Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βάλει κάποιος την 1.0.8 από την 2η παρτίδα και μετά;

Αν ναι συνεχίζει το κινητό να φορτίζει την μπαταρία μέχρι η τάση να φτάσει τα 4,2 ή 4,3;

Εσείς από την 1η παρτίδα μέχρι που φτάνει στην φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις την modifa με την μπαταρια του thl w8? Πως παει, αξιζει να μπλεχτουμε?

 

Αξίζει με χίλια!

 

 

Έχει βάλει κάποιος την 1.0.8 από την 2η παρτίδα και μετά;

Αν ναι συνεχίζει το κινητό να φορτίζει την μπαταρία μέχρι η τάση να φτάσει τα 4,2 ή 4,3;

Εσείς από την 1η παρτίδα μέχρι που φτάνει στην φόρτιση;

 

Δεν αλλάζει κάτι στην τάση της φόρτισης. Σταματάει στα 4,2.

Προφανώς αυτό ελέγχεται από HW και όχι από SW και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Φτανω μέχρι 4,36 βολτ, όσοκαι πριν. 1η φουρνια, 107. Παντως απο την 104 και μετα οι αποφορτισεις ειναι πιο ομαλες

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία επιτέλους Ήρθε !

ΚΑΙ επιτέλους έφτιαξα αυτό που σας είχα υποσχεθεί.....

:yahoo:

Πόπ κορν , μπυρίτσα και δείτε τον

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

έχω στα χέρια μου το τηλ και μου γράφει αριθμός έκδοσης inew_v3e_v1.0.1 με έκδοση kernel 3.4.5

ποια έκδοση μπορώ να βάλω;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία επιτέλους Ήρθε !

ΚΑΙ επιτέλους έφτιαξα αυτό που σας είχα υποσχεθεί.....

:yahoo:

Πόπ κορν , μπυρίτσα και δείτε τον

 

Ευχαριστούμε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

έχω στα χέρια μου το τηλ και μου γράφει αριθμός έκδοσης inew_v3e_v1.0.1 με έκδοση kernel 3.4.5

ποια έκδοση μπορώ να βάλω;

ευχαριστώ

 

Ψάξ'τε λίγο βρε παιδιά!

Αυτή η ερώτηση έχει γίνει τις τελευταίες 1-2 ημέρες τουλάχιστον 3 φορές!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

έχω στα χέρια μου το τηλ και μου γράφει αριθμός έκδοσης inew_v3e_v1.0.1 με έκδοση kernel 3.4.5

ποια έκδοση μπορώ να βάλω;

ευχαριστώ

 

Μείνε με αυτήν που έχεις. Είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξ'τε λίγο βρε παιδιά!

Αυτή η ερώτηση έχει γίνει τις τελευταίες 1-2 ημέρες τουλάχιστον 3 φορές!!

το ψάχνω παράλληλα,αλλά δεν μπορώ να το βρω και να καταλάβω μερικά πράματα

βλέπεις 3 χρονάκια με μήλο όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα και είναι και ξένο το κινητό....

ευχαριστώ πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία επιτέλους Ήρθε !

ΚΑΙ επιτέλους έφτιαξα αυτό που σας είχα υποσχεθεί.....

:yahoo:

Πόπ κορν , μπυρίτσα και δείτε τον

 

Με γεια!

Οι κόλλες πάντως φεύγουν εύκολα με ασετόν. Εγώ τις έβγαλα με το γιαλόχαρτο.

Οφείλω να πω ότι στο πάχος είναι ίσως λίγο μεγαλύτερη από την original. Γι αυτό και ένα καλό γιαλοχαρτάρισμα έχει θετικά αποτελέσματα. Και προς όλες τις διαστάσεις!

Θα δεις πάντως μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την silicone θηκη.

