Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στο /data/app για τις εφαρμογές χρήστη και στο /system/app για τις εφαρμογές συστήματος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχουμε ξαναπεί, υπάρχει ο έυκολος τρόπος για αναβάθμιση της ρομ χωρίς spflash tools...

Αποσυμπιέζεται τη ρομ και εκέι μεσα υπάρχει το Update.zip Αυτό το αντιγράφεται στο τηλέφωνο και μετά μπαίνετε στο recovery menu του κινητού και μετά install from sd .....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136455#post5136455

 

αυτό πιάνει και σε άλλες συσκευές;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιάνει εφόσον το update.zip ειναι κατάλληλο για την εκάστοτε συσκευή

 

δεν είπα να φλασάρουμε αυτή την ρομ σε άλλη συσκευή...:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό που έγραψες τώρα :lol: αλλά ότι η διαδικασία ισχύει και σε άλλα κινητά.Τελοσπάντων.Διαβάζω κάποια πράγματα για την φόρτιση της μπαταρίας και δεν εκπλήσσομαι μιας και τέτοια προβληματάκια ειναι συνηθισμένα σε πολλά mtk κινητά.Επίσης αυτό που αναφέρθηκε ότι το κινητό όταν η μπαταρία φτάσει στο 13% κλεινει,το έχετε όλοι; Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί, υπάρχει ο έυκολος τρόπος για αναβάθμιση της ρομ χωρίς spflash tools...

Αποσυμπιέζεται τη ρομ και εκέι μεσα υπάρχει το Update.zip Αυτό το αντιγράφεται στο τηλέφωνο και μετά μπαίνετε στο recovery menu του κινητού και μετά install from sd .....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136455#post5136455

 

Με τις ultimate ρουταρισμένες εκδόσεις που δεν έχουν update.zip τι γίνεται?

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό που έγραψες τώρα :lol: αλλά ότι η διαδικασία ισχύει και σε άλλα κινητά.Τελοσπάντων.Διαβάζω κάποια πράγματα για την φόρτιση της μπαταρίας και δεν εκπλήσσομαι μιας και τέτοια προβληματάκια ειναι συνηθισμένα σε πολλά mtk κινητά.Επίσης αυτό που αναφέρθηκε ότι το κινητό όταν η μπαταρία φτάσει στο 13% κλεινει,το έχετε όλοι;

 

Ευχαριστώ. Τις βρήκα τις εφαρμογές. Με την μπαταρία μου το έκανε αυτό στην αρχή. Έκλεινε στο 13%. Το είχα αναφέρει και εδώ. Έκανα ένα καλιμπράρισμα και τώρα κλείνει στο 3%. Βέβαια από 15%->3% περνάει γρήγορα η ώρα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το φτηνό που έχω βρει είναι εδώ http://www.fastcardtech.com/iNew-V3

 

Απλά δε ξέρω την αξιοπιστία του site... ρώτησα αν το ξέρει κανείς ή έχει αγοράσει κανείς από εδώ αλλά απάντηση δε πήρα!!!

Έχω φέρει 25 τηλεφωνα απο το συγκεκριμένο.Ποτέ κανένα πρόβλημα

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι γρηγορη και καλη καταληξη της παραγγελειας

 

Ευχαριστώ πολύ! Ας το ελπίσουμε!

 

Αν ακυρωνες μετα απο 2-3 μερες οπως εγω, σου επεστρεφαν τα χρηματα απο το to2c και το παραγγελνες απο site της προκοπης θα ειχε ξεκινησει το ταξιδι του....

 

Αυτό ήθελα και 'γω από την αρχή αλλά μου το έπαιζαν "κινέζοι"...

Όλο "yes", "ok" μου έλεγαν αλλά ούτε λόγος για refund, ενώ ζήτησα.

Πρώτη μου φορά συναντάω το να μην ακυρώνουν παραγγελία....

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για κατατοπίστε με.

