Jump to content

GiONEE Elife e7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον εγινε η αναβαθμιση κρατησε ολες τις υπάρχουσες εφαρμογες και παιχνίδια από γλωσσες όμως μονο Αγγλικα

εγινε ροοτ με kingoroot και όλα καλα οντως πολύ καλυτερο ετσι:blink:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγινε η αναβαθμιση κρατησε ολες τις υπάρχουσες εφαρμογες και παιχνίδια από γλωσσες όμως μονο Αγγλικα

εγινε ροοτ με kingoroot και όλα καλα οντως πολύ καλυτερο ετσι:blink:

 

δεν εχει ελληνικα η 4.4.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους το εχετε, τι σκορ σας βγαζει στο Antutu? Γιατι αλλου αναφερεται οτι δεν ξεπερναει τις 34.000 (βλ. Kimovil) και σε καποια screenshots το βγαζει πανω απο 40.000 σε διαφορα sites...
Link to comment
Share on other sites

Για οσους το εχετε, τι σκορ σας βγαζει στο Antutu? Γιατι αλλου αναφερεται οτι δεν ξεπερναει τις 34.000 (βλ. Kimovil) και σε καποια screenshots το βγαζει πανω απο 40.000 σε διαφορα sites...

 

Σε κάποια βίντεο στο youtube το έχω δει να βγάζει από 34Κ μέχρι και 41Κ... Οπότε κάπου εκεί μέσα παίζει, που όπως και να έχει είναι οκ score... Αν η rom είναι σοβαρή, μια χαρά θα πηγαίνει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους το εχετε, τι σκορ σας βγαζει στο Antutu? Γιατι αλλου αναφερεται οτι δεν ξεπερναει τις 34.000 (βλ. Kimovil) και σε καποια screenshots το βγαζει πανω απο 40.000 σε διαφορα sites...

 

o snapdragon που φοραει το τηλεφωνο κυμαινεται απο 38000 εως 42000 σε φυσιολογικα επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια εντυπωσεις γιατι το ψηνω αγρια...Η τιμη του εχει παει 159$ στο gearbest....Καπου διαβαζα με καθε επιφυλαξη οτι θα παρει και lollipop τον Ιουνιο...Αξιζει στα λεφτα αυτα και ποσο βγαινει ακριβως σε e; http://telecomtalk.info/gionee-elife-e8-elife-e7/133381/ http://www.androidos.in/2015/04/gionee-launch-elife-e8-june-e7-get-lollipop-q2-report/
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια εντυπωσεις γιατι το ψηνω αγρια...Η τιμη του εχει παει 159$ στο gearbest....Καπου διαβαζα με καθε επιφυλαξη οτι θα παρει και lollipop τον Ιουνιο...Αξιζει στα λεφτα αυτα και ποσο βγαινει ακριβως σε e; http://telecomtalk.info/gionee-elife-e8-elife-e7/133381/ http://www.androidos.in/2015/04/gionee-launch-elife-e8-june-e7-get-lollipop-q2-report/

 

