Jump to content

Star F9006


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 80 zte v965.υπαρχει αραγε διλημα?

Για μένα δεν υπάρχει δίλημμα εκτός αν βγει κόσμος και πει οτι το f9006 είναι τίμιο (τουλάχιστον) για τα λεφτά του. Αν δεν δω review απο καταναλωτή δεν επενδύω. Αν δεν το βιάζεσαι περιμένεις να παραλάβει κάποιος κάπου τέλος πάντων να δούμε τι ψάρια πιάνει το f9006. Και τα W450 καλά φαίνονταν αλλά πόσα δουλεύουν ακόμα ?

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα αλλα ασχοληθηκα λιγο γτ δεν ητανε για μενα.

 

Λοιπον antutu 17250 περιπου, πραγματικα απιστευτα γρηγορο, μετρια προς καλη καμερα (υποτιθεται 8mp) και σε γενικες γραμμες για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο!

Link to comment
Share on other sites

Γωνια θεασης πολυ καλη, (βεβαια σχετικα χαμηλη αναλυση 854Χ480) μπαταρια δεν ξερω αλλα πιστευω επειδη ειναι της ZLR - ειχα το προηγουμενο F9192- κραταει για πλακα 2-3 μερες με μετρια χρηση. GPS δεν δοκιμασα:(
Link to comment
Share on other sites

Γωνια θεασης πολυ καλη, (βεβαια σχετικα χαμηλη αναλυση 854Χ480) μπαταρια δεν ξερω αλλα πιστευω επειδη ειναι της ZLR - ειχα το προηγουμενο F9192- κραταει για πλακα 2-3 μερες με μετρια χρηση. GPS δεν δοκιμασα:(

Άντε καλορίζικο ..... επιτέλους κάποιος που παρέλαβε , κανε μια καλή άμα το εχεις ακόμα και πες μας για το GPS και γωνίες θέασης ειναι LCD κανονικές η πάμε προς IPS μεριά ?

Η κάμερα είναι γρήγορη η πρέπει να είναι κάτι ακίνητο για να το βγάλει φωτογραφία ? Το φλας ?

Ακουστικό και ηχείο είναι δυνατά ?

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν το εχω το κινητο πια, ειπα 2-3 πραγματακια που παρατηρησα εκ πρωτης οψεως και για λιγη ωα που ασχοληθηκα:happy:

 

Μπορει να ξαναφερω και ισως το κρατησω παραπανω να εχω πιο σφαιρικη αποψη. Παντως οτι αξιζει αξιζει και μαλιστα και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω στα χέρια μου το απόγευμα λογικά και θα αναφέρω...

Άντε να δούμε γιατί με τα άλλα φτηνά δεν βγάλαμε άκρη :lol:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε χθες (απο geekbuying) και πραγματικά έμεινα άφωνος γιά το τι αγοράζεις με 70 ευρώ.

Πρώτα πρώτα η συσκευασία θα άντεχε και πυρηνικό πόλεμο (πολύ προσεγμένο και ειδικό υλικό που προστατεύει άψογα το κουτί).

Το κινητό ειχε φορεμένη ζελατίνα προστασίας στην προσοψη ,επίσης η μπαταρία ειχε ταινια στις επαφές της που πρεπει να βγαλεις (εννοείται) για να δουλεψει .Τα υπολοιπα συμπράγκαλα οπως εμφανιζονται στο youtube.

Πάρα πολυ γρήγορο στην χρήση.

Οθόνη καλή με άριστες γωνίες θέασης και αρκετά ζωντανά (για την ανάλυση) χρώματα.Το touch απροβλημάτιστο, άκουγε πολύ γρήγορα και χωρίς λάθη.

Φωτογραφική με πολλές ρυθμίσεις και καλούτσικες εως καλές φωτογραφίες.Το φλάς καλό (οκ δεν ειναι για τρελά πράγματα αλλα την κάνει την δουλειά του).

Ηχείο και ηχος κλήσης καλός αλλά σίγουρα βελτιώνεται εαν παίξεις με το mobileuncle (με πολυ προσοχή).Root σε 1 δευτερόλεπτο με το τελευταίο framaroot απο xda.

Gps κλείδωσε σε λiγότερο από λεπτό (είχα ενημερώσei με wifi πρώτα το epo) με χρήση a-gps.Το sygic κλείδωσε άμεσα αλλα δεν δοκίμασα πλοήγηση.

Wifi άμεσο με πολυ καλή λήψη. Εκτος απο εφαρμογή του καιρού μια εφαρμογή για φακό και το go keyborad δεν ειχε επιπλέον κινεζοεφαρμογές κλπ (700mb περιπου ελευθερη εσωτερική μνημη).Μπαταρία εννοείται δεν μπορώ να κρίνω αλλά φαινεται καλή.Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως οταν εβγαζα την μπαταρια εχανε την ωρα/ημερομηνία και μου εμφάνιζε ξανά κάποιες εφαρμογές που του οριζα να μην εμφανιζονται στο μενου.

Επισης δεν λειτουργεί (τουλαχιστον με ενα στικακι που δοκιμασα) το OTG (OTG διαφημίζουν οτι υποστηρίζει αλλά...)

Ποιοτητα κατασκευής ανω του μεσου όρου για 70 ευρώ.Για μενα μεχρι στιγμής ΤΡΕΛΟ VALUE FOR MONEY (με δεδομένο οτι με τα ιδια χρηματα αγοράζεις vodafone smartphone με εκπτωση)

Edited by Terminator
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το QR Code το έκανες;

Framaroot 1.9.0 (το κατεβασα απο xda ) το μετεφερα στην καρτα το εκανα εγκατασταση (ειχε τρεις επιλογές) διαλεξα την τρίτη επιλογή μου εμφάνισε ΟΚ και μου ζητησε επανεκκίνηση. Μετα την επανεκκινηση έτοιμος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν λειτουργεί (τουλαχιστον με ενα στικακι που δοκιμασα) το OTG (OTG διαφημίζουν οτι υποστηρίζει αλλά...)

Ποιοτητα κατασκευής ανω του μεσου όρου για 70 ευρώ.Για μενα μεχρι στιγμής ΤΡΕΛΟ VALUE FOR MONEY (με δεδομένο οτι με τα ιδια χρηματα αγοράζεις vodafone smartphone με εκπτωση)

 

Δοκίμασε αν μπορείς με εφαρμογή το OTG όπως αυτή εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.shajul.usbotg

 

Καλορίζικο το κινιτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ips δεν ξέρω εαν είναι (πως το διαπιστώνεις ?) παντως εχει πολυ καλά ζωντανα χρώματα ....

οι ips δεν αλλοιώνουν τα χρώματα όταν τις βλέπεις απο τα πλάγια

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βαζω στοιχημα πως το 99% απο εδω (βαζω κι εμενα μεσα) δεν μπορουν να ξεχωρισουν μια ips απο μια καλη lcd με μεγαλες γωνιες θεασης.

 

Οποτε επειδη βλεπω οτι εχεις ρωτησει αρκετες φορες αυτο, μην αγχωνεσαι, το συγκεκριμενο τηλ εχει πολυ καλη οθονη (χωρις να ειναι κανενας σιγουρος αν ειναι ips), και γενικα ειναι αψογο σε ολα λαμβανοντας υπ'οψην την τιμη του.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...