Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε το gsmtool και εγκατεστησε το σαν απλη εφαρμογη. Μετα το ανοιγεις και με ενα κουμπι κανεις εγκατασταση τις Google aps

εγώ που έχω την εργοστασιακή έκδοση (αφού δεν κατάφερα με κανένα τρόπο να το κάνω root) με αυτόν τον τρόπο έβαλα το play store και δουλεύουν όλα κανονικά (email, συγχρονισμός επαφών κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ που έχω την εργοστασιακή έκδοση (αφού δεν κατάφερα με κανένα τρόπο να το κάνω root) με αυτόν τον τρόπο έβαλα το play store και δουλεύουν όλα κανονικά (email, συγχρονισμός επαφών κλπ)

 

Μπορεις να δοκιμασεις σε παρακαλω 2 εφαρμογες αν μπορεις να τις κανεισ εγκατασταση? WINBANK kai F2GO

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα οι επαφες μου εμφανιζονται τετραπλες και πενταπλες και συνεχεια αυξανονται... προσπαθω να τις διαγραψω αλλα με το που διαγραφω μια οταν παω στην επομενη μου λεει οτι η καρτα ειναι απασχολημενη και δεν με αφηνει ουτε απο την μαζικη διαγραφη δεν με αφηνει.... υπαρχει καποιο προγραμμα να μπορεσω να τις σβησω δεν γινεται αλλο με αυτη την κατασταση....
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στείλεις download link σε παρακαλω; (για το gms tools)

πάρτο https://www.dropbox.com/sh/h7k5xtlrkdh6etp/AABSBaCnLz9ultKfEoPZEzSFa?dl=0

Link to comment
Share on other sites

oκ το πρόβλημα με τα g apps λύθηκε με το gmstool! τώρα το μόνο θέμα που έχω το οποίο το είχα και πριν το update είναι πως σε πολλές εφαρμογές πχ facebook, here δείχνει λάθος τοποθεσία το gps ενώ μόνο στο google maps έχει σωστή...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα. Και καλη χρόνια. Μπορείτε να μου πείτε εαν θα ηταν για μένα συμφέρον να ανταλαξω το Κ910 με το Note 3 neo; Το lenovo το έχω απο τον Μάιο 2014 και κάπου με κούρασε με τα μισά Ελληνικά και μισά Αγγλικά στο μενου*του. Κερδίζω κάτι σε χαρακτηριστικάμε το Note 3 neo η χάνω λόγω επεξεργαστή; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα. Και καλη χρόνια. Μπορείτε να μου πείτε εαν θα ηταν για μένα συμφέρον να ανταλαξω το Κ910 με το Note 3 neo; Το lenovo το έχω απο τον Μάιο 2014 και κάπου με κούρασε με τα μισά Ελληνικά και μισά Αγγλικά στο μενου*του. Κερδίζω κάτι σε χαρακτηριστικάμε το Note 3 neo η χάνω λόγω επεξεργαστή; Ευχαριστώ

Το έπιασα στα χέρια μου το Neo, δεν με ενθουσίασε μπορώ να πω. Αν δεν σε πειράζει που είναι μονοκαρτο ανταλαξε το... Σίγουρα όμως έχει καλύτερη μπαταρία. (από τα λεγόμενα του φίλου μου, εγώ δεν το ειχα στα χέρια μου για πολυ ..)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπερα. Και καλη χρόνια. Μπορείτε να μου πείτε εαν θα ηταν για μένα συμφέρον να ανταλαξω το Κ910 με το Note 3 neo; Το lenovo το έχω απο τον Μάιο 2014 και κάπου με κούρασε με τα μισά Ελληνικά και μισά Αγγλικά στο μενου*του. Κερδίζω κάτι σε χαρακτηριστικάμε το Note 3 neo η χάνω λόγω επεξεργαστή; Ευχαριστώ

 

Φίλε μου απευθύνσου . Η ερώτησή σου δεν αφορά το παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις σε παρακαλω 2 εφαρμογες αν μπορεις να τις κανεισ εγκατασταση? WINBANK kai F2GO

 

Κανονικα της κανει εγκατασταση. Τις χρησιμοποιω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες έκανα root το τηλέφωνο με το vroot (το rootgenius και όλα όσα δοκίμασα απέτυχαν). Ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα twr πανεύκολα με τις οδηγίες στο πρώτο post). Ποιά rom να περάσω παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες έκανα root το τηλέφωνο με το vroot (το rootgenius και όλα όσα δοκίμασα απέτυχαν). Ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα twr πανεύκολα με τις οδηγίες στο πρώτο post). Ποιά rom να περάσω παιδιά;

 

αυτην

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια του Baralajbi η του Masterlie

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια του Baralajbi η του Masterlie

μετά την εγκατάσταση TWRP, έκανα τα wipes κλπ αλλά αρνήθηκε να εγκαταστήσει τη rom του χαραλάμπη (έβλαλε falce κάποια στιγμή) έκανα reboot και τώρα είμαι με το σήμα της lenovo κολημένος. Δε μπαίνει με κανένα συνδιασμό πλήκτρων σε εργοστασιακό ή άλλο recovery. Ωραία....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια δυο διευκρίνισεις επειδή είμαι ενα κλικ πριν την αγορά.

