Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά εγώ με stock rom έχω τα καλύτερα αποτελέσματα στις φώτο, ζωντανά χρώματα, τόσους μήνες με διάφορες ρομ δεν ήμουνα ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ με stock rom έχω τα καλύτερα αποτελέσματα στις φώτο, ζωντανά χρώματα, τόσους μήνες με διάφορες ρομ δεν ήμουνα ευχαριστημένος

Ο χρόνος όμως για να εστιάσει δεν είναι μεγαλύτερο απ' ότι με τις rom's πoυ έχουν τα advanced binaries;

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος όμως για να εστιάσει δεν είναι μεγαλύτερο απ' ότι με τις rom's πoυ έχουν τα advanced binaries;

Ανάλογα το περιβάλλον φίλε μου, ίσως να έχει μια μικρή καθυστέρηση σε σχέση με cloudy, αλλά τώρα που έβγαλα κάνα δυο μέσα στο σπίτι κατευθείαν εστίασε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια γιατί έχω σταματήσει να παρακολουθώ τις εξελίξεις και δεν ξέρω, οι τελευταίες εκδόσεις της xcam μήπως έχουν θέμα; Τελευταία διαπίστωσα τραγικές επιδόσεις και δεν ξέρω τι φταίει. Παραθέτω δείγματα με τα εξής θέματα: chroma noise στη Normal ρύθμιση, distortion και κάτι περίεργες οριζόντιες γραμμές σε HDR.. Σε night mode αλλά και με την G3 camera όλα καλά :wacko:

https://www.dropbox.com/sh/nm5n1ehhukmx3yz/AAAO5L4nDkmukN09_NDFXodYa?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο μερικες και απο εμενα.

rG6fHt

rGbuzk

rnS3Xz

Δε φαίνονται αγορίνα οι φώτο.....

Μερικές τι?:confused::blink:

Βάλε λίγο φαντασία, και όλα είναι πολυ ωραία.....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα μη βαρατε

20150316_165725

Ο Προκοπης

20150319_111450

 

Πολυ ωραιες.Τι ρυθμισεις εκανες ακριβως?

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες.Τι ρυθμισεις εκανες ακριβως?

 

Ευχαριστω. Stock 4.4.2 στο κανονικο φιλε μου

Edited by mas
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω μια βοηθεια με stock 4.4.2 με xcamera 612 και με XCam setings και το βιντεο 4k ειναι τραγικο καποιος τα φωτα παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Μαριε εχεις δοκιμάσει να βγάλεις φοτο με φλας???για βγαλε μια και πες μου αν σου κολαει ο φοτο στην οθονη και δεν ανταποκρίνεται!!!

 

Με την stock & flash Lollipop

 

http://s15.postimg.org/9mjtm3t9n/20150325_195637.jpg

online photo sharing

 

Με Xcam & flash.Lollipop

 

http://s4.postimg.org/3y673qmkt/20150325_195608.jpg

imagen

 

Ποια σου αρέσει....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη πιστεύω είναι πιο ωραία

 

σταυρο εχεις καμμια βοηθεια για τα παραπανω γραφομενα μου ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

σταυρο εχεις καμμια βοηθεια για τα παραπανω γραφομενα μου ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Οχι φιλε δυστυχώς δεν ξερω

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω μια βοηθεια με stock 4.4.2 με xcamera 612 και με XCam setings και το βιντεο 4k ειναι τραγικο καποιος τα φωτα παρακαλω!

 

καποιος που ειχε το ιδιο προβλημα με το παραπανω????? εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα δυστυχως δεν.... σταυρο ευχαριστω. αν διαβαζει ο ..demon2411.. να μου πει αν υπαρχει λυση στο προβλημα μου ευχαριστω!

Edited by dimitrisprev
Link to comment
Share on other sites

καποιος που ειχε το ιδιο προβλημα με το παραπανω????? εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα δυστυχως δεν.... σταυρο ευχαριστω. αν διαβαζει ο ..demon2411.. να μου πει αν υπαρχει λυση στο προβλημα μου ευχαριστω!

 

Αν δεν δούμε photo πως να καταλάβουμε τι φταίει....????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δούμε photo πως να καταλάβουμε τι φταίει....????

 

mariodj με το βιντεο εχω προβλημα ενω γραφει κανονικα 4k κατα την αναπαραγωγη πλιξελιαζει δεν ξερω αν ειναι σωστο οπως το εγραψα ευχαριστω! επισης στις λεπτομερειες του τηλεφωνου μου λεει οτι ειναι μεγεθος 3840χ2160 ενω στις λεπτομερειες του υπολογιστη ειναι 1920χ1080...

Edited by dimitrisprev
Link to comment
Share on other sites

mariodj με το βιντεο εχω προβλημα ενω γραφει κανονικα 4k κατα την αναπαραγωγη πλιξελιαζει δεν ξερω αν ειναι σωστο οπως το εγραψα ευχαριστω! επισης στις λεπτομερειες του τηλεφωνου μου λεει οτι ειναι μεγεθος 3840χ2160 ενω στις λεπτομερειες του υπολογιστη ειναι 1920χ1080...

Για να τσεκαρεις αν παιζει καλα ενα 4k βιντεο πρεπει ειτε να το τσεκαρεις στο κινητο ειτε σε καποιον δυνατο υπολογιστη με καλο επεξεργαστη και οθονη. Τα βιντεακια τετειας ποιοτητας ειναι πολυ απαιτητικα και ο υπολογιστης δεν προλαβαινει να επεξεργαστει τις πληροφοριες και κανει σπασιματα.

Ετσι οπως σε ακουω πρεπει να ειναι θεμα του pc σου. Στο κινητο παιζει καλα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να τσεκαρεις αν παιζει καλα ενα 4k βιντεο πρεπει ειτε να το τσεκαρεις στο κινητο ειτε σε καποιον δυνατο υπολογιστη με καλο επεξεργαστη και οθονη. Τα βιντεακια τετειας ποιοτητας ειναι πολυ απαιτητικα και ο υπολογιστης δεν προλαβαινει να επεξεργαστει τις πληροφοριες και κανει σπασιματα.

Ετσι οπως σε ακουω πρεπει να ειναι θεμα του pc σου. Στο κινητο παιζει καλα;

 

TUPAC_RIP δυστυχως και στο κινητο παιζει οπως το βλεπεις στην φοτο με σπασιματα ενω τα 1080 τα παιζει κανονικα....Μηπως παιζει καποιο ρολο οτι το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα 4.4.2...

Edited by dimitrisprev
Link to comment
Share on other sites

TUPAC_RIP δυστυχως και στο κινητο παιζει οπως το βλεπεις στην φοτο με σπασιματα ενω τα 1080 τα παιζει κανονικα....Μηπως παιζει καποιο ρολο οτι το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα 4.4.2...

 

Λοιπόν....για να μην κουράζεσαι, έτσι τράβα και δείχνει η 4K video και σε μένα....δεν κάθετε σωστά σε Lollipop η Xcam...! Θα δοκιμάσω να περάσω και τα παλιά binaries...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...