Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακάλυψα bug,

Που σχετίζεταιμε την εφαρμογη camera zoom fx και σχετίζεται με.... Την θηκη. :O

 

Αν εννοεις οτι μολις το σκεπαζεις με την θηκη, να κανει restart η συσκευη, το παθαινω και γω :(

Πιστευα πως με φλασαρισμα ρομ και factory reset, θα διορθωνοταν, αλλα τιποτα. Ε δεν πειραζει, μολις βγει στην αγορα σιλικονη, πεταμα η θηκη.

 

Να προσθεσω στα μειον του κινητου ειναι το χαμηλης εντασης ηχειο για τα ακουστικα.

Χρησιμοποιω καλα sennheiser ψειρες in-ear, τα οποια χρησιμοποιω σε γυμναστηριο με δυνατη μουσικη και κοσμο, με αψογη απομονωση. Στην αλλη κινεζια που εχω (star s5), ηταν μια χαρα, ενω στο Inew, πολυ χαμηλα. Ειναι σαν να το χω στην μιση ενταση στο jet audio pro, με τη ρυθμιση ενισχυσης ηχου στο φουλ. Κριμα, τωρα θα πρεπει να κουβαλαω δυο συσκευες στο gym.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα την τελευταία ρομ , είχα από την 1η παρτίδα. Το otg εξακολουθεί να μην δουλεύει.

Στην εκίνηση πριν την αναβάθμιση η εικόνα που εμφανίζονταν σχημάτιζε ένα κύκλο, ενώ τώρα σχηματίζει 3 και ανοίγει. Δεν έχω δει κάποια άλλη διαφορά. Ξενέρωσα με το otg. Νόμιζα ότι θα δούλευε...:(

 

edit

 

1)Άλλο που παρατήρησα είναι ότι τα εικονίδια είναι μεγαλύτερα. Δηλαδή τώρα έχω 4 σειρές με εικονίδια, από 5 που είχα πριν. Μπορώ να μικρύνω τα εικονίδια;

 

2) Ενώ πριν στην οθόνη κλειδώματος τις περισσότερες φορές δεν μου έβγαζε εικονίδιο από μήνυμα ώστε να το σύρω στο λουκέτο να ξεκλειδώσει, τώρα κάθε φορά εμφανίζει.

 

εισαι σιγουρος.οτι ο ανταπτορας που εχεις για το otg δουλευει? δοκιμασε ποντικι και φλασακι

για τα εικονιδια βαλε καποιον αλλον launcher nova, holo, adw εκτος και αν ο μανισιος εχει τετοια ρυθμιση.

καποια διαφορα σε ταχυτητα ειδες?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο antutu πόσο σκοράρει ρε παιδιά? Έχω δει 10 διαφορετικά!! Μέχρι και με 15000 κάτι έφτασα να δω, αλλά τα πιο πολλά είναι κοντά στο 17000 και 17200 το ανώτερο που είδα!! Ας μιλήσουν οι έχων το INEW!!!!

 

17031 σε μενα. Παντως, ενω ειχα 85% καταναλωση ram, με το που το rootαρα και περασα την rom (αν και την ειχα ηδη την ιδια), πλεον ειναι σταθερο στο 65%.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα ξαναδιαβάσω 10 φορές για να τα καταλάβω βέβαια..αλλά είναι πολύ καλό thread. Αν βρείτε καμιά προσφορά σε τιμή ανεβάστε το και ίσως γλιτώσουμε κανα euro!!!!

 

Με το root αποκτας προσβαση διαχειριστη στη συσκευη σου.

Για παραδειγμα, εχεις σιχαθει να σου πεταγονται διαφημισεις οποτε μπαινεις σε σελιδες η σου πετανε παραθυρα διαφορα προγραμματα.

Χωρις root δεν μπορεις να κανεις κατι, παρα μονο να στραβωνεσαι για να βρεις το x ωστε να κλεισεις την διαφημιση, η οποια θα σου πεταχτει ξανα μετα απο λιγα δευτερολεπτα.

Ενω με root, μπορεις να κατεβασεις καποιο προγραμμα που να αποκλειει ολες τις διαφημισεις και τα spyware, πχ το ad-aware η το adblock.

Link to comment
Share on other sites

H εταιρία το διαφημίζει ως F2.0 διάφραγμα αλλά όλα τα samples που έχω δει αναφέρουν F2.2 διαφραγμα.

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

1o batch εγινε αναβαθμιση και τωρα βρηκα λιγο χρονο και τεσταρα, λειτουργια ΟΤG 100% και για τους απιστους ηδου....

