Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TUPAC_RIP δυστυχως και στο κινητο παιζει οπως το βλεπεις στην φοτο με σπασιματα ενω τα 1080 τα παιζει κανονικα....Μηπως παιζει καποιο ρολο οτι το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα 4.4.2...

Εγώ με stock 4.4.2 και XCam LG 6.0.0 (for stock G2 + 4kUHD video) δεν έχω επιλογή 4k, ίσως κάνω κάτι λάθος εγώ ή ίσως δείχνει κάτι αυτό!!! Μήπως έχεις περάσει λάθος έκδοση xcam;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με stock 4.4.2 και XCam LG 6.0.0 (for stock G2 + 4kUHD video) δεν έχω επιλογή 4k, ίσως κάνω κάτι λάθος εγώ ή ίσως δείχνει κάτι αυτό!!! Μήπως έχεις περάσει λάθος έκδοση xcam;;;;

 

εχω περασει αυτη https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934531567 και εχει επιλογη αλλα οπως ειπα παραπανω δεν.........:(

Link to comment
Share on other sites

mariodj με το βιντεο εχω προβλημα ενω γραφει κανονικα 4k κατα την αναπαραγωγη πλιξελιαζει δεν ξερω αν ειναι σωστο οπως το εγραψα ευχαριστω! επισης στις λεπτομερειες του τηλεφωνου μου λεει οτι ειναι μεγεθος 3840χ2160 ενω στις λεπτομερειες του υπολογιστη ειναι 1920χ1080...

 

Φιλαράκι πέρνα (φλασαρε) ΑΥΤΑ τα binaries και το πρόβλημα λύθηκε;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με stock 4.4.2 και XCam LG 6.0.0 (for stock G2 + 4kUHD video) δεν έχω επιλογή 4k, ίσως κάνω κάτι λάθος εγώ ή ίσως δείχνει κάτι αυτό!!! Μήπως έχεις περάσει λάθος έκδοση xcam;;;;

 

εχω περασει αυτη https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934531567 και εχει επιλογη αλλα οπως ειπα παραπανω δεν.........:(

 

Παιδιά περάστε ΑΥΤΑ τα binaries ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πέρνα (φλασαρε) ΑΥΤΑ τα binaries και το πρόβλημα λύθηκε;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Παιδιά περάστε ΑΥΤΑ τα binaries ...!;)

Και πως θα τα περάσουμε, ....αφού είμαστε χωρίς ροοτ!!! :-)

Πάντως αν είχα custom rom, σίγουρα θα τα είχα φλασάρει και θα είχα και την adv xcam!!!

Edited by gusm
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα τα περάσουμε, ....αφού είμαστε χωρίς ροοτ!!! :-)

Πάντως αν είχα custom rom, σίγουρα θα τα είχα φλασάρει και θα είχα και την adv xcam!!!

 

Τότε Άκυρων....:( είδες πόσα πράγματα κάνεις με το Root ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ολους αλλα θα παραμεινω ως εχει ειμαι και λιγο ψιλοασχετος και δεν το εχω... και παλι ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ε πειτε το ρε παιδια οτι δεν ειστε root.

No root,

no recovery,

no binaries,

no 4k video,

no party!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

TUPAC_RIP δυστυχως και στο κινητο παιζει οπως το βλεπεις στην φοτο με σπασιματα ενω τα 1080 τα παιζει κανονικα....Μηπως παιζει καποιο ρολο οτι το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα 4.4.2...

 

TUPAC_RIP το ειπα εδω...ευχαριστω που ξεκαθαρισες καποια πραγματα τα οποια ειναι δυσκολα για μενα....:(

Link to comment
Share on other sites

TUPAC_RIP το ειπα εδω...ευχαριστω που ξεκαθαρισες καποια πραγματα τα οποια ειναι δυσκολα για μενα....:(

Παντως αν θελεις μπορεις να το δοκιμασεις. Εμεις εδω ειμαστε για οποιαδηποτε βοηθεια. Ετσι κι αλλιως δε γεννηθηκαμε γνωστες. Σιγα σιγα με δοκιμες, διαβασμα και βοηθεια απο συμφορουμητες αποκτησαμε εμπειρια. Ετσι παν αυτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θελεις μπορεις να το δοκιμασεις. Εμεις εδω ειμαστε για οποιαδηποτε βοηθεια. Ετσι κι αλλιως δε γεννηθηκαμε γνωστες. Σιγα σιγα με δοκιμες, διαβασμα και βοηθεια απο συμφορουμητες αποκτησαμε εμπειρια. Ετσι παν αυτα.

 

TUPAC_RIP επειδη το κινητο μου ειναι δεκα ημερων μονο λεω να μεινω για λιγο καιρο ως εχει...ομως θα παρακολουθω και που ξερεις.... καποια στιγμη παντως σε ευχαριστω για το χρονο σου και τις διευκρινισεις μαθαινουμε και εμεις οι ασχετοι να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Θελω stock android εμπειρια αλλα το nexus6 ειναι τεραστιο-πανακριβο, και το nexus5 ειναι ληστεια σε σχεση με το G2 (με την τρελη διαφορα στην μπαταρια και στην καμερα).

