Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε όλους .Τελικά την εχει βρεί κάποιος την Firmware? ZTE S8Q ευχαριστω

https://www.dropbox.com/sh/r4gjaa5283ot52s/AAA5yiGdNEyT1SX2PMCpMiDZa?dl=0

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο tablet e10tl έχει κάποιος καμία ενημέρωση;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αυτη η Firmware Μου γραφει PMT changed for the rom it must be downloaded

exv δοκιμασει και τα 2 scatter και διαφορα SP_Flash_Tool (v5.1620,v5.1408,v5.1352) δεν γινεται τιποτα.καμμια αλλα βοήθεια?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αυτη η Firmware Μου γραφει PMT changed for the rom it must be downloaded

exv δοκιμασει και τα 2 scatter και διαφορα SP_Flash_Tool (v5.1620,v5.1408,v5.1352) δεν γινεται τιποτα.καμμια αλλα βοήθεια?

Και εμένα μου το έκανε αυτό, αλλά τελικά το κατάφερα. Αν θυμάμαι καλά ήταν ή θέμα drivers ή θέμα SPFlashtool ή θέμα usb (θύρας/καλωδίου).

 

Δες κι αυτό μήπως και σε βοηθήσει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6772706#post6772706

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχεισ κανεις να ανεβασει το firmware σε flash tools για το s8q το πρωτο που κυκλοφορισε με τα 4gb memory και android 4.2.2?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχεισ κανεις να ανεβασει το firmware σε flash tools για το s8q το πρωτο που κυκλοφορισε με τα 4gb memory και android 4.2.2?

ευχαριστω

Είσαι σίγουρος ότι κυκλοφόρησαν πολλές εκδόσεις; Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα με το παραπάνω αρχείο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι κυκλοφόρησαν πολλές εκδόσεις; Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα με το παραπάνω αρχείο.

 

Ευχαρστω για τηναπαντηση.. Την εχωδοκιμασει με flashtool αλλα εχω bootloop..ισως επειδη δεν εχει user data..αν γνωριζει κατι καποιος ας το πει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδο συμαινει και με εμενα

Ευχαρστω για τηναπαντηση.. Την εχωδοκιμασει με flashtool αλλα εχω bootloop..ισως επειδη δεν εχει user data..αν γνωριζει κατι καποιος ας το πει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

apotsi ευχαριστω για την απαντηση αλλα το ειχα διαβασει και τα εχω κανει ολα αν εχεις εσυ τους usb drivers μπορεις να τους ανεβάσεις? Αν και η συσκευη αναγνωριζεται απλα να δοκιμασω και τους δικους σου.Ευχαριστω και παλι.Επισεις σε Bootloop κατεβασα αυτο το αρχειο 2015-07-10.13.23.36.zip toy panos314 Post 170 ειναι σωστο? οταν το ανοιγω εχει μεσα εναν φακελο 2015-07-10.13.23.36 μηπως πρεπει να το τροποποιησω? να το μετονομασω ας πουμε σε update.zip?

 

Και εμένα μου το έκανε αυτό, αλλά τελικά το κατάφερα. Αν θυμάμαι καλά ήταν ή θέμα drivers ή θέμα SPFlashtool ή θέμα usb (θύρας/καλωδίου).

 

Δες κι αυτό μήπως και σε βοηθήσει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6772706#post6772706

Edited by ghosty69
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λέτε, και σε εμένα δεν είχε userdata. Και χρησιμοποίησα από το Jiayu S3 μου. Μου έβγαλε μήνυμα λάθους στην αρχή, αλλά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, όλα καλά.

 

Drivers δοκιμάστε αυτούς.

http://bit.ly/1Ik00S7

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σε ολους, εχω στα χέρια μου αυτό το ταβλετάκι ενός φίλου που στα καλά καθούμενα κόλλησε στο logo. Κάνεις reset ανάβει το zte μετά από λίγο σβήνει μετά ξαναανάβει και μένει εκεί. Μπήκα recovery εκανα factory reset clear cache κτλ , τίποτε, μπαίνει και στην κινέζικη recovery και στο bootloader mode.

Εχω κατεβάσει την rom του φίλου παραπάνω, δεν μπορώ να φλασάρω τίποτε, Readback εκανα κανονικά την rom αλλά δεν φλασάρει,

Ξέρετε αν εχει κλειδωμέvους bootloaders?

