Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και την xcam του G3 να βαλεις θα δουλεψει. Αλλα ο ιδιος ο xdabbed ειχε πει οτι η πιο "σωστη" για μας ειναι αυτη του G2!

Αν θελεις μπορεις να βαλεις και:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Λιγες σελιδες πιο πισω θα βρεις αναλυσεις και λεπτομεριες απ' το Γιωργο (demon2411) που τα "έψαξε" παρα πολυ!

 

ok thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Σε cloudyG3 χρειαζονται εγκατασταση τα binaries;Εχω βαλει την XCamLG_524_g2adv.apk και τα settings.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σε cloudyG3 χρειαζονται εγκατασταση τα binaries;Εχω βαλει την XCamLG_524_g2adv.apk και τα settings.

 

Όχι περιλαμβάνονται στη rom, μια χαρά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξερουμε αν με τα camera mods που χουμε περασει στο g2, μπορει να εχει λειτουργια αργου και γρηγορου βιντεο οπως εχει πχ το iphone6?
Link to comment
Share on other sites

Όντως ήθελα να το ρωτήσω και εγώ. Έχω την g3 cloudy rom που λέει ότι εχει slow motion video αλλά δε το βρίσκω με τπτ. Ξέρει κανείς πως δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε slow motion εννοούμε βίντεο στα 120 fps που το παιζει ο αντίστοιχος player σε πιο αργή ταχύτητα.

Καλησπερα! Ξερουμε αν με τα camera mods που χουμε περασει στο g2, μπορει να εχει λειτουργια αργου και γρηγορου βιντεο οπως εχει πχ το iphone6?

 

Αργό βίντεο φαντάζομαι εννοείς το slow motion.Γρήγορο δεν ξέρω τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε slow motion εννοούμε βίντεο στα 120 fps που το παιζει ο αντίστοιχος player σε πιο αργή ταχύτητα.

 

 

Αργό βίντεο φαντάζομαι εννοείς το slow motion.Γρήγορο δεν ξέρω τι εννοείς.

 

Προφανώς λέει αν το παίζεις στο slow η και κανονικά. Ναι το παίζει και slow και κανονικά......έχει επιλογή ταχύτητας το player...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως ήθελα να το ρωτήσω και εγώ. Έχω την g3 cloudy rom που λέει ότι εχει slow motion video αλλά δε το βρίσκω με τπτ. Ξέρει κανείς πως δουλεύει;

 

o στοκ player?

Στις ρυθμισεις τις καμερας (στην stock καμερα της cloudyG3), θα πας στις αναλυσεις του βιντεο τερμα κατω εχει επιλoγη 120fps, αυτο ειναι το slow motion!

Η αναπαραγωγη του γινεται κανονικα με τον stock player! Με αλλον player, πρεπει να δεις αν εχει ρυθμιση της ταχυτητας αναπαραγωγης!

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρήκα, επρεπε να κανω scroll προς τα πίσω

Ευχαριστώ :)

 

Απο ότι διαπίστωσα δεν εχει ήχο, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρήκα, επρεπε να κανω scroll προς τα πίσω

Ευχαριστώ :)

 

Απο ότι διαπίστωσα δεν εχει ήχο, σωστα?

 

Έχει ήχο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια αν καταλαβα καλα μονο με την cloudyg3 εχουμε slow motion?

Edit: τελικα βρηκα την επιλογη για 120fps !

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια αν καταλαβα καλα μονο με την cloudyg3 εχουμε slow motion?

Edit: τελικα βρηκα την επιλογη για 120fps !

Οχι. Slow motion εχει κι οποιος εχει xcam.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το hdr xrisimopeite από ότι έχω καταλάβει για landscape πρωινές φωτογραφίες όπου υπάρχει αντίθεση γενικά στα χρώματα και κάνει post processing τις φωτογραφίας, αυτό έχω καταλάβει εγώ.

 

στο xdabbeb αν δεν κάνω λάθος είναι στα modes που διαλέγεις τι φωτογραφία θες η στα options κάπου

 

ah με κάλυψε πλήρως ο tita!

 

to hdr χρησιμοποιειτε οταν εχεις μια σκηνη με μεγαλες αντιθεσεις στο φωτισμο αναμεσα σε background και foreground.

Link to comment
Share on other sites

to hdr χρησιμοποιειτε οταν εχεις μια σκηνη με μεγαλες αντιθεσεις στο φωτισμο αναμεσα σε background και foreground.

