Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

Θα επανέλθω σε ένα θετικό που βρήκα στην συσκευή και υπάρχει σαφώς και σε πολλές ακόμα από τις καινούργιες που κυκλοφορούν και είναι η hd voice. Πραγματικά παιδιά όποιος βάλει sim cosmote και επιχειρήσει να κάνει κλήση, θα νομίζει ο συνομιλητής του, ότι βρίσκεται μέσα σε ένα κλειστό απομονωμένο δωμάτιο χωρίς ίχνος φασαρίας, και ας βρίσκεται στην πραγματικότητα δίπλα σε ένα κομπρεσερ ή στον πιο πολυσύχναστο δρόμο της περιοχής του. Ίσως είναι και ο μοναδικός λόγος να χρησιμοποιώ στο N5 την cosmote και ας έχει και ακριβότερα πακέτα mobile internet. Απορώ πότε θα ξυπνήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να εντάξουν και αυτες στα δίκτυα τους την hd voice.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα επανέλθω σε ένα θετικό που βρήκα στην συσκευή και υπάρχει σαφώς και σε πολλές ακόμα από τις καινούργιες που κυκλοφορούν και είναι η hd voice. Πραγματικά παιδιά όποιος βάλει sim cosmote και επιχειρήσει να κάνει κλήση, θα νομίζει ο συνομιλητής του, ότι βρίσκεται μέσα σε ένα κλειστό απομονωμένο δωμάτιο χωρίς ίχνος φασαρίας, και ας βρίσκεται στην πραγματικότητα δίπλα σε ένα κομπρεσερ ή στον πιο πολυσύχναστο δρόμο της περιοχής του. Ίσως είναι και ο μοναδικός λόγος να χρησιμοποιώ στο N5 την cosmote και ας έχει και ακριβότερα πακέτα mobile internet. Απορώ πότε θα ξυπνήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να εντάξουν και αυτες στα δίκτυα τους την hd voice.

 

Το έχω δει στη δουλειά αυτό που λες με κάτι πακέτα που έχουν βάλει και είναι απλά απίστευτο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω σε ένα θετικό που βρήκα στην συσκευή και υπάρχει σαφώς και σε πολλές ακόμα από τις καινούργιες που κυκλοφορούν και είναι η hd voice. Πραγματικά παιδιά όποιος βάλει sim cosmote και επιχειρήσει να κάνει κλήση, θα νομίζει ο συνομιλητής του, ότι βρίσκεται μέσα σε ένα κλειστό απομονωμένο δωμάτιο χωρίς ίχνος φασαρίας, και ας βρίσκεται στην πραγματικότητα δίπλα σε ένα κομπρεσερ ή στον πιο πολυσύχναστο δρόμο της περιοχής του. Ίσως είναι και ο μοναδικός λόγος να χρησιμοποιώ στο N5 την cosmote και ας έχει και ακριβότερα πακέτα mobile internet. Απορώ πότε θα ξυπνήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να εντάξουν και αυτες στα δίκτυα τους την hd voice.

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό που λες. Έχω κι εγώ Cosmote συμβόλαιο. Αυτό το HD voice που λες είναι ήδη ενεργοποιημένο ή πρέπει να κάνω εγώ κάτι; Θέλει 3G ή δουλεύει και με 2G;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

MaXaiRo, δεν χρειάζεται απολύτως τπτ, ούτε να έχεις ενεργοποιημένα 3G, ούτε ο συνομιλητής σου να έχει κάποια συσκευή που να υποστηρίζει την hd voice, παρόλο κάτι τέτοιο αναφέρεται στην ανακοίνωση της cosmote. Απλά όταν καλέσεις κάποιον ρώτησέ τον αν ακούει τον παραμικρό θόρυβο από πίσω....και θα σου απαντήσει...ΟΧΙ !!! Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να καλέσω νούμερο wind ή vodafone για να το τεστάρω. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice
Link to comment
Share on other sites

"Για να απολαμβάνουν κλήσεις High Definition, οι δύο συνομιλητές αρκεί να χρησιμοποιούν, οπουδήποτε στην Ελλάδα, το 3G δίκτυο της COSMOTE και οι συσκευές τους να υποστηρίζουν κλήσεις υψηλής ευκρίνειας."

