Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ρουταρισμένο δεν είναι. Θέλω να το ρουτάρω αλλά και να αυξήσω την εσωτερική του μνήμη. Πρώτα θα την αυξήσω και μετά θα το ρουτάρω ή το αντίστροφο;

 

Πρώτα θα του περάσεις τη νέα rom, θα βάλεις custom recovery, θα το κάνεις root, θα πάρεις backup και μετά θα κάνεις τα πειράγματά σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5128295#post5128295

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σε καλά και εσύ που μας κατατοπίζεις περιμένω νέα σου είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία...πες μας και απο που το πήρες...Εχω βεβαια στείλει mail στο minideal και ρωτάω αν δουλευει στα σίγουρα το AUO PANEL (λειτουργία με γάντια) αν δεν δουλευει δεν ξέρω τι θα κάνω ή θα το δουλευω με την μύτη ή με ότι άλλο βρω εύκαιρο....:dance:

 

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά για iPhone τουλάχιστον είχα δει ειδικά γάντια για χρήση κινητού. Τώρα αν κάνουν για εδώ είναι ζήτημα... Αυτά είναι πάντως.:

Rev It Sense H20 Motorcycle Gloves

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Κατοχος ενος zopo C2,ειμαι και γω ενα βημα απτην παραγγελια του Inew.

Θα ηθελα καποιος απο αυτους που το εχει παραβαλει να μας πει για το σημα του Wifi ποσο δυνατο ειναι?Αν εχει και καποιο μετρο συγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα να πιασω Android στα χερια μου κανα 4αρι χρονια και εχω χασει επαφη με flashtool και τετοια και για να μη ξενερωσω ακομα δεν το πηρα,ρωταω.Για να φλασαρουμε την rom απο το needrom και τη recovery που ανεβασε το παλικαρι μαζι με τα υπολοιπα κανουμε οτι λεει ο οδηγος του forum,σωστα?Στις οδηγιες του needrom αναφερει και καποιες ρυθμισεις του flashtool που ειναι ηδη τσεκαρισμενες αν δεν κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c με κουπονι iNEWV3 βγαινει στα 174,99

 

ευχαριστω για την γριγορη απαντηση ! επειδή είμαι πρωταρης όμως πως το παιρνουμε αυτό το κουπονι και την γνωμη σας για την leather case που δινει το to2c επειδή παρατηρω ότι δεν είναι original για το τηλεφωνο μας! ελπιζω να υποστιριχτει από το xda!

Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει μία αναφορά ενός χρήστη ότι δεν λειτουργούσε το ενεφσι και με ενα τσιμπιδακι τράβηξε τις ακιδες ελαχιστα προς τα εξω και τωρα λειτουργει μια χαρα

http://i.imgur.com/qXWID9W.jpg?1

 

αυτο μου φαινεται πιθανο. αλλωστε πολλα κινεζικα χρειαζονται και λιγο δικη σου εργασια ετσι για να νιωθεις οτι βοηθησες στην παραγωγη του :)))

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα το πρωί , ,

 

1.οθόνη καταπληκτικη

2. σημα και δεδομενα πάρα πολυ καλά σε σχεση με άλλα κινητα

3,γερή κατασκευη.

4,κάμερα πολύ καλή

5,τα ηχεια δυνατα αλλά όχι καθαρα

 

 

Το πρόβλημα μου είναι το Wi fi , είναι πολύ αδύναμο .. ή κατι συμβαίνει με το software

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γριγορη απαντηση ! επειδή είμαι πρωταρης όμως πως το παιρνουμε αυτό το κουπονι και την γνωμη σας για την leather case που δινει το to2c επειδή παρατηρω ότι δεν είναι original για το τηλεφωνο μας! ελπιζω να υποστιριχτει από το xda!

 

Οταν κανεις πληρωμη με paypal στο τελευταιο σταδιο πριν την επιβεβαιωση της πληρωμης υπαρχει ενα περιθωριο στο κατω αριστερο ακρο της οθονης που γραφει να προσθεσεις το κουπονι αν υπαρχει.Μεσα σε αυτο το πλαισιο γραφεις την λεξη iNEWV3 και η εκτπωση περναει αυτοματα στην τιμη.Για το δευτερο που ρωτας δεν ξερω να σου απαντησω.

Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα το πρωί , ,

 

1.οθόνη καταπληκτικη

2. σημα και δεδομενα πάρα πολυ καλά σε σχεση με άλλα κινητα

3,γερή κατασκευη.

4,κάμερα πολύ καλή

5,τα ηχεια δυνατα αλλά όχι καθαρα

 

 

Το πρόβλημα μου είναι το Wi fi , είναι πολύ αδύναμο .. ή κατι συμβαίνει με το software

 

Πέρασες τη καινούργια rom ή είσαι με τη 1η έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

η 2η και 3η φωτογραφία έχουν μια παρόμοια θολούρα ή μου φαίνεται ; σαν να ανάσανε κάποιος πάνω στο τζαμάκι του φακού

 

The 2 outdoor pictures where made through a window (so you see some glow).

 

μ' ενα σμπάρο 2 τριγωνια

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.mihome2&hl=el

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

είμαι από την δευτερη φουρνιά , ετσι κι αλλιως , το παρηγγειλα 28/12. Εχει θέμα το wi fi με την στοκ ρομ?

