Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θα εχεις και τις δυο! Απλα αν βαλεις τα XCam settings, οι ρυθμισεις ειναι εννοειται μονο για την XCam!

 

Τελεια!!:)ναι σιγουρα αυτο με τις ρυθμισεις το φανταστηκα οτι θα ισχυαν μονο για την XCam,απλα ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι θα εχω και τη stock

σε περιπτωση λεμε βρε παιδι μου που κατι παει στραβα με την αλλη.

αντε να ξεκινησω τοτε κι εγω σιγα σιγα να περναω XCam..

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθησα να τραβηξω ασπρομαυρες φωτογραφιες με την xcam ,αλλα ενω η οθονη την ωρα που τραβας ειναι ασπρομαυρη,οι φωτογραφιες στο αλμπουμ ειναι εγχρωμες κανονικα.Υπαρχει καποια ρυθμιση ή δεν εχει ασπρομαυρες???:)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να τραβηξω ασπρομαυρες φωτογραφιες με την xcam ,αλλα ενω η οθονη την ωρα που τραβας ειναι ασπρομαυρη,οι φωτογραφιες στο αλμπουμ ειναι εγχρωμες κανονικα.Υπαρχει καποια ρυθμιση ή δεν εχει ασπρομαυρες???:)

 

Δοκιμασα τωρα που το ανεφερες και μου τις βγαζει κανονικα ασπρομαυρες,και στην επισκοπηση αλλα και στο αλμπουμ..τωρα το τι μπορει να συμβαινει σε σενα δε γνωριζω να σου απαντησω,απλα ανεφερα τι γινεται με το δικο μου τηλεφωνο.

ισως καποιος πιο εμπειρος φιλος να ξερει να σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τωρα που το ανεφερες και μου τις βγαζει κανονικα ασπρομαυρες,και στην επισκοπηση αλλα και στο αλμπουμ..τωρα το τι μπορει να συμβαινει σε σενα δε γνωριζω να σου απαντησω,απλα ανεφερα τι γινεται με το δικο μου τηλεφωνο.

ισως καποιος πιο εμπειρος φιλος να ξερει να σε βοηθησει.

 

Δεν μου λειτουργει ουτε το ασπρομαυρο ,ουτε η σεπια και το αρνητικο.Δεν χαλασε κ ο κοσμος απλα επειδη μου αρεσει η ασπρομαυρη φωτογραφια γι αυτο ρωτησα αν συμβαινει κ σε αλλους.Θα εχω στην stock για τα ασπρομαυρα!Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την xcam και παρατηρησα οτι η συντομευση της καμερας με το παρατεταμενο πατημα του πληκτρου ηχου δεν ξυπναει την οθονη οταν ανοιγει η καμερα. Με το knock βλεπω οτι η εφαρμογη εχει ξεκινησει στο παρασκηνιο, αλλα για να τραβηξεις φωτο πρεπει και να ξυπνησεις την οθονη χειροκινητα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λειτουργει ουτε το ασπρομαυρο ,ουτε η σεπια και το αρνητικο.Δεν χαλασε κ ο κοσμος απλα επειδη μου αρεσει η ασπρομαυρη φωτογραφια γι αυτο ρωτησα αν συμβαινει κ σε αλλους.Θα εχω στην stock για τα ασπρομαυρα!Ευχαριστω παντως.

 

Οταν πηγες να βγαλεις ασπρομαυρη σε ποια λειτουργια ειχες την καμερα?στις λειτουργιες HDR,νυχτα,αθληματα,αυτοματη ενεργεια,αν δεις δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τα χρωματικα εφε ,ενω σε κανονικη λειτουργια και καποιες αλλες,δουλευουν μια χαρα..

ολα αυτα ισχυουν και για τη stock αλλα και στην Xcam.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα την xcam και παρατηρησα οτι η συντομευση της καμερας με το παρατεταμενο πατημα του πληκτρου ηχου δεν ξυπναει την οθονη οταν ανοιγει η καμερα. Με το knock βλεπω οτι η εφαρμογη εχει ξεκινησει στο παρασκηνιο, αλλα για να τραβηξεις φωτο πρεπει και να ξυπνησεις την οθονη χειροκινητα.

