Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνηθως τα νουμερα που δινουν στο δρομο ειναι ηδη στο ονομα του πωλητη. Την ταυτοτητα την παιρνουν φωτογραφια για να κανουν τη μεταβιβαση. Καμια φορα ομως γινονται και λαθη και το νουμερο παραμενει στο ονομα του πωλητη. Αυρο ισως παω απο πλ κοτζια να δω τι παιζει για βολτα.
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα νουμερα που δινουν στο δρομο ειναι ηδη στο ονομα του πωλητη. Την ταυτοτητα την παιρνουν φωτογραφια για να κανουν τη μεταβιβαση. Καμια φορα ομως γινονται και λαθη και το νουμερο παραμενει στο ονομα του πωλητη. Αυρο ισως παω απο πλ κοτζια να δω τι παιζει για βολτα.

 

ναι και που ξέρεις αν εσύ στο όνομα σου , δηλώνουν τον αριθμό άλλης κάρτας και τον δώσουν σε άλλον. Αστεία πράγματα αυτά τα promotion. θα μπορούσαν με έναν πιο υπεύθυνο τρόπο να το κάνουν, όπως πχ τα βαν της VODAFONE που είχαν-έχουν υπολογιστή μέσα και στο ταυτοποιούν επι τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης γίνεται επι τόπου. Δεν ειναι κανενός το νούμερο.

 

Μην αναπτύσσεται θεωρίες συνωμοσίας.

 

Επιπρόσθετα δίνεις 6€ επι τόπου και μεχρι το βράδυ μπαίνουν στον αριθμό σου.

 

 

ΥΓ.

Ειναι εξαιρετική προσφορα.

Δλδ με 6€χ12μηνες=72€. Θα εχεις κάθε μήνα 1000λεπτα προς όλους, 1000mb, 120 λεπτά προς wind-Q και 50sms.

 

Αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοί...... :)

Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης γίνεται επι τόπου. Δεν ειναι κανενός το νούμερο.

 

Μην αναπτύσσεται θεωρίες συνωμοσίας.

 

Επιπρόσθετα δίνεις 6€ επι τόπου και μεχρι το βράδυ μπαίνουν στον αριθμό σου.

 

 

ΥΓ.

Ειναι εξαιρετική προσφορα.

Δλδ με 6€χ12μηνες=72€. Θα εχεις κάθε μήνα 1000λεπτα προς όλους, 1000mb, 120 λεπτά προς wind-Q και 50sms.

 

Αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοί...... :)

Κανεις καθος. Τα νουμερα ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της προωθητριας και μεταβιβαζονται σε σενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι και που ξέρεις αν εσύ στο όνομα σου , δηλώνουν τον αριθμό άλλης κάρτας και τον δώσουν σε άλλον. Αστεία πράγματα αυτά τα promotion. θα μπορούσαν με έναν πιο υπεύθυνο τρόπο να το κάνουν, όπως πχ τα βαν της VODAFONE που είχαν-έχουν υπολογιστή μέσα και στο ταυτοποιούν επι τόπου.

 

Εγώ δεν δουλεύω στη βόνταφον για να ξέρω τι γίνεται.

Έχω πάρει 7 τα έχω μοιράσει σε φίλους και όλα καλά στο όνομά μου.

Link to comment
Share on other sites

Επιμένεις.

Εχεις άδικο.

 

Σέβομαι την άποψη σου....

:)

 

εξήγησε μας και πως γίνεται επι τόπου η ταυτοποήση??? αφού ξέρεις παραπάνω. έχουν υπολογιστή μαζί τους ή με ταχυδρομικό περιστέρι στέλνουν τις σκαναρισμένες ταυτότητες.

 

@pavlitakis1

μην στραβώσει κανας φίλος γιατί εσύ μετά θα τρέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καθος. Τα νουμερα ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της προωθητριας και μεταβιβαζονται σε σενα.

 

επίβεβαιώνω και εγώ. Τα νούμερα είναι ενργοποιημενα όταν τα παιρνεις στο όνομα κάποιου άλλου και αργότερα (ίσως πολύ αργότερα) κάνουν και τη μεταβίβαση....

