Jump to content

Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που έχεις την εγγύηση δεν θα χρειαστεί να δώσεις ούτε ένα cent.

Πήγαινε από κει να δεις τι θα σου πουν. Πιστεύω δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Από ποιο κατάστημα το πήρες by the way? Ετσι πληροφοριακά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει άλλο service η Sony.

 

Νομίζω έχει στο Χαλάνδρι και στο Μαρούσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε μια ενημέρωση συστήματος. Την πέρασα αλλά δεν κατάλαβα τι αλλαγές έχουν γίνει. Δεν βλέπω καμία διαφορά.

Την έχει περάσει κανείς άλλος στο δικό του ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μια ενημέρωση συστήματος. Την πέρασα αλλά δεν κατάλαβα τι αλλαγές έχουν γίνει. Δεν βλέπω καμία διαφορά.

Την έχει περάσει κανείς άλλος στο δικό του ?

Αν ήταν μικρή απλά θα διορθώνει κάποια bugs που δεν τα αντιλαμβάνεται ο χρήστης. (Πχ ομαλότητα, μπαταρία κλπ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα. Πάντως και σε αυτά δεν βλέπω διαφορά.

Ηλπιζα μήπως διόρθωνε και το bug του ήχου ( δεν ακούγεται πάντα η ειδοποίηση sms) αλλά ούτε καν αυτό δεν φτιάχτηκε!

Πού έγιναν αλλαγές, μάλλον μόνο αυτοί το ξέρουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχει καποιος αλλος προβλημα με αυτο το κινητο με το 3g? ενω απο wifi μπαινω κανονικα το 3g ειτε θα σερνετε ειτε δε θα δουλευει καθολου. χρησιμοποιω και τις 2 επιλογες και wcdma και gsm το ιδιο αποτελεσμα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Oχι. Το δικό μου λειτουργεί άψογα σε αυτόν τον τομέα.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά μήπως παίζει ρόλο ο πάροχος σε αυτό?

Επίσης πρόσφατα είχε διατεθεί μια ενημέρωση συστήματος. Την έχεις εγκαταστήσει?

Δοκίμασε να τρέξεις και κάποιον άλλον launcher γιατί της sony είναι ψιλοτραγικός. Λέω, μήπως έτσι βελτιωθεί κάπως η κατάσταση.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

Υ.Γ Μένεις σε αστικό κέντρο ή σε επαρχία?

Link to comment
Share on other sites

στην επαρχια μενω την wind εχω παροχο, δε γινεται ομως με αλλο κινητο μπαινω μια χαρα, ρωτησα και στο επισημο φορουμ της sony και μου λενε για την sim. προσφατα την αλλαξα σε πολυμορφικη για να τη χρησιμοποιω και σαν microsim σε ταμπλετ, να παιζει ρολο αυτο? να μην παταει καλα? αλλα σαν τηλεφωνια λειτουργει αψογα
Link to comment
Share on other sites

Πολυμορφική sim? Δηλαδή?

Πιθανότατα να φταίει αυτό διότι παρόμοια προβλήματα έχουν και όσοι κόβουν τις κανονικές για να τις εφαρμόσουν

σε κινητά που παίρνουν micro sim. Δοκιμασε να βάλεις μια κανονική sim και δες πώς θα πάει.

Ερώτηση: Αυτό στο έκανε από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

4Στα καταστηματα σου δινουν μια σιμ η οποια ειναι σαν παζλ.μετατρεπετε αφαιρωντας κομματια σε micro ,nano. Στις αρχες δε μου το κανε αλλα εκανα απο τοτε 2-3 φορες εργοστασιακες και περασα με το pc companion την αναβαθμιση.τιποτα οτι και αν δοκιμασα
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον είναι θέμα συσκευής. Πήγαινε σε μια αντιπροσωπεία και δώσ'το για επισκευή ή αντικατάσταση!

Σε καλύπτει απόλυτα η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
συμφωνώ αλλα εκει που μενω μονο αυτη εχει σημα και αναγκαστικα την εχω απο το μακρινο 1999 σαν telstet
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα στην κοινότητα του φόρουμ.

Έχω την συγκεκριμένη συσκευή σαν λύση ανάγκης για την γυναίκα μου μέχρι να επισκευάσω/αλλάξω μόνος μου την σπασμένη οθόνη/digitizer από το LG Optimus E975 της. Εν τέλει μέσω c. c. κατάφερα και παρήγγειλα την οθόνη και επισκεύσα το κινητό, οπότε μου έμεινε το Sony E1 dual.

Εγώ σαν χρήστης smartphones δεν ασχολήθηκα ποτέ με λειτουργικό android, αλλά το πρώτο μου smartphone ήταν ένα Nokia Lumia 620 και τώρα ένα Nokia Lumia 1320, στο οποίο και εγκατέστησα Windows 10 μέσω του insider.

Αποφάσισα να κάνω το Sony πειραματόζωο και να μάθω android, κατάφερα από οδηγίες που άντλησα από εδώ και το xda να το ρουτάρω και να του φλασάρω την τελευταία ρομ που έχει βγάλει η Sony για αυτό: D2105_20.1.B.2.29_RU.ftf .

Στη συνέχεια με το Kingo root απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές της Sony και κάποιες άλλες π.χ. περίπτερο, ταινίες Google. Η απορία μου είναι ότι θέλω για πειραματισμό να σβήσω όλα τα αρχεία/προγράμματα του συστήματος κρατώντας μόνο ας πούμε αυτά που είναι απαραίτητα για την λειτουργία της συσκευής -σε ορολογία pc μονο τους drivers του hardware- ένα πράγμα σαν να έχω βάλει cyanogenmod rom εντελώς γυμνή χωρίς τίποτε μέσα.

Επίσης ποιά προγράμματα είναι must have σε rooted συσκευή που θα βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης και θα βελτιστοποιούν την ταπεινή αυτή συσκευούλα με μόλις 512mb ram.

Μακάρι να βγει κάποια στιγμή cyanogenmod rom όπως για το προηγούμενο μοντέλο Sony E/E dual.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
ρε παιδια εχει κολλησει μια επαφη και δε διαγραφεται ο εαυτος μου ειναι η επαφη αλλα αντι για τον αριθμο μου εχει αλλο κινητο και δε σβηνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...