Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα το xcam που αναφερετε αλλα τωα εχω δυο εφαρμογες καμερα να σβησω το ενα απο τα δυο η οχι ? ποιο να χρησιμοποιω? επισης τις αλλες ρυθμισεις που εχει xcam settings τις αφηνω οπως εχουν? shutter , bitrate, photo, video? Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

Πάνο μήπως έχεις το auto night mode στο on;

Πολύ washed out μου φαίνονται για off.

 

Η αληθεια μου ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε cloudyg3 με xcam και night mode off. Εχεις παρατηρησει κατι?

Απλα στην καμερα δεν αφηνω καρφιτσα να πεσει κατω... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βραδυνο 4κ βιντεο, μεσα απο μαγαζι

https://www.youtube.com/watch?v=Pet04uSPNlA

 

Αλλο κινητο σε τετοιο φωτισμο δεν θα εβγαζε τετοιο video στο υπογραφω.

Πολυ καλο. Δοκιμασε το ιδιο και με 1080p 30fps αλλα με τα settings που εχω βαλει (28mbps) και πεσμου

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα το xcam που αναφερετε αλλα τωα εχω δυο εφαρμογες καμερα να σβησω το ενα απο τα δυο η οχι ? ποιο να χρησιμοποιω? επισης τις αλλες ρυθμισεις που εχει xcam settings τις αφηνω οπως εχουν? shutter , bitrate, photo, video?

 

Δες την υπογραφη μου. Επισης καλο θα ηταν να διαβαζουμε και λιγο το νημα... :)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια μου ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε cloudyg3 με xcam και night mode off. Εχεις παρατηρησει κατι?

Απλα στην καμερα δεν αφηνω καρφιτσα να πεσει κατω... :p

 

Τίποτα το ιδιαίτερο απλά σε κάποιες περιπτώσεις πιστεύω αν παίζεις λίγο με το iso δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο απλά σε κάποιες περιπτώσεις πιστεύω αν παίζεις λίγο με το iso δεν είναι απαραίτητο.

 

Εχεις δοκιμασει με stock binaries την καμερα σε σχεση με την cloudy που εχεις τωρα η οχι?

Stock Binaries Burst Shot Xcam (μπορουσε και καλυτερα αλλα κουνησα το κινητο)

15997256448_3e9f436b74_k.jpg20150103_124206_Burst10 by drizosg, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει με stock binaries την καμερα σε σχεση με την cloudy που εχεις τωρα η οχι?

Stock Binaries Burst Shot Xcam (μπορουσε και καλυτερα αλλα κουνησα το κινητο)

 

Όχι δεν έχω κάνει τη δοκιμή ακόμη. Θα γίνει κι αυτό όμως. Αύριο μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει με stock binaries την καμερα σε σχεση με την cloudy που εχεις τωρα η οχι?

Stock Binaries Burst Shot Xcam (μπορουσε και καλυτερα αλλα κουνησα το κινητο)

15997256448_3e9f436b74_k.jpg20150103_124206_Burst10 by drizosg, on Flickr

 

photo of the year !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω 70 σελιδες εγω εχω το G2 με τη ρομ του g3 τη βελτιωσεις μπορω να κανω στη καμερα...Ρωταω οχι τιποτα αλλο μη κανω καμια βλακια και βαλω οτι βρω και το χαλασω
Link to comment
Share on other sites

Μιας που βρεθηκαμε με την αδερφη μου τωρα στις διακοπες..

 

Βγαλαμε Photo η αδερφη μου με το Stock G2 και εγω με την Cloudy 2.1 + xcam + settings ..side by side και ξεφτιλιστικα στα χρωματα.

 

Για μενα οι φωτο της αδερφης μου ειναι πιο αληθοφανής στα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είμαι root μπορώ να βάλω την έκδοση της xcam που έχει και 4Κ???
Link to comment
Share on other sites

Μιας που βρεθηκαμε με την αδερφη μου τωρα στις διακοπες..