 

Διαβαζοντας στο xda για τις φωτο,πετυχα κατι σχετικο με τη μη λειτουργια του πληκτρου ηχου για ενεργοποιηση καμερας..διαβασε παρακατω.

εδω ειναι η παραθεση του προβληματος

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55371139&postcount=4307

 

κι εδω η λυση που δινει ο προγραμματιστης

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55371611&postcount=4308

 

ελπιζω να βοηθησει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγες να βγαλεις ασπρομαυρη σε ποια λειτουργια ειχες την καμερα?στις λειτουργιες HDR,νυχτα,αθληματα,αυτοματη ενεργεια,αν δεις δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τα χρωματικα εφε ,ενω σε κανονικη λειτουργια και καποιες αλλες,δουλευουν μια χαρα..

ολα αυτα ισχυουν και για τη stock αλλα και στην Xcam.

 

Η λειτουργια ηταν στο κανονικο.Μου εδωσες τροφη για πειραματα ομως με αυτο που εγραψες,οποτε πηγα στο xcam lg settings/photos/auto night mode και το απενεργοποιησα και ολα ok.Βγαζει κανονικα ασπρομαυρες.Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, έχω εγκαταστήσει σε miui βασισμένη σε stock το αρχείο XCamLG_524_g2uhd.apk. Έχω θέμα σε 4Κ, το βίντεο που προκύπτει είναι πολύ μικρού μέγεθος και πιξελιασμένο. Υπάρχει εξήγηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, έχω εγκαταστήσει σε miui βασισμένη σε stock το αρχείο XCamLG_524_g2uhd.apk. Έχω θέμα σε 4Κ, το βίντεο που προκύπτει είναι πολύ μικρού μέγεθος και πιξελιασμένο. Υπάρχει εξήγηση;

 

Πρέπει να περάσεις και το αρχείο xml settings.

Link to comment
Share on other sites

 

Διαβαζοντας στο xda για τις φωτο,πετυχα κατι σχετικο με τη μη λειτουργια του πληκτρου ηχου για ενεργοποιηση καμερας..διαβασε παρακατω.

εδω ειναι η παραθεση του προβληματος

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55371139&postcount=4307

 

κι εδω η λυση που δινει ο προγραμματιστης

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55371611&postcount=4308

 

ελπιζω να βοηθησει αυτο.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις και το αρχείο xml settings.

 

Ρε παιδιά επειδή έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το slow motion όμως αλλά σε ότι rom και να βαλω,cloudy κτλ(μου το βγάζει πιξελιασμενο και τραβάει θολό το βίντεο)μήπως μπορεί κάποιος που να του δουλεύει να μου πει που θα βρω ένα xml αρχειο ή με κάποιο τρόπο να μου το στείλει;Ψάχνω τόσο καιρό και λύση δεν βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κατά ένα μυστήριο λόγο το tapatalk δεν μου ανεβάζει φωτογραφίες.

Stock Prerooted 20H

HDR

14/1/2015

 

Normal με iso 100 και -1 φωτεινότητα.

14/1/2015

 

Κρίνετε με επιείκεια το λάθος καδράρισμα της πρώτης...κοντεύει να κάνει τσουλήθρα το βουνό. :p

 

Παράληψη...Xcam Και Xcam settings

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Σε root κινητο αλλα χωρις custom recovery ποιο apk να βαλω το πρωτο για το δευτερο;Επισης αν αγορασω τα settings απο το play τι κερδιζω εκτος απο παραμετροποιηση ηχου;θα κερδισω κατι σε καλυτερη εικονα.ας πουμε;Κανονικα εμφανιζει και δευτερη καμερα;η μονο.σε.μενα το κανει;sorry για τις πολλες ερωτησεις.αλλα ειχα μεινει στο xdabbed 3.4

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κατά ένα μυστήριο λόγο το tapatalk δεν μου ανεβάζει φωτογραφίες.

Stock Prerooted 20H

HDR

14/1/2015

 

Normal με iso 100 και -1 φωτεινότητα.

