Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.allaboutandroid.gr/wp-content/uploads/2013/11/s8q.jpg

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

 

Οθόνη IPS 7,85'' με ανάλυση 1024 x 768

Λειτουργικό Android 4.2

Τύπος Επεξεργαστή Quad Core Cortex A7 1,2 GHz

Ενσωματωμένη μνήμη 4gb - Αποσπώμενη Έως και 32GB MicroSD

Τύπος Μπαταρίας 3600 mAh

Διαστάσεις (mm) 200 x 136 x 8.4

Βάρος 390gr

 

http://www.myphone.gr/d/zte/s8q.288/hands-on/

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες το έχει πάρει κανένας?...καλό το τάμπλετ? γενικά κολλάει στο ίντερνετ? θέλω πολύ να το πάρω και το σκέφτομαι...
Link to comment
Share on other sites

να το παρεις, αυτα που δινεις αξιζουν, μονο στην καμερα πασχει κ στον αποθηκευτικο χωρο κατεμε, χρονια πολλα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ :D.

Πάντως το έχω παραγγείλει από την ιστοσελίδα του Γερμανού και επειδή δεν μου έστελναν e mail για το πότε θα είναι διαθέσιμο, πήρα τηλέφωνο και όλο μου λένε δεν είναι διαθέσιμο υπάρχουν πολύ λίγα κομμάτια και συνέχεια μου πασάρουν το E9Q. Για σήμερα μου είχαν πει θα έρθουν αυτά που παράγγειλαν και μου είχαν πει να τους πάρω τηλέφωνο και όταν πήρα μου είπαν από τις 15 γενάρη και μετά...τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετάκι αυτό μου φαίνεται πολύ καλό vfm ακόμη και σε σχέση με τα γνωστά κινέζικα τάμπλετ. Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις από πρώτο χέρι;
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το έχω πάρει στην μητέρα μου το συγκεκριμένο (μετά από αρκετά μαγαζιά που έφαγα στην μάπα για να το βρω!)

Για τα λεφτά του είναι καταπληκτικό! Στην πλοήγηση τα πάει πολύ καλά!! Ο επεξεργαστής και η ραμ κάνουν καταπληκτική δουλειά!

 

Υπενθυμίζω, για τα λεφτά του είναι φοβερό! Αν ψάχνετε επιδόσεις, σε λάθος τιμή κοιτάτε!

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλά κ καλα Χριστούγεννα σε όλους. Ένας φίλος το πήρε αλλά έχει ένα θέμα με τα παιχνίδια του play store. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Βασικά του αναφέρει ότι δεν είναι συμβατό με αυτή την έκδοση. Μιλάμε για το top Eleven αν το γνωρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλά Χριστουγεννα και καλά να μας μπει ο καινούργιος χρόνος καλα το πήρα το ΖΤΕ είναι γρήγορο καλό και ανετω brownsing η οθονη πολυ φωτεινη ακομα και στο φως του ηλιου δεν με κολαει πουθενα WiFi καλο με καλο σημα γενικα πολυ καλο για τα λεφτα του το πηρα και για τις ανηψιες μου.το αρνητικο ειναι οτι δεν μπορω να μετακινησω τα προγραμματα στη καρτα δεν γινεται και ειναι μειον αυτο.[

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το έχω πάρει στην μητέρα μου το συγκεκριμένο (μετά από αρκετά μαγαζιά που έφαγα στην μάπα για να το βρω!)

Για τα λεφτά του είναι καταπληκτικό! Στην πλοήγηση τα πάει πολύ καλά!! Ο επεξεργαστής και η ραμ κάνουν καταπληκτική δουλειά!

 

Υπενθυμίζω, για τα λεφτά του είναι φοβερό! Αν ψάχνετε επιδόσεις, σε λάθος τιμή κοιτάτε!

 

 

απο που το βρήκες αν επιτρέπεται? γιατί σε εμένα ο Γερμανός της πόλης μου "κλάφτα Χαράλαμπε" μέχρι να το φέρει...

Link to comment
Share on other sites

Απο το γερμανό Δράμας το πήρα το έκαναν παραγγελία

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

απο που το βρήκες αν επιτρέπεται? γιατί σε εμένα ο Γερμανός της πόλης μου "κλάφτα Χαράλαμπε" μέχρι να το φέρει...

 

 

Το βρήκα στην Άρτα αλλά ήταν στραβό και το πήγα πίσω. Μετά άρχισα τα τηλεφωνήματα σε καταστήματα της Αθήνας και στο 13 έπιασα διάνα! Έστειλα κάποιον να μου το πάρει γιατί μπορούσαν να το κρατήσουν μόνο για λίγες ώρες! Από όσο γνωρίζω μετά τις γιορτές θα γίνει νέα παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίδες από Φλώρινα είμαι ένα μαγαζί Γερμανού έχουμε...και σε αυτό συνέχεια μου λένε "θα έρθουν παραγγελίες... θα έρθουν"...και τώρα μετά τις 15 του Γενάρη μου λένε θα έχουν επόμενη παραλαβή...από αλλού μπορώ να το βρω για να μην περιμένω τόσο καιρό;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχει εγω το παρεγγειλα για τις αηψιες μου τη δευτερα α ειναι εδω ρε παιδια γερμανος Δραμας

