Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι παιδια δεν εχω κανει λαθος η ρομ1 φοτος ειναι απο την ιδια ρομ και ρομ2 απο αλλη φαίνεται εξαλου η ρομ2 φοτος ειναι με περισσότερο πάγο!!!!;)ειναι τραβηγμενες διαφορετικες μερες με μπόλικο φως!!!!

 

Μανθο δεν μπορω να βγαλω ακρη για 2 λογους

1) οι rom 1 ειναι και οι 2 ιδιες

2) οι rom 2 παλι ειναι ιδιες

Οποτε δεν μπορω να συγκρινω τις rom1+rom2 μεταξυ τους. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μανθο δεν μπορω να βγαλω ακρη για 2 λογους

1) οι rom 1 ειναι και οι 2 ιδιες

2) οι rom 2 παλι ειναι ιδιες

Οποτε δεν μπορω να συγκρινω τις rom1+rom2 μεταξυ τους. :confused:

 

Γιώργο το ξέρω φίλε απλά από θέμα ποιότητας και λεπτομερειας ρωτάω!!! Εγώ δεν είδα καμία διαφορά πάντως και η δύο ρομ μια χαρά φότος βγάλανε!!!!

Η ρομ 1 παιδιά είναι cloudy g3 η ρομ 2 είναι αυτή εδώ Tweet [ROM][5.0.2][D80/]RESURRECTIONREMIX_lp 5.2.8[LOLLIPOP][1-7] !μια χαρά τα πήγε η κάμερα δεν νομίζεται!!!

Την έχω βάλει εδώ και δύο μέρες και δουλεύει άψογα!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

hdr video εχουμε?

 

Αν εννοείς στην lollipop όχι στο βίντεο δεν έχει αλλά στην φωτογραφική έχει κανονικά :)

γενικά δεν έχει και πολλές ρύθμισης η κάμερ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στην lollipop όχι στο βίντεο δεν έχει αλλά στην φωτογραφική έχει κανονικά :)

γενικά δεν έχει και πολλές ρύθμισης η κάμερ!!!!

Γιατί δεν βάζεις την lg camera με τα settings στην candy5 μπαίνει κανονικά, τώρα για διαφορά δεν γνωρίζω απλα έχεις επιλογές

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παοκ,καλά έλεγαν κάποια παιδιά στους τεχνολογικούς διαξιφισμους όταν ποσταρες φώτος με το οππο,ότι κινητό και να εχεις,κάνεις παππαδες,
Link to comment
Share on other sites

Τριπόδι στο κινητό?

 

Να το δω αυτό να πέσω κάτω... :lol::rotfl::up:

Link to comment
Share on other sites

Κώστα οι βραδυνές είναι με τρίποδα η με το χέρι ?

 

παντα με το χερι...ο τριποδας ειναι αχρειαστος στο G2 γιατι το πιο αργο κλειστρο ειναι 1/4 sec και εκει ο σταθεροποιητης δουλευει καλα.

Link to comment
Share on other sites

παντα με το χερι...ο τριποδας ειναι αχρειαστος στο G2 γιατι το πιο αργο κλειστρο ειναι 1/4 sec και εκει ο σταθεροποιητης δουλευει καλα.

 

Το Night min shutter να ειναι 1/4 πρεπει η το Normal ? γιατι το Normal με την Stock rom ειναι 1/6 το πιο μικρο

Link to comment
Share on other sites

15621277653_18312db4b4_c.jpg

 

Πολυ καλη αψογη θα ελεγα για g2.!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Night min shutter να ειναι 1/4 πρεπει η το Normal ? γιατι το Normal με την Stock rom ειναι 1/6 το πιο μικρο

 

stock rom = normal 1/6 night=1/4 δεν πανε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Το Night min shutter να ειναι 1/4 πρεπει η το Normal ? γιατι το Normal με την Stock rom ειναι 1/6 το πιο μικρο

 

το Night 1/4...αυτη ειναι η πιο αργη ταχητητα που μπορει να βγαλει το G2.

για να δουμε αν θ'αλλαξει κατι με τη lollipop

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα κ εγω με τη σειρα μου το Xcam κ περασα κ το xcam lg settings ,καθως εντυπωσιαστηκα με τις φωτογραφιες σας εδω στο forum .Να πω πως ειμαι unrooted .Ανεβαζω την 1η συγκριση με την καμερα του G2 και την xcam.Υπαρχει διαφορα (η καμερα του g2 τα βγαζει πιο θαμπα-ουδετερα τα χρωματα) και το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ.ΘΑ ακολουθησουν κ νυχτερινες δοκιμες.

(G2 stock cam)

https://www.flickr.com/photos/130588595@N08/15636417463/in/set-72157650246671275

 

(Xcam+xcam lg settings)

https://www.flickr.com/photos/130588595@N08/16070463247/in/set-72157650246671275

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα κ εγω με τη σειρα μου το Xcam κ περασα κ το xcam lg settings ,καθως εντυπωσιαστηκα με τις φωτογραφιες σας εδω στο forum .Να πω πως ειμαι unrooted .Ανεβαζω την 1η συγκριση με την καμερα του G2 και την xcam.Υπαρχει διαφορα (η καμερα του g2 τα βγαζει πιο θαμπα-ουδετερα τα χρωματα) και το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ.ΘΑ ακολουθησουν κ νυχτερινες δοκιμες.

(G2 stock cam)

https://www.flickr.com/photos/130588595@N08/15636417463/in/set-72157650246671275

 

(Xcam+xcam lg settings)

https://www.flickr.com/photos/130588595@N08/16070463247/in/set-72157650246671275

 

Ωραια δειγματα και ωραια χρωματα. Σαφως το αποτελεσμα υπερ xcam με μικρη διαφορα αλλα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μενα που δεν ειμαι root τι μπορω να κανω για να βελτιωσω τη ληψη φωτογραφιων η και βιντεο ; Εννοειται χωρις root.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μενα που δεν ειμαι root τι μπορω να κανω για να βελτιωσω τη ληψη φωτογραφιων η και βιντεο ; Εννοειται χωρις root.

 

Εδώ......

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ......

 

Φιλε να σε ρωτησω σε παρακαλω?το συγκεκριμενο αρχειο .apk για την xcam το κανουμε απλη εγκατασταση και τελειωνουμε, η χρειαζεται και κατι αλλο?

και μετα την εγκατασταση του,αν θελουμε μπορουμε να επιλεγουμε μεταξυ xcam και stock camera?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να σε ρωτησω σε παρακαλω?το συγκεκριμενο αρχειο .apk για την xcam το κανουμε απλη εγκατασταση και τελειωνουμε, η χρειαζεται και κατι αλλο?

και μετα την εγκατασταση του,αν θελουμε μπορουμε να επιλεγουμε μεταξυ xcam και stock camera?

Αγοράζεις από το playstore το xcam lg settings κι είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις από το playstore το xcam lg settings κι είσαι οκ.

 

Α μαλιστα..ευχαριστω για την απαντηση.

να ξαναρωτησω ομως,οταν εγκαταστησω τη νεα εφαρμογη,θα μπορω αν θελω να χρησιμοποιω και τη stock camera?

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα..ευχαριστω για την απαντηση.

να ξαναρωτησω ομως,οταν εγκαταστησω τη νεα εφαρμογη,θα μπορω αν θελω να χρησιμοποιω και τη stock camera?

Ναι θα εχεις και τις δυο! Απλα αν βαλεις τα XCam settings, οι ρυθμισεις ειναι εννοειται μονο για την XCam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...