Ο εσωτερικός χώρος του τηλ είναι 5,91. Ο αποθηκευτικός του χώρος είναι 7,85. Δηλαδή σύνολο 13,76gb. Άρα μένουν ~2gb. Εκεί είναι η ρομ; Αν ναι τότε γιατί στον ρουτ περιηγητή όταν μπαίνω πχ στον φάκελο /system μου βγάζει 505mb σε χρήση και 185mb ελεύθερα;

Μήπως δεν έπρεπε να αυξήσω τον χώρο στα 6gb αλλά στα 3,5; Ή αυτά τα 2,5gb θα πήγαιναν στον αποθηκευτικό χώρο ώστε από 7,85gb + 2.5gb = 10.35gb ;

Σας μπέρδεψα;

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν 16gb oνομαστικά σε μνήμη/κάρτα μνήμης κτλ τα πραγματικά προς χρήση ειναι περίπου 14,9gb oπότε αυτό που μένει απο τα 13,76gb ειναι περίπου 1gb.Οπως δηλαδή και στους σκληρούς δίσκους που πάντα ειναι λιγότερα gb απο αυτά που αναγράφονται.Οπότε έχουμε 13.76gb που ήδη ανέφερες + 690mb για το /system δηλαδή 14,45gb και τα υπόλοιπα ειναι για τον kernel,το recovery κτλ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει 25 τηλεφωνα απο το συγκεκριμένο.Ποτέ κανένα πρόβλημα

 

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου! Δηλαδή να προχωρήσω άφοβα!!! Εφόσον έχεις φέρει συσκευές από εκεί τότε θα παραγγείλω και εγώ τα 2 iNEW V3!!! Πόσο καιρό κάνουν περίπου??

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι

Με το spflashtools είμαστε 100% εξασφαλισμένοι απο brick?

Δηλάδή αν κανουμε καμια πατάτα κατα το φλασάρισμα μπορούμε ανα πάσα ώρα να φλάσάρουμε μια stock rom μεσω spflash και να ειναι ολα καλά?

Μήπως το nandroid backup απο cwm είναι πιο brick-proof, αλλά τι γίνεται αν χαλάσουμε /δεν μπορούμε να μπούμε σε cwm ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το nandroid backup ειναι σαφώς ασφαλέστερο. Αν καταφέρεις να κάνεις τη συσκευή σου να μην μπαίνει ούτε σε recovery, τότε δύσκολα θα σε σώσει κατι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου καλό ειναι πάντως να υπάρχουν και τα 2 backup και ο χρήστης πριν αρχίσει να δοκιμάζει διάφορα να έχει κατανοήσει τον τρόπο εγκατάστασης ρομ με το sp flash tools.Το nandroid backup ειναι σαφώς πιο βολικό μιας και δεν χρειάζεται pc.Απο την άλλη όμως αν βάλεις κάποια ρομ και τύχει να χάσεις τα imei σου (όχι τόσο συχνά αλλά συμβαίνει κάποιες φορές στα mtk κινητά) ισως το nandroid backup να μην τα επαναφέρει και θα χρειαστεί να φλασάρεις την στοκ ρομ με τα sp flash tools.Και επειτα μπορεις να επαναφέρεις πάλι τα δεδομένα σου με το nandroid backup
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου καλό ειναι πάντως να υπάρχουν και τα 2 backup και ο χρήστης πριν αρχίσει να δοκιμάζει διάφορα να έχει κατανοήσει τον τρόπο εγκατάστασης ρομ με το sp flash tools.Το nandroid backup ειναι σαφώς πιο βολικό μιας και δεν χρειάζεται pc.Απο την άλλη όμως αν βάλεις κάποια ρομ και τύχει να χάσεις τα imei σου (όχι τόσο συχνά αλλά συμβαίνει κάποιες φορές στα mtk κινητά) ισως το nandroid backup να μην τα επαναφέρει και θα χρειαστεί να φλασάρεις την στοκ ρομ με τα sp flash tools.Και επειτα μπορεις να επαναφέρεις πάλι τα δεδομένα σου με το nandroid backup