Στικακι 1giga

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/853/uuwe.png

Στικακι 8giga, οποτε δεν νομιζω οτι χρεαιαζεται να δοκιμασω ποντικι....

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/43/xugt.png

Για την μπαταρια αν και ακομη πολυ νωρις νομιζω οτι τα παει καλυτερα σιγουρα απο το G4 που ειχα και αυτο οφειλεται στην πολυ καλη rom που φοραει. Επισης κατεβαστε Greenify απο Playstore και πρασινειστε οτι σας βγαλει!

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/827/fb14.png http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/28/ekvk.png http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/829/wrd4.png

Και εδω η αυξηση του χωρου για εφαρμογες καθως και η αριστη διαχειρηση Ram:)

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/811/0dkr.png http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/202/gbom.png

ΑΑΑΑ επισης το NFC παει κομματια - συνδεση με bt sony sbh50 ακαριαιαα λεμε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα ξαναδιαβάσω 10 φορές για να τα καταλάβω βέβαια..αλλά είναι πολύ καλό thread. Αν βρείτε καμιά προσφορά σε τιμή ανεβάστε το και ίσως γλιτώσουμε κανα euro!!!!

 

Τελικά στο antutu πόσο σκοράρει ρε παιδιά? Έχω δει 10 διαφορετικά!! Μέχρι και με 15000 κάτι έφτασα να δω, αλλά τα πιο πολλά είναι κοντά στο 17000 και 17200 το ανώτερο που είδα!! Ας μιλήσουν οι έχων το INEW!!!!

 

Σε εμένα έβγαλε 17202 με το που το ανοιξα, χωρίς καμία εφαρμογή και 17190 με το που πέρασα την καινούργια ρομ. Θα το ξανατρέξω όταν αυξήσω και τον εσωτερικό χώρο επειδή έχω βάλει πολύ σαβούρα μέσα.

[ATTACH]39810[/ATTACH]

 

[ATTACH]39811[/ATTACH]

 

εισαι σιγουρος.οτι ο ανταπτορας που εχεις για το otg δουλευει? δοκιμασε ποντικι και φλασακι

για τα εικονιδια βαλε καποιον αλλον launcher nova, holo, adw εκτος και αν ο μανισιος εχει τετοια ρυθμιση.

καποια διαφορα σε ταχυτητα ειδες?

 

Είναι ο αντάπτορας που μου έδωσε το to2c. Θα αγοράσω και έναν άλλο να δοκιμάσω. Δοκίμασα και ποντίκι και φλασάκι αλλά τπτ.

Διαφορά στην ταχύτητα δεν έχω δει. Το μόνο που παρατήρησα εκτός από τα 2 που αναφέρω πιο πάνω είναι ότι ξεκλειδώνει χωρίς να κολλάει.

 

H εταιρία το διαφημίζει ως F2.0 διάφραγμα αλλά όλα τα samples που έχω δει αναφέρουν F2.2 διαφραγμα.

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό;;

 

Και σε μένα οι φώτο αναφέρουν 2.2

 

@vasilis_hd2

 

Την αναβάθμηση την έκανες απλά τρέχοντας το update.zip από το εργοστασιακό recovery, σωστα;

 

edit

 

Το ρουτάρισμα το έκανα με το kingo root σε guest σύστημα με host λίνουξ. Το αναφέρω γιατί μπορεί κάποιος να μην έχει host windows. Απλά να αναφέρω ότι για να ολοκληρωθεί το ρουτάρισμα πρέπει όταν θα κάνει το κινητό "fast boot" να το ξαναπροσαρτήσουμε (Devices=>usb devices) . Χρειάστηκε να το κάνω 2-3 φορές. Αργεί λίγο παραπάνω αλλά αν δεν έχεις win δεν γίνεται διαφορετικά!

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

OK λοιπόν, NGC και OTG δουλεύουν......(από τη δεύτερη έκδοση και μετά, είτε με root είτε χωρίς!)

 

Με το AIR GESTURE, τι γίνεται? Δουλεύει? Θα το δοκιμάσει κάποιος να μας πει??????

Link to comment
Share on other sites

Με sp flash tools για τα 6γίγα θα επιλέξω και EBR1 και ΕΒR2 από τον φάκελο extras? Και για recovery αντί για αυτό που έχει επιλέγω πάλι από τον φάκελο Extras to recovery_cwm5.5.img ?
Link to comment
Share on other sites

Με sp flash tools για τα 6γίγα θα επιλέξω και EBR1 και ΕΒR2 από τον φάκελο extras? Και για recovery αντί για αυτό που έχει επιλέγω πάλι από τον φάκελο Extras to recovery_cwm5.5.img ?

