Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κ καλη κυριακη σε ολους. Νεωτερα εχουμε για το κινητακι μας;
Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βρέθηκε λύση για το πρόβλημα με τις επαφές? Έχω τρομερό πρόβλημα... Κολλάει συνέχεια στις επαφές και ας είναι αναβαθμισμένο...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Μετά από καιρό έφτιαξα το G750 U10 σε Τ00 και έβαλα την 268 του pavel22.

(η μόνη δυσκολία η αντιγραφή των ΙΜΕΙ το ξεπέρασα όμως με την εγκατάσταση του "busy box" όπως σημείωσε στα προηγούμενα κάποιος). Σημειωτέον η μέθοδος πάρα πολύ κατανοητή και ακριβής.Μπράβο στα παιδιά !!!

 

Γενικά όλα καλά εκτός από κάποια προβλήματα και ερωτήσεις.

1. Στην "διαχείριση δεδομένων " μου εμφανίζει περιοχή "Πεκίνου" και φορέα κινέζικο χωρίς επιλογή κάτι άλλο πλην κινέζικων περιοχών και κινέζικων φορέων. Βέβαια τα δεδομένα δουλεύουν στην wind (κάρτα 1) μια χαρά.

 

2. στο huawei cloud μου βγάζει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στην περιοχή μου.

 

3. στις ρυθμίσεις κλήσεων η επιλογή "quick calling" δεν δουλεύει και κλείνουν αμέσως οι ρυθμίσεις

 

4. Για DTS υπάρχει μόνο ενεργοποίηση η όχι ενώ στο U10 είχε κάποιες επιλογές ,η αν υπάρχει κάτι για ρυθμίσεις .

 

5. Για "Ξύπνημα" με διπλό tap ή κάτι ανάλογο ;

 

έχω κατεβάσει 90 θέματα για το emu 3. από εδώ https://drive.google.com/file/d/0BwsAC3LPgWUKSUxmQXBhejFwZ00/edit

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε η κόρη μου να κάνει αναβάθμιση των χαρτών του Here και σταματούσε στο 50+%.

Σήμερα οι χάρτες δεν υπάρχουν καθόλου!

Ανοίγει την εφαρμογή προσπαθεί να κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας, στην αρχή της δείχνει "προετοιμασία" και μετά από αρκετή ώρα "παρουσιάστηκε πρόβλημα" και σταματάει.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από wind, δεν έχει πειραχτεί ρουταριστεί και δεν έχει κανένα πρόβλημα, εκτός του συγκεκριμένου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε η κόρη μου να κάνει αναβάθμιση των χαρτών του Here και σταματούσε στο 50+%.

Σήμερα οι χάρτες δεν υπάρχουν καθόλου!

Ανοίγει την εφαρμογή προσπαθεί να κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας, στην αρχή της δείχνει "προετοιμασία" και μετά από αρκετή ώρα "παρουσιάστηκε πρόβλημα" και σταματάει.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από wind, δεν έχει πειραχτεί ρουταριστεί και δεν έχει κανένα πρόβλημα, εκτός του συγκεκριμένου.

 

κι εγω ταλαιπωρηθηκα για να κατεβασω το χαρτη της ελλαδας μου εβγαζε μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα με την συνδεση ,τελικα τον κατεβασα μετα απο 5-6 προσπαθειες (σε διαφορετικες ωρες και μερες ).αυτο πριν κανα διμηνο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όλα καλά με το τηλέφωνο εδώ και ενάμιση χρόνο που το χω unroot από Wind.

Καμιά φορά μου κάνει το εξής σε τυχαία διαστήματα.

Στο άνοιγμα και αφού έχει ανοίξει, μου σκορπάει τις συντομεύσεις από τους φακέλους.... χύμα !

Και αν δεν του φτάσει ο χώρος αρχίζει και κάνει δικούς του φακέλους και τα βάζει μέσα τυχαία.

 

Έχει κανείς γνώμη γιατί το κάνει ?

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα νομιζω επαθα hard brick δεν ανοιγει το κινητο με τιποτα,ουτε δειχνει οτι φορτιζει πλεον,σωζετε?
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νομιζω επαθα hard brick δεν ανοιγει το κινητο με τιποτα,ουτε δειχνει οτι φορτιζει πλεον,σωζετε?

