Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.επισης να ρωτησω κατι,αργει και σε αλλα παιδια η καμερα να βγαλει φοτο με το φλας?Δηλαδη σε σκοταδι παταω το κουμπι γα να βγαλει φοτο και αναβει το φλας και μετα απο μερικα δευτερολεπτα παιρνει τη φοτογραφια.εχει κανεις αντιστοιχο θεμα?

 

Αυτό είναι γνωστό πρόβλημα . Στο xda υπάρχει mod που το διορθώνει

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για stok 4.4.2?γιατι δεν ειμαι ροοτ.μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ?

 

Νομίζω είναι μόνο για ροοτ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το κινητό ρύθμιση για να βγάζει μια φώτο με πολλές διαφορετικές στάσεις όπως το s4 ?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα- Λειτουργίες- Πολλαπλή λήψη...

Όσο κρατάς το κουμπί πατημένο, βγάζει φωτογραφίες.

20 φωτο max

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα- Λειτουργίες- Πολλαπλή λήψη...

Όσο κρατάς το κουμπί πατημένο, βγάζει φωτογραφίες.

20 φωτο max

 

Ναι αλλά έτσι με βγάζει 20 διαφορετικές ,εγώ λέω για την λειτουργία που έχει το σ4 που βγάζει διαφορετικά καρέ σε μία φωτογραφία

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι με βγάζει 20 διαφορετικές ,εγώ λέω για την λειτουργία που έχει το σ4 που βγάζει διαφορετικά καρέ σε μία φωτογραφία

Θελεις να μας εξηγησεις πως γινεται αυτο; Αφου η φωτο ειναι 1 πως βγαζει διαφορετικα καρε;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να μας εξηγησεις πως γινεται αυτο; Αφου η φωτο ειναι 1 πως βγαζει διαφορετικα καρε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364821&page=2

 

Post 22. Drama shot το λενε

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν τα εξηγησες καλα αδελφε.. Μεχρι και 100 διαφορετικα καρε παιρνει η καμερα και επιλεγεις εσυ ποιο(α) θελεις να κρατησεις για να δημιουργησεις ενα δραματοποιημενο στιγμιοτυπο. Και αφορα παντα κατι που κινειται κι οχι κατι που ειναι ακινητο. Παντως υπαρχει και σε apk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourcubes.dramashot

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εξηγησες καλα αδελφε.. Μεχρι και 100 διαφορετικα καρε παιρνει η καμερα και επιλεγεις εσυ ποιο(α) θελεις να κρατησεις για να δημιουργησεις ενα δραματοποιημενο στιγμιοτυπο. Και αφορα παντα κατι που κινειται κι οχι κατι που ειναι ακινητο. Παντως υπαρχει και σε apk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourcubes.dramashot

 

Ναι ,δεν ήξερα πως να σας το πω .Δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία σε εμάς ?

Πρέπει να βάλω έξτρα πρόγραμμα σαν αυτό που μου πρότεινες ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό πολυκατάστημα έτυχα προχθές σε πολύ καλό υπάλληλο και τα λέγαμε. Μου είπε τα καλύτερα για το LG G2, με εξαίρεση την κάμερά του. Οτι δηλαδή δεν κάνει καλό focus και τα βγάζει θολά. Δεν τον πίστεψα φυσικά, μου φάνηκε υπερβολικό αυτό. Μέχρι που πήρε το G2 που είχαν εκεί βγάλαμε photo ένα αμάξι παρκαρισμένο έξω από το κατάστημα. Αμέσως μετά και με την ίδια ακριβώς γωνία και απόσταση βγάλαμε το ίδιο θέμα με Galaxy S4 και Note 3. Η photo του G2 είχε στα νούμερα / γράμματα της πινακίδας του αμαξιού, ακριβώς την θολούρα που μου είχε περιγράψει ο υπάλληλος. Οι photos των Galaxy S4 και Note 3 ήταν πεντακάθαρες. Τεράστια απογοήτευση με το G2 μετά από αυτό (επιπρόσθετη στην μη δυνατότητα επέκτασης storage)

Κρίμα γιατί είναι πανέμορφο... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την καινούργια εφαρμογή της google για την κάμερα σε βραδινή λήψη να δούμε αν διορθώνει τα προβλήματα με την εστίαση;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την καινούργια εφαρμογή της google για την κάμερα σε βραδινή λήψη να δούμε αν διορθώνει τα προβλήματα με την εστίαση;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

την εβαλα,συμπαθητικη φαινεται..για αντικαταστατης της aosp ειναι τζετ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα,συμπαθητικη φαινεται..για αντικαταστατης της aosp ειναι τζετ

 

την δοκίμασες σε νυχτερινές λήψεις; γράφοντας aosp εννοείς την stock εφαρμογή της lg;

 

Προσωπικά την δοκίμασα σε ένα δωμάτιο που ήταν σκοτάδι και μου φάνηκε ότι τραβάει την φωτογραφία ελάχιστα πιο γρήγορα από την στοκ. Δηλαδή π.χ. αντί για 3,5 δευτερόλεπτα κάνει 3 αλλά αρκετές φορές βγάζει χειρότερες φωτογραφίες.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασα και εγω και η διαφορα ειναι μεγαλη. Τραβαει σε μισο χρονο τουλαχιστων στο σκοταδι.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εγω εμαι με 4.4 lightning, και με το mod της καμερας αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, πανέμορφο τοπίο και ωραία έχει πιάσει τις λεπτομέρειες το G2.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44029[/ATTACH]

Χριστός ανέστη.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Η φωτο πώς φαίνεται;

Είναι λίγο υπερκορεσμένο το λευκό;;;

χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση σε όλους με μια φωτό απο το G2 μας .

HDR?

.

.

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44035[/ATTACH][ATTACH]44036[/ATTACH][ATTACH]44037[/ATTACH][ATTACH]44038[/ATTACH]

 

Μερικές από μένα! Χρόνια πολλά!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...