Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από service θα το πάρω όπως το έδωσα τελικα...

 

Όταν το είχα συνδέσει στο PC μου είχε βγάλει αυτό, bricked; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/3761c43973b76fa85e90e4722640194b.jpg

τι σου είπε το σέρβις;

Δοκίμασε να περάσεις το firmware ξανά με το qpst tools

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι σου είπε το σέρβις;

Δοκίμασε να περάσεις το firmware ξανά με το qpst tools

θέλανε να το επαναφερουνε με τα επίσημα εργαλεία της Lenovo και ο τεχνικός δν κατάφερε να τα βρει...κάτι τετοιο. Υπάρχει οδηγός για τα qpst tools κάπου; Δεν τα έχω ξαναχρησιμοποιησει...

Link to comment
Share on other sites

θέλανε να το επαναφερουνε με τα επίσημα εργαλεία της Lenovo και ο τεχνικός δν κατάφερε να τα βρει...κάτι τετοιο. Υπάρχει οδηγός για τα qpst tools κάπου; Δεν τα έχω ξαναχρησιμοποιησει...

Ανακάλυψα το πρόβλημα...μπαταρία!. Βρήκα κάποια μεταχειρισμένη, την έβαλα πάνω και το κινητό ξεκίνησε οπως ήτανε από τη μάνα του...και μαντέψτε, τεχνικός που το είδε είπε πως φταίει κάποια καλωδιοταινία....ότι νάναι...

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν βέβαιος, σου το είχα πει ότι η μπαταρία θα ναι. Χαίρομαι αν βοήθησα λιγάκι, εμένα μου πήρε κανά δίμηνο μέχρι να βρω τη λύση!! Μεγάλη υπόθεση το forum τελικά...
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το πρόβλημα...μπαταρία!. Βρήκα κάποια μεταχειρισμένη, την έβαλα πάνω και το κινητό ξεκίνησε οπως ήτανε από τη μάνα του...και μαντέψτε, τεχνικός που το είδε είπε πως φταίει κάποια καλωδιοταινία....ότι νάναι...

 

 

Μπραβο ωραιος, και εμενα εκει παει το μυαλο μου μονο και μονο επειδη οταν μπηκε σε boot-loop ητανε πολυ ζεστο και μαλλον επαθε κοκομπλοκο η μπαταρια, περιμενω την παραγγελια σου

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ωραιος, και εμενα εκει παει το μυαλο μου μονο και μονο επειδη οταν μπηκε σε boot-loop ητανε πολυ ζεστο και μαλλον επαθε κοκομπλοκο η μπαταρια, περιμενω την παραγγελια σου

ναι, περίμενε, καμιά εικοσαριά μέρες (μπορεί και λιγότερο...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας, για κάποιο λόγο :mad: έφτασα στο σημείο να κάνω reset στο τηλέφωνο. Πλέον δεν έχω τίποτα μέσα και θα ήθελα να μου πείτε τι να κάνω για να έχω Ελληνικά πάλι και πως θα ξαναβάλω το play store.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ωραιος, και εμενα εκει παει το μυαλο μου μονο και μονο επειδη οταν μπηκε σε boot-loop ητανε πολυ ζεστο και μαλλον επαθε κοκομπλοκο η μπαταρια, περιμενω την παραγγελια σου

Οι μπαταρίες μπλοκάρανε στην ταχυδρομική εταιρία και ξαναγυρίσανε κίνα...λογικά θα πάρω τα λεφτά μου πίσω...βρήκα μία άλλη από Ελλάδα και την περιμένω. Ήδη μου το ζήτησε και κάποιος το κινητό που έχει σπασμένη συσκευή, αλλά είναι αλήθεια ότι είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ράγισε η οθόνη του κινητού μου. Δεν λειτουργεί η αφή οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ. Έψαξα για ανταλλακτικό στο internet και βρήκα ότι είναι σχετικά φθηνή και λέω να μπω στη διαδικασία να την παραγγείλω, το θέμα είναι πως θα την αντικαταστήσω... Υπάρχει κάποιος εδώ που έχει πάθει το ίδιο και γνωρίζει κάποιο κατάστημα στο οποίο μπορούν να μου κάνουν την επιδιόρθωση? απ' όσο ξέρω η αντιπροσωπεία της Lenovo στην Ελλάδα δεν ασχολείται. Έχει κάποιος ιδέα για το τι μπορώ να κάνω. :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες μπλοκάρανε στην ταχυδρομική εταιρία και ξαναγυρίσανε κίνα...λογικά θα πάρω τα λεφτά μου πίσω...βρήκα μία άλλη από Ελλάδα και την περιμένω. Ήδη μου το ζήτησε και κάποιος το κινητό που έχει σπασμένη συσκευή, αλλά είναι αλήθεια ότι είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο.