Link to comment
Share on other sites

Το περιθώριο ταυτοποίησης εχει χρονικό εύρος.

Όπως επίσης και η πίστωση των 6€ που δίνεις επι τόπου στα κορίτσια. Τωρα που σου μιλάω, ΔΕΝ εχω μεσα στο νούμερο τα 6€ πουΗΔΗ έδωσα. Το βράδυ, που τα περνάνε στο PC, γίνονται οι ενημερώσεις, πιστώσεις κλπ...

 

Δεν ειναι κατι φοβερό.

Επαναλαμβάνω, μην αναζητείς θεωρείς συνωμοσίας.

 

:)

 

ΥΓ.

Εαν σε βοηθάει, μπορω να σου επίσης οτι σε μια φορητότητα που είχα κάνει τις προάλλες για κινητο της οικογένειας, είχε χαλάσει το φωτοτυπικό στο κατάστημα. Πήρε οτι χρειαζόταν απο τη ταυτότητα, πήρα τη νέα κάρτα και μου είπαν οτι θα με έπαιρναν τηλέφωνο για να περάσω να την βγάλουν μια φωτοτυπία. Όπερ και εγένετω βεβαια.

Ποια ειναι η λεπτομέρεια εδώ;;

Στο μέσο διάστημα, είχε ενεργοποιηθεί στο νεο δίκτυο ο αριθμός....

Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Στις 15.00 ενεργοποιησα 6 νουμερα 3 στην δικια μου ταυτοτητα κ 3 στης γυναικας μου γιατι μου ειπε η κοπελα οτι μεχρι 3 ανα ταυτοτητα(δεν ειχε κ πολλα ημουν μονος κ διαλεξα)Δεν μου εβγαλε φωτοτυπια τις ταυτοτητες απλα σημειωσε τα στοιχεια σε ενα χαρτι με ειδικα πεδια για καθε στοιχειο.Τα νουμερα ΔΕΝ ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της πωλητριας τα ενεργοποιει επιτοπου μετα τις 20.00 αρχιζουν κ περνανε τα στοιχεια στο pc κ γιαυτο τα χρηματα μπαινουν τοτε.Η προσφορα εχει το λιγοτερο μια 4ετια διαρκεια κ η διαφορα με f2g ειναι οτι απενεργοποιουνται μετα το 6μηνο αν δεν ανανεωσεις χρονο κ δεν χρειαζεται ανανεωση 10 ευρω απλα να υπαρχουν 5 ευρω κ 1 λεπτο στην καρτα κ μπορεις να ανανεωσεις.Η προσφορα θα ισχυσει για λιγο (μεχρι να τελειωσουν τα νουμερα)ακομη κ απ οτι φαινεται ειπε απο την κινηση δεν θα χρειαστει να δωθουν σε αλλες πολεις εκτος αθηνων θεσσαλονικης.Αυριο μου ειπε θα ειναι ευοσμο κ τουμπα στην περιοχη γυρω απο το γηπεδο του παοκ για θεσσαλονικη.(συγνωμη για το μακρυναρι)
Link to comment
Share on other sites

επίβεβαιώνω και εγώ. Τα νούμερα είναι ενργοποιημενα όταν τα παιρνεις στο όνομα κάποιου άλλου και αργότερα (ίσως πολύ αργότερα) κάνουν και τη μεταβίβαση....

