Jump to content

Star F9006


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι 2200 η μπαταρία, σε 8mm κινητό και 4-4.5" κάσωμα, δεν μπορείς να χωρέσεις πάνω από 1600 περίπου mAh. Κάποια στιγμή θα μάθετε να μην χάφτετε ότι δηλώνουν οι κινέζοι, ειδικά οι μικρές εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 2200mA μπαταρια μονο 5ωρο βγαζει και με ΗΠΙΟ κιολας σερφαρισμα;

Σοβαρο μεινεκτημα για οποιον τον ενδιαφερει ο συνδυασμος μπαταρια-σερφαρισμα.

 

ρε παιδιά δηλαδή τι παραπάνω θέλετε με 89$ ???? Πόσα κινητά καταρχάς μπορούν να βγάλουν 5ωρο σερφαρισμα με μια φόρτιση??? ...

ΗΜΑΡΤΟΝ

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δηλαδή τι παραπάνω θέλετε με 89$ ???? Πόσα κινητά καταρχάς μπορούν να βγάλουν 5ωρο σερφαρισμα με μια φόρτιση??? ...

ΗΜΑΡΤΟΝ

 

Με τον Έλληνα δεν βγάζεις άκρη δυστυχώς.πάει και δίνει 700 άρια για να παίρνει iPhone με 1500 mAh αλλά διαμαρτύρεται που με 60 ευρώ Δεν αγοράζει 2200 αλλά 2000 mAh...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δηλαδή τι παραπάνω θέλετε με 89$ ???? Πόσα κινητά καταρχάς μπορούν να βγάλουν 5ωρο σερφαρισμα με μια φόρτιση??? ...

ΗΜΑΡΤΟΝ

 

 

Με τον Έλληνα δεν βγάζεις άκρη δυστυχώς.πάει και δίνει 700 άρια για να παίρνει iPhone με 1500 mAh αλλά διαμαρτύρεται που με 60 ευρώ Δεν αγοράζει 2200 αλλά 2000 mAh...

Ετσι ακριβώς είναι παιδιά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια χαλαρωστε λιγο, δε μιλησα οτι ζητησα παπαδες ουτε εχω δωσει ποτε πανω απο 150 ευρω για κινητο γιατι το θεωρω κοροιδια.

Απλα μου εκανε εντυπωση που λεει για 2200 μπαταρια, τωρα εαν δεν ειναι τοσο δεν μπορωνα το ξερω εγω. Και υστερα ο φιλος μιλησε για ηπιο σερφαρισμα, τί ακριβως εννοι "ηπιο", μονον αυτος ξερει.

Και επιμενω, πως η μπαταρια για μενα ειναι το σημαντικοτερο. Καλα τα παιχνιδακια και οι καμερουλεε αλλα σν μεχρι το μεσημερι ξεμεινεις απο κινητο, τοτε δεν αξιζει να δωσω ουτε 30 ευρω.

Μη γινεστε ολοι αμεσως ξερολες, χαλαρωστε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις μνημη μπορεις να τεσταρεις μερικα games? π.χ dead trigger (~160mb), beach buggy blitz (~45mb) κλπ.

Θα σου ειμαι ευγνωμων αν το κανεις :3

 

Κατέβασα το dead trigger. Δεν κολλάει κάπου.

 

Σημ. Ήπιο σερφάρισμα εννοώ χωρίς downloading.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το dead trigger. Δεν κολλάει κάπου.

 

Σημ. Ήπιο σερφάρισμα εννοώ χωρίς downloading.

 

OK ευχαριστώ

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το παράγγειλα και εγώ από geek σε μαύρο στα 89 δολλάρια.....ο Θεός μαζί μου !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το παράγγειλα και εγώ από geek σε μαύρο στα 89 δολλάρια.....ο Θεός μαζί μου !

 

Μολις το παραλαβεις αν γινεται κανε video review

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχω παρει για τον γιο μου.Ακουει μουσικη 3-4 ωρες και παπαλα η μπαταρία.Η μπαταρια του ειναι ανύπαρκτη για βαριά χρήση.Σε ελαφριά χρήση βγάζει μία μερα. Σε ΠΟΛΥ ελαφρια χρήση (λιγα μηνύματα και 20 λεπτά ομιλία) βγάζει 2 ημέρες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχω παρει για τον γιο μου.Ακουει μουσικη 3-4 ωρες και παπαλα η μπαταρία.Η μπαταρια του ειναι ανύπαρκτη για βαριά χρήση.Σε ελαφριά χρήση βγάζει μία μερα. Σε ΠΟΛΥ ελαφρια χρήση (λιγα μηνύματα και 20 λεπτά ομιλία) βγάζει 2 ημέρες...