 

Απ' αυτό καταλαβαίνω ότι πρέπει και οι δύο να έχουν Cosmote με συσκευή που το υποστηρίζει καθώς και 3G ενεργοποιημένο. Όπως και να 'χει πάντως θα το δοκιμάσω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγω με όσους μίλησα σε cosmote δεν έχουν ιδέα τι εστί smartphone, έχουν κάτι κινητά προ 6ετιας και δεν είχαν ενεργοποιημένα τα 3g. Δοκίμασε το και θα μείνουν απόλυτα ικανοποιημένοι οι συνομιλητές σου :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MaXaiRo, δεν χρειάζεται απολύτως τπτ, ούτε να έχεις ενεργοποιημένα 3G, ούτε ο συνομιλητής σου να έχει κάποια συσκευή που να υποστηρίζει την hd voice, παρόλο κάτι τέτοιο αναφέρεται στην ανακοίνωση της cosmote. Απλά όταν καλέσεις κάποιον ρώτησέ τον αν ακούει τον παραμικρό θόρυβο από πίσω....και θα σου απαντήσει...ΟΧΙ !!! Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να καλέσω νούμερο wind ή vodafone για να το τεστάρω. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice

 

Φίλε μου αυτά που λες δεν ισχύουν. Μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά που λες δεν ισχύουν. Μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

 

Και γιατι νομίζεις ότι παραπληροφόρησα κάποιον:;; Το δοκίμασα και λειτούργησε όπως είπα. Τώρα αν εσυ το δοκίμασες και δεν λειτούργησε, θα έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Αλλά ξέχασα..εσυ έχεις το S4 και ακόμα ψάχνεσαι αν θα το πάρεις από Αμερική ή οχι :)

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι νομίζεις ότι παραπληροφόρησα κάποιον:;; Το δοκίμασα και λειτούργησε όπως είπα. Τώρα αν εσυ το δοκίμασες και δεν λειτούργησε, θα έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Αλλά ξέχασα..εσυ έχεις το S4 και ακόμα ψάχνεσαι αν θα το πάρεις από Αμερική ή οχι :)

 

Καλύτερα να ήμαστε σίγουροι για ότι γράφουμε ειδικά εάν γινόμαστε και εριστικοί απέναντι στους άλλους.

 

Εσένα ποιος σου είπε ότι επειδή δεν ακούει τίποτα από πίσω ο συνομιλητής σου σημαίνει ότι έχεις hd voice? Απλά το νέξους όπως πολλές συσκευές έχει 2ο μικρόφωνο για noise cancelation.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ήμαστε σίγουροι για ότι γράφουμε ειδικά εάν γινόμαστε και εριστικοί απέναντι στους άλλους.

 

Εσένα ποιος σου είπε ότι επειδή δεν ακούει τίποτα από πίσω ο συνομιλητής σου σημαίνει ότι έχεις hd voice? Απλά το νέξους όπως πολλές συσκευές έχει 2ο μικρόφωνο για noise cancelation.

 

Έβαλα μέσα κάρτα sim της vodafone και της wind στο ίδιο ακριβώς σημείο, σε διαδοχικές στιγμές εντός 5 λεπτών, σε σημείο που και οι 3 εταιρείες είχαν φουλ σήμα. Σε πληροφορώ οτι μόνο με της cosmote την sim δεν ακουγόταν απολύτως τπτ από πίσω. Τώρα αν έχει 2ο μικρόφωνο ή οχι είναι δευτερεύον από την στιγμή που πραγματοποίησα αυτή την δοκιμή και πείστηκα για το εάν έχει hd voice ή οχι. Εσυ βγες και πες ότι αυτό οφείλεται στο δεύτερο μικρόφωνο για noise cancelation...ακούγεσαι !!! Και στην τελική δεν προώθησα καμιά εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, απλώς ανέφερα την εμπειρία μου. Μια εμπειρία που είναι πέρα για πέρα ένα αμάχητο τεκμήριο απέναντι σε κάθε δυνατότητα ή μη οποιουδήποτε κινητού.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι νομίζεις ότι παραπληροφόρησα κάποιον:;; Το δοκίμασα και λειτούργησε όπως είπα. Τώρα αν εσυ το δοκίμασες και δεν λειτούργησε, θα έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Αλλά ξέχασα..εσυ έχεις το S4 και ακόμα ψάχνεσαι αν θα το πάρεις από Αμερική ή οχι :)