Εντυπώσεις: Είναι λίγο καλύτερη απο οτι περιμενα, το πλαστικο δεν ειναι τοσο σκληρο και δεν χοντραίνει σχεδόν καθόλου το τηλέφωνο. Σαφώς καλύτερη λύση από την flip η οποία και δίνει πολύ μέγεθος και βρομίζει και δεν βολεύει άνοιξε-κλείσε και και και (τεσπα γούστα ειναι αυτά). ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: αν το γυρίσεις με την οθόνη προς τα κάτω η οθόνη ΔΕΝ ακουμπάει στο έδαφος όπως επίσης αν το ακουμπήσεις με την πλάτη προς τα κάτω πάλι η θήκη αποτρέπει τον φακό να ακουμπήσει την επιφάνεια και δεν τον αφήνει να γρατσουνιστεί. Για 4,5 euro ειναι αρκετα καλή

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

http://img22.imageshack.us/img22/561/50r1.png

Χωρίς τρικακι, χωρίς τιποτα, 1ο κλειδωμα σε ενα λεπτο, αμεσως μετα απο περασμα νεας ρομ (107)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την silicone θηκη.

Εντυπώσεις: Είναι λίγο καλύτερη απο οτι περιμενα, το πλαστικο δεν ειναι τοσο σκληρο και δεν χοντραίνει σχεδόν καθόλου το τηλέφωνο. Σαφώς καλύτερη λύση από την flip η οποία και δίνει πολύ μέγεθος και βρομίζει και δεν βολεύει άνοιξε-κλείσε και και και (τεσπα γούστα ειναι αυτά). ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: αν το γυρίσεις με την οθόνη προς τα κάτω η οθόνη ΔΕΝ ακουμπάει στο έδαφος όπως επίσης αν το ακουμπήσεις με την πλάτη προς τα κάτω πάλι η θήκη αποτρέπει τον φακό να ακουμπήσει την επιφάνεια και δεν τον αφήνει να γρατσουνιστεί. Για 4,5 euro ειναι αρκετα καλή

 

Την οθόνη να μην την φοβάστε γιατί έχει gorilla glass και δεν γρατζουνιέται με τπτ. Την δοκίμασα ξύνοντάς την πάνω σε πολύ αιχμηρή λαμαρίνα και δεν άφησε σημάδι. Πάρτε και κατσαβίδι και ξύστε επάνω με δύναμη και δεν θα πάθει τίποτα. Το να βάλεις ζελατίνα επάνω είναι εντελώς άχρηστο και μετά γεμίζει και γρατζουνιές και το νάυλον χωρίς να υπάρχει λόγος. Δική μου γνώμη πάντα να τις πετάξετε τις ζελατίνες. Κινητό με gorilla glass ΔΕΝ χρειάζεται ζελατίνα.

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

nikstar και Nikosni η μπαταρίες από το thl w8 εκτός από την καλύτερη απόδοση ,μεγαλύτερη διάρκεια ,το σκαλοπάτι από το 100% στο 80% το κάνουν? Και αν ρωτούσαμε ομαδικά σε κάποιο από τα καταστήματα to2c, merimobiles, geekbuying που έχουν πρόσβαση σε μπαταρίες και από άλλα κινητά θα μας απαντούσαν εάν υπάρχει κάποια oppo,xiaomi,zopo μπαταριά με παρόμοιες διαστάσεις άλλα καλύτερης ποιότητας και από την thl?
Link to comment
Share on other sites

... Και αν ρωτούσαμε ομαδικά σε κάποιο από τα καταστήματα to2c, merimobiles, geekbuying που έχουν πρόσβαση σε μπαταρίες και από άλλα κινητά θα μας απαντούσαν εάν υπάρχει κάποια oppo,xiaomi,zopo μπαταριά με παρόμοιες διαστάσεις άλλα καλύτερης ποιότητας και από την thl?

 

Αυτό έχει ήδη γίνει, σε διάφορα καταστήματα, από international πελάτες (όπως και εγώ). Προς το παρόν, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει, δες info στην υπογραφή μου και ακολούθησε τα βήματα. Η iNew, πάντως, υποστηρίζει ότι:

 

"We cant say anything about THL battery, while developing phones we have to take care of many technical things, you are just taking care of hours where we have to take care of your safety too.little mismatch of battery can cause thermal issue, which can lead to damage sometime. Safe to stay with original things as we follow safety standards and test on that only. "

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την silicone θηκη.