Θα έχεις καμία spare και για μένα ή να παραγγειλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ την CM12.1(τελευταίο version) τον τελευταίο μήνα και κάνα 3-4 φορές στο άκυρο μαύριζε η οθόνη και απλά άναβε ο μπλε φωτισμός δίπλα στο ακουστικό και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα παρά μόνο reboot με πιεσμένο power button για να επανέλθει. Σήμερα έγινε πάλι το μαύρισμα και αφού δοκίμασα πάλι το reboot κατά την διάρκεια των animation,κόλλησε για λίγο και μετά πάλι μαύρισε η οθόνη και άναψε η μπλε ένδειξη. Δοκίμασα μερικά reboot ακόμα άλλα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Να αναφέρω επίσης πως η πρόσβαση στο recovery γίνεται κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα το σκάλωμα το τρώει μόνο στο boot. Καμιά ιδέα ?

 

Edit: Από ότι φαίνεται το κινητό έχει brickαρει και freezαρει στη logo screen. Παρόλα αυτά το recovery εξακολουθεί να ανοίγει κανονικά. Ψάχτηκα λίγο να βρω κάποια λύση απλά ο καθένας προτείνει και κάτι διαφορετικό και επειδή δεν έχω ιδέα γενικότερα είναι δύσκολο να τα βάλω κάτω και να τα κάνω οπότε θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια.

Edited by jimkakajim88
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησα να προσπαθώ να το επαναφερω το δικό μου αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιον οδηγό να χρησιμοποιήσω... Το συνδεσα στο PC και μου έβγαλε αυτό στις συσκευές. Καμία ιδέα πως να συνεχίσω από εδω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/aa9d72f8b83077e252b858f28a34c36c.jpg

Αυτό το βγάζει όταν παταω power, vol+ και vol- μαζί , κατά τ'αλλα είναι σε συνεχή bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να προσπαθώ να το επαναφερω το δικό μου αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιον οδηγό να χρησιμοποιήσω... Το συνδεσα στο PC και μου έβγαλε αυτό στις συσκευές. Καμία ιδέα πως να συνεχίσω από εδω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/aa9d72f8b83077e252b858f28a34c36c.jpg

Αυτό το βγάζει όταν παταω power, vol+ και vol- μαζί , κατά τ'αλλα είναι σε συνεχή bootloop.

 

Εδω κοιτα, .... http://www.teamsuperluminal.org/unbrick-lenovo-k910/

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες προσπαθειες, έφτασε κανεις μέχρι εκεί; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/8bf7d5ef681b4f0ad63cee89c408f010.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/d5e4e2053420cf551ffe9776d67a8308.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι ταλαιπωρείσαι άδικα. Όλα αυτά που κάνεις τα είχα δοκιμάσει και εγώ, χωρίς αποτέλεσμα.

Βρες μια μπαταρία, 99% αυτό είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
καλήμερα φιλοι μου. θελω τη βοηθεια σας ,πηγα να βαλω καινούργια rom στο lenovo k910 και επειδη δεν έβρισκα τη rom που μου προτείνατε εβαλα μια αλλη και το τηλ μου κόλλησε στο αρχικό λογότυπο,το κακο ειναι οτι δεν το βλεπει ο υπολογιστής καθολου, το πηγα σε ενα τεχνικο αλλα τιποτα .παρακαλω τη βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα. Μου εφερε ενας φιλος το συγκεκριμενο τηλεφωνο K910L εχει την εκδοση 4.4.2 Κ910L_S221_150605 θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο update ή καποια ρομ που να εχει ελληνικα να περασω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...