Φίλε μου ότι και να λες το HD voice (AMR WideBand) δεν παίζει έτσι. Διάβασε πριν λες ότι σου κατέβει. Το S4 τι σχέση έχει με αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το HD Voice της Cosmote, έχει εξαντληθεί στο παρόν θέμα. Για όποιες σκέψεις, ενστάσεις και εν γένει συζήτηση περι του θέματος υπάρχει το αντίστοιχο θέμα εδω :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366420&page=5
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το HD Voice της Cosmote, έχει εξαντληθεί στο παρόν θέμα. Για όποιες σκέψεις, ενστάσεις και εν γένει συζήτηση περι του θέματος υπάρχει το αντίστοιχο θέμα εδω :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366420&page=5

 

Έχει εξαντληθεί προ πολλού. Εσύ δεν λες να το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συζήτησή σας εκτός απο off topic έχει και επιθετικό/προσβλητικό τόνο.

Ας σταματήσει η προσωπική σας αντιπαράθεση εδώ.

Τα οff topic μηνύματα θα αφαιρεθούν.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω πως πλέον, λόγω της επίσημης κυκλοφορίας της συσκευής στην Ελλάδα, όλο και περισσότεροι σκέφτονται να την αγοράσουν και αναρωτιούνται αν θα συναντήσουν ελαττώματα και προβλήματα. Οπότε, για να μη γεμίζει το [Επίσημο] Google Nexus 5 (by LG) με τέτοιου είδους post, ας ξεκινήσουμε να τα συζητάμε εδώ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

  • Να διευκρινίσω ότι μιλάμε αποκλειστικά για ό,τι σχετίζεται με το hardware της συσκευής. Αν έχετε κάποιο πρόβλημα σχετικά με το software ή νομίζετε ότι είναι θέμα software ή δεν ξέρετε πού οφείλεται το πρόβλημα, γράφετε εδώ. Και αυτό γιατί τα προβλήματα software διορθώνονται εύκολα και γρήγορα ενώ τα hardware είναι άλλη ιστορία.
     
  • Όλα τα παρακάτω προβλήματα έχουν αναφερθεί από αρκετούς χρήστες Nexus 5 ανά διαστήματα. Αυτό ΔΕ σημαίνει ότι οπωσδήποτε η συσκευή που θα αγοράσετε θα είναι ελαττωματική ή ότι θα έχει τουλάχιστον ένα από τα παρακάτω προβλήματα.
     
  • Επίσης, όσοι πήρατε τη συσκευή στο δεύτερο δεκαπενθήμερο του Δεκεμβρίου και αργότερα με αριθμό S/N στο κουτί που ξεκινάει από 312/401+, έχετε το νέο hardware revision στο οποίο οι τρύπες του ηχείου είναι μεγαλύτερες με αποτέλεσμα να αυξηθεί η ένταση του ήχου και έχει μειωθεί/εξουδετερωθεί το "παίξιμο" των hardware πλήκτρων.

 

 

Μερικά απ' τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί από ήδη χρήστες του Nexus 5 εδώ στο myphone (κυρίως) αλλά και σε ξένα site είναι:

1. Νεκρά ή κολλημένα pixel

 

Σημείωση: Μπορείτε να το τσεκάρετε μέσω της εφαρμογής Test Your Andoid. Σε μερικές περιπτώσεις κάποιο pixel μπορεί να κολλήσει προσωρινά για 1-2 δευτερόλεπτα οπότε μικρό το κακό.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Service / Αντικατάσταση.

 

2. "Τζόγος" / "Παίξιμο" / "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων

 

Σημείωση: Το πιο συχνά αναφερθέν πρόβλημα. Συναντάται περισσότερο και εντονότερα στο power button και σπανιότερα στα volume buttons.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Πάρτε θήκη που καλύπτει τα πλήκτρα όπως η Spigen Neo Hybrid.
  • Ακολουθήστε κάποιον οδηγό όπως
    για να το μειώσετε/διορθώσετε.
  • Service / Αντικατάσταση.

 

3. Χαμηλή ένταση ηχείου (σε σύγκριση με την Χ συσκευή)

 

Σημείωση: Με το update 4.4.2 αυξήθηκε. Επίσης, στο hardware revision 3 οι τρύπες του ηχείου είναι μεγαλύτερες.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Χρησιμοποιείστε κάποια εφαρμογή Μουσικής με equaliser.
  • Βάλτε custom kernel και αυξήστε την ένταση.
  • Ακολουθήστε αυτό τον οδηγό [software].
  • Ακολουθήστε αυτό τον οδηγό [Hardware].