 

το 5irom toolbox κάνει σε mtk για backup imei έτσι? αυτο ειχα παλια στο ideos x5 ευτυχώς δεν χρειάστηκε να με σώσει :)

Την ψαχνω για ασφαλεια απο brick γιατι λέω να εντρυφήσω στο xposed framework και δεν θέλω ακομα δεν το πηρα να το ψοφήσω :O

 

Offtopic: τελικά παίζει παρα πολύ μεγάλο ρόλο στην αυτονομία της μπαταρίας τόσο πόσες εφαρμογές έχεις όσο και ποιες έχεις.

Έδωσα το ideos στην γυναίκα το οποίο όσο το είχα εγω, είχε πανω απο 100 εφαρμογές περασμένες και κάμποσα widgets τα οποία σε γενικές γραμμές τα είχα ρυθμισμένα να ανανεώνονται μόνο σε wifi, κραταγε η μπαταρία απο το πρωι που το εβγαζα μέχρι το μεσημέρι :mad::mad::mad:

Τώρα στα χέρια της κυράς έχοντας περάσει μόνο 4-5 apps και 2-3 παιχνιδάκια και κάνοντας την ίδια χρήση (και περισσότερη) σε τηλέφωνα και σε 3g της κρατάει ανετότατα 1,5 μέρα μέχρι το 15% :wacko:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

το 5irom toolbox κάνει σε mtk για backup imei έτσι? αυτο ειχα παλια στο ideos x5 ευτυχώς δεν χρειάστηκε να με σώσει

Την ψαχνω για ασφαλεια απο brick γιατι λέω να εντρυφήσω στο xposed framework και δεν θέλω ακομα δεν το πηρα να το ψοφήσω

 

Offtopic: τελικά παίζει παρα πολύ μεγάλο ρόλο στην αυτονομία της μπαταρίας τόσο πόσες εφαρμογές έχεις όσο και ποιες έχεις.

Έδωσα το ideos στην γυναίκα το οποίο όσο το είχα εγω, είχε πανω απο 100 εφαρμογές περασμένες και κάμποσα widgets τα οποία σε γενικές γραμμές τα είχα ρυθμισμένα να ανανεώνονται μόνο σε wifi, κραταγε η μπαταρία απο το πρωι που το εβγαζα μέχρι το μεσημέρι

Τώρα στα χέρια της κυράς έχοντας περάσει μόνο 4-5 apps και 2-3 παιχνιδάκια και κάνοντας την ίδια χρήση (και περισσότερη) σε τηλέφωνα και σε 3g της κρατάει ανετότατα 1,5 μέρα μέχρι το 15%

Για imei backup/restore σε mtk δες εδώ η μπαταρία πάντως είναι αυτό που προβληματίζει και μένα.Συνήθισα σε όλα τα mtk που είχα μέχρι τώρα,να βγάζω χαλαρά στο 24ωρο τουλάχιστον 5 ώρες ανοιχτή οθόνη στη χειρότερη και με μια μπαταρία να βγάζω μια ολόκληρη ημέρα δηλαδή ένα 24ωρο.Με το inew με την ίδια χρήση,μου φαινεται ότι το αργότερο στις 8 το βράδυ θα ψάχνω για φορτιστή ή 2η μπαταρία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για imei backup/restore σε mtk δες εδώ η μπαταρία πάντως είναι αυτό που προβληματίζει και μένα.Συνήθισα σε όλα τα mtk που είχα μέχρι τώρα,να βγάζω χαλαρά στο 24ωρο τουλάχιστον 5 ώρες ανοιχτή οθόνη στη χειρότερη και με μια μπαταρία να βγάζω μια ολόκληρη ημέρα δηλαδή ένα 24ωρο.Με το inew με την ίδια χρήση,μου φαινεται ότι το αργότερο στις 8 το βράδυ θα ψάχνω για φορτιστή ή 2η μπαταρία

 

οταν κανεις backup imei με το mobileuncle κανει και τα δύο? δυο δεν έχουνε τα δικαρτα η πέταξα κοτσάνα?

