Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Προβλέπω να περιμένουμε αρκετά ακόμα.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Δυστυχώς το παραπάνω σχόλιο ισχύει ακόμα! Δηλαδή και τώρα να γραφόταν, πάλι σωστό θα ήταν. Κι όσο βλέπω πως ούτε τα developer edition δεν έχουν πάρει την 5 και θυμάμαι με πόση διαφορά πήρε την 4.4.4 το DE του Shuffle από τα ευρωπαϊκά... Καλό καλοκαίρι. Πάντως το κινητό μας είναι πλήρες και πολλές εφαρμογές είναι με material, προσωπικά τρέχω και ART απροβλημάτιστα, οπότε μικρό το κακό. Το update στο moto voice αν δεν τους είναι κόπος και όλα καλά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για θήκη. Θέλω αυτή. Αλλά από το αμερικάνικο amazon τα μεταφορικά είναι περισσότερα από τη θήκη. Έχω ψάξει στα υπόλοιπα amazon και στο ebay αλλά δεν τη βλέπω κάπου. Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάπου αλλού φτηνότερα?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Δυστυχώς το παραπάνω σχόλιο ισχύει ακόμα! Δηλαδή και τώρα να γραφόταν, πάλι σωστό θα ήταν. Κι όσο βλέπω πως ούτε τα developer edition δεν έχουν πάρει την 5 και θυμάμαι με πόση διαφορά πήρε την 4.4.4 το DE του Shuffle από τα ευρωπαϊκά... Καλό καλοκαίρι. Πάντως το κινητό μας είναι πλήρες και πολλές εφαρμογές είναι με material, προσωπικά τρέχω και ART απροβλημάτιστα, οπότε μικρό το κακό.

 

 

Ας αργησει να δωσει τη lollipop. Εχω εμποστοσυνη στις απροβληματιστες ενημερωσεις που δινει η motorola. Το κινητο μας οπως ειπες ειναι απροβληματιστο γενικα και ειδικα με την 4.4.4.

Ειναι η μονη συσκευη που μ εχει αφησει αδιαφορο για ΟΛΕΣ τις αλλες.

Εχω προβληματισει πολλους απο τον περιγυρο μου με το moto X και τις δυνατοτητες του. Χθεσινος (ηρωικα πεσων) φιλος με iphone, παει για αγορα του moto X 2014.

Link to comment
Share on other sites

Ας αργησει να δωσει τη lollipop. Εχω εμποστοσυνη στις απροβληματιστες ενημερωσεις που δινει η motorola. Το κινητο μας οπως ειπες ειναι απροβληματιστο γενικα και ειδικα με την 4.4.4.

Ειναι η μονη συσκευη που μ εχει αφησει αδιαφορο για ΟΛΕΣ τις αλλες.

Εχω προβληματισει πολλους απο τον περιγυρο μου με το moto X και τις δυνατοτητες του. Χθεσινος (ηρωικα πεσων) φιλος με iphone, παει για αγορα του moto X 2014.

 

Έπιασα το Χ 2014 τις προάλλες. Mπορώ να πω ότι μου άρεσε αν και αρκετά πιο ογκώδες από το δικό μας. Κάτι που δεν είμαι βέβαιος ότι μπορώ να πω για το Nexus 6 που ήταν δίπλα του...

 

Βέβαια το μέγεθος του δικού μας και το dimple πίσω δεν τ'αλλάζω. Έπιασα το Nexus 5 φίλου εχθές και μου φάνηκε τόσο άβολο!

The Dude Abides
Link to comment
Share on other sites

Μα το νεξους 6 και αν είναι ογκώδες.

 

Ναι, δεν ήξερα πώς να το κρατήσω! Με το ένα, με τα δύο; :confused:

 

Σε κάτι άλλο τώρα. Προσπάθησα σήμερα, από περιέργεια περισσότερο, να δοκιμάσω το Lost Device από το site της Motorola αλλα ό,τι και να έκανα δε δούλεψε!

 

Το έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Υ.Γ. Το μήνυμα που βγάζει στο screenshot δεν ισχύει καθώς το κινητό ήταν στο χέρι μου, με σήμα και WiFi ανοιχτό.

