Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορεις να κανεις το ιδιο αν εχεις recovery απο ultimate v3 rom? το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Δεν πρέπει να γίνεται ..... θέλεις το στοκ recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρέπει να γίνεται ..... θέλεις το στοκ recovery

 

αν εχεις περασει 1.0.3 δοκιμασε να ανοιξεις μια εφαρμογη playstore ας πουμε, γυρνα το σε landscape και κλεισε την μαγνητικη θηκη να δεις αν θα κανει restart υποτιθεται το εφτιαξαν

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Για ολα τα μαγαζιά υπάρχουν παράπονα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373927&page=50 ποστ 745 και μετά το πιο πρόσφατο απο minideal.Αν ψάξεις θα βρεις και άλλα,το καλό ειναι ότι δεν έχουν κάνει τόσες βλακείες όσο το to2c.Πραγματικό after sales support και κινέζικο δε πάνε μαζί.Βέβαια και εδώ Ελλάδα υπάρχουν κάτι service που σου βγάζουν την ψυχή μέχρι να σε εξυπηρετήσουν πχ arvato αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία

Ετσι ακριβώς είναι.

Εμένα πάντως που το πήρα απο to2c μου φέρθηκαν κύριοι.

Πριν το στειλουν μου ανακοίνωσαν οτι τελικά δεν έχει otg και αν ηθελα να ακυρωσω και να μου επιστρεψουν τα χρήματα.

Τους ειπα να προχωρήσουν στην αποστολή μιας και δεν με ενδιέφερε το otg.

Και το εστειλαν σχετικα νωρίς.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις περασει 1.0.3 δοκιμασε να ανοιξεις μια εφαρμογη playstore ας πουμε, γυρνα το σε landscape και κλεισε την μαγνητικη θηκη να δεις αν θα κανει restart υποτιθεται το εφτιαξαν

 

πλεον δεν κανει ... φαινεται οτι το φτιαξαν :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειλικρινα.εγς πηρα το κινητο.ειμαι πολυ καλο. αλλα μου κανει μ.λ..ες.δεν υπαρχει ενας ανθρωποσ εδω μεσα να γραψει 1 λεπτομερη οδηγο για το πως κανουμε root με τη σειρα και πως επιλεγουμε τι rom βαζουμε?πως βλεπουμε τι εχουμε και τι πρεπει να βαλουμε?

 

δηλαδη πρεπει να ειναι ολοι hi teck γι ανα γινει δουλεια?

 

μια σειρα απλη δεν υπαρχει?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο οτι βλεπω η αναπαραγωγη και επαναδημοσιευση των ιδιων και ιδιων ερωτησεων - απαντησεων συνεχιζεται κανονικοτατα......

Μπαινω να διαβασω κανενα νεο - προβλημα - λυση κλπ και το μονο που βλεπω ειναι ερωτησεις για φλασσαρισμα rom-root etc!

 

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΟΣΤ?

 

Ολες οι απαντησεις των ερωτησεων απο τις 10-15 τελευταιες σελιδες ειναι χιλιοαπαντημενες στις αμεσως προηγουμενες.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΙΓΟ:mad:

Μην τα περιμενετε ολα ετοιμα....Βεβαια για αυτο υπαρχει το topic θα μου πεις.

Ε ναι αλλα οχι για αναμασουλεμα και μια μονιμη επαναλειψη!

Sorry για το υφος και ειναι of topic αλλα κρατηστε λιγο καθαρο το νημα!:)

 

Από τη μία συμφωνούμε, από την άλλη για κάθε τέτοια ερώτηση υπάρχουν και χίλιες απαντήσεις, οπότε στο τέλος χάνεται κανείς..Άσε που προκύπτουν συνεχώς και νέες, καλύτερες απαντήσεις και νέα ανανεωμένα αρχεία για το ίδιο πρόβλημα. Το καλύτερο θα ήταν όλα τα στοιχεία να μαζεύονταν στο πρώτο post του θέματος. Βέβαια και αυτό θέλει μια διαδικασία για τους moderators.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειλικρινα.εγς πηρα το κινητο.ειμαι πολυ καλο. αλλα μου κανει μ.λ..ες.δεν υπαρχει ενας ανθρωποσ εδω μεσα να γραψει 1 λεπτομερη οδηγο για το πως κανουμε root με τη σειρα και πως επιλεγουμε τι rom βαζουμε?πως βλεπουμε τι εχουμε και τι πρεπει να βαλουμε?