 

Βγαλαμε Photo η αδερφη μου με το Stock G2 και εγω με την Cloudy 2.1 + xcam + settings ..side by side και ξεφτιλιστικα στα χρωματα.

 

Για μενα οι φωτο της αδερφης μου ειναι πιο αληθοφανής στα χρωματα.

Ενδιαφερον αυτο που αναφερεις!!

Μ' αυτα και με τ' αλλα ρε παιδια θα μας βαλετε να γυρισουμε παλι σε stock μετα απο πολλους μήνες με custom:p

Και με βολεψε πολυ η cloudyG3........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είμαι root μπορώ να βάλω την έκδοση της xcam που έχει και 4Κ???

 

εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5855987#post5855987 φιλε θα δεις το τι μπορεις να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ειχα λιγο περισσοτερη ησυχια, εκατσα σπιτι και τσεκαρα με την ησυχια μου ΞΑΝΑ και για τελευταια φορα τις καμερες.

Ξανα φλασαρα λοιπον cloudyg3 2.1 + xcam +settings και εβγαλα αρκετα δειγματα. Προηγουμενως φυσικα, ειχα μεσα την στοκ με xcam +settings.

Δυστυχως (καθοτι και εγω fan) θα δυσαρεστησω τους χρηστες της cloudy & γενικοτερα binaries advanced.

Η καμερα των binaries καθως και του cloydyg3, ειναι πιο γρηγορες ελαφρως απο την στοκ, αλλα η διαφορα και στην ποιοτητα αλλα κυριως στα χρωματα υπαρχει. Οσο και αν το παιδεψα καλυτερο αποτελεσμα απο την stock δεν καταφερα να βγαλω.

Επισης και το video στην στοκ (οπως εχω πει ομως με φλασαρισμα το 4k αρχειο) ειναι καλυτερο. Σε χαμηλο φωτισμο κραταει ενα πολυ καλο και σταθερο 30fps ενω με την cloudy ειχε καποιες διακυμανσεις.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ειδικα για μενα που η καμερα ειναι το Νο1 δεν ξαναπερναω cloudyg3 ουτε binaries.

Για να δυσκολεψω λιγο τα πραγματα και να δω κατα ποσο θα επιλεξει σωστα το σωστο white balance, ο φωτισμος ειναι απο led ψυχρου χρωματος οποτε λογικο να μπλεδιζει.

Σας παραθετω λιγα απο τα δειγματα να κρινετε μονοι σας....

 

CLOUDYG3

16186245421_7a942cc14f_k.jpg20150103_210609 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187382512_b67b80b00c_k.jpg20150103_204804 by drizosg, on Flickr

 

CLOUDYG3

16188118735_60c2d8607f_k.jpg20150103_210640 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187366472_bac0cf98fe_k.jpg20150103_205123 by drizosg, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Mιας και δεν είχα τι να κάνω είπα να κάνω ένα ''μίνι'' test στο θέμα ήχου εγγραφής Video όπου έχει πρόβλημα το G2.

 

Eίμαι με stock prerooted 20H + xcam + lg settings.

 

 

To 1o βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate on / stereo mics on ενεργοποιημενα απο τα Lg Settings.

https://www.sendspace.com/file/t72gj8

 

Το 2ο βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate off / stereo mics off

https://www.sendspace.com/file/rjrxt3

 

1920*1080(30Fps) και τα 2 βιντεάκια.

 

Aκούστε , ''δείτε'' και κρίνετε...:)

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Mιας και δεν είχα τι να κάνω είπα να κάνω ένα ''μίνι'' test στο θέμα ήχου εγγραφής Video όπου έχει πρόβλημα το G2.

 

Eίμαι με stock prerooted 20H + xcam + lg settings.

 

 

To 1o βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate on / stereo mics on ενεργοποιημενα απο τα Lg Settings.

https://www.sendspace.com/file/t72gj8

 

Το 2ο βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate off / stereo mics off

https://www.sendspace.com/file/rjrxt3

 

1920*1080(30Fps) και τα 2 βιντεάκια.