Εντυπώσεις: Είναι λίγο καλύτερη απο οτι περιμενα, το πλαστικο δεν ειναι τοσο σκληρο και δεν χοντραίνει σχεδόν καθόλου το τηλέφωνο. Σαφώς καλύτερη λύση από την flip η οποία και δίνει πολύ μέγεθος και βρομίζει και δεν βολεύει άνοιξε-κλείσε και και και (τεσπα γούστα ειναι αυτά). ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: αν το γυρίσεις με την οθόνη προς τα κάτω η οθόνη ΔΕΝ ακουμπάει στο έδαφος όπως επίσης αν το ακουμπήσεις με την πλάτη προς τα κάτω πάλι η θήκη αποτρέπει τον φακό να ακουμπήσει την επιφάνεια και δεν τον αφήνει να γρατσουνιστεί. Για 4,5 euro ειναι αρκετα καλή

 

με την θηκη φορεμενη δεν εχει προσβαση σε ακουστικα κ φορτιση?

Πρεπει να κοψεις μονος σου το πλαστικο που καλυπτει αυτες τις υποδοχες?

Link to comment
Share on other sites

με την θηκη φορεμενη δεν εχει προσβαση σε ακουστικα κ φορτιση?

Πρεπει να κοψεις μονος σου το πλαστικο που καλυπτει αυτες τις υποδοχες?

 

ειναι ηδη κομμένα και ανοιγουν για να βαλεις φορτιστη ή ακουστικά κανονικότατα. Απλα κλείνουν προφανώς για να προστατεύουν απο σκόνη (και καλά:) )

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, φυσικά δεν ήταν root όπως μου είπαν από το to2c. Έχω μια ερώτηση. Πως συνδέουμε nfc handsfree??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας.

 

Οταν εβαλα το κινητο για φορτιση αναψε το κοκκινο led.

Επειτα απο 20 λεπτα που πηγα να το ελεγξω ειχε σβησει το led και το εμφανιζε πληρως φορτισμενο.

 

Φυσικα μου φανηκε αδυνατο να φορτισει σε τοσο λιγο χρονο και το αφησα για αλλες 2 ωρες (το led παρεμεινε σβηστο).

 

Και ρωτω...ετσι κανει σε ολους???

Link to comment
Share on other sites

nikstar και Nikosni η μπαταρίες από το thl w8 εκτός από την καλύτερη απόδοση ,μεγαλύτερη διάρκεια ,το σκαλοπάτι από το 100% στο 80% το κάνουν? Και αν ρωτούσαμε ομαδικά σε κάποιο από τα καταστήματα to2c, merimobiles, geekbuying που έχουν πρόσβαση σε μπαταρίες και από άλλα κινητά θα μας απαντούσαν εάν υπάρχει κάποια oppo,xiaomi,zopo μπαταριά με παρόμοιες διαστάσεις άλλα καλύτερης ποιότητας και από την thl?

 

Υπάρχει αλλα σε πολύ μικρότερο βαθμό. Αν δεν αφήσεις το τηλέφωνο πάνω στο φορτιστή όταν τελειώσει η φόρτιση, τότε το σκαλοπάτι είναι ακόμη μικρότερο.

 

Αυτό έχει ήδη γίνει, σε διάφορα καταστήματα, από international πελάτες (όπως και εγώ). Προς το παρόν, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει, δες info στην υπογραφή μου και ακολούθησε τα βήματα. Η iNew, πάντως, υποστηρίζει ότι:

 

"We cant say anything about THL battery, while developing phones we have to take care of many technical things, you are just taking care of hours where we have to take care of your safety too.little mismatch of battery can cause thermal issue, which can lead to damage sometime. Safe to stay with original things as we follow safety standards and test on that only. "

 

Η iNew δεν θα μποτούσε να πει τίποτα διαφορετικό. Τι θα ελεγε? βάλτε μπαταρίες από άλλη εταιρεία? :)

 

 

Παιδια τα φωτα σας.

 

Οταν εβαλα το κινητο για φορτιση αναψε το κοκκινο led.

Επειτα απο 20 λεπτα που πηγα να το ελεγξω ειχε σβησει το led και το εμφανιζε πληρως φορτισμενο.

 

Φυσικα μου φανηκε αδυνατο να φορτισει σε τοσο λιγο χρονο και το αφησα για αλλες 2 ωρες (το led παρεμεινε σβηστο).

 

Και ρωτω...ετσι κανει σε ολους???

 

Αυτό μου το είχε κάνει και μένα μια φορά και αφού το έβγαλα απο τον φορτιστή μέσα σε 10' είχε φτάσει στο 40%. Το ξανασύνδεσα στον φορτιστή και φόρτισε κανονικά και δεν μου το έχει ξανακάνει.

Τι να πω;

Άβυσσος η ψυχή του iNew!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...