 

δηλαδη πρεπει να ειναι ολοι hi teck γι ανα γινει δουλεια?

 

μια σειρα απλη δεν υπαρχει?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φίλε μου 5 μηνυμάτα παραπάνω ρωτάνε το ίδιο ... κοίτα λιγο παραπάνω ....

 

Πρώτα βάλε την καινούργια ρόμ και μετά ρουτ...

-----------------------------------------------------------------

 

Μπορεί κάποιος που έχει αγοράσει το πακέτο με τη κάρτα μνήμης να μου πεί τι μαρκα είναι η κάρτα και αν ειναι class 10?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποίος φτιάχνει οποιονδήποτε χρήσιμο και δοκιμασμένο οδηγό για τη συγκεκριμένη συσκευή, μπορεί νς με ενημερώνει για να συγκεντρωθούν όλα στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια.....πως αποθηκευει στην μεγαλη εσωτερικη μνημη 16gb?

 

Τι θέλεις μα αποθηκευσεις εκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις μα αποθηκευσεις εκεί;

Οτιδηποτε....αν και εχω μια 8gb καρτα,απλα δεν βλεπω πως μπορεις να πας π.χ μεγαλα αρχεια οπως ταινειες εκει.:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οτιδηποτε....αν και εχω μια 8gb καρτα,απλα δεν βλεπω πως μπορεις να πας π.χ μεγαλα αρχεια οπως ταινειες εκει.:cry:

 

Με έναν απλό file manager πχ. Es file explorer μπορείς να κάνεις copy paste ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχνάμε όμως και τους περιορισμούς του fat32, όπως αρχεία πάνω από 4 gb κλπ Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

ποιο καταστημα προτεινετε για αγορα?

ποιο ειναι το φθηνοτερο?

ολα το στελνουν με την τελευταια ρομ?

νομιζω στο to2c διαβασα που λεει No Packing Box .τι ειναι αυτο?

ειναι καλυτερα να το παραγγειλω με την κανονικη του συσκευασια η οχι?

επισης υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερεις εφαρμογες (που εγκαθιστας αργοτερα ο ιδιος) στην καρτα sd?( μετα απο root εννοειται)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ποιο καταστημα προτεινετε για αγορα?

ποιο ειναι το φθηνοτερο?

ολα το στελνουν με την τελευταια ρομ?

νομιζω στο to2c διαβασα που λεει No Packing Box .τι ειναι αυτο?

ειναι καλυτερα να το παραγγειλω με την κανονικη του συσκευασια η οχι?

επισης υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερεις εφαρμογες (που εγκαθιστας αργοτερα ο ιδιος) στην καρτα sd?( μετα απο root εννοειται)

1) Minideal ή to2c ή geekbuying

2) Κάνε έρευνα αγοράς, ζήτα κουπόνια, συγκρινε προσφορες και βλέπεις.

3) Ρώτα τους στο chat αν και λογικά επειδή η τελευταία ρόμ βγήκε χθες μπορεις να του ζητήσεις να στην περάσουν πριν στο στείλουν αλλιώς θα σου στείλουν με την προηγούμενη ρομ (οχι την πρώτη αλλά την ρομ του 2ο batch)

4) Στέλνουν χωρίς την αυθεντική συσκευασία με τα πραγματα ολα χύμα σε ένα κουτί δικό τους.

5) καλύτερα με την δική του

6) Γινετε και χωρίς root

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Minideal ή to2c ή geekbuying

2) Κάνε έρευνα αγοράς, ζήτα κουπόνια, συγκρινε προσφορες και βλέπεις.

3) Ρώτα τους στο chat αν και λογικά επειδή η τελευταία ρόμ βγήκε χθες μπορεις να του ζητήσεις να στην περάσουν πριν στο στείλουν αλλιώς θα σου στείλουν με την προηγούμενη ρομ (οχι την πρώτη αλλά την ρομ του 2ο batch)

4) Στέλνουν χωρίς την αυθεντική συσκευασία με τα πραγματα ολα χύμα σε ένα κουτί δικό τους.