 

Όσον αφορά την μπαταρία του, κοιτα δεν ξερω αν ειμαι επιφυλακτικός χωρις να το καταλαβαίνω αλλα νομιζω οτι το χρησιμοποιώ όπως δουλευα πάντα ενα smartphone.

Η μπαταρία αν εξαιρέσεις το οτι κατεβαίνει γρήγορα με το gps, μου φαίνεται μετρια-καλή σε γενικές γραμμές. Η φωτεινότητα είναι συνήθως στο 1/3 που είναι υπεραρκετη σε κλειστο χώρο. 3g το ανοίγω σχεδόν καθε 1-2 ώρες να τσεκάρω notifications, οχι συνέχεια ανοιχτό όλη την μέρα, και το βραδυ του ρίχνω την μπαταρία σκαλιζοντάς το σπίτι με wifi μιας και πλέον δεν χρειάζομαι ούτε το tablet:) μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα, τώρα αν το βραδυ έίσαι στο 30% ή στο 10% λίγο έχει σημασία διοτι έτσι και αλλιως θα το βάλεις για φόρτισμα. εγω και στο 40% να είμαι πάλι θα το κουμπώσω.

Anyways κάτσε να δούμε μήπως βγάλουν όπως λένε εκεί στο inew καμία μεγαλύτερη μπαταρία ή μήπως μοντάρουμε εμείς καμία απο αλλη συσκευή

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει backup και τα 2 imei.Εγώ έχω πάντα ανοιχτούς τους αυτόματους συγχρονισμούς.Αν το κινητό ειναι όπως το περιμένω σε όλα τα άλλα,για την μπαταρία σκέφτομαι να κάνω μια καλή πατέντα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα ανοιχτούς τους αυτόματους συγχρονισμούς.Αν το κινητό ειναι όπως το περιμένω σε όλα τα άλλα,για την μπαταρία σκέφτομαι να κάνω μια καλή πατέντα

 

αν συγχρονίζεις μόνιμα weather,evernote,email,socials,cloud κλπ δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά θα γίνετε φιλαράκια με τον φορτιστη :confused:

Αν βρεις καλη-λειτουργικη πατέντα θα την μοιραστείς εννοείται ετσι ? :):):):)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι

Με το spflashtools είμαστε 100% εξασφαλισμένοι απο brick?

Δηλάδή αν κανουμε καμια πατάτα κατα το φλασάρισμα μπορούμε ανα πάσα ώρα να φλάσάρουμε μια stock rom μεσω spflash και να ειναι ολα καλά?

Μήπως το nandroid backup απο cwm είναι πιο brick-proof, αλλά τι γίνεται αν χαλάσουμε /δεν μπορούμε να μπούμε σε cwm ?

 

Η εργοστασιακή ρομ συνήθως περιέχει και bootloader και recovery, οπότε είσαι ασφαλισμένος σε μεγάλο βαθμό. Εγώ πχ είχα φορτώσει τη recovery, σε ένα άλλο κινητό, χρησιμοποιώντας λάθος scatter file με αποτέλεσμα να το μπρικάρω αλλά ξαναπερνώντας την εργοστασιακή ρομ, επανήλθε.

 

αν συγχρονίζεις μόνιμα weather,evernote,email,socials,cloud κλπ δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά θα γίνετε φιλαράκια με τον φορτιστη :confused:

Αν βρεις καλη-λειτουργικη πατέντα θα την μοιραστείς εννοείται ετσι ? :):):):)

 

Εγώ πάντως που έχω ανοιχτούς συγχρονισμούς σε FB, Mail, Weather widget, Viber, πάντα σε 3g και με δύο κάρτες, το βράδυ φτάνω περίπου στο 30%. Να σημειώσω σε αυτό, ότι θα υπάρχουν περίπου κανα μισάωρο τηλέφωνα, 2-3 sms και αρκετές φωτο (μιας και ακόμα την ψαχνω με την κάμερα) και λίγο ιντερνετ.