The Dude Abides
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει sign in? Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει (το είχα κάνει και παλιότερα αλλά ήθελα να είμαι σίγουρος). Ακόμα και με κλειστό gps δουλεύει (ήταν το πρώτο που σκέφτηκα να σου πω). Σου λέει το ανοίγουμε, οκ?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει sign in? Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει (το είχα κάνει και παλιότερα αλλά ήθελα να είμαι σίγουρος). Ακόμα και με κλειστό gps δουλεύει (ήταν το πρώτο που σκέφτηκα να σου πω). Σου λέει το ανοίγουμε, οκ?

 

Ω ναι, signed in κανονικότατα.

 

Αν είναι κλειστό το GPS με ρωτάει να το ανοίξει και πατάω οκ. Μετά ψάχνει και καταλήγει στο screenshot που ανέβασα εχθές.

The Dude Abides
Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστο οι amoled οθονες εχουν χρονο ζωης και απο ενα σημειο και επειτα η χρωματικη αποδοση μειωνεται. Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο στο x οσοι το εχετε κανα χρονο;
Link to comment
Share on other sites

Θετικό ότι ενδιαφέρονται με ζήλο για τη παλιά ναυαρχίδα. Προσωπικά θα ήθελα να δω την ανανεωμένη active display του 14 στο δικό μας μοντέλο. Μακάρι.
Link to comment
Share on other sites

Θετικό ότι ενδιαφέρονται με ζήλο για τη παλιά ναυαρχίδα. Προσωπικά θα ήθελα να δω την ανανεωμένη active display του 14 στο δικό μας μοντέλο. Μακάρι.

Ας έκαναν και αλλιώς.... :X

Θα ήταν τρελή ξεφτίλα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να διαβάζω αυτό το "coming soon". Αν είναι να λέμε το Γενάρη coming soon για να εννοούμε το Μάρτη...

 

Στο Nexus 7 LTE μου που ήρθε την περασμένη εβδομάδα, είναι απλά "οκ". Μπορώ να πω ότι μ'άρεσε πιο καλά το μαύρο θέμα του KK. Σε μπαταρία πάντως σίγουρα δεν είναι καλύτερα!

The Dude Abides
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να διαβάζω αυτό το "coming soon". Αν είναι να λέμε το Γενάρη coming soon για να εννοούμε το Μάρτη...

 

Στο Nexus 7 LTE μου που ήρθε την περασμένη εβδομάδα, είναι απλά "οκ". Μπορώ να πω ότι μ'άρεσε πιο καλά το μαύρο θέμα του KK. Σε μπαταρία πάντως σίγουρα δεν είναι καλύτερα!

 

Άρα γιατί βιάζεσαι?..:shifty::cool:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ούτε βιάζομαι, ουτέ και με νοιάζει καθώς μου έχει φύγει ο ενθουσιασμός. Απλά δε μ'αρέσει το μαρκετινίστικο "σύντομα".
The Dude Abides
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ούτε βιάζομαι, ουτέ και με νοιάζει καθώς μου έχει φύγει ο ενθουσιασμός. Απλά δε μ'αρέσει το μαρκετινίστικο "σύντομα".

Έχεις τα δίκια σου.

Παρ όλα αυτά, προτιμώ να περιμένω και να δεχθώ μια απροβλημάτιστη 5.0.2 παρά να πάρω μια γεμάτη bugs ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να το αγορασω. Να παρω το xt1058 η το xt1060; Αξιζει τα $10 παραπανω το xt1060;

 

Αν και νομιζω οτι κανενα απο τα 3 δε θα πιανει vodafone 4g. Εσεις πιο εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγορασω. Να παρω το xt1058 η το xt1060; Αξιζει τα $10 παραπανω το xt1060;

 

Αν και νομιζω οτι κανενα απο τα 3 δε θα πιανει vodafone 4g. Εσεις πιο εχετε;

XT1052 από άμαζον όλα κομπλέ με 4G VODAFONE.

Για τα υπόλοιπα μοντέλα δες στο gsm arena. Λένε σε ποιες μπάντες παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα αργησει αρκετα ακομα παιδες. Κατι πηγε στραβα και παει πισω η ενημερωση στο μοντελο μας. Εχει σχεση με το chipset που φοραμε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...