Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό με την σωστή ρομ πετάει [ATTACH]50757[/ATTACH]

 

Θα μας πεις και την ROM ή είναι μυστικο? :p

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μυστικό ;; όχι βέβαια είναι miui από romjd αναφέρεται ως 4.9.26 Αλλά είναι 4.9.22 στην ενότητα huawei 3c/2g unicom. Αν βάλεις και το theme thina είναι τέλεια. Edited by masteras
Link to comment
Share on other sites

Μυστικό ;; όχι βέβαια είναι miui από romjd αναφέρεται ως 4.9.26 Αλλά είναι 4.9.22 στην ενότητα huawei 3c/2g unicom. Αν βάλεις και το theme thina είναι τέλεια.

να υποθεσω οτι καποιες λειτουργιες της Huawei οπως "ελεγχος κινησης" δεν υπαρχουν....

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι καποιες λειτουργιες της Huawei οπως "ελεγχος κινησης" δεν υπαρχουν....

 

Δεν ξέρω τι εννοείς, έχω καιρό που δεν έχω βάλει γνήσια ρομ της huawei. Αλλά να ξέρεις πως κάθε ρομ έχει τα συν και πλην σαν miui πάντως έχει αρκετά γιαυτό και αντιγραφεται κατά βούληση από την huawei

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς, έχω καιρό που δεν έχω βάλει γνήσια ρομ της huawei. Αλλά να ξέρεις πως κάθε ρομ έχει τα συν και πλην σαν miui πάντως έχει αρκετά γιαυτό και αντιγραφεται κατά βούληση από την huawei

Την MIUI την ξερω καλα, αλλωστε εχω και το red rice ... αλλα τα + της EMUI με την kit kat και καποια "καλουδια" οπως ο ελεγχος κινησης δεν τα εχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτει με τοσα ποστ και αλλαγες ρομ και τετοια!!!!θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο pandawille το οποιο ειναι στην εκδοση Η30-L02 και με ελλινικο μενου!! θα εχω καποιο προβλημα και θα πρεπει να αλλαξω ρομ?η καμερα θα ειναι 8mp? το gps δουλευει καλα? αν μπορει καποιος plz ας μου απαντησει!! ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

τελικά και εμένα άρχισε να κάνει διάφορα το ποσοστό μπαταρίας.μία δείχνει 91% μετά 100% κλπ.Γενικά διαφορές το πολύ δέκα μονάδων.τι να φταίει άραγε;Η μπαταρία η θέμα software?

εδώ κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root κάνε ένα battery calibration

δεν είμαι δυστυχώς. τελικά στην τελευταία κιτκατ μπορούμε να έχουμε απο εδώ και πέρα αναβαθμίσεις εάν είμαστε ρουτ?

κάτι είχε γράψει κάποιος η μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτει με τοσα ποστ και αλλαγες ρομ και τετοια!!!!θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο pandawille το οποιο ειναι στην εκδοση Η30-L02 και με ελλινικο μενου!! θα εχω καποιο προβλημα και θα πρεπει να αλλαξω ρομ?η καμερα θα ειναι 8mp? το gps δουλευει καλα? αν μπορει καποιος plz ας μου απαντησει!! ευχαριστω!!

Αυτο ειναι το καινουργιο μοντελο, ειναι 4g αλλα δεν θυμαμαι αν δουλευει Ελλαδα το 4g ή μονο το 3g ... επισης νομιζω οτι δεν ειναι dual sim.

Παντως εχει καλυτερο επεξεργαστη και το 3g δουλευει και στα 900Mhz

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι δυστυχώς. τελικά στην τελευταία κιτκατ μπορούμε να έχουμε απο εδώ και πέρα αναβαθμίσεις εάν είμαστε ρουτ?