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίδες από Φλώρινα είμαι ένα μαγαζί Γερμανού έχουμε...και σε αυτό συνέχεια μου λένε "θα έρθουν παραγγελίες... θα έρθουν"...και τώρα μετά τις 15 του Γενάρη μου λένε θα έχουν επόμενη παραλαβή...από αλλού μπορώ να το βρω για να μην περιμένω τόσο καιρό;

 

 

Δυστυχώς μόνος αν πετύχεις σε κάποιο κατάστημα και στείλεις κάποιον να σου το πάρει... Αλλά νομίζω πως πλέον δεν υπάρχει απόθεμα... Δυστυχώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνος αν πετύχεις σε κάποιο κατάστημα και στείλεις κάποιον να σου το πάρει... Αλλά νομίζω πως πλέον δεν υπάρχει απόθεμα... Δυστυχώς!!!

 

Δηλαδή δεν θα φέρουν άλλα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια πηρα τηλεφωνω στην ZTE HELLAS και μου ειπαν οτι δεν θα φερουν αλλα προς το παρον απο τον καινουριο χρονο μου ειπανε. Ο υπαλληλος μου ειπε να παρω γυρω στης 7 ιανουαριου να ρωτησω ξανα μου ειπε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα φέρουν άλλα?

 

 

Θα φέρουν και άλλα! Η πρώτη παρτίδα που είχε έρθει στην Ελλάδα τελείωσε και περιμένουμε από βδομάδα να στείλουν την νέα φουρνιά!! :ρ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το ταπλετ είναι πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά wifi πολύ καλό να φανταστητε ότι απο torrent κατεβαζω φουλ ταχύτητα που είναι στο δικό μου το δίκτυο 1.8mbit surfing γρήγορο και με τον puffin browser που υποστηρίζει flash player είναι τέλεια όλα.από παιχνίδια έχω παιξει το nova 3.το dungeon hunter 4.need for speed shift modern combat 4 dead space και αλλά πολλά. Επειδή τα παιχνίδια είναι μερικά μεγάλα και δεν χορανε πήρα ενα ανταπτορακη miniusb και συνδεο το usb stick to 16gb που έχω και τα κάνω εγκατάσταση εκεί και όλα καλά. Θήκη πήρα χρωμα μπλε με κόστισε 15ευρω.ελπίζω να βοηθησα λίγο.

 

Xρονια πολλά κ καλα Χριστούγεννα σε όλους. Ένας φίλος το πήρε αλλά έχει ένα θέμα με τα παιχνίδια του play store. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Βασικά του αναφέρει ότι δεν είναι συμβατό με αυτή την έκδοση. Μιλάμε για το top Eleven αν το γνωρίζεται.

Εμενα τα παιζει ολα τα top elven και δεν εκανα καμια ρυθμιση στο play store

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το ταπλετ είναι πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά wifi πολύ καλό να φανταστητε ότι απο torrent κατεβαζω φουλ ταχύτητα που είναι στο δικό μου το δίκτυο 1.8mbit surfing γρήγορο και με τον puffin browser που υποστηρίζει flash player είναι τέλεια όλα.από παιχνίδια έχω παιξει το nova 3.το dungeon hunter 4.need for speed shift modern combat 4 dead space και αλλά πολλά. Επειδή τα παιχνίδια είναι μερικά μεγάλα και δεν χορανε πήρα ενα ανταπτορακη miniusb και συνδεο το usb stick to 16gb που έχω και τα κάνω εγκατάσταση εκεί και όλα καλά. Θήκη πήρα χρωμα μπλε με κόστισε 15ευρω.ελπίζω να βοηθησα λίγο.

 

Ποια θήκη πήρες φίλε μου, υπάρχει κάποιο link

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη πήρες φίλε μου, υπάρχει κάποιο link

Ευχαριστώ

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/thikes/Sentio-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Universal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Tablet-8-CRTHCA008-01.htm

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο το ταμπλετ. Η μερα με τη νυχτα με κατι αντιστοιχης τιμης 7αρια.

 

Μερικες ερωτησεις

1)Δοκιμασα το δικο μου ZTE και ενος φιλου, και δεν δουλευει η πυξιδα (δοκιμασα2 προγραμματα πυξιδας) ενω φαινεται να εχει μαγνητικο αισθητηρα. Μπορει καποιος κατοχος να δοκιμασει?

2)Πως ξεφορτωνομαι τις εξτρα home screens? Εχει 6 και δεν τις χρειαζομαι ολες

3)Τι λεει σαν GPS δεκτης? "Τραβαει" για αυτοκινητο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου δώσετε το τηλέφωνο της ZTE HELLAS; Γιατί οι άνθρωποι του Γερμανού δεν ξέρουν τι τους γίνεται (Για την δική μου περιοχή αναφέρομαι).

 

Για καθημερινά πράγματα νομίζω το ταμπλετάκι δεν υστερεί πουθενά και είναι οκ χωρίς να του ζητάμε να μας κάνει και καφέ ειδικά με αυτή την τιμή που έχει. Το κακο είναι η διαθεσιμότητα του, γιαυτό θα ήθελα να μιλήσω με την ZTE HELLAS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...