14/1/2015

 

Κρίνετε με επιείκεια το λάθος καδράρισμα της πρώτης...κοντεύει να κάνει τσουλήθρα το βουνό. :p

 

Παράληψη...Xcam Και Xcam settings

 

Καταρχας ωραιες φωτο.! Κατα δευτερον δεν χρειαζοταν να βαλεις iso 100 γιατι στο normal σε τετοιες συνθηκες φωτισμου θα σε πηγαινε στο 50 που δεν μπορεις να βαλεις εσυ χειροκινητα. Εμενα μου αρεσει η 2η πιο πολυ. Για καποιο λογο το κινητο δουλευει με λιγο παραπανω exposure-φωτεινοτητα απο οτι θα επρεπε. Το -1 σε τετοιες συνθηκες ειναι must.

Πηγα να κανω την μεταβαση σε lumia 930 και να αποχαιρετησω πλεον το g2. Ετσι το αγορασα, και το πλακωσα στις φωτογραφιες.

Το τελικο αποτελεσμα ηταν να κρατησω το g2 και να πουλησω το 930. Εξαιρετικη καμερα το 930 αλλα μονο υπο ρυθμισεις.

Σε auto mode το g2 εχει καλυτερους αλγοριθμους και δινει πιο ευκολα φωτογραφια.

Φτιανω συγκριτικο και θα σας το παραθεσω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ωραιες φωτο.! Κατα δευτερον δεν χρειαζοταν να βαλεις iso 100 γιατι στο normal σε τετοιες συνθηκες φωτισμου θα σε πηγαινε στο 50 που δεν μπορεις να βαλεις εσυ χειροκινητα. Εμενα μου αρεσει η 2η πιο πολυ. Για καποιο λογο το κινητο δουλευει με λιγο παραπανω exposure-φωτεινοτητα απο οτι θα επρεπε. Το -1 σε τετοιες συνθηκες ειναι must.

Πηγα να κανω την μεταβαση σε lumia 930 και να αποχαιρετησω πλεον το g2. Ετσι το αγορασα, και το πλακωσα στις φωτογραφιες.

Το τελικο αποτελεσμα ηταν να κρατησω το g2 και να πουλησω το 930. Εξαιρετικη καμερα το 930 αλλα μονο υπο ρυθμισεις.

Σε auto mode το g2 εχει καλυτερους αλγοριθμους και δινει πιο ευκολα φωτογραφια.

Φτιανω συγκριτικο και θα σας το παραθεσω.

 

Δεν θα φύγεις εύκολα από την παρέα μας. Σε θέλουμε μαζί μας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα φύγεις εύκολα από την παρέα μας. Σε θέλουμε μαζί μας :lol:

 

Εγω να δεις... :p

Σκεφτομαι να παω σε g3 ομως....

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις... :p

Σκεφτομαι να παω σε g3 ομως....

Γιατί έτσι???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι???

 

δεν ξερω ακομα δεν εχω αποφασισει. Εχω φτασει την καμερα του g2 σε πολυ καλα επιπεδα απλα το προβλημα μου (μεγαλο) ειναι η χωρητικοτητα. Εχω το 16αρι και με την χρηση που κανω πρεπει να το αδειαζω καθε 3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακομα δεν εχω αποφασισει. Εχω φτασει την καμερα του g2 σε πολυ καλα επιπεδα απλα το προβλημα μου (μεγαλο) ειναι η χωρητικοτητα. Εχω το 16αρι και με την χρηση που κανω πρεπει να το αδειαζω καθε 3 μερες...

 

εγώ εξαρχής επέλεξα το 32άρι με κίνδυνο την εγγύηση από την LG, ευτυχώς όμως πηγαν καλά τα πράγματα...

ps και με ενα 32άρι OTG...

Link to comment
Share on other sites

εγώ εξαρχής επέλεξα το 32άρι με κίνδυνο την εγγύηση από την LG, ευτυχώς όμως πηγαν καλά τα πράγματα...

ps και με ενα 32άρι OTG...

 

σωστο και αυτο.! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορούμε να κάνουμε καλύτερο το νετάρισμα στο video?

 

Μου την σπάει που το χάνει ενώ τραβάει πολύ καλά βίντεο.

 

Το continuous focus το έχω ενεργοποιημένο ενώ το fixed focus απενεργοποιημενο.

 

Εχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...