 

4. Κακή ποιότητα ήχου (σε σύγκριση με την Χ συσκευή)

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Συνηθίστε το.

 

5. Το micro usb καλώδιο (-φορτιστής) μπαίνει/βγαίνει δύσκολα + "τζόγος" του καλωδίου

 

Σημείωση: Το ότι μπαίνει/βγαίνει δύσκολα, προσωπικά, δε νομίζω να αποτελεί πρόβλημα. Ίσα ίσα, μαγκώνει καλά και δύσκολα βγαίνει κατά λάθος.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Αλλάξτε καλώδιο.

 

6. H δόνηση είναι πολύ δυνατή/σιγανή (σε σύγκριση με την Χ συσκευή)

 

Σημείωση: Ο μηχανισμός δόνησης σε κάποιες συσκευές δεν είναι σφιχτά κολλημένος πάνω στην πλακέτα με αποτέλεσμα να ακούγεται ένας ήχος "τζζζζτ" (μέλισσας) την ώρα της δόνησης. Ή πολύ απλά η δόνηση είναι πιο δυνατή σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή σας.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Απενεργοποιήστε τη δόνηση.
  • Αλλάξτε την ένταση της δόνησης από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου που χρησιμοποιείτε.
  • Βάλτε custom kernel και αυξήστε/μειώστε την ένταση της δόνησης. Εγώ την έχω μειώσει στο 50%.

 

7. Χαμηλό σήμα / συχνές αυξομειώσεις στην ένταση του σήματος δικτύου κινητής τηλεφωνίας σε εσωτερικούς χώρους (σε σύγκριση με την Χ συσκευή)

 

Σημείωση: Αυτό, βέβαια, εξαρτάται από τον πάροχο, την περιοχή που είστε κλπ.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Αν φοράτε θήκη, βγάλτε την και δείτε αν θα υπάρξει διαφορά.
  • Βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει το 2G ως προτιμώμενο τύπο δικτύου.
  • Κάντε update σε 4.4.2.
  • Περιμένετε να δώσει η Google νέο update με καινούριο radio.

 

8. Το LED για τις ειδοποιήσεις κάτω από την οθόνη δε λειτουργεί όταν έχω αναπάντητη/μήνυμα κλπ.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Πρέπει να βάλετε custom kernel που υποστηρίζει την λειτουργία του LED και εφαρμογή όπως το LightFlow - LED Control.
  • Πρέπει να βάλετε custom ROM που υποστηρίζει τη λειτουργία του LED και να το ρυθμίσετε από τις ρυθμίσεις της ROM.

 

9. Light bleeding στην οθόνη.

 

Σημείωση: Δείτε εδώ περί τίνος πρόκειται. Συνήθως παρατηρείται σε μαύρα φόντα σε χαμηλή φωτεινότητα σε δωμάτια με καθόλου ή χαμηλό φωτισμό.

 

Αντιμετώπιση:

 

  • Service / αντικατάσταση.

 

 

Αυτά για αρχή. Οτιδήποτε άλλο έχετε υπόψιν, μπορείτε να μου προτείνετε να το προσθέσω.

Edited by MaXAiRO
Μερικές διορθώσεις

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ωραιος :)

 

η θυρα φταιει και οτι το καλωδιο,αλλαξε το αν θελεις..για πλακα κανεις γρατζουνιες εκει,

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ωραιος :)

 

η θυρα φταιει και οτι το καλωδιο,αλλαξε το αν θελεις..για πλακα κανεις γρατζουνιες εκει,

Κι όμως. Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ έχω δοκιμάσει με άλλα τρία καλώδια, τα 2 φορτιστές συσκευών Samsung (SG mini 2, SGS2) και το άλλο σκέτο καλώδιο του SGS2 και δεν κουνιέται καθόλου. Όσο για τις γρατζουνιές, τι εννοείς; Πώς ακριβώς να γίνουν;

 

EDIT: Σχετικά με το LED, είναι θέμα software και όχι hardware. Δεν είναι ελάττωμα της συσκευής δηλαδή. Απλά το έβαλα γιατί συχνά παραπονιέται ο κόσμος ότι δε δουλεύει. Δεν ήθελα να το βάλω στο poll αλλά το έβαλα κατά λάθος. Οπότε αν μπορεί κάποιος mod να το αφαιρέσει.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