κάτι είχε γράψει κάποιος η μου φαίνεται;

Γίνονται κανονικα και παρεμένει ρουτ, αλλά οι τελευταίες αναβαθμίσεις νομίζω γίνονται απλώς για να γίνονται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μυστικό ;; όχι βέβαια είναι miui από romjd αναφέρεται ως 4.9.26 Αλλά είναι 4.9.22 στην ενότητα huawei 3c/2g unicom. Αν βάλεις και το theme thina είναι τέλεια.

Πες μου από μπαταρία πως πάει?

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτει με τοσα ποστ και αλλαγες ρομ και τετοια!!!!θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο pandawille το οποιο ειναι στην εκδοση Η30-L02 και με ελλινικο μενου!! θα εχω καποιο προβλημα και θα πρεπει να αλλαξω ρομ?η καμερα θα ειναι 8mp? το gps δουλευει καλα? αν μπορει καποιος plz ας μου απαντησει!! ευχαριστω!!

οχι απο εκει,ειναι κλεφτες,παρτο απο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτει με τοσα ποστ και αλλαγες ρομ και τετοια!!!!θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο pandawille το οποιο ειναι στην εκδοση Η30-L02 και με ελλινικο μενου!! θα εχω καποιο προβλημα και θα πρεπει να αλλαξω ρομ?η καμερα θα ειναι 8mp? το gps δουλευει καλα? αν μπορει καποιος plz ας μου απαντησει!! ευχαριστω!!

 

οχι απο εκει,ειναι κλεφτες,παρτο απο vickmall

 

Ποιο να παρει? το Η30-L02 ? λιγο προσοχη τι συμβουλευουμε ;), η σωστη απαντηση ειναι:

μην το παρεις, παρε το Η3 - U10 που ειναι 3g, dual sim και δουλευει κανονικα στην Ελλαδα.

το Η30-L02 δεν ειναι dual sim και το LTE δεν δουλευει στην Ελλαδα.

οσο για το πιο μαγαζι θα επιλεξει, ας διαβασει απο που πηραν αλλα μελη-φιλοι και ας δει απο που ειναι καλυτερα, σιγουρα παντως απο καποιο αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε ερωτήσεις που κάνω στα πιο αξιόπιστα καταστήματα (minideal, vickmall, to2c) το Honor 3C H30-U10 δεν είναι διαθέσιμο και με ενημερώνουν πως είναι εκτός παραγωγής πλέον. Επομένως, σκέφτομαι να στραφώ στο H30 - L02. Γνωρίζει κανείς επιβεβαιωμένα αν το 3G του είναι WCDMA 900/2100 ώστε να είναι συμβατό με Ελλάδα? Αν το 3G λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα είμαι ικανοποιημένος. Όσο για το 4G, από το vickmall με ενημερώνουν ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι τόσο TD-LTE όσο και FDD-LTE. Βέβαια στις φωτογραφίες του κινητού αναγράφεται μόνο το TD. Έχει διαβάσει κανείς κάποια είδηση σχετικά με το αν σκοπεύουν να προωθοήσουν dual-sim 4G κινητό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε ερωτήσεις που κάνω στα πιο αξιόπιστα καταστήματα (minideal, vickmall, to2c) το Honor 3C H30-U10 δεν είναι διαθέσιμο και με ενημερώνουν πως είναι εκτός παραγωγής πλέον. Επομένως, σκέφτομαι να στραφώ στο H30 - L02. Γνωρίζει κανείς επιβεβαιωμένα αν το 3G του είναι WCDMA 900/2100 ώστε να είναι συμβατό με Ελλάδα? Αν το 3G λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα είμαι ικανοποιημένος. Όσο για το 4G, από το vickmall με ενημερώνουν ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι τόσο TD-LTE όσο και FDD-LTE. Βέβαια στις φωτογραφίες του κινητού αναγράφεται μόνο το TD. Έχει διαβάσει κανείς κάποια είδηση σχετικά με το αν σκοπεύουν να προωθοήσουν dual-sim 4G κινητό?

Ευχαριστώ

Για το H30-L02, 3G λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα.-

Το 4G, μου φαίνεται απίθανο να λειτουργήσει...