Σκεφτομαι να παρω ενα G2 και να του περασω λοιπον CM12 , αλλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι ακουω πως δεν μπορεις να φερεις την ποιοτητα της φωτογραφιας σε επιπεδα stock rom... ισχυει παιδια? Εχει γινει καμια προοδος στο συγκεκριμενο θεμα?

Αν οχι, ποσο πολυ υστερει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

αφου διαβασα τις περισσοτερες σελιδες εδω, εχω καποιες ερωτησεις για οποιον γνωριζει συγκεκριμενα και μπορει να βοηθησει..

 

αυριο παραλαμβανω ενα Γερμανικο G2 και οπως εμαθα λογικα θα αναβαθμισει σε λολιποπ με το που ανοιξει..

 

μιας και ειμαι απο τους απαιτητικους σε φωτογραφια και βιντεο, κατεβασα την Xcam 6.0 και το παλευω τωρα και για τα settings της..

 

το 4Κ δε με ενδιαφερει, κυριως λογο ελλειψης αναλογου hardware για τα επομενα χρονια και ετσι κατεβασα την πρωτη εκδοση που δειχνει στο xda..

 

αρκει το setup αυτο για να παρω φωτογραφιες του επιπεδου που ειδα σε τουτο το νημα? το hd video που θα τραβα πλεον θα ειναι αξιοπρεπες γενικα αλλα και αναβαθμισμενο σχεση με τη μαμα καμερα?

 

ευχαριστω πολυ κ συγνωμη αν κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε βλεπω πολυ σιγουρο για την αναβαθμιση που θα παρεις αυριο σου λεω οτι θα περιμενεις λιγο ακομα γιατι η lollipop Γερμανιας εχει βγει μονο στα Vodafone.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα που απαντησες στο αλλο θεμα, αν και δε καταλαβα τι ακριβως δειχνει η φωτογραφια που ανεβασες! καθολου σιγουρος δεν ημουν, ασχετος εντελως ναι! βασικα ειδα το παιδι που απαντησε ''ναι, κανονικοτατα'' αλλα μαλλον αυτο πηγαινε στη μια ερωτηση που εκανα, περι του αν θα δουλευει η xcam στο lollipop..
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα και κατευθειαν του περασα τη καινουρια Xcam και τις πληρωμενες ρυθμισεις της.. εχω ομως ενα σημαντικο προβλημα, οι φωτογραφιες που βγαζει στο κανονικο εξαφανιζονται, ενω αυτες που βγαζει στο hdr υπαρχουν κανονικα..

 

τις εψαξα κ μεσω του αλμπουμ και μεσω του διαχειριστη αρχειων.. επισης στο εικονιδιο που εχει μεσα στην xcam για να δεις τις φωτο σου, οταν τραβας στο κανονικο βγαζει ενα γκριζο φοντο απλα κενο, ενω στο hdr φαινεται κανονικα η τελευταια φωτο....

 

 

Edit: τις βρήκα.. είχε φτιάξει φάκελο dng και τις είχε κει..

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την εβαλα κ την εβγαλα γιαυτο ακριβως το λογο.δεν ξερω αλλα κ το uhd video ηταν χαλια και δεν ειχα επιλογη για το saturation.περινενω να δω κ τις αποψεις των πιο αρτια καταρτισμενων σε αυτο το νημα.οποιος γνωριζει κατι ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος και εγώ..

Παρατήρησα ότι default το κινητό τραβάει φωτό 10m pixel (16:9) και έχει επιλογή 13m (4:3), τί είναι καλύτερα να αφήσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για νυχτερινή μια χαρά την βλέπω.. :)

by the way με το gps όλα καλά??

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος και εγώ..

Παρατήρησα ότι default το κινητό τραβάει φωτό 10m pixel (16:9) και έχει επιλογή 13m (4:3), τί είναι καλύτερα να αφήσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για νυχτερινή μια χαρά την βλέπω.. :)

by the way με το gps όλα καλά??

Μα εννοειται 13mp.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται 13mp.

 

Αυτό φαντάστικα και εγώ, απλά μου έκανε εντύπωση που ήταν default 10m.

ευχαριστώ για την απάντηση!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται 13mp.

 

Μα γιατί?:confused:

 

Όλοι έχουν τηλεοράσεις - μόνιτορ 16:9 σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός εχει format 4:Σκάι 13mp. Για να το αλλάξει σε 16:9 αφαιρεί (κόβει) 2 λωρίδες πάνω κάτω και 3mp και γίνετε 10mp. Αφαιρείς δηλαδή πληροφορία από το πάνω και κάτω μέρος της φωτογραφίας σου και εξαρτάται από το θέμα αν είναι σημαντικό ή όχι. Είναι όπως στην τηλεόραση σου να βλέπεις μια ταινία 4:3 και να την κάνεις περικοπή για να πιάσει όλη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...