 

 

Με όλο το σεβασμό, εχεις πάρει την Εν λόγω προσφορα και επιβεβαιώνεις, ή οτι εχεις ακούσει απο φίλο φίλου, ή απο κάποια άλλη ενέργεια της ίδιας η άλλης εταιρίας.;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Στις 15.00 ενεργοποιησα 6 νουμερα 3 στην δικια μου ταυτοτητα κ 3 στης γυναικας μου γιατι μου ειπε η κοπελα οτι μεχρι 3 ανα ταυτοτητα(δεν ειχε κ πολλα ημουν μονος κ διαλεξα)Δεν μου εβγαλε φωτοτυπια τις ταυτοτητες απλα σημειωσε τα στοιχεια σε ενα χαρτι με ειδικα πεδια για καθε στοιχειο.Τα νουμερα ΔΕΝ ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της πωλητριας τα ενεργοποιει επιτοπου μετα τις 20.00 αρχιζουν κ περνανε τα στοιχεια στο pc κ γιαυτο τα χρηματα μπαινουν τοτε.Η προσφορα εχει το λιγοτερο μια 4ετια διαρκεια κ η διαφορα με f2g ειναι οτι απενεργοποιουνται μετα το 6μηνο αν δεν ανανεωσεις χρονο κ δεν χρειαζεται ανανεωση 10 ευρω απλα να υπαρχουν 5 ευρω κ 1 λεπτο στην καρτα κ μπορεις να ανανεωσεις.Η προσφορα θα ισχυσει για λιγο (μεχρι να τελειωσουν τα νουμερα)ακομη κ απ οτι φαινεται ειπε απο την κινηση δεν θα χρειαστει να δωθουν σε αλλες πολεις εκτος αθηνων θεσσαλονικης.Αυριο μου ειπε θα ειναι ευοσμο κ τουμπα στην περιοχη γυρω απο το γηπεδο του παοκ για θεσσαλονικη.(συγνωμη για το μακρυναρι)

 

 

Συμφωνώ σε όλα και επιβεβαιώνω και εγώ. Αφού το έκανα σήμερα.

Η μονη μου ένσταση με ερωτηματικό ειναι οτι αναφέρεις για την απενεργοποίησης εντός εξαμήνου. Νομιζω δεν ισχύει. Παει για χρόνο βαςει της ημέρας ενεργοποίησης....

 

 

 

Υγ.

Καλα ρε man... 6 νούμερα;;;;; Τι να τα κανεις;;;;

Χαχαχα... :)

Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα και επιβεβαιώνω και εγώ. Αφού το έκανα σήμερα.

Η μονη μου ένσταση με ερωτηματικό ειναι οτι αναφέρεις για την απενεργοποίησης εντός εξαμήνου. Νομιζω δεν ισχύει. Παει για χρόνο βαςει της ημέρας ενεργοποίησης....

 

 

 

Υγ.

Καλα ρε man... 6 νούμερα;;;;; Τι να τα κανεις;;;;

Χαχαχα... :)

Φιλε μου το ρωτησα ειδικα αυτο κ σας το λεω οπως ακριβως μου το ειπε η πωλητρια η απενεργοποιηση γινεται μολις παρελθει το 6μηνο χωρις ενεργοποιηση αν μου ειπε ψεμματα σας λεω ψεμματα το ρωτησα παντως γιατι το ενα το θελει ο αδερφος μου κ επειδη θα ειναι 2ο νουμερο κ ξεχναει τα παντα επρεπε να το μαθω.Τωρα για το τι τα θελω τα 6 νουμερα τα ειχα παραγγελια(ελπιζω να μου δωσουν τα 6ευρα......)συγνωμη ανανεωση κ οχι ενεργοποιηση αφου τα ενεργοποιουν επιτοπου

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Στις 15.00 ενεργοποιησα 6 νουμερα 3 στην δικια μου ταυτοτητα κ 3 στης γυναικας μου γιατι μου ειπε η κοπελα οτι μεχρι 3 ανα ταυτοτητα(δεν ειχε κ πολλα ημουν μονος κ διαλεξα)Δεν μου εβγαλε φωτοτυπια τις ταυτοτητες απλα σημειωσε τα στοιχεια σε ενα χαρτι με ειδικα πεδια για καθε στοιχειο.Τα νουμερα ΔΕΝ ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της πωλητριας τα ενεργοποιει επιτοπου μετα τις 20.00 αρχιζουν κ περνανε τα στοιχεια στο pc κ γιαυτο τα χρηματα μπαινουν τοτε.Η προσφορα εχει το λιγοτερο μια 4ετια διαρκεια κ η διαφορα με f2g ειναι οτι απενεργοποιουνται μετα το 6μηνο αν δεν ανανεωσεις χρονο κ δεν χρειαζεται ανανεωση 10 ευρω απλα να υπαρχουν 5 ευρω κ 1 λεπτο στην καρτα κ μπορεις να ανανεωσεις.Η προσφορα θα ισχυσει για λιγο (μεχρι να τελειωσουν τα νουμερα)ακομη κ απ οτι φαινεται ειπε απο την κινηση δεν θα χρειαστει να δωθουν σε αλλες πολεις εκτος αθηνων θεσσαλονικης.Αυριο μου ειπε θα ειναι ευοσμο κ τουμπα στην περιοχη γυρω απο το γηπεδο του παοκ για θεσσαλονικη.(συγνωμη για το μακρυναρι)