 

Δοκιμασες να μπεις σε recovery? Έχεις U10 ή Τ00? Αν ειναι U10 δοκιμασες μεσω spflashtool να περασεις την Β113 ή αν εχεις Τ00 να περάσεις την 4.7.16? Τα αρχεια και για spflash tool και για τις συγκεκριμενες ρομ και συγκεκριμενες οδηγιες μπορεις να τα βρεις και στον οδηγό στην υπογραφή μου. Αν εισαι εντος εγγυησης μπορεις βεβαια να το πας και στο κανουν ενα refresh και εισαι κομπλέ απλα μπορει να παρει απο 2 εβδομαδες ως και μήνα να το στειλουν αθηνα και ξανα πισω.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια..δεν ξερω αν θα μου απαντησει καποιος τωρα αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω..εχω το huawei honor 3x G750 U1O αλλα σε ενα σημειο πισω απο το κινητο, κατω και οχι πισω απο την μπαταρια εχει χαραγμενη μια ημερομηνια και στο τελος ΤΟΟ. Μεσα στις ρυθμισεις λεει U10 με την Β116 ROM (4.2.2) και δεν μπορω να κάνω update επειδη σε κάποιο πειραμα με φορτιστη συτοκινητου ειχα βαλει αναποδα τα καλωδια, συνδεσα το κινητο και καηκε? η πλακετα..δεν καηκε ακριβως...τωρα πλεον φορτιζει αλλα φορτιζει πολυ αργα και δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης..λεει οτι συνδεθηκε μια αγνωστη συσκευη...δοκιμασα τα παντα και σε πολλους υπολογιστες αλλα τιποτα..δεν μπορω να εγκαταστησω και την cwm..απο εκει θα μπορουσα μετα να εγκαταστησω φανταζομαι καποια custom rom..ολα αυτα πρεπει να γινουν απο την sdcard..βοηθεια πλιζ..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να μπεις σε recovery? Έχεις U10 ή Τ00? Αν ειναι U10 δοκιμασες μεσω spflashtool να περασεις την Β113 ή αν εχεις Τ00 να περάσεις την 4.7.16? Τα αρχεια και για spflash tool και για τις συγκεκριμενες ρομ και συγκεκριμενες οδηγιες μπορεις να τα βρεις και στον οδηγό στην υπογραφή μου. Αν εισαι εντος εγγυησης μπορεις βεβαια να το πας και στο κανουν ενα refresh και εισαι κομπλέ απλα μπορει να παρει απο 2 εβδομαδες ως και μήνα να το στειλουν αθηνα και ξανα πισω.

T00 εχω ,τελικα καταφερα περασα με προηγουμενο spflashtool το λογισμικο ,αλλα πλεον δεν εχω ιμει,τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?

Edited by aoratos
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επιτέλους έβγαλε ενημερωση να φτιάξει το προβλημα με τις επαφες

 

Sent from my HUAWEI G750-U10 using Tapatalk

 

τι ενημερωση;;;

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160623/c9ff5aba84d31f3a39c0aba5dbd206be.jpg

 

Αυτη την εκδοση εχω. Οταν εκανα ελεγχο για updates λιγο καιρο πριν, μου εβγαλε μια ενημέρωση για διορθωση του προβληματος με τις επαφες.

 

Δεν σου εχει βγαλει κατι;

 

Sent from my HUAWEI G750-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://android-marshmallow60.com/tutorial/upgrade-update-huawei-honor-3x-g750/

 

το δοκιμασε κανεις αυτο; ή αν εχει καποιος τα εξαρια πως 'τρεχει' το κινητο;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Έχω του γιου μου ένα G750-Τ00 που φοράει 4.2.2. UI 2.0.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμία διαθέσιμη αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χθες επιτελους περασα την τελικη 265 του pavel22. Ας τα παρουμε απο την αρχή κατεβάζετε την ρομ απο εδώ. Ακολουθείτε αυστηρά τις οδηγίες του pavel όπως τις γράφει εδώ

 

1 -twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio

2 -copy your file (zip) in micro sd

3 - WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

4 - try to install by twrp (one times )

5- WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

6- reboot the system

7- When you first start the system - no WIFI connect and login Google

8- The system booted

9 - plug WIFI, authorization Google (open play market) , update all applications and Superuser

 