 

Απλα φαινεται λιγο "ασχημο" εξωτερικα :worry:

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα το κινητο για εναν κολητο μου, η αγορα εγινε απο geekbuying στα 75€, και εκανε 21 μερες να ερθει απο την στιγμη που το εστηλε ο κινεζος με 2 μερες καθηστεριση, η συσκευασια πληρες μεσα σε αεροσακουλα, σαν 1η ματια το κινητο για τα λεφτα του τα αξιζει, ελαφρυ αρκετα, εμφανησιακα σε λευκο χρωμα δειχνει κινητο ακριβοτερης αξιας, το νικελακι που εχει γυρω γυρω ομως φενετε λιγο φτινιαρικο, η θηκη που εχει μεσα πολυ καλη κουμπωνει βγαζοντας το πισω καπακι της μπαταριας. Το screen protector που εχει κολημενο πανω στην οθονη χαμηλης ποιοτητας εκανε αμεσως σημαδια απο τα γυαλοχαρτοδαχτυλα μου!!:D

Η οθονη εχει πολυ καλες γωνιες θεασης, πολυ καλη δεν γκριζαρει σχεδον καθολου οπως και να την δεις, δεν ξερω αν ειναι ips, αλλα στο αυτοκολητο που ειχε κολημενο πανω ελεγε οτι ειναι HD Amoled, στο antutu εβγαλε 17158, χαμηλο θα ελεγα για 4 πυρηνο?? δεν ξερω. Το μενου του ειναι γρηγορο, ενα μπαγκ εχει στην μεταφραση που βγαζει το μενου του πληκτρου επιλογων το οποιο δεν τα μεταφραζει ολα, αλλα ψιλα γραμματα, στο ιντερνετ δεν κολαει πουθενα, και γενικα σαν κινητο για απλη χρηση αξιζει, το μονο θεμα που αντιμετωπισα 2 φορες ειναι οτι οταν πηγα να βγαλω φωτογραφια με επιλογη Scene, εκανε reset το κινητο, το εκανε 2 φορες ολο και ολο, αλλα σημερα που το ξαναδοκιμασα δεν το ξανακανε.

Η φωτογραφικη μηχανη λεει 8αρα, απο ποιοτητα και αναλυση παρα πολυ καλη για τα λεφτα του, ο θορυβος του κλειστρου δεν απενεργοποιητε, στην αποτυπωση βγαζει λιγο θορυβο, ο οποιος φενετε με ζουμ, αλλα ειναι ποιοτικα πολυ καλες, και βραδυ με χαμηλο φωτισμο που δοκιμασα ειναι κατα μεγαλο ποσοστο ευκρηνης οι φωτος, καμια σχεση με την αθλια καμερα που εχει το doogee dg100. Επισης δεν εχει πιξιδα, οπως ελεγε στα χαρακτηρηστικα του αν θυμαμαι καλα.

Η μπαταρια του επεσε 18% απο χτες που το επεξεργαζομαι με χρηση οθονης 1 ωρα και 46λεπτα και wifi 46λεπτα. Το gps δεν το δοκιμασα ακομα να δω αν κλειδωνει.

 

Γενικα οπως ειπα και παραπανω τα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του.

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το Σάββατο από το ίδιο μαγαζί αγορά και ακόμα δεν μου έχει στείλει t/n .

Δες αν το έχεις ακόμα το GPS του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το gps του δουλευει τελικα, στην αρχη αργουσε παρα πολυ για να συνδεθει, το ρουταρα με το προγραμματακι που το εκανε και ο terminator, και το ρυθμισα με καποιον οδηγο που υπαρχει στο φορουμ και κλειδωνει πλεον ποιο γρηγορα.

 

Οσο για το track number, τωρα που βλεπω εγραψα λαθος ποιο πανω, το παραγκειλα 26/2, μου εστηλε track number στις 1/3, και εφυγε απο κινα στος 3/3, αρα εκανε 26 μερες απο την ημερομηνια παραγκελιας, 21 μερες απο την ημερομηνια αναχωρησης.