 

Aκούστε , ''δείτε'' και κρίνετε...:)

 

Γιαυτο εχει μαλλιασει η γλωσσα μου τοσο καιρο. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ μακραν καλυτερο αυτο με τα off. Μπραβο σου για το συγκριτικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ειχα λιγο περισσοτερη ησυχια, εκατσα σπιτι και τσεκαρα με την ησυχια μου ΞΑΝΑ και για τελευταια φορα τις καμερες.

Ξανα φλασαρα λοιπον cloudyg3 2.1 + xcam +settings και εβγαλα αρκετα δειγματα. Προηγουμενως φυσικα, ειχα μεσα την στοκ με xcam +settings.

Δυστυχως (καθοτι και εγω fan) θα δυσαρεστησω τους χρηστες της cloudy & γενικοτερα binaries advanced.

Η καμερα των binaries καθως και του cloydyg3, ειναι πιο γρηγορες ελαφρως απο την στοκ, αλλα η διαφορα και στην ποιοτητα αλλα κυριως στα χρωματα υπαρχει. Οσο και αν το παιδεψα καλυτερο αποτελεσμα απο την stock δεν καταφερα να βγαλω.

Επισης και το video στην στοκ (οπως εχω πει ομως με φλασαρισμα το 4k αρχειο) ειναι καλυτερο. Σε χαμηλο φωτισμο κραταει ενα πολυ καλο και σταθερο 30fps ενω με την cloudy ειχε καποιες διακυμανσεις.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ειδικα για μενα που η καμερα ειναι το Νο1 δεν ξαναπερναω cloudyg3 ουτε binaries.

Για να δυσκολεψω λιγο τα πραγματα και να δω κατα ποσο θα επιλεξει σωστα το σωστο white balance, ο φωτισμος ειναι απο led ψυχρου χρωματος οποτε λογικο να μπλεδιζει.

Σας παραθετω λιγα απο τα δειγματα να κρινετε μονοι σας....

 

CLOUDYG3

16186245421_7a942cc14f_k.jpg20150103_210609 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187382512_b67b80b00c_k.jpg20150103_204804 by drizosg, on Flickr

 

CLOUDYG3

16188118735_60c2d8607f_k.jpg20150103_210640 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187366472_bac0cf98fe_k.jpg20150103_205123 by drizosg, on Flickr

 

μονο το χρωμα απο τα πορτοκαλια να δει κανεις καταλαβαινει...η διαφορα υπερ της stock ειναι εμφανης.

Στις βραδινες μαλιστα η διαφορα ειναι ακομα πιο εμφανης. Απο την πρωτη στιγμη αναρωτιεμαι τι στο καλο προσφερουν αυτα τα xdabbeb binaries στην καμερα. το ονο που κανουν ειναι να χειροτερευουν την φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και από μένα

stock + xcam + settings

[ATTACH]54957[/ATTACH]

 

[ATTACH]54958[/ATTACH]

 

[ATTACH]54959[/ATTACH]

 

[ATTACH]54960[/ATTACH]

 

αργότερα και ημερήσιες...

συμβουλές ευπρόσδεκτες....

Link to comment
Share on other sites

Mιας και δεν είχα τι να κάνω είπα να κάνω ένα ''μίνι'' test στο θέμα ήχου εγγραφής Video όπου έχει πρόβλημα το G2.

 

Eίμαι με stock prerooted 20H + xcam + lg settings.

 

 

To 1o βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate on / stereo mics on ενεργοποιημενα απο τα Lg Settings.

https://www.sendspace.com/file/t72gj8

 

Το 2ο βιντεάκι είναι εγγραφή με xcam και noise gate off / stereo mics off

https://www.sendspace.com/file/rjrxt3

 

1920*1080(30Fps) και τα 2 βιντεάκια.