Όταν ξεκινήσει τη πρώτη φορά το κινητο και διαλέξετε τη γλώσσα και μετα το wifi αν στην επόμενη σελίδα δεν σας ανάβει το επόμενο μην τρομάξετε απλά θέλει να τσεκαρετε 2 Συμφωνώ, ένα στη μέση της σελίδας και άλλο ένα στο τέλος που λογικα το δευτερο ειναι ήδη επιλεγμένο στο συμφωνώ. Μετα και απο αυτο και μερικες κλασικες σελιδες ανοιγει στη ρομ επιτελους. Τώρα οσοι τη περασετε λογικα οπως και εγω θα σας ξενερώσουν τα ελληνικα γιατι αν και ωραία γραμματοσειρα εχει πολλα λαθη οπως το τελικο ς το βγαζει σαν χ και πολλα άλλα λάθη. Μην τρελαινεστε και για αυτο υπάρχει λύση κατεβαζετε αυτό το πετατε στην sdcard και το κανετε install μέσω TWRP και επανερχεται η κλασσικη γραμματοσειρα με τα σωστα ελληνικά. Αφου τα εκανα εγω αυτα δοκιμασα μια μερα προς το παρον την ρομ και οι εντυπωσεις μου ειναι οι εξής δυστυχως σαν ηχος ειναι παλι χαμηλος αλλα περνωντας το γνωστο audio patch ο ήχος γινεται αψογος. Σαν gps ειδα παει μια χαρά και σαν φωτογραφική μηχανη. Αυτο που με εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα με δεδομενα που εδω στα ανατολικα της θεσσαλονικης με wind δεν ειναι και στα καλυτερα της αλλα με τη νεα αυτη ρομ ειδα πραγματικη βελτιωση. Και σαν wifi δουλευει πολυ καλά. Αυτά προς το παρόν απο εμένα.

 

Καλησπέρα,

είμαι πια στη 251 και θέλω να φλασσάρω τη 265. Τι είναι το twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio και πού το βρίσκω για να το κατεβάσω; Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ για τον εξαιρετικό οδηγό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι πια στη 251 και θέλω να φλασσάρω τη 265. Τι είναι το twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio και πού το βρίσκω για να το κατεβάσω; Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ για τον εξαιρετικό οδηγό!

Ειναι ένα app για να μπορείς να περάσεις το update, λογικά ειναι προεγκατεστημένο, κατέβασε το flashify και θα δεις εαν έχεις και ποια έκδοση κάνοντας restart recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εχω το u10 τo εχω μετατρέψει σε t00 και του εχω περάσει την g750-t00 pavela22_mod6.5_268 / emui 3.0 / android kk 4.4.2. Υπάρχει καποια άλλη αναβάθμιση κάτι εχω δει για emui 8+ κάνει για το συγκεκριμένο επίσης καποιοι λένε ότι κυκλοφορεί αναβαθμίσει android 6 ισχύσει και εαν ναι, πιο ειναι το link?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ένα app για να μπορείς να περάσεις το update, λογικά ειναι προεγκατεστημένο, κατέβασε το flashify και θα δεις εαν έχεις και ποια έκδοση κάνοντας restart recovery

 

Το καταφερα, ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρα παιδες,

επεσε στα χερια μου ενα τετοιο τηλέφωνο.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα,δεν ειναι ενεργη η επιλογη ενεργοποιησης του wifi.

Ειναι δηλαδη γκρι το εικονιδιο και δεν εχω επιλογη να το ενεργοποιησω.

Υπαρχει κατι να κανω πανω σε αυτο?

Καμια συμβουλη?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες,

επεσε στα χερια μου ενα τετοιο τηλέφωνο.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα,δεν ειναι ενεργη η επιλογη ενεργοποιησης του wifi.

Ειναι δηλαδη γκρι το εικονιδιο και δεν εχω επιλογη να το ενεργοποιησω.

Υπαρχει κατι να κανω πανω σε αυτο?

Καμια συμβουλη?

Ευχαριστω

 

καποιες φορες που μου το εκανε λυνοταν με επανεκκινηση....τωρα πια δεν μου το κανει

το δικο μου ειναι u10 ομως και με android 4 (δεν το εχω σκαλισει καθολου)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες,

επεσε στα χερια μου ενα τετοιο τηλέφωνο.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα,δεν ειναι ενεργη η επιλογη ενεργοποιησης του wifi.

Ειναι δηλαδη γκρι το εικονιδιο και δεν εχω επιλογη να το ενεργοποιησω.

Υπαρχει κατι να κανω πανω σε αυτο?

Καμια συμβουλη?

Ευχαριστω

 

Καταρχας δεν μας λες αν εχεις U10 ή Τ00 και σε πια ρομ βρίσκεσαι. Η πιο ευκολη λυση ειναι να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δευτερη λυση μονο αν γνωριζεις πως να μπεις σε recovery και να κανεις wipe cahe memory και dalvik cache όχι wipe data επανεκινηση και βλεπεις. Τριτη λυση να περασεις νεα ρομ που να μην εχει τετοιο σκαλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...