 

σε βιντεο που ειδα στο youtube (στο 12:00 περιπου) το σύγκρινε με το wifi του iphone 5 και ήταν εφάμιλλο και καλυτερο

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εχει κανει root την συσκευη του μπορει να δοκιμασει απο εδω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434453

Γιατι ολοι ψαχνουν για τα δυσκολα και εφετζιδικα παπατζιλικια κλπ

Εαν κανεις root την συσκευη σου εγκαθιστας mobileuncletools, πετας το img απο οποιοδηποτε custom recovery στην καρτα σου.......

βουαλα και μετα παιρνεις και back up επιτοπου και μετα φλασσαρεις οτι γουσταρεις >>>>> rom etc

Αν λοιπον σιγουρα δοκιμασε καποιος και δεν εγινε root με το framaroot ας δοκιμασει καποιος και το vroot!

Εγω λογικα θα παραλαβω αυριο μιας και ειμαι Λαμια αλλιως θα το ειχα ξετιναξει ηδη!

 

PS αυτη ειναι η σωστη σειρα για να γινουν τα πραγματα, my 50sent

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

είμαι από την δευτερη φουρνιά , ετσι κι αλλιως , το παρηγγειλα 28/12. Εχει θέμα το wi fi με την στοκ ρομ?

 

:worry:

 

 

Ερώτηση: Yπάρχει επιλογή για ποια κάρτα παίζει 3g? Επειδή πρέπει να κόψω τη μία απο τις 2... πρέπει να διαλέξω ή δεν παίζει ρόλο η θέση της sim ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:worry:

 

 

Ερώτηση: Yπάρχει επιλογή για ποια κάρτα παίζει 3g? Επειδή πρέπει να κόψω τη μία απο τις 2... πρέπει να διαλέξω ή δεν παίζει ρόλο σε η θέση της sim ?

 

Από τη στιγμή που δεν αναγράφεται στις θύρες κάτι διαφορετικό... υποστηρίζουν και οι δύο 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εχει κανει root την συσκευη του μπορει να δοκιμασει απο εδω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434453

Γιατι ολοι ψαχνουν για τα δυσκολα και εφετζιδικα παπατζιλικια κλπ

Εαν κανεις root την συσκευη σου εγκαθιστας mobileuncletools, πετας το img απο οποιοδηποτε custom recovery στην καρτα σου.......

βουαλα και μετα παιρνεις και back up επιτοπου και μετα φλασσαρεις οτι γουσταρεις >>>>> rom etc

Αν λοιπον σιγουρα δοκιμασε καποιος και δεν εγινε root με το framaroot ας δοκιμασει καποιος και το vroot!

Εγω λογικα θα παραλαβω αυριο μιας και ειμαι Λαμια αλλιως θα το ειχα ξετιναξει ηδη!

 

PS αυτη ειναι η σωστη σειρα για να γινουν τα πραγματα, my 50sent

 

Το xda έχει κλειδώσει το θέμα ......

Until this method is verified to be working safely and without malware, I would advise everyone not to use this method. This thread and any other are to be closed on sight. Please report them to the moderation team.

 

 

Τα "άσχημα"

2) Δοκίμασα navigon αλλά τς.

Είναι γνωστό ότι το ''navigon'' δεν δουλεύει με 2καρτα ;)

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Το xda έχει κλειδώσει το θέμα ......

Google it then for vroot download :)

Απλα και μετα δοκιμασε, το link εβαλα για να δει καποιος τις φωτογραφιες για το τι πρεπει να κανει.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι το ''navigon'' δεν δουλεύει με 2καρτα ;)

 

Μην το λες. Δουλευει μια χαρά με το Xiaomi Hongmi ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβώς.Ο λόγος που δε δουλεύει στα υπόλοιπα δίκαρτα mtk είναι γιατί όλα μα όλα (προφανώς πλην xiaomi) mtk κινητά έχουν τον ίδιο σειριακό αριθμό 1234567890ΑBCDEF και ο οποίος ειναι μπλοκαρισμένος απο τους servers της navigon και γιαυτό δεν μπορεί να κατεβάσει τίποτε και πετάει σφάλμα δικτύου.Επισης αν βάλετε το imei ενός mtk κινητού της "σειράς" στη σελίδα imei.info θα δείτε ότι στο 99% των περιπτώσεων το imei αυτό θα αντιστοιχεί σε κάποιο παλιό feature phone πχ. τα imei του jk809 μου αντιστοιχούν σε ένα παλιό samsung,ενώ αν βάλουμε αυτό ενός επώνυμου κινητού πχ hd2 θα αναγνωρίσει κανονικά το μοντέλο Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ να ακούσω νέα για να παραγγείλω..

Βέβαια... Αφού θα περιμένω που θα περιμένω σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω και λίγο παραπάνω ακόμα για να δω πως θα είναι σε Full black χρώμα (αν και ήδη το χρώμα που έχει είναι πολύ όμορφο).

 

Για να δούμε..!

Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα και γω σημερα, δευτερη φουρνια με 32 gb καρτα free που ειχε το to2c.

Δεν καταφερα να περασω σωστα την ζελατινα (γεμισε φουσκες και δεν φευγανε), αλλα δεν βαριεσαι, εχει τουλκαχιστον αυτη την θηκη :)

Το ηχειο του ακουστικου οντως ειναι χαμηλοτερο σε σχεση με αλλο κινεζικο που εχω. Τα ακουστικα που εχει το πακετο ουτε για κορδονι δεν αξιζουν, δεν ακουγεται τιποτα. Μονο για ομιλια ειναι.

Δεν το επεξεργαστηκα ακομη μιας και ειμαι γριπωμενος, αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...