δες τη φωτο που ανεβασε ο αλλος φτιαχνοντας τις τρυπες για το ηχειο..φαινεται να γινονται πανευκολα και γω το φοβαμαι οταν το βαζω στα τυφλα..θα δοκιμασω και αλλο παντως,μπας και ειναι καλυτερα ;)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το Led και το USB καλώδιο υπάρχει περίπτωση άραγε να μην τα έχει κάποιος? :rolleyes:

 

Εγώ που έχω δυνατό ηχείο αλλά κακή (σχετικά με άλλες high end συσκευές) ποιότητα ήχου τι πρέπει να ψηφίσω? :lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Από όλα όσα αναφέρονται στον οδηγό έχω παρατηρήσει μονο την κακή ποιότητα ήχου και το Led, το οποίο διορθώθηκε με το Light Flow
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το Led και το USB καλώδιο υπάρχει περίπτωση άραγε να μην τα έχει κάποιος? :rolleyes:

 

Εγώ που έχω δυνατό ηχείο αλλά κακή (σχετικά με άλλες high end συσκευές) ποιότητα ήχου τι πρέπει να ψηφίσω? :lol:

Για το LED, έγραψα στο παραπάνω post μου (πάνω απ' το δικό σου). Δεν είναι θέμα hardware αλλά software. Το LED ως hardware (φωτάκι) μπορεί να λειτουργήσει κανονικά σε όλες τις συσκευές. Απλά η Google έχει ορίσει ως default χρήση του να ανοίγει μόνο άσπρο κατά τη διάρκεια εισερχόμενης κλήσης και σε καμία άλλη περίπτωση. Γι' αυτό χρειάζεται κάποια εφαρμογή όπως το Lightflow κλπ. Και γι' αυτό ζήτησα από κάποιον mod να αφαιρεθεί από το poll μιας και το έχουν όλοι όσοι είναι stock / χωρίς Lightflow.

 

Όσον αφορά το micro USB, ξέρω γω... ίσως σε νέες παρτίδες να είναι πιο σφιχτό ή ίσως να μην το έχουν όλοι.

 

Και μάλλον θα ψηφίσεις το Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου. :p

 

Άλλωστε σκοπός του poll είναι, αφού ψηφίσουν αρκετοί χρήστες, να μπορεί να δει όποιος έχει σκοπό να αγοράσει τη συσκευή να δει πόσοι και σε τι ποσοστό έχουν το κάθε πρόβλημα, και να αποφασίσει αν τον πειράζει ή όχι. Γιατί μπορεί κάποιος να θέλει στιβαρή συσκευή χωρίς rattling buttons ή συσκευή με τέλειο ήχο όπως π.χ. το HTC One.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

κοιτα.οσον αφορα τα κουμπια,ναι πειραζει.να πω οτι αγορασα ενα κινεζο να πω,αι στο καλο..εδω μιλαμε ομως για το κορυφαιο κινητο..

 

2 ακομα πραματα που δε μου αρεσουν ειναι το φλας που ειναι χαμηλο αρκετα(ισως ομως εχει καλυτερες νυχτερινες φωτογραφιες) και η φωτεινοτητα στο auto..

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενοχλητικό για μένα είναι to καλώδιο usb μπαίνει και βγαίνει αρκετά δύσκολα!!Είναι επικίνδυνο να χαλάσει την θύρα!!Αναγκαστικά πρέπει να πάμε σε άλλο καλωδιο...

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενοχλητικό για μένα είναι to καλώδιο usb μπαίνει και βγαίνει αρκετά δύσκολα!!Είναι επικίνδυνο να χαλάσει την θύρα!!Αναγκαστικά πρέπει να πάμε σε άλλο καλωδιο...

Όλα τα καλώδια μπαινοβγαίνουν εξίσου δύσκολα. Δε φταίει το καλώδιο γι' αυτό αλλά η θύρα που είναι στενή. Αντιθέτως, αν αλλάξεις καλώδιο δε θα κουνιέται τόσο ή και καθόλου. Και δε νομίζω να χαλάει έτσι εύκολα η θύρα. Μέχρι να χαλάσει θα έχουμε πάρει το επόμενο Nexus. ;)

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...