5) καλύτερα με την δική του

6) Γινετε και χωρίς root

 

2)απο την εμπειρια τω μελλω που το εχουν αγορασει θα ηθελα να μαθω(οσοι εχουν τον χρονο και την διαθεση να απαντησουν)

3) ποια ειναι η τελευταια ρομ ωστε να ξερω να ρωτησω-ζητησω?

5) με την δικη του συσκευασια μηπως αυξανεται η πιθανοτητα... :rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το otg δουλεύει!!! Το καλώδιο που μου είχαν στείλει είναι μάπα. Αγόρασα ένα άλλο και όλα οκ. Ήμουν με την 1η φουρνιά και μετά την αναβάθμιση όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το otg δουλεύει!!! Το καλώδιο που μου είχαν στείλει είναι μάπα. Αγόρασα ένα άλλο και όλα οκ. Ήμουν με την 1η φουρνιά και μετά την αναβάθμιση όλα οκ.

 

:yahoo::yahoo:

Ειχα δικιο..!

 

Κάτι άλλο,

Από το μηδέν εως 100 εκανε 4 μισή περίπου ωρες για φόρτιση. Ειναι φυσιολογικό?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οι ελπίδες μας για την 1η παρτιδα καρποφόρησαν!!!

 

Αν ο φορτιστης δίνει 0.4-0.5Α ναι είναι λογικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σύνδεση με otg διαβάζει μόνο fat διαμέρισμα. Ούτε ntfs/ext2/ext3/ext4....

Κρίμα. Γιατί όμως το android να μην διαβάζει ext; Είναι θέμα ρύθμισης; Θα με βόλευε πολύ το ext μιας και τρέχω λίνουξ.

Ξέρει κάποιος;

 

edit

Αν κάποιος είναι με την 1η ρομ και πάρει otg καλώδιο ας το δοκιμάσει πριν αναβαθμίσει. Γιατί αν οι Κινέζοι δοκίμαζαν την λειτουργία otg με καλώδιο όπως αυτό που μου έστειλαν, τότε...

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Οι ελπίδες μας για την 1η παρτιδα καρποφόρησαν!!!

 

Αν ο φορτιστης δίνει 0.4-0.5Α ναι είναι λογικό.

 

Παύλο,

Δίνει 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ, ετσι τουλάχιστον λέει....

Παντως και ο μανισιος, στα 700 μιλιαμπερ τοσο εκανε..

Μηπως εχει πρόβλημα η μπαταρία...?

Εχω προσεξει οτι τα πρώτα 15 τοις εκατό τα τρωει γρήγορα

 

Σκέφτομαι να δοκιμασω στα 1200 μιλιαμπερ, απο νοκια

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παύλο,

Δίνει 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ, ετσι τουλάχιστον λέει....

 

Σκέφτομαι να δοκιμασω στα 1200 μιλιαμπερ, απο νοκια

 

700mah δίνει ο δικός του. Στα 1200mah θα κάνεις γρήγορη φόρτιση. Μειώνεις την μακροπρόθεσμη διάρκεια της μπαταρίας.

 

edit

 

Τρα είδα την προσθήκη σου. Και σε μένα τα πρώτα 10% φεύγουν αέρας. Σε 45-60 λεπτά. Μετά ομαλά.

Link to comment
Share on other sites

700mah δίνει ο δικός του. Στα 1200mah θα κάνεις γρήγορη φόρτιση. Μειώνεις την μακροπρόθεσμη διάρκεια της μπαταρίας.

 

edit

 

Τρα είδα την προσθήκη σου. Και σε μένα τα πρώτα 10% φεύγουν αέρας. Σε 45-60 λεπτά. Μετά ομαλά.

 

http://img560.imageshack.us/img560/3954/3pmb.png

 

Πάντως είναι εκνευριστικό αυτο το 4αωρο για φόρτιση. Ποτε δεν χρειάστηκε να φορτίσει κάτι τόσο χρόνο. Ακομη και το Χ 1 8 ι που ειχα με την ΒΑ750 στα 2000μιλιαμπερωρια με φορτιστη στα 5 βολτ και χιλια μιλιαμπερ φορτιζε σε 2 ωρες και κατι. Πιστεύεις οτι θέλει στρώσιμο?

Σορρυ που πριζω, αλλά το θεμα ρην μπαταρίας είναι πολύ σημαντικό...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...