To SPFlash tools το δουλέυω χρόνια εχω 2-3 ΜΤΚ tablets αυτό δεν τόχω ξαναδεί, εχω φλασάρει απειρες φορές, αν κάνω formatall+download εχω μήνυμα unsupported rom αν κάνω download μόνο εχω το ptm had changed it must downloaded, αν κάνω format από το menu format μου λει ΟΚ με το πράσινο σήμα αλλά δεν φορμάρει τίποτα μάλλον

Πολύ κουφή περίπτωση δεν ξέρω τι αλλο να κάνω να βοηθήσω τον φίλο μου

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Screenshot%202016-10-04%2019.50.34.png

Screenshot%202016-10-04%2019.51.04.png

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

 

εχω και εγω το ZTE S8Q me to mediatek 6589 chip

χρησιμοποιησα και εγω τα αρχεια και μου βγαζει

 

pmt changed for the rom; it must be donwloaded

εχετε καμια ιδεα πως να το κανω

το ursdata για το flash tools το εχει κανεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω και εγω το ZTE S8Q me to mediatek 6589 chip

χρησιμοποιησα και εγω τα αρχεια και μου βγαζει

 

pmt changed for the rom; it must be donwloaded

εχετε καμια ιδεα πως να το κανω

το ursdata για το flash tools το εχει κανεις

Δεν έχω το userdata αλλα εχω καταλήξει ότι αν δεν σου δουλεύει με το format φταίει το emmc chip

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου έλεγε ότι έλειπε το usrdata, έβαλα ένα από την rom του Jiayu S3 που έχω. Ούτως ή άλλως είναι δεδομένα χρήστη. Αφού πέρασε και έγινε ο προγραμματισμός, έγινε πάλι recovery και σβήστηκαν όλα τα δεδομένα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εκανα και firmware upgrade αλλα και παλι τιποτα μου βγαζει αυτο

brom error:s_fthnd_file_is_not_loaded_yet (0χ138F)

 

Κοίτα ειναι απλά τά πράγματα αυτό στό βγάζει γιατί στο userdata δεν εχεις βάλει κανένα αρχείο.

Ανοιξε με εναν text editor (ο καλύτερος μακράν Notepad++) το scatter file και το USRDATA 0x35580000 κάνε το

__NODL_USRDATA 0x35580000 κάνε save φόρτωσε αυτό το scatter το διορθωμένο κάνε format all τώρα το userdata δεν το βγάζει, κοίτα να ειναι ολα τα αλλα συμπληρωμένα και δες τι γίνεται.

Αν σου βγάζει οτι βγάζει και εμένα βράσε ορυζα μάλλον Emmc Chip κλινικώς νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα όμως να μην κάνει Format All. Εμένα, αν θυμάμαι καλά, μου είχε παίξει με Firmware Upgrade.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

προσπαθω να κανω τη διαδικασια με το flashtool και τα αρχεια του @apotsi

 

Εχω κολλησει στο κομματι της αναγνωρισης του driver

ειμαι σε windows 10 εχω κανει bypass για να δεχθει Nonsigned drivers,

 

αλλα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι

συνδεω το usb τα windows το βλεπουν και μετα απο μερικα δευτερολεπτα το απενεργοποιουν αυτοματα

και εκει ειναι που κολλαει το flashtool γιατι ναι μεν το βλεπει, βλεπει σωστα την COM, παει να ξεκινησει, απενεργοποιειται και εκει πεταει το pmt changed for the rom.

 

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη. ειναι πολυ καλο το ταμπλετακι, αλλα δεν θα δωσω 30 ευρω και εαν φτιαχτει συν το πηγαινε ελα ψυχικο.

 

ευχαριστω και καλες γιορτες

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Παραθετω και αυτο γιατι μεχρι τωρα δεν το εχει αναφερει καποιος και ισως καποιον αλλο να τον βοηθησει

 

power + vol up σε παει στο recoverry

power + vol down σε παει σε ενα μενου με κινεζικα για το emmc

 

συνδεδεμενο με usb σε υπoλογιστη και power +vol down συνεχεια

σε βγαζει σε μενου με επιλογες

1.recovery

2.fastboot

3.normal

 

Αν επιλεξω fastboot οντως δουλευει και βγαζει αναγνωριστηκο

mt8389_tablet_a3

 

δεν κανει flash ουτε αυτα του panos 314 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6213329#post6213329

ουτε xalol/apotsi http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6620677#post6620677 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6849382#post6849382

 

πιστευα οτι απο την στιγμη που θα εφτανα στο fastboot θα το ειχα λυσει το προβλημα αλλα τιποτα.

 

Ξανα, αν καποιος εχει καποια ιδεα, σκεψη, ρομ

πειτε μου

 

J

 

PS δεν ξερω εαν εχει σημασια, αλλα το δικο μου προβλημα ξεκινησε με μια οθονη "η κρυπτογραφηση απετυχε" και με την επανεκκινηση με παει σε recovery mode με το αντροιντ αναποδα και απο κατω no command. να οπως αυτος ο κυριος εδω

 

εχω προσβαση σε adb sideload

και fastboot

Edited by j77
~j77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αυτήν η ρομ ταιριάζει και στο s8q+???? Γτ μου κόλλησε στο boot ξαφνικά και δεν μπαινει ούτε στο recovery!!!

Και δεν έχει εγγυηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...