Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τα εχω παρει στο κρανιο!!! πηγα να κανω ροοτιν με το king το κινητο νεκρωσε για καποιες ωρες κ τωρα ανοιξε!!ε αυτο ηταν.NFC, OTG, auo screen δεν δουλευουν. το παχος δεν ειναι 6,5 κ.τ.λ. eida k egv to bleeding στην οθονη κ το gps den pianei shma!! με εχει φαει το κρυο στο μπαλκονι σαν τον τρελο να πιασω δορυφορους!! δεν με νοιαζει αν ειναι θεμα software!! yparxoyn atoma σαν εμενα ασχετα με τα smartphones!!

κ ανοιξα θεμα στο paypal!!!!gia partial refund οπως λενε στο site!!! toyς ta eipa ola k μου λενε να το στειλω πισω με δικα μου εξοδα κ οτι δεν ειναι σιγουροι οτι δεν δουλευουν αυτα!!!! πολυ ψευτες! επρεπε να το παρω απο minideal...me μαγεψαν τα δωρα κ η χαμηλη τιμη οπως ολους!!

τωρα εκανα claim dispute για να αποφασισει το paypal!!egraca k αναλυτικα τι γινεται, τη σελιδα του ιντερνετ με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου κ οτι αυτα δεν δουλευουν κ σε αλλους κ θα δουμε!!

 

Φίλε μου κινέζικο τηλέφωνο χωρίς να γνωρίζεις και να θέλεις να ασχοληθείς με αλλαγές rom και διάφορα δε παίζει... Άκρη δε θα βρεις απ αυτούς άλλωστε. Γι αυτό και η τιμή είναι στο μισό και πιο κάτω από ένα ευρωπαίκό άλλωστε. Στη καλύτερη θα στο στείλεις πίσω θα στο αναβαθμίσουν και θα στο ξαναστείλουν και τσάμπα χρόνος και χρήμα. Οπότε ακολούθησε οδηγίες από χρήστες και προσπάθησε μόνος σου εκτός κι αν δεν είναι θέμα software πια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το Inew V3 υπάρχει και σε αυτό το site http://androidcarts.com/inew-v3-smartphone-mtk6582-quad-core-android-42-os-50-inch-hd-screen-3g-p-816.html το οποίο το έχει στην τιμή των 169$ δηλαδή κάπου στα 123€, έχει κανείς παραγγείλει από αυτό το μαγαζί; Σκέφτομαι να το χτυπήσω από εκεί!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα εχω παρει στο κρανιο!!! πηγα να κανω ροοτιν με το king το κινητο νεκρωσε για καποιες ωρες κ τωρα ανοιξε!!ε αυτο ηταν.NFC, OTG, auo screen δεν δουλευουν. το παχος δεν ειναι 6,5 κ.τ.λ. eida k egv to bleeding στην οθονη κ το gps den pianei shma!! με εχει φαει το κρυο στο μπαλκονι σαν τον τρελο να πιασω δορυφορους!! δεν με νοιαζει αν ειναι θεμα software!! yparxoyn atoma σαν εμενα ασχετα με τα smartphones!!

κ ανοιξα θεμα στο paypal!!!!gia partial refund οπως λενε στο site!!! toyς ta eipa ola k μου λενε να το στειλω πισω με δικα μου εξοδα κ οτι δεν ειναι σιγουροι οτι δεν δουλευουν αυτα!!!! πολυ ψευτες! επρεπε να το παρω απο minideal...me μαγεψαν τα δωρα κ η χαμηλη τιμη οπως ολους!!

τωρα εκανα claim dispute για να αποφασισει το paypal!!egraca k αναλυτικα τι γινεται, τη σελιδα του ιντερνετ με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου κ οτι αυτα δεν δουλευουν κ σε αλλους κ θα δουμε!!

 

Νομίζω ποιό εύκολο είναι να το πουλήσεις εδώ Ελλάδα, παρά να το στέλνεις πίσω ....

