγώ τώρα. Ο αδερφος μου πηρε την "φοιτητικη" προσφορά απο κοπέλα της wind που την πετυχε στον δρόμο. Γενικα το δινουν αβερτα οποτε δεν πρεπει νομιζω να σε αγχωνει αν θα στο κοψουν ή οχι.

 

Το μόνο που θα κάνουν είναι ότι ουσιαστικά θα το φτάσουν στο 20ρικο.

 

Στάλθηκε από Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) με Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η wind παιζει να ειναι η μονη εταιρεια που δεν κοβει τα προγραμματα της αυτά.

 

συνηθως δεν εχει καποιο συγκεκριμένο χρονοδιαγραμμα ποτε στο κοβουν. για wind δεν εχω ακουσει να κοβουν την προσφορά. στην νυφη μου που είχε στην vodafone φοιτητικο πακετο, το ειχε 2-3 χρονια μετά την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου και το εχασε οταν αλλαξε την καρτουλα της σε μικρότερη για να χωράει στο iphone.. οποτε καλο ειναι να μην "ξυπνάτε" το συστημα και σας θυμάται!:p

 

το σύστημα την θυμήθηκε η ο υπάλληλος και το έκοψε?

Link to comment
Share on other sites

απο 1/7 παει στις 25 ημερες με €8.5 η ειδικη προσφορα για ΟΛΟΥΣ; Πχ, και αυτος που ενεργοποιησε νεο "φοιτητικο" αριθμό τον Μάϊο του 16;
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Θα παω να πάρω ένα τέτοιο νούμερο από ένα μαγαζί που πουλάει. Θεσσαλονίκη. Τα νούμερα αυτά ξέρουμε σε πιάνου Όνομα είναι ενεργοποιημένα;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Θα παω να πάρω ένα τέτοιο νούμερο από ένα μαγαζί που πουλάει. Θεσσαλονίκη. Τα νούμερα αυτά ξέρουμε σε πιάνου Όνομα είναι ενεργοποιημένα;

 

Σε όποιο όνομα και να ειναι ενεργοποιημένο όταν το πάρεις να ζητήσεις να μεταφερθεί επιτόπου στο όνομα σου.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο όνομα και να ειναι ενεργοποιημένο όταν το πάρεις να ζητήσεις να μεταφερθεί επιτόπου στο όνομα σου.

 

Τότε παίζει να με ρωτήσουν αν είμαι φοιτητής και να δώσω στοιχεία από πάσο;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τότε παίζει να με ρωτήσουν αν είμαι φοιτητής και να δώσω στοιχεία από πάσο;

 

 

 

Ειδική προσφορά τα λένε. Δεν χρειάζεται να εισαι φοιτητής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...