 

Αν έχεις βάλει cwm recovery , μπορείς να το κάνεις και απο εκεί χωρίς spflash tools ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει cwm recovery , μπορείς να το κάνεις και απο εκεί χωρίς spflash tools ;)

 

Ωραία θα βάλω cwm. To recovery.img με μέγεθος 6144k είναι η αφής; Ή η στοκ;

Link to comment
Share on other sites

 

Το ρουτάρισμα το έκανα με το kingo root σε guest σύστημα με host λίνουξ. Το αναφέρω γιατί μπορεί κάποιος να μην έχει host windows. Απλά να αναφέρω ότι για να ολοκληρωθεί το ρουτάρισμα πρέπει όταν θα κάνει το κινητό "fast boot" να το ξαναπροσαρτήσουμε (Devices=>usb devices) . Χρειάστηκε να το κάνω 2-3 φορές. Αργεί λίγο παραπάνω αλλά αν δεν έχεις win δεν γίνεται διαφορετικά!

 

 

Τι να σου πω , εγω τρέχω linux mageia2 και με wine δεν αναγνωρίζει την συσκευη με τπτ, με το debugging ανοιχτό εννοείται .. θα το δοκιμασω αύριο σε υπολογιστή με windows..

 

Μόλις το ρουτάρω μπορώ να αλλάξω τον αποθηκευτικό χώρο τρέχοντας το zip από την custom recovery ή πρέπει να κάνω τιποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα βάλω cwm. To recovery.img με μέγεθος 6144k είναι η αφής; Ή η στοκ;

αφης ειναι εν μερει (πατας τα βελακια που ειναι κατω κατω στην οθονη). Απλα με αυτο δεν κανει δεν θα σου κανει format / system οταν επιλεξεις factory reset. Ειναι πιο ασφαλες. Μην σε τρομαξει το wipe data μηνυμα που θα σου βγαλει.

Αλλα μην ξεχασεις να κανεις backup!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω , εγω τρέχω linux mageia2 και με wine δεν αναγνωρίζει την συσκευη με τπτ, με το debugging ανοιχτό εννοείται .. θα το δοκιμασω αύριο σε υπολογιστή με windows..

 

Μόλις το ρουτάρω μπορώ να αλλάξω τον αποθηκευτικό χώρο τρέχοντας το zip από την custom recovery ή πρέπει να κάνω τιποτα άλλο?

 

Δεν το έτρεξα με wine. Έχω win7 στο virtualbox.

 

Μόλις τελείωσα την αύξηση του εσωτερικού χώρου. Ακολούθησε αυτά τα βήματα και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

@Tomygr

 

Ευχαριστώ. Έβαλα την cwm και όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχει παρατηρησει κανεις, ριμπουτ της συσκευής, οταν κλεινες το καπακι της θηκης?

 

Εκτος απο την εφαρμογη camera zoom fx μου το εκανε και στο gogle play :(

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω , εγω τρέχω linux mageia2 και με wine δεν αναγνωρίζει την συσκευη με τπτ, με το debugging ανοιχτό εννοείται .. θα το δοκιμασω αύριο σε υπολογιστή με windows..

 

Μόλις το ρουτάρω μπορώ να αλλάξω τον αποθηκευτικό χώρο τρέχοντας το zip από την custom recovery ή πρέπει να κάνω τιποτα άλλο?

Πρωτα περνας το cwm μεσω mobileuncle tools (recovery update)

Επειτα περνας στην sd και το zip που θες, ειτε για τα 3.5 gb ειτε για ta 6, και bootareis το cwm για να το εγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ίσως είναι απο τα ποιο έξυπνα gatzet που είδα τελευταία. Λέγεται Uboc Είναι ο φορτιστής για ολες τις μπαταρίες των κινητών μας. Αν δείτε έχει μεταβαλόμενα pins για να μπαίνουν και να προσαρμόζονται όλες οι μπαταρίες και μάλιστα απο την μια μεριά δεν έχει σκαλοπατάκι έτσι ώστε να μπορεί αν είναι μεγάλη η μπαταρια να βγει και απο έξω. Τον βρήκα στο ebay και είναι μόνο απο Αμερική που σημαίνει τελωνείο. Αν μπορεί κάποιος να το βρει και απο κινα ή ευρώπη ας ποστάρει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έτρεξα με wine. Έχω win7 στο virtualbox.