 

τειλικά βρήκες τα αρχεία που ήθελες για την κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

με τα binaries οι βραδυνες φωτο ειναι χειροτερες. Για τον εξης λογο

με τα binaries to minimum night shutter speed ειναι 1/7 sec. Χωρις τα binaries ειναι 1/4.

Αυτο σημαινει οτι στην ιδια σκηνη με τα binaries θα δωσει μεγαλυτερο iso...αρα περισσοτερο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

με τα binaries οι βραδυνες φωτο ειναι χειροτερες. Για τον εξης λογο

με τα binaries to minimum night shutter speed ειναι 1/7 sec. Χωρις τα binaries ειναι 1/4.

Αυτο σημαινει οτι στην ιδια σκηνη με τα binaries θα δωσει μεγαλυτερο iso...αρα περισσοτερο θορυβο.

 

Το ίδιο πιστεύω και εγώ.....μέσω των XCamLG Settings μπορεί να διορθωθεί....????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω και εγώ.....μέσω των XCamLG Settings μπορεί να διορθωθεί....????

 

οχι...εαν δεν περασεις τα Binaries sta lg settings εχεις την επιλογη για saturation και night shutter speed 1/4 sec.

Μολις περασεις τα binaries χανεις την επιλογη για saturation και το night shutter speed αλλαζει σε 1/7 sec

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές! Ωραία επειδή έχω μπερδευτεί full ρε παιδιά. Καταρχάς το πήρα στα χέρια μου εχθές, έκανα ροοτ με ioroot και autorec για twrp και πέρασα cloudyg3 2.1! Για αρχή όλα καλά. Τώρα το θέμα είναι πως θα πάρω το καλύτερο αποτέλεσμα από την κάμερα; Λέτε για xcam lg settings. Κάπου στο topic βρήκα αυτό το link και την κατέβασα. Ρύθμισα σε 4κ το βίντεο. και 13 mp την φωτοφραφική.

Οπότε μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες!

Τι διαφορά έχει η επί πληρωμή έκδοση από αυτήν που κατέβασα; Σαν donate είναι;

Γενικά καλά τα έχω κάνει μέχρι εδώ;

Εκτός από ένα guide που έχει ο demon, που με τα αποτελέσματα που έχω δει στο thread της φωτογραφίας πείστηκα ότι έπρεπε να το πάρω στα χέρια μου το g2, τι άλλο χρειάζεται να κάνω;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές! Ωραία επειδή έχω μπερδευτεί full ρε παιδιά. Καταρχάς το πήρα στα χέρια μου εχθές, έκανα ροοτ με ioroot και autorec για twrp και πέρασα cloudyg3 2.1! Για αρχή όλα καλά. Τώρα το θέμα είναι πως θα πάρω το καλύτερο αποτέλεσμα από την κάμερα; Λέτε για xcam lg settings. Κάπου στο topic βρήκα αυτό το link και την κατέβασα. Ρύθμισα σε 4κ το βίντεο. και 13 mp την φωτοφραφική.

Οπότε μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες!

Τι διαφορά έχει η επί πληρωμή έκδοση από αυτήν που κατέβασα; Σαν donate είναι;

Γενικά καλά τα έχω κάνει μέχρι εδώ;

Εκτός από ένα guide που έχει ο demon, που με τα αποτελέσματα που έχω δει στο thread της φωτογραφίας πείστηκα ότι έπρεπε να το πάρω στα χέρια μου το g2, τι άλλο χρειάζεται να κάνω;

Ευχαριστώ!!

Η XCam 5.2.4 g2 advanced.apk(εφαρμογη καμερας) ειναι free, το XCam settings απ' το play ειναι επι πληρωμη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Μπορεις να παιξεις με τις ρυθμισεις για καλυτερα αποτελεσματα, πιο πισω θα βρεις και "αναλυσεις" απ' το φιλo demon2411!!

Κατα τα αλλα νομιζω εισαι κομπλε ;)

Το 4Κ βιντεο ειναι πολυ καλο, αλλα εγω το αποφευγω λογω τεραστιου ογκου των αρχειων, λογω παιδιών τραβαω συχνα βιντεο........ και εχω και 32αρα συσκευη να φανταστεις:p

Την καμερα εγω την εχω στα 10MP γιατι μου αρεσει το 16:9!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτο το απκ ,θελει να περασω και τα bionaries που εχει στο 3ο ποστ του?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτο το απκ ,θελει να περασω και τα bionaries που εχει στο 3ο ποστ του?

Όχι, είναι ήδη περασμένα στην cloudy

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...