 

 

Δοκίμασα να περάσω τη νεα ρομ αλλά πατώντας το κουμπί download και συνδεοντας σβηστώ το κινητό χωρίς μπαταρία .. δεν κάνει τίποτα το spflash...

Δεν προχωράει η διαδικασία :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Inew V3 υπάρχει και σε αυτό το site http://androidcarts.com/inew-v3-smartphone-mtk6582-quad-core-android-42-os-50-inch-hd-screen-3g-p-816.html το οποίο το έχει στην τιμή των 169$ δηλαδή κάπου στα 123€, έχει κανείς παραγγείλει από αυτό το μαγαζί; Σκέφτομαι να το χτυπήσω από εκεί!

Υπολογισε ομως και τα μεταφορικα:

China Post (Cost about 15-28days) (Shipping to GR : 602 g(s)) $22.00

DHL Rates(Cost about 5-8days) (Shipping to GR (1 x 602.00g)) $40.00

EMS Rates(Cost about 8-12days) (Shipping to GR (1 x 602.00g)) $28.00

 

 

Να ρωτησω κατι, γιατι στο appmonster μου δειχνει μονο 1 gb εσωτερικου αποθηκευτικου χωρου; Απο τα 16 gb που εχει κανονικα, μονο το 1 ειναι διαθεσιμο για apps;

Δεν το χω κανει root ακομη. Μεταφερω το μεγαλυτερο μεγεθος του καθε app στην sd αλλα και παλι μου χουν μεινει 500 mb ελευθερα. Αν βαλω και κανα παιχνιδι τερμα.

ΓΗιατι συμβαινει αυτο; Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω χωρις root;

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα με το 1gb internal storage; Πως στο καλο το διορθωνουμε αυτο; :(

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα εχω παρει στο κρανιο!!! πηγα να κανω ροοτιν με το king το κινητο νεκρωσε για καποιες ωρες κ τωρα ανοιξε!!ε αυτο ηταν.NFC, OTG, auo screen δεν δουλευουν. το παχος δεν ειναι 6,5 κ.τ.λ. eida k egv to bleeding στην οθονη κ το gps den pianei shma!! με εχει φαει το κρυο στο μπαλκονι σαν τον τρελο να πιασω δορυφορους!! δεν με νοιαζει αν ειναι θεμα software!! yparxoyn atoma σαν εμενα ασχετα με τα smartphones!!

κ ανοιξα θεμα στο paypal!!!!gia partial refund οπως λενε στο site!!! toyς ta eipa ola k μου λενε να το στειλω πισω με δικα μου εξοδα κ οτι δεν ειναι σιγουροι οτι δεν δουλευουν αυτα!!!! πολυ ψευτες! επρεπε να το παρω απο minideal...me μαγεψαν τα δωρα κ η χαμηλη τιμη οπως ολους!!

τωρα εκανα claim dispute για να αποφασισει το paypal!!egraca k αναλυτικα τι γινεται, τη σελιδα του ιντερνετ με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου κ οτι αυτα δεν δουλευουν κ σε αλλους κ θα δουμε!!

 

Ενω αν το είχες πάρει απο το minideal θα ηταν 6,9mm το otg, nfc, auo screen θα δούλευε?

ροοτ με το King εκανες με δική σου ευθύνη. Αν το μπρικαρες τελείως και ήταν για πέταμα θα έφταιγε το κατάστημα που στο πούλησε και θα ήταν υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν? Στο paypal και στο to2c τους είπες για το ροοταρισμα που δοκίμασες?

Δεν σου κάνω επιθέση αλλα λίγο να χαλαρώσουμε και εμείς. Νομίζουμε οτι είναι τα σκλαβάκια μας και τους κάνουμε οτι θέλουμε.

Partial refund για το οτι πήρες την πρώτη φουρνιά και δεν δουλεύει το otg το δέχομαι αν και μπορούν να σου πούν περίμενε το official update και θα δουλευει.