Ναι, στο Gearbest πρέπει να είναι η καλύτερη τιμή αυτή τη στιγμή... Εμένα και το μαύρο και το λευκό, μου το βγάζει στα 150 ευρώ, αλλά υπολόγισε και μια μικρή διαφορά λόγω paypal κλπ... Κοίτα (προσωπική άποψη), αν ήταν να πάρω τώρα κινητό, πάρει δεν πάρει lolipop θα έθετε σοβαρή υποψηφιότητα στις επιλογές μου και λογικά θα το "χτυπούσα".... Περιμένουμε βέβαια και το Ecoo Plus που είναι αντίστοιχο πάνω-κάτω σε specs και καινούργιο, ωστόσο αν είναι Elephone ποιότητα όπως λέγεται, εγώ θα προτιμούσα το Gionee... Στα 150 σε ξερά specs, δεν ξέρω αν βρίσκεις κάτι καλύτερο (πιθανολογώ οχι)... Επίσης σημαντικό είναι ότι με τα ~150 καθάρισες, δεν αγοράζεις τίποτα επιπλέον, καθώς έρχεται με πλήρες πακέτο αξεσουάρ τουλάχιστον από τα περισσότερα καταστήματα (θήκη official, screen protect, nfc tags, ακουστικά)... Tέλος ιδιαίτερα προβλήματα από τους μέχρι τώρα κατόχους δεν έχουν αναφερθεί, το αντίθετο μάλιστα... :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα το περιμενω, νομιζω μονο ενας εχει παραλαβει και δεν ξερω ποσοι ακομα εχουν παραγγειλει, τα 159$ ειναι καπου 144 ευρω, ακομα το σκεφτεσαι; χωμα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει κανα 2-3 ατομα που το εχουν παρει και δεν μου εχει αναφερει κανενας καποιο σοβαρο προβλημα κατι που ειναι πολυ θετικο γιατι θελω να παρω ενα κινητο και να μην ασχολουμαι συνεχεια με βλακειες και updates για να λυθουν οποιαδηποτε προβλημα....Απο Gearbest που βλεπω δεν εχει στη συσκευσια ακουστικα και θηκη εκτος και αν κανω λαθος και απο κατω στα σχολια γραφει για τη μπαταρια οτι δεν ειναι 2500 αλλα 2100...Δεν ξερω αν στεκει απλα το αναφερω...Αν περιεχει ακουστικα θηκη και στα λεφτα αυτα 145-150e με τα specs που εχει νομιζω οτι ειναι πολη καλη περιπτωση ειδικα για εμενα που δεν θξα αλλαξω κινητο σε λιγους μηνες...Για το Ecοο το εχω δει αλλα ακομα δεν ξερουμε τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει κανα 2-3 ατομα που το εχουν παρει και δεν μου εχει αναφερει κανενας καποιο σοβαρο προβλημα κατι που ειναι πολυ θετικο γιατι θελω να παρω ενα κινητο και να μην ασχολουμαι συνεχεια με βλακειες και updates για να λυθουν οποιαδηποτε προβλημα....Απο Gearbest που βλεπω δεν εχει στη συσκευσια ακουστικα και θηκη εκτος και αν κανω λαθος και απο κατω στα σχολια γραφει για τη μπαταρια οτι δεν ειναι 2500 αλλα 2100...Δεν ξερω αν στεκει απλα το αναφερω...Αν περιεχει ακουστικα θηκη και στα λεφτα αυτα 145-150e με τα specs που εχει νομιζω οτι ειναι πολη καλη περιπτωση ειδικα για εμενα που δεν θξα αλλαξω κινητο σε λιγους μηνες...Για το Ecοο το εχω δει αλλα ακομα δεν ξερουμε τιποτα....

 

Nαι έχεις δίκιο... Δεν ξέρω τι έχει κάνει το Gearbest, εγώ σε όσα μαγαζιά το χα βρει (αλλά και σε παλιότερο link του Gearbest) ήταν όλα μέσα... Επίσης με τη μπαταρία δεν ξέρω τι παίζει, στα official specs 2500 νομίζω είναι...

Tώρα τσέκαρα efox και το έχει 167$, με πλήρες πακέτο αξεσουάρ και μπαταρία 2500 ---> http://en.efox-shop.com/gionee-elife-e7-qualcomm-snapdragon-800-22ghz-quad-core-55-zoll-fhd-bildschirm-android-44-3g-smar-g-298542

Επίσης το Vickmall, το έχει 177$...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει εδώ και δύο εβδομάδες. Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε. Για τα λεφτά του φαίνεται πολύ καλό. Φήμες λένε ότι θα πάρει και Android 5 Κατά τον Ιούνιο.
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οσοι το παραλαμβανουν τωρα τους ερχεται με JB ??

Εχει/αναγνωριζει ελληνικα?

Μετα απο update σε ΚΚ ?? Μπαινουν ευκολα δυσκολα?

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οσοι το παραλαμβανουν τωρα τους ερχεται με JB ??

Εχει/αναγνωριζει ελληνικα?

Μετα απο update σε ΚΚ ?? Μπαινουν ευκολα δυσκολα?