 

τι ώρες θα είναι σε αυτές τις περιοχές σου είπε;; να ξέρουμε τι ώρα να πάμε κ να ψάξουμε!!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καθος. Τα νουμερα ειναι ενεργοποιημενα στο ονομα της προωθητριας και μεταβιβαζονται σε σενα.

 

Όπως σε είπαν και οι προηγούμενοι κάνεις τρομερό λάθος, τα νούμερα είναι σφραγιστά και το χαρτί ενεργοποίησης που υπογράφεις δεν είναι για μεταβίβαση!!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Όπως σε είπαν και οι προηγούμενοι κάνεις τρομερό λάθος, τα νούμερα είναι σφραγιστά και το χαρτί ενεργοποίησης που υπογράφεις δεν είναι για μεταβίβαση!!

 

Η αληθεια ειναι στην μεση,τις πρωτες μερες στην θεσσαλονικη (τουμπα) απο οπου και πηρα 3 νουμερα τα πακετα ηταν ανοιχτα και προενεργοποιημενα στο αφεντικο της εταιριας και διναμε η ταυτοτητα η φωτοτυπια για να ερθουν μετα απο καποιες μερες στο ονομα μας.Τις επομενες μερες καποιες φορες δινανε κλειστα πακετα και γινοταν ταυτοποιηση επιτοπου,αλλες ανοιχτα κτλ.....αναλογα με την περιοχη που ηταν οι κοπελες.Τωρα το αν αξιζει η προσφορα καθε νοημων ανθρωπος καταλαβαινει τα αυτονοητα

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε, προ ολίγου, στο insomnia, ένα από τα παιδιά που πρωτοστάτησαν στην προώθηση αυτών των πακέτων στη Θεσ/νίκη, έγραψε ότι, μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind, τον διαβεβαίωσαν ότι αυτά θα μείνουν έτσι, χωρίς τους περιορισμούς του φοιτητικού, μέχρι να βγει μια άλλη προσφορά (αν βγει).

 

ΥΓ

Δυστυχώς, δεν τα κατάφερα να πάω στην Ομόνοια για να πάρω και εγώ, πολύ περισσότερο που διαβάζω ότι κάποιοι παίρνουν από 3 ο καθένας !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκαν και τα χρήματα και ειμαι έτοιμος να φόρτωσω τα 5€ για τα 1000λεπτα και τα 1000mb και τα 50sms και τα 120λεπτα σε wind και q.

Επίσης, επιβεβαιώνω στο φίλο που πήρε τα 6 νούμερα, οτι ισχύει για ενα χρόνο και οχι για έξι μήνες η ανανέωση.

Το λέει και το ηχογραφημένο. Σημερα ενεργοποιήθηκε και ισχύει μεχρι 05.01.2015. Εαν δεν βάλεις άλλη κάρτα εννοώ..... Αν και το καταλάβατε.... Χαχα....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε, προ ολίγου, στο insomnia, ένα από τα παιδιά που πρωτοστάτησαν στην προώθηση αυτών των πακέτων στη Θεσ/νίκη, έγραψε ότι, μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind, τον διαβεβαίωσαν ότι αυτά θα μείνουν έτσι, χωρίς τους περιορισμούς του φοιτητικού, μέχρι να βγει μια άλλη προσφορά (αν βγει).