Έχει υπέρυθρες,ενεργοποιούνται με κάποια Ρομ;γενικά υπάρχει κάποια πλήρως εξελληνισμένη Ρομ,ΟΧΙ miui,που να το καθιστά σταθερό;τι σκορ βγάζει στο antutu,γιατί δεξια αριστερά γράφονται διάφορα...και τέλος κάνα κουπονακι,η καμμία πρόταση για αγορά απο κάπου συγκεκριμενα;

Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση TWRP, έκανα τα wipes κλπ αλλά αρνήθηκε να εγκαταστήσει τη rom του χαραλάμπη (έβλαλε falce κάποια στιγμή) έκανα reboot και τώρα είμαι με το σήμα της lenovo κολημένος. Δε μπαίνει με κανένα συνδιασμό πλήκτρων σε recovery ή στο αρχικό της lenovo. 'Η μάλλον μπαίνει σε lenovo -Recovery (έτσι το λέει) με πράσινο χρώμα επιλογές 4 (όχι το κλασικό της lenovo με τα άσπρα γράμματα και τις πολλές πιλογές), η καλύτερη επιλογή που έχει instal update package, ψάχνει ένα udpate zip που βέβαια δεν υπάρχει και μετά από λίγο κάνει rebbot και μένει στο lenovo . Ωραία... Edited by basdel
λαθη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τη 4.2.2 που ηρθε εβγαλε 40100,με τη 4.4.2 που εχω τωρα 38600.

 

Επειδή οι εκδόσεις του antutu διαφοροποιούνται σε πολλά μεταξύ τους... μην δίνετε καθόλου βάση σε αυτά τα νούμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση TWRP, έκανα τα wipes κλπ αλλά αρνήθηκε να εγκαταστήσει τη rom του χαραλάμπη (έβλαλε falce κάποια στιγμή) έκανα reboot και τώρα είμαι με το σήμα της lenovo κολημένος. Δε μπαίνει με κανένα συνδιασμό πλήκτρων σε recovery ή στο αρχικό της lenovo. 'Η μάλλον μπαίνει σε lenovo -Recovery (έτσι το λέει) με πράσινο χρώμα επιλογές 4 (όχι το κλασικό της lenovo με τα άσπρα γράμματα και τις πολλές πιλογές), η καλύτερη επιλογή που έχει instal update package, ψάχνει ένα udpate zip που βέβαια δεν υπάρχει και μετά από λίγο κάνει rebbot και μένει στο lenovo . Ωραία...

πατα το power off on 15 δευτερολεπτα να κλεισει το κινιτο...πατα και τα τρια κουμπια μαζι,οταν δεις το logo lenovo ασε ελευθερο το power off on...αυτο για να δουμε αν εχεις πραγματι την twrp....ερωτηση, στο ζιπ της ρομ του baralajbi του εβαλες κωδικο για αποσυμπιεση? η το εβαλες οπως το κατεβασες μεσα στο κινητο?

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.Γνωριζετε με ποιον τροπο μπορω να καλω μια επαφη απο μια προεπιλεγμενη sim χωρις να χρειαζεται να την επιλεγω απο τον dialer?Υπαρχει καποια ρυθμιση ή καποια εφαρμογη contacts;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δοκιμάσει κανεις αν έχει υπέρυθρες;

 

Γιατί... έχει θύρα υπερύθρων;

 

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.Γνωριζετε με ποιον τροπο μπορω να καλω μια επαφη απο μια προεπιλεγμενη sim χωρις να χρειαζεται να την επιλεγω απο τον dialer?Υπαρχει καποια ρυθμιση ή καποια εφαρμογη contacts;

 

Υπάρχει η επιλογή αυτή στην επεξεργασία της εκάστοτε επαφής, πάντα στην stock εφαρμογή της Lenovo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πατα το power off on 15 δευτερολεπτα να κλεισει το κινιτο...πατα και τα τρια κουμπια μαζι,οταν δεις το logo lenovo ασε ελευθερο το power off on...αυτο για να δουμε αν εχεις πραγματι την twrp....ερωτηση, στο ζιπ της ρομ του baralajbi του εβαλες κωδικο για αποσυμπιεση? η το εβαλες οπως το κατεβασες μεσα στο κινητο?

ναι , τον είχα βάλει τον κωδικό, αξάλλου δοκίμασα και μια άλλη μετά του χαραλάμπη (χωρίς να βγω από το twrp).

O συνδιασμός των παραπάνω πλήκτρων βγάζει το lenovo-Recovery (μαύρο φόντο με μεγάλα 4 κουμπιά που αν επιλέξεις ένα γίνεται πράσινο). Στην αρχή ρωτάει για την γλώσσα (αγγλικά-κενέζικα) και μετυά πάει σε μενού με 4 επιλογές : reboot, instal update, wipe user data και power off.

Δεν μπορώ να κάνω τιποτα με αυτό γιατί το update που αναφέρει σε μια από τις επιλογές δεν υπάρχει πουθενά (ούτε ξέρω τι αρχείο θα ήτανε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...