 

στην jellybean εχει ελληνικα, στην Kitkat οχι και δεν ξερω αν μπαινουν, μολις παραλαβω θα κανω κανα πειραμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγω απο gearbest και περιμενω, θα ερθει με την 4.2 σωστα? Αφου περασω 4.4.2 λεω να κανω root αλλα μην έχοντας ξανα ασχοληθεί με ποιο πρόγραμμα το καλύτερο? lollipop επίσημα παίζει να πάρουμε:lol:?
Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα με kingoroot μεσα από το λαπτοπ θελει λιγο υπομονη αλλα γινεται στο τελος

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην jellybean εχει ελληνικα, στην Kitkat οχι και δεν ξερω αν μπαινουν, μολις παραλαβω θα κανω κανα πειραμα :lol:

 

δοκιμασε το morelocale2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Ε7.

 

Είμαι κάτοχος του Ε7 εδώ και 2 μήνες και σχετικά είμαι ικανοποίημένος...

 

Το κινητό είχε έρθει με 4.2 με Ελληνικά. Δεν ήταν πλήρως μεταφρασμένο αλλά με την MoreLocale έγινε καλύτερη δουλειά (αλλά και πάλι όχι 100%).

Του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4 από Νeedom χωρίς να του κάνω hard reset (και μείνανε τα Ελληνικά) και πέρα από κάτι κρασαρίσματα (μου κάνεις και στις εφαρμογές "Επαφές" & στον "Τηλέφωνο" το κινητό πάει καλά.. (ίσως πέρα από την μπαταρία που όμως βελτιώθηκε σε σχέση με το Android 4.2).

Το θέμα μου είναι άλλο... σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός από VOD και είδα αποστολή Sms σε Ινδία στους αριθμούς

 

918527214747 & 919880938662

 

φυσικά σε ώρες άσχετες.. και με χρεώσεις όχι ιδιαίτερα ακριβές €0,17/sms. Φυσικά και δεν είναι δικά μου Sms.

 

Τα sms δεν είναι κάθε μέρα αλλά ανά 2-3 μέρες έχουν αποσταλεί 4/ημερησίως & άλλες φορές 2/ημερησίως.Υπήρχε μια πρώτην χρέωση sms στις 2/3 και από τις 1/4 μέχρι 18/4 ανά 2 έως 4 μέρες. Πήρα Vodafone να το δουν και να μπλοκάρουν τα 2 αυτά νούμερα.

 

Μήπως έχει κανείς παρατηρήσει κάτι ανάλογο σε δικό του κινητό;;;

Υποψιάζομαι ότι επειδή πρόκειται για made in India κινητό μήπως κάποιες από τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές του στέλνει και ως δια "μαγείας" sms στην Ινδία... :mad:

 

Το έχω κάνει Root με το King Root αλλά και πάλι δεν μπορώ να απεγκαταστήσω όλες τις άχρηστες εφαρμογές...

Έχει κανείς καμία ιδέα;;

Edited by bpanos

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Ε7.

 

Είμαι κάτοχος του Ε7 εδώ και 2 μήνες και σχετικά είμαι ικανοποίημένος...

 

Το κινητό είχε έρθει με 4.2 με Ελληνικά. Δεν ήταν πλήρως μεταφρασμένο αλλά με την MoreLocale έγινε καλύτερη δουλειά (αλλά και πάλι όχι 100%).

Του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4 από Νeedom χωρίς να του κάνω hard reset (και μείνανε τα Ελληνικά) και πέρα από κάτι κρασαρίσματα (μου κάνεις και στις εφαρμογές "Επαφές" & στον "Τηλέφωνο" το κινητό πάει καλά.. (ίσως πέρα από την μπαταρία που όμως βελτιώθηκε σε σχέση με το Android 4.2).

Το θέμα μου είναι άλλο... σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός από VOD και είδα αποστολή Sms σε Ινδία στους αριθμούς

 

918527214747 & 919880938662

 

φυσικά σε ώρες άσχετες.. και με χρεώσεις όχι ιδιαίτερα ακριβές €0,17/sms. Φυσικά και δεν είναι δικά μου Sms.