 

Μόλις τελείωσα την αύξηση του εσωτερικού χώρου. Ακολούθησε αυτά τα βήματα και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

@Tomygr

 

Ευχαριστώ. Έβαλα την cwm και όλα καλά!!!

 

Πρωτα περνας το cwm μεσω mobileuncle tools (recovery update)

Επειτα περνας στην sd και το zip που θες, ειτε για τα 3.5 gb ειτε για ta 6, και bootareis το cwm για να το εγκαταστησεις.

 

ωραίοι και οι δύο , αυριο θα το δοκιμάσω και θα πω τα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχει παρατηρησει κανεις, ριμπουτ της συσκευής, οταν κλεινες το καπακι της θηκης?

 

Εκτος απο την εφαρμογη camera zoom fx μου το εκανε και στο gogle play

 

Αν εννοεις οτι μολις το σκεπαζεις με την θηκη, να κανει restart η συσκευη, το παθαινω και γω :(

Πιστευα πως με φλασαρισμα ρομ και factory reset, θα διορθωνοταν, αλλα τιποτα. Ε δεν πειραζει, μολις βγει στην αγορα σιλικονη, πεταμα η θηκη.

 

Να σε ρωτησω, μηπως εχεις βαλει καποιον αλλον launcher; Εγω εχω βαλει τον GO Launcher. Μηπως εχει να κανει με τον launcher, για αυτο σε ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ίσως είναι απο τα ποιο έξυπνα gatzet που είδα τελευταία. Λέγεται Uboc Είναι ο φορτιστής για ολες τις μπαταρίες των κινητών μας. Αν δείτε έχει μεταβαλόμενα pins για να μπαίνουν και να προσαρμόζονται όλες οι μπαταρίες και μάλιστα απο την μια μεριά δεν έχει σκαλοπατάκι έτσι ώστε να μπορεί αν είναι μεγάλη η μπαταρια να βγει και απο έξω. Τον βρήκα στο ebay και είναι μόνο απο Αμερική που σημαίνει τελωνείο. Αν μπορεί κάποιος να το βρει και απο κινα ή ευρώπη ας ποστάρει...

 

 

Πουλάνε και φθηνότερα σε οποιοδήποτε κατάστημα με μεταχειρησμένα κινητά στην Ελλάδα!! Και η τιμή του στην Ελλάδα είναι από 5 ως 10 ευρώ!!

Ακόμη και σε πάγκους στα πανηγύρια θα το βρείς, έιχε πάρει φίλος μου και δουλεύει χωρις προβλήματα!!

 

 

 

****Θα μας πεί κάποιος που τελικά αν το AIR GESTURE δουλεύει ή όχι??

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω, μηπως εχεις βαλει καποιον αλλον launcher; Εγω εχω βαλει τον GO Launcher. Μηπως εχει να κανει με τον launcher, για αυτο σε ρωταω.

 

Εσένα με go launcher δεν σου κάνει επανεκκίνηση όταν κλείνεις το καπάκι με ανοιχτό το google play ?

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε και φθηνότερα σε οποιοδήποτε κατάστημα με μεταχειρησμένα κινητά στην Ελλάδα!! Και η τιμή του στην Ελλάδα είναι από 5 ως 10 ευρώ!!

Ακόμη και σε πάγκους στα πανηγύρια θα το βρείς, έιχε πάρει φίλος μου και δουλεύει χωρις προβλήματα!!

 

 

 

****Θα μας πεί κάποιος που τελικά αν το AIR GESTURE δουλεύει ή όχι??

 

οχι δεν δουλευει, μονο για να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει δουλευει. και απο οτι φαινεται δημιουργει και reboots. αν μπορω να το απενεργοποιησω τοτε θα φυγει πρωτο asap

η εταιρια ειπε οτι θα βγαλει update, αλλου λεει πως θα λειτουργει μονο στην επομενη εκδοση2/32.

προς το παρων αν και εχει το hardware δεν δουλευει

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δουλευει, μονο για να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει δουλευει. και απο οτι φαινεται δημιουργει και reboots. αν μπορω να το απενεργοποιησω τοτε θα φυγει πρωτο asap

η εταιρια ειπε οτι θα βγαλει update, αλλου λεει πως θα λειτουργει μονο στην επομενη εκδοση2/32.

προς το παρων αν και εχει το hardware δεν δουλευει

 

OK λοιπόν, άρα και το air gesture δουλεύει!

Για να σου κάνει περισσότερες λειτουργίες,(ή για να το απενεργοποιήσεις) πάς στις ρυθμίσεις > συσκευή μου> air view... και ανοίγεις ή κλείνεις τις λειτουργίες που θες εσύ να κάνει!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...