Για το backbleed refund δεν παίζει.Σε όλους το gps κλειδώνει αμέσως.

Μηπως η διαδικασία με το kingroot το ξεσκισε το κινητό.

ΓΙα μένα ηρέμησε κάτσε να βγεί κανενας οδηγός της προκοπής μήπως και επαναφέρεις το τηλ στην κανονική του κατάσταση.

Και όπως και είπες ο ίδιος οτι είσαι άσχετος με τα smartphones, τι το ήθελες το ροοτ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

AΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ,μπαινω να κανω track το δεμα μου και μου βγαζει destination country την Κυπρο

07-01-2014 07-01-2014 Despatched to overseas (Country code: CY). 2014-01-08 05:48:21

το εβαλα σε πολλα σαιτ με tracking και ολα μου βγαζουν οτι παει κυπρο.και στα ελτα που το βαζω μου οτι δεν υπαρχει καταχωρηση.μιλησα με to2c.com και μου απαντησαν αυτο ''.pls donot worry,that is problem of system showing,we have meet that problem before,hope you can received your phone soon,thank you ''

για πειτε τι κανω...εχει τυχει σε κανενα αλλον??

 

Νομιζω δεν πρεπει να ανησυχείς...για καποιο λογο συμβαινουν αυτα. Προσφατα περιμενα δεμα απο Γερμανια, και στο tracking μου εβγαζε οτι θα παει στην Γαλλια :blink:...αλλα δεν υπηρξε κανενα προβλημα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογισε ομως και τα μεταφορικα:

China Post (Cost about 15-28days) (Shipping to GR : 602 g(s)) $22.00

DHL Rates(Cost about 5-8days) (Shipping to GR (1 x 602.00g)) $40.00

EMS Rates(Cost about 8-12days) (Shipping to GR (1 x 602.00g)) $28.00

 

 

Έχεις δίκιο... Μία την άλλη έρχεται, οπότε καλύτερα να επιλέξω το ασφαλές minideal!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι κινεζικο δεν μπορουν να παραπληροφορουν τον κοσμο για τα χαρακτηριστικα κ να γραφουν στις σελιδες τους ψεματα!!μπορει καποιοι να το θελουν για δευτερο τηλεφωνο κ να εχουν αλλα των 600 ευρω αλλα εγω ειχα αυτη τη οικονομικη δυνατοτητα.!!

το gps και η AUO Οθονη ειναι πολυ σημαντικα γιατι εχω μηχανη κ φοραω γαντια ολη μερα!!κ επειδη ειμαι μιγιαγγιχτος ειδα το bleeding στην οθονη κ τρελαθηκα!!

εχω ψωνισει απειρα πραγματα απο κινεζους απο ebay, chinavasion,geekbuying k αλλο ενα καταστημα κ μονο 2 φορες ανοιξα θεμα κ μου επιστραφησαν τα χρηματα κ μια φορα εκλεισα το θεμα γιατι μου υποσχεθηκε οτι θα στειλει αλλο προιον κ ακομα να ερθει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το http://androidcarts.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-50-inch-hd-ogs-screen-50mp-front-camera-p-877.html (Huawei Honor 3C, του μοιάζει αρκετά στα εσωτερικά χαρακτηριστικά του) Φερόμενο μπαταρία στα 2300ma θυσιάζοντας βέβαια σε ένα ποσοστό το design, μήπως αξίζει περισσότερο; Μιάς και η τιμή τους είναι σχεδόν ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το http://androidcarts.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-50-inch-hd-ogs-screen-50mp-front-camera-p-877.html (Huawei Honor 3C, του μοιάζει αρκετά στα εσωτερικά χαρακτηριστικά του) Φερόμενο μπαταρία στα 2300ma θυσιάζοντας βέβαια σε ένα ποσοστό το design, μήπως αξίζει περισσότερο; Μιάς και η τιμή τους είναι σχεδόν ίδια.