 

Τα sms δεν είναι κάθε μέρα αλλά ανά 2-3 μέρες έχουν αποσταλεί 4/ημερησίως & άλλες φορές 2/ημερησίως.Υπήρχε μια πρώτην χρέωση sms στις 2/3 και από τις 1/4 μέχρι 18/4 ανά 2 έως 4 μέρες. Πήρα Vodafone να το δουν και να μπλοκάρουν τα 2 αυτά νούμερα.

 

Μήπως έχει κανείς παρατηρήσει κάτι ανάλογο σε δικό του κινητό;;;

Υποψιάζομαι ότι επειδή πρόκειται για made in India κινητό μήπως κάποιες από τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές του στέλνει και ως δια "μαγείας" sms στην Ινδία... :mad:

 

Το έχω κάνει Root με το King Root αλλά και πάλι δεν μπορώ να απεγκαταστήσω όλες τις άχρηστες εφαρμογές...

Έχει κανείς καμία ιδέα;;

 

http://forum.xda-developers.com/elife-e7/help/gionee-e7-automatic-sms-sending-issues-t3067764 Δες το link. Αναφέρει την αιτία καθώς και 2-3 λύσεις που μπορείς να επιλέξεις.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Ε7.

 

Είμαι κάτοχος του Ε7 εδώ και 2 μήνες και σχετικά είμαι ικανοποίημένος...

 

Το κινητό είχε έρθει με 4.2 με Ελληνικά. Δεν ήταν πλήρως μεταφρασμένο αλλά με την MoreLocale έγινε καλύτερη δουλειά (αλλά και πάλι όχι 100%).

Του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4 από Νeedom χωρίς να του κάνω hard reset (και μείνανε τα Ελληνικά) και πέρα από κάτι κρασαρίσματα (μου κάνεις και στις εφαρμογές "Επαφές" & στον "Τηλέφωνο" το κινητό πάει καλά.. (ίσως πέρα από την μπαταρία που όμως βελτιώθηκε σε σχέση με το Android 4.2).

Το θέμα μου είναι άλλο... σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός από VOD και είδα αποστολή Sms σε Ινδία στους αριθμούς

 

918527214747 & 919880938662

 

φυσικά σε ώρες άσχετες.. και με χρεώσεις όχι ιδιαίτερα ακριβές €0,17/sms. Φυσικά και δεν είναι δικά μου Sms.

 

Τα sms δεν είναι κάθε μέρα αλλά ανά 2-3 μέρες έχουν αποσταλεί 4/ημερησίως & άλλες φορές 2/ημερησίως.Υπήρχε μια πρώτην χρέωση sms στις 2/3 και από τις 1/4 μέχρι 18/4 ανά 2 έως 4 μέρες. Πήρα Vodafone να το δουν και να μπλοκάρουν τα 2 αυτά νούμερα.

 

Μήπως έχει κανείς παρατηρήσει κάτι ανάλογο σε δικό του κινητό;;;

Υποψιάζομαι ότι επειδή πρόκειται για made in India κινητό μήπως κάποιες από τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές του στέλνει και ως δια "μαγείας" sms στην Ινδία... :mad:

 

Το έχω κάνει Root με το King Root αλλά και πάλι δεν μπορώ να απεγκαταστήσω όλες τις άχρηστες εφαρμογές...

Έχει κανείς καμία ιδέα;;

 

 

Τελικά βρέθηκε η λύση....

http://forum.xda-developers.com/elife-e7/help/gionee-e7-automatic-sms-sending-issues-t3067764

 

Υπάρχουν 2 εφαρμογές

Salestatistic

Salestrack

 

οι οποίες με κάθε επανεκκίνηση της συσκευής στέλνουν sms σε αυτούς τους 2 αριθμούς:

 

00918527214747

00919880938662

 

Η Λύση δίνεται στο ανωτέρω link.

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/elife-e7/help/gionee-e7-automatic-sms-sending-issues-t3067764 Δες το link. Αναφέρει την αιτία καθώς και 2-3 λύσεις που μπορείς να επιλέξεις.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια σου. :)

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...