 

ΥΓ

Δυστυχώς, δεν τα κατάφερα να πάω στην Ομόνοια για να πάρω και εγώ, πολύ περισσότερο που διαβάζω ότι κάποιοι παίρνουν από 3 ο καθένας !!!

 

Εχε τον νου σου γιατι τα παιδια εκει αναφερουν που θα ειναι οι κοπελες,οποτε αν εισαι προσεκτικος τις επομενες μερες θα προλαβεις να παρεις

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως παιζει με αυτα τα πακετα παιδια?

ποσα πρεπει να βαζεις τον μηνα για να εχεις τα 1000 λεπτα και το 1Gb?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης γίνεται επι τόπου. Δεν ειναι κανενός το νούμερο.

 

Μην αναπτύσσεται θεωρίες συνωμοσίας.

 

:)

 

Το δικό μου ένα μήνα μετά είναι ακόμα σε άλλο όνομα. Τσεκαρισμένο.

Και ούτε που με νοιάζει αν θα αλλάξει ποτέ, τα 1.000 λεπτά το μήνα με 5€ θέλω μόνο

Link to comment
Share on other sites

Εαν έδιναν αυτή τη προσφορά στα καταστήματα, ευχαρίστως να τους τιμήσω... Ομως να δώσω προσωπικά στοιχεία σε 'τρίτο', δεν υπάρχει περίπτωση... Και που ξέρω εγώ ότι ο 'νταβας' (=επόπτης) των κοριτσιών του promotion δε θα χρησιμοποιήσει τα στοιχεία μου και αλλού; Θα μου πείτε 'και στο καταστημα μπορει να γινει', το θέμα είναι ότι εκεί θα υπάρχει κάποιος υπάλληλος της εταιρίας, ή κάποιο κατάστημα που θα μπορω να ζητησω εξηγησεις, ενώ στο promotion του πεζοδρομιου 'δε σε ξερω, δε με ξερεις' ;)
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, εχεις πάρει την Εν λόγω προσφορα και επιβεβαιώνεις, ή οτι εχεις ακούσει απο φίλο φίλου, ή απο κάποια άλλη ενέργεια της ίδιας η άλλης εταιρίας.;;

 

Φυσικά την πήρα. Και το νούμερο είναι ακόμα ταυτοποιημένο στα στοιχεία του πωλητή. Το νούμερο δούλευε αμέσως μόλις το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ένα μήνα μετά είναι ακόμα σε άλλο όνομα. Τσεκαρισμένο.

Και ούτε που με νοιάζει αν θα αλλάξει ποτέ, τα 1.000 λεπτά το μήνα με 5€ θέλω μόνο

 

ναι έχεις δίκιο. απλά να εύχεσαι να μην χαλάσει ποτέ η sim ή χρειαστείς puk γιατί θα πρέπεις να βρεις αυτόν που είναι δηλωμένο να πάτε μαζί.

 

και να μην έχουν δώσει σε άλλον καρτοκινητό με τα στοιχεία σου.

 

ενδιαφέρον θα είχε αν υπάρχει κάποιο από εδώ μέσα που δούλεψε σε promo , να μας πει αν τους αναγκάζουν τα δηλώνουν τα καρτοκινητά στο όνομά τους και μετά αν βρουν τις σωστές ταυτότητες να κάνουν τη μεταβίβαση....

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ένα μήνα μετά είναι ακόμα σε άλλο όνομα. Τσεκαρισμένο.

Και ούτε που με νοιάζει αν θα αλλάξει ποτέ, τα 1.000 λεπτά το μήνα με 5€ θέλω μόνο

 

οταν θα εχουν αυτον τον αριθμο ολες σου οι επαφες (προσωπικες+επαγγελματικες) και ξαφνικα δε λειτουργει ο αριθμος, ή θα θελεις να κανεις μεταβιβαση, ή σε συμβολαιο (δε θα ισχυει μιά ζωη η προσφορα), τί θα κάνεις τότε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...