 

Aκούστε , ''δείτε'' και κρίνετε...:)

 

Απίστευτο το πόσο διαφορά έχει. Συγχαρητήρια φίλε για τον κόπο σου

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη φωτογραφια. Ο τροπος που συλλμβανει ο φακος την αισθηση της νυχτας ειναι μοναδικος

16003843577_49c82277f6_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ειχα λιγο περισσοτερη ησυχια, εκατσα σπιτι και τσεκαρα με την ησυχια μου ΞΑΝΑ και για τελευταια φορα τις καμερες.

Ξανα φλασαρα λοιπον cloudyg3 2.1 + xcam +settings και εβγαλα αρκετα δειγματα. Προηγουμενως φυσικα, ειχα μεσα την στοκ με xcam +settings.

Δυστυχως (καθοτι και εγω fan) θα δυσαρεστησω τους χρηστες της cloudy & γενικοτερα binaries advanced.

Η καμερα των binaries καθως και του cloydyg3, ειναι πιο γρηγορες ελαφρως απο την στοκ, αλλα η διαφορα και στην ποιοτητα αλλα κυριως στα χρωματα υπαρχει. Οσο και αν το παιδεψα καλυτερο αποτελεσμα απο την stock δεν καταφερα να βγαλω.

Επισης και το video στην στοκ (οπως εχω πει ομως με φλασαρισμα το 4k αρχειο) ειναι καλυτερο. Σε χαμηλο φωτισμο κραταει ενα πολυ καλο και σταθερο 30fps ενω με την cloudy ειχε καποιες διακυμανσεις.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ειδικα για μενα που η καμερα ειναι το Νο1 δεν ξαναπερναω cloudyg3 ουτε binaries.

Για να δυσκολεψω λιγο τα πραγματα και να δω κατα ποσο θα επιλεξει σωστα το σωστο white balance, ο φωτισμος ειναι απο led ψυχρου χρωματος οποτε λογικο να μπλεδιζει.

Σας παραθετω λιγα απο τα δειγματα να κρινετε μονοι σας....

 

CLOUDYG3

16186245421_7a942cc14f_k.jpg20150103_210609 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187382512_b67b80b00c_k.jpg20150103_204804 by drizosg, on Flickr

 

CLOUDYG3

16188118735_60c2d8607f_k.jpg20150103_210640 by drizosg, on Flickr

 

STOCK

16187366472_bac0cf98fe_k.jpg20150103_205123 by drizosg, on Flickr

Για μένα δεν θεωρώ αυτή τη διαφορά τόσο ανασταλτικό παράγοντα για να στερηθείς μια G3 rom αν τη γουστάρεις. Δεν είναι πχ διαφορά που δεν διορθώνεται, η μια με την άλλη φώτο είναι ένα snapseed away. Εγώ γενικά τις πειράζω τις φώτο για να τις φέρω στα ίσα τους, ακόμα και την στοκ θα την πείραζα, όποτε το ίδιο μου κάνει. Για όσους θέλουν βέβαια φώτο χωρίς πείραγμα sooc (straight out of the camera) συμφωνώ η στοκ είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει τα binaries της stock σε cloudy g3?

Καλημέρα και Καλή Χρονιά .Προσπάθησα να τα περάσω σε LamHoang Flex και έπεσα σε bootloop (συνέχεια έσβηνε και άναβε μόνο του).Μάλλον δεν γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ψιλοδιακοπαρω παρτε 1 φωτο απο Τολο (clougy G3 +xcam +xcam settings HDR)

20150103_124018_HDR.jpg?dl=0

 

και μια απο Ναυπλιο με τις ιδιες ρυθμισεις

20150103_170156_HDR.jpg?dl=0

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Stock 20H

 

xcam + Settings by daemon

http://i57.tinypic.com/2i134ic.jpg

 

 

Xcam με default ρυθμίσεις

http://i61.tinypic.com/2q36po9.jpg

 

Stock camera lg εντελώς

http://i62.tinypic.com/2hczvb9.jpg

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...