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πολύ καλό για τα χρήματα, όσα ανέφεραν οι φίλοι είναι σωστά. Το μόνο κάποιες φορές αναφέρει στην εκκίνηση "κατεστραμένο αρχείο εξωτερικής κάρτας sd" που διορθώνεται με επανεκίνηση. Τι ειν τούτο?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μηνυμα περι "κατεστραμμενης SD" μου το ειχε βγαλει πριν καιρο 2-3 φορές sto Lenovo που εχω...Σχετίζεται με τον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου, ξερει κανείς??? Εχω την εντύπωση οτι η εννοια "Καρτα SD" (τουλάχιστον στα Lenovo) αναφέρεται στην εξωτερικη μνήμη, δηλ του τηλεφωνου...
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

καληπσερα το εχω αγορασει και εγω το τηλεφωνο εδω και 3 μερες για τα λεφτα του ειμαι ευχαριστημενος. το μονο προβλημα που εχω βρει ειναι οταν εχω ακουστικα ακουω τον αλλον απο το βαθος , υπαρχει καποια λυση για αυτο?

ευχαριστω

 

μαλλον βρικα την λυση σε αυτο το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

για οποιον θελει να αλλαξει rom

 

http://www.needrom.com/mobile/zlr-f9006/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, ήρθε από geek μέσα σε 14 ημέρες από την ώρα που πήρα t/n και 20 από την μέρα που έκανα την παραγγελία.

Αρχικές εντυπώσεις ....άριστες!!!!! Κουφή κατασκευή για τα 67 € που μου στοίχησε, στοιβαρό σαν κατασκευή, προσεγμένο σε κάθε λεπτομέρεια του, ωραία οθόνη με πολύ καλές γωνίες θέασης, δυνατό wifi, γρήγορο σε όλα του, τα κουμπιά έντασης και on-off δεν τρίζουν, δεν μαγκώνουν, ευχάριστή έκπληξη ότι τα soft button είναι φωτιζόμενα!

Περισσότερα από το βραδάκι που θα είμαι στο σπίτι και θα έχω χρόνο για περισσότερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο προηγούμενο.....

GPS δεν έβρισκε δορυφόρο ώσπου έκανα το γνωστό fix, πλέον κλειδώνει χωρίς data σε 10", δοκίμασα το sygic για Κανά δυο χλμ μέσα στην Αθήνα και χάνει την θέση αραιά και που ....έδειχνε να είναι πίσω καμμία 200ρια μέτρα. Ή μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα με λογική χρήση και γενικά για τα λεφτά που έδωσα και σαν ποιότητα κατασκευής, οθόνη, αφή, απόκριση κλπ έχω την αίσθηση ότι έπιασα κορόιδο το κινεζομαγαζο :-)

edit

ένα από τα ελάχιστα - του είναι ότι δεν έχει ρύθμιση αυτόματης φωτεινότητας

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

.....και έλεγα ότι έπιασα κότσο τον κινέζο :lol::lol::lol::lol:, η μπαταρία του τηλεφώνου κάνει κάτι τρελά, αποφορτίζει μέσα σε 3-4 ώρες χωρίς να έχω αγγίξει ουσιαστικά το τηλέφωνο, συγχρονισμοί απενεργοποιημένοι, wifi και data κλειστά και την μπαταρία την καταπίνει σαν αλκοολικός το κονιάκ !!!!!!

Πρώτα σε κατανάλωση με πάνω από 25% τα ΄΄ετοιμότητα κυψέλης΄΄ και ΄΄τηλέφωνο αδρανές΄΄ και η πλάκα είναι ότι την ίδια κατανάλωση έχω ακόμα και χωρίς καμία sim μέσα !!!!!

Εχω έρθει ήδη σε επικοινωνία με το geek για το θέμα και αν δεν μου δώσουν άμεσα λύση προχωράω σε dispute και βλέπουμε.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

.....και έλεγα ότι έπιασα κότσο τον κινέζο :lol::lol::lol::lol:, η μπαταρία του τηλεφώνου κάνει κάτι τρελά, αποφορτίζει μέσα σε 3-4 ώρες χωρίς να έχω αγγίξει ουσιαστικά το τηλέφωνο, συγχρονισμοί απενεργοποιημένοι, wifi και data κλειστά και την μπαταρία την καταπίνει σαν αλκοολικός το κονιάκ !!!!!!

Πρώτα σε κατανάλωση με πάνω από 25% τα ΄΄ετοιμότητα κυψέλης΄΄ και ΄΄τηλέφωνο αδρανές΄΄ και η πλάκα είναι ότι την ίδια κατανάλωση έχω ακόμα και χωρίς καμία sim μέσα !!!!!

Εχω έρθει ήδη σε επικοινωνία με το geek για το θέμα και αν δεν μου δώσουν άμεσα λύση προχωράω σε dispute και βλέπουμε.....

Για προβληματική μπαταρία ακούγεται

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κάποιος φίλος δεύτερη μπαταρία να την αγοράσω ή να μου την δανείσει για καποιες ημερες μεχρι να ερθει η καινούργια που περιμένω ;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...