Είμαι στην τέταρτη φόρτιση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Xposed framework :respect::respect::respect:

Επιτελους εφτιαξα τους διακοπτες οπως τους ειχα στη miui κατα τη γνωμη μου επρεπε να ειναι built in στο android αυτο το χαρακτηριστικο.

Το τηλεφωνακι με εβαλε σε "μπελαδες" πρεπει να παραγγειλω αλλα 3 για γνωστους :):lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως μετά απο αυτό το ποστ

Γεια σας και απο μενα! για να ανοιξουμε και ενα επικαιρο θεμα για το inew v3 που δεν εχει σχολιασει κανενας μεχρι τωρα..

Υπαρχουν 2 inew v3!!!

τι εννοω; εγω εχω ενα που το κουτι του ανοιγει απο το πλαι συρταρωτα,το κινητο γραφει πισω στο καπακι logo inew και κανει boot παλι με το logo inew...

και ενα το οποιο το κουτι γραφει απο εξω v3 στο κινητο πισω στο καπακι δεν γραφει τιποτα και το boot logo λεει απλα android!!!!

Για να ακουσω τωρα ποσοι εχετε απο το σκετο και ποσοι απο το κανονικο!

Παντως τα ιδια ειναι εσωτερικα και τα 2. Ευχαριστω!

θα το ξανασκεφτόμουν να παραγγείλω πάλι τουλάχιστον άμεσα,το συγκεκριμένο τηλέφωνο.Οι κινέζοι προκειμένου να μπορέσουν να καλύψουν την αυξημένη ζήτηση,θα βάλουν πάνω ότι εξαρτήματα βρουν μπροστά τους και τότε καθόλου απίθανο να έχουμε στη 2η και 3η παρτίδα που όντως θα ειναι διαφορετική απο την αρχική και πιθανά προς το χειρότερο,προκειμένου να αυξήσουν το κέρδος τους.Τέτοιες τακτικές με αλλαγή εξαρτημάτων κάνουν και πιο "σοβαρές" εταιρίες της συγκεκριμένης κατηγορίας κινητών πχ thl που ειχαν αλλάξει απο κάποιο σημείο και μετά το module της κάμερας στο w100 και δεν έπαιζαν οι παλιές ρομ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως μετά απο αυτό το ποστ

 

θα το ξανασκεφτόμουν να παραγγείλω πάλι τουλάχιστον άμεσα,το συγκεκριμένο τηλέφωνο.Οι κινέζοι προκειμένου να μπορέσουν να καλύψουν την αυξημένη ζήτηση,θα βάλουν πάνω ότι εξαρτήματα βρουν μπροστά τους και τότε καθόλου απίθανο να έχουμε στη 2η και 3η παρτίδα που όντως θα ειναι διαφορετική απο την αρχική και πιθανά προς το χειρότερο,προκειμένου να αυξήσουν το κέρδος τους.Τέτοιες τακτικές με αλλαγή εξαρτημάτων κάνουν και πιο "σοβαρές" εταιρίες της συγκεκριμένης κατηγορίας κινητών πχ thl που ειχαν αλλάξει απο κάποιο σημείο και μετά το module της κάμερας στο w100 και δεν έπαιζαν οι παλιές ρομ

 

Ναι αλλα απο τη στιγμη που τα updates βγαινουν απο την inew δεν παιζει (λογικα παντα) να μην μπαινουν οι ρομ τους στα δικα τους τηλεφωνα. Εκτος και αν οι "δευτερες" συσκευες δεν εισαγονται απο inew αλλα απο τριτους αντιγραφεις. Οποτε το μινι η το το2σι πχ σου πουλαει inew που δεν θα περνανε οι official roms

Αστο τελικα λεω να μην μπλεξω...

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...