 

Προσθεσε και αλλα 20 ευρω απο αυτο το site για μεταφορικα, οποτε βγαινει πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

το ροοτ το ηθελα γιατι καποιος απο το φορουμ μου ειπε οτι πρεπει να κανω μια διαδικασια για το gps που περιλαμβανει το fastergps κ το mobileuncle αλλα το πρωτο θελει ρουταρισμα!!

δεν θεωρω τους κινεζους σκλαβους ισα ισα συνεργαζομαι με κινεζους κ στη δουλεια μου!!κ του χρονου θα παω για ερευνα στη σαγκαη.

2 μηνες κοιταζω πιο 'ασφαλη' κινητα οπως lenovo a820-830, zopo 820, thl 100s-200s-8s που ειναι πιστοποιημενα απροβληματιστα κ με μαγεψε αυτο!

συγγνωμη για τον τονο αλλα ειμαι θυμωμενος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούριος στο forum και στα κινέζικα κινητά. Παρακολουθώ τη συσκευή εδώ και μερικές ημέρες και αποφάσισα να την παραγγείλω. Αν το κάνω από το minideal (σαν λίγο πιο αξιόπιστο από τα άλλα), με τι θα προτείνατε να μου αποσταλεί για να μην πληρώσω τελωνείο και να έχω traking number?
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

το ροοτ το ηθελα γιατι καποιος απο το φορουμ μου ειπε οτι πρεπει να κανω μια διαδικασια για το gps που περιλαμβανει το fastergps κ το mobileuncle αλλα το πρωτο θελει ρουταρισμα!!

δεν θεωρω τους κινεζους σκλαβους ισα ισα συνεργαζομαι με κινεζους κ στη δουλεια μου!!κ του χρονου θα παω για ερευνα στη σαγκαη.

2 μηνες κοιταζω πιο 'ασφαλη' κινητα οπως lenovo a820-830, zopo 820, thl 100s-200s-8s που ειναι πιστοποιημενα απροβληματιστα κ με μαγεψε αυτο!

συγγνωμη για τον τονο αλλα ειμαι θυμωμενος!

Λίγη υπομονή θέλει. Σιγά σιγά θα βγουν και custom roms και επίσημες αναβαθμίσεις.....Από ότι είδα και στα υπόλοιπα μοντέλα της Inew μετά περίπου απο ένα μήνα από την πρώτη κυκλοφορία των μοντέλων τους βγάλανε και τα bug fixes και τις αναβαθμίσεις...

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούριος στο forum και στα κινέζικα κινητά. Παρακολουθώ τη συσκευή εδώ και μερικές ημέρες και αποφάσισα να την παραγγείλω. Αν το κάνω από το minideal (σαν λίγο πιο αξιόπιστο από τα άλλα), με τι θα προτείνατε να μου αποσταλεί για να μην πληρώσω τελωνείο και να έχω traking number?

 

SG Post , singapore post δηλαδή!Όλοι μας σχεδόν με αυτο περαγγέλνουμε δίχως προβλήματα.Με ems έρχεται πιο γρήγορα, είναι πιο ακριβό και ρισκάρεις βέβαια!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούριος στο forum και στα κινέζικα κινητά. Παρακολουθώ τη συσκευή εδώ και μερικές ημέρες και αποφάσισα να την παραγγείλω. Αν το κάνω από το minideal (σαν λίγο πιο αξιόπιστο από τα άλλα), με τι θα προτείνατε να μου αποσταλεί για να μην πληρώσω τελωνείο και να έχω traking number?

 

Γεια χαρα, με singapore post και θα τους γραψεις email να στο στειλουν σαν gift (home&garden)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλοι boltsis και Tommygr για την άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον. Μήπως ξέρετε αν πρέπει να προσέξω τίποτε άλλο στην παραγγελία μου?