ΑΝαμένω ένα για φίλο, αναχώρησε σήμερα, όταν παραλάβω ίσως μπορέσω να πω περισσότερα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Προς ενημερωση σας,

Εχ8ες δοκιμασα τα ακουστικα που ηταν στην συσκευασια του lg g2 mini, και δούλευαν τα παντα ως και τα πληκτα που ειχε πανω για στα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi hotspot στην 4.10? Το άλλο κινητό συνδέεται αλλά δεν περνει data. Κάπου διάβασα ότι ειναι γενικά πρόβλημα στην 4.4.2 (στα κινεζικα?)... Σε εσάς δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi hotspot στην 4.10? Το άλλο κινητό συνδέεται αλλά δεν περνει data. Κάπου διάβασα ότι ειναι γενικά πρόβλημα στην 4.4.2 (στα κινεζικα?)... Σε εσάς δουλεύει?

εγώ είχα αυτό το θέμα και με την κιτκατ του Αυγούστου με ένα καρτοκινητο ΚΟΣΜΟΤΕ. το άλλο είναι βονταφον και δεν είχε ποτέ θέμα. έστειλα εμεηλ πήρα και τηλέφωνο στην ΚΟΣΜΟΤΕ και δεν ξέρω εάν έκαναν κάτι αλλά έφτιαξε πλέον!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα αυτό το θέμα και με την κιτκατ του Αυγούστου με ένα καρτοκινητο ΚΟΣΜΟΤΕ. το άλλο είναι βονταφον και δεν είχε ποτέ θέμα. έστειλα εμεηλ πήρα και τηλέφωνο στην ΚΟΣΜΟΤΕ και δεν ξέρω εάν έκαναν κάτι αλλά έφτιαξε πλέον!

 

Μπορεί να κλείδωσε το tethering η wind στο f2g. Πρέπει να τους πάρω τηλ ή να δοκιμασω το ιδιο στο lg g2 να δω αν δουλεύει. Thnx

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κλείδωσε το tethering η wind στο f2g. Πρέπει να τους πάρω τηλ ή να δοκιμασω το ιδιο στο lg g2 να δω αν δουλεύει. Thnx

μην μου λες τέτοια για το συμβόλαιο βονταφον από αύριο γίνεται f2g!

πάντως δεν νομίζω η γουιντ να κλείδωσε το tethering.

δοκίμασε να ΓΡΑΨΕΙΣ χειροκίνητα μια διεύθυνση στον browser σου και όχι να πατήσεις μια ήδη αποθηκευμένη ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi hotspot στην 4.10? Το άλλο κινητό συνδέεται αλλά δεν περνει data. Κάπου διάβασα ότι ειναι γενικά πρόβλημα στην 4.4.2 (στα κινεζικα?)... Σε εσάς δουλεύει?

 

Ουτε σε εμενα δουλευει το tethering, εχω f2g συγκεκριμένα με αλλη εταιρια δεν εχω δοκιμάσει. Συνδεεται κανονικα ο αλλος αλλα δεν εχει καθολου internet.

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα δουλευει το tethering, εχω f2g συγκεκριμένα με αλλη εταιρια δεν εχω δοκιμάσει. Συνδεεται κανονικα ο αλλος αλλα δεν εχει καθολου internet.

κάτι άλλο πρέπει να φταίει γιατί όπως έγραψα πριν μου το έκανε με σιμ ΚΟΣΜΟΤΕ το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ που ήταν άλλη έκδοση της beta KitKat. τότε είχα πάρει την εξυπηρέτηση της ΚΟΣΜΟΤΕ και δεν ξέρω εάν έκαναν κάτι αλλά έφτιαξε μετά από καμία δεκάρια μέρες γιατί δεν το παρακολουθούσα καθημερινά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα το δοκιμασα από την δεύτερη σιμ βονταφον και με chrome δεν άνοιγε σελίδες με Firefox άνοιγε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...