Θα την κάνω μέσω paypal για σιγουριά. By the way τι είναι backlight bleeding?

letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε και αλλα 20 ευρω απο αυτο το site για μεταφορικα, οποτε βγαινει πιο ακριβο.

 

πιο ακριβο αλλα δεν συγκρινονται τα κινητα απο ολες τις αποψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούριος στο forum και στα κινέζικα κινητά. Παρακολουθώ τη συσκευή εδώ και μερικές ημέρες και αποφάσισα να την παραγγείλω. Αν το κάνω από το minideal (σαν λίγο πιο αξιόπιστο από τα άλλα), με τι θα προτείνατε να μου αποσταλεί για να μην πληρώσω τελωνείο και να έχω traking number?

 

Singapore post (δωρεαν)

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα και το τζιπιες.

Βρηκε 15 δορυφορους και κλείδωσε σε 12 σε περίπου 30'

Πολυ καλο..

 

Σαν να μου φάνηκε λίγο ότι ρουφαει παραπανω μπαταρία, λιγο γρηγορότερα.... Θα το τσεκαρω....

 

Παντως μεχρι στιγμής δεν έχει κουσούρια...

Εβαλα, οτι ειχα να βαλω απο εφαρμογες, και απο το 1γιγα της ιντερναλ εχω φαει περι τα 260 μονο, ενω η φοουν στορατζ ειναι κενη. Εριξα και μια 8 άρα καρτουλα στο σλοτ και ολα οκ....

 

Ετρεξα και ενα αντουτου και επιασα 17048

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλοι boltsis και Tommygr για την άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον. Μήπως ξέρετε αν πρέπει να προσέξω τίποτε άλλο στην παραγγελία μου?

Θα την κάνω μέσω paypal για σιγουριά. By the way τι είναι backlight bleeding?

Για το backlight bleeding ρίξε μια ματιά σε αυτά τα βίντεο

Βασικά από ότι καταλαβαίνω το μόνο θέμα που το έχουν όλοι ειναι ότι τελικά η οθόνη δε δουλεύει με γάντια.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Inew V3 NFC FUNCTION

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι πλάκα έχει, μίλησα με μια online στο to2c.com και της έλεγα τι να κάνει στο τηλεφωνό μου!Ναι μου είπε ότι θα αφαιρέσει κινέζικες εφαρμογές , να το τσεκαρουνε για σωστη λειτουργία κτλπ!Της είπα πότε θα το στείλουνε και μου είπε σε λίγες μέρεςλόγω πολλών παραγγελιών.Μετα τη ρώτησα αν μπορούν να το ρουτάρουνε και μου είπε ότι δε χρειάζεται!Το θέμα είναι τι κινέζικες εφαρμογές πως τις αφαιρούνε, δε χρεάζεται κάποιο ρουτάρισμα πρώτα?

 

edit: Τι έγινε ρε παιδιά , ο ίδιος ο Minideal αυτοπροσώπως?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι πλάκα έχει, μίλησα με μια online στο to2c.com και της έλεγα τι να κάνει στο τηλεφωνό μου!Ναι μου είπε ότι θα αφαιρέσει κινέζικες εφαρμογές , να το τσεκαρουνε για σωστη λειτουργία κτλπ!Της είπα πότε θα το στείλουνε και μου είπε σε λίγες μέρεςλόγω πολλών παραγγελιών.Μετα τη ρώτησα αν μπορούν να το ρουτάρουνε και μου είπε ότι δε χρειάζεται!Το θέμα είναι τι κινέζικες εφαρμογές πως τις αφαιρούνε, δε χρεάζεται κάποιο ρουτάρισμα πρώτα?

 

edit: Τι έγινε ρε παιδιά , ο ίδιος ο Minideal αυτοπροσώπως?

 

Δεν ειναι παραιτητο παντα να ειναι rooted το τηλεφωνο για να σου αφαιρεσουν εφαρμογές. Αρκεί να απεγκατασταθουν μεσω playstore ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...