Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G2


gsir
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω το lg g2 και μου κάνει το εξης θέμα..δεν μπορω να κλείσω το τηλέφωνο μετα απο όταν παίρνω τηλεφωνο

 

Εννοείς να κλείσεις την κλήση? Δηλαδή τι ακριβώς σου κάνει?

Συνεχίζει η γραμμή και μένει ανοιχτή μέχρι να την κλείσει ο συνομιλητής?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου ναι μένει ανοιχτή κ πρεπει να την κλείσει ο συνομιλητής εμένα δεν μου δίνει επιλογή καθόλου..και έχω κανει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομενων
Link to comment
Share on other sites

Με παίρνουν τηλέφωνο από άγνωστο.

Μετά την κλήση πατάω αποθήκευση του αριθμού ως νέο.

Διαλέγω να αποθηκευτεί στον λογαριασμό google και όχι στο τηλέφωνο.

Το βλέπω ότι έχει αποθηκευτεί.

Μετά τον επόμενο συγχρονισμό, η επαφή έχει χαθεί. Κρατιέται ο αριθμός που με πήρε στην ιστορικότητα, αλλά δεν υπάρχει το όνομα που είχα καταχωρήσει.

 

Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

LG G2, 5.0.2 V30D-EUR-XX Πολωνικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου ναι μένει ανοιχτή κ πρεπει να την κλείσει ο συνομιλητής εμένα δεν μου δίνει επιλογή καθόλου..και έχω κανει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομενων

 

Δεν σου έχει την επιλογή κατά την κλήση για να κλείσεις την γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες.... Το πήρες πρόσφατα μεταχειρισμένο; Το εμφανίζει τώρα ή από την αρχή; Μήπως έβαλες προστασία οθόνης και κάλυψες τον αισθητήρα;
Link to comment
Share on other sites

Με παίρνουν τηλέφωνο από άγνωστο.

Μετά την κλήση πατάω αποθήκευση του αριθμού ως νέο.

Διαλέγω να αποθηκευτεί στον λογαριασμό google και όχι στο τηλέφωνο.

Το βλέπω ότι έχει αποθηκευτεί.

Μετά τον επόμενο συγχρονισμό, η επαφή έχει χαθεί. Κρατιέται ο αριθμός που με πήρε στην ιστορικότητα, αλλά δεν υπάρχει το όνομα που είχα καταχωρήσει.

 

Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

LG G2, 5.0.2 V30D-EUR-XX Πολωνικό

Βλέπω ότι έχεις lg g2....... Ρώτα εδώ που είναι το επίσημο θέμα του g2 μήπως ξέρει κανείς να σου πει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723 εκεί έχεις περισσότερες πιθανότητες

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δίνει καν την επιλογή κατα την κλήση να κλείσω το τηλέφωνο μετα..πρεπει να το κλείσει ο άλλος..όχι δεν έχει ζελατίνα και είναι καινουριο αγορασμενο

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ το εμφάνισε μετα απο 2 μήνες περίπου ..στην αρχή δεν είχε κανένα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό Πάσχα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το G2 d801. Το έχω βρει στο ebay στα 109€.

Έχω δει ότι το 802 είναι international ενώ το 801 είναι T-mobile.

Γνωρίζει κανείς αν θα έχω κάποιο πρόβλημα στη λήψη σήματος?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από αλλαγή μπαταρίας, το G2 πλέον έχει πρόβλημα στις κλήσεις. Γενικώς μόνο το GSM παίζει. LTE κσι WCDMA παίζουν μια το ένα, μία το αλλο.

Φεύγω για εξωτερικό πριν ανοίξουν τα καταστήματα, οπότε λύσεις του τύπου να το πάω στο service δεν παίζουν. Ούτε μπορώ εκεί να μπλέξω με αντιπροσωπείες λόγω χρόνου. Έχεις κάποιος ανοίξει το G2 μόνος τους και μπορεί να μου πει τι να προσέξω στη συνδεσμολογία;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by Pantos1
Αμέλεια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σας!

επειτα απο πτωση το LG G2 ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ SIM.

μαλλον οπως ειπαν στον γερμανο ειναι η κεραια.

κοστος ευρω +.

ειναι ετσι ?υπαρχει καποιο μαγαζι να απευθυνθω εξιδικευμενο?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα g2 f320 και κατά διαστήματα είναι σαν να χάνω τον "έλεγχο" ανοίγουν και κλείνουν μόνες τους οι εφαρμογές και εν γένει κάνει ότι θέλει μόνο του. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; έχετε ιδέα τι μπορεί να έχει χαλάσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα, εχεις απο το πρωι που δεν μπορω να δεκτω η να κανω καμια κληση, παταω να κανω κληση κ μου την τερματιζει μετα απο 2-3 δευτερολεπτα, τα μνμ δουλευουν, το ιντερνετ αστερι wifi/4g, το σημα 4-5γραμμες, το εκλεισα εκανα επανεκκινηση εβγαλα sim τπτ.

Εχει καποιος καμια ιδεα το τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα.

To κινητο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Το αναβω, μπουταρει κανονικα αλλα βλεπει την μπαταρια στο 0% οποτε βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη θα απενεργοποιηθει και κλεινει. Αν το συνδεσω σε φορτιστη αναβει, μπουταρει, πεταει το παραπανω μηνυμα, σβηνει, αναβει παλι, μπουταρει παλι, πεταει το μηνυμα, σβηνει και παλι απο την αρχη.

 

Εχει τυχει σε καποιον κατι αντιστοιχο;

Να αναφερω οτι δεν μπαινει σε recovery ουτε download mode. Δεν συνδεεται και με τον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα! έχω ένα g2 d802 και μου κάνει τα εξής

δεν ανοίγει καθόλου

μόνο όταν συνδέσω το καλώδιο μου ανάβει 8 φορές το κόκκινο ledaki μια παύση και πάλι από την αρχή

έβαλα άλλη μπαταρία τα ίδια

δοκίμασα τις λύσεις που δίνουν στο xda για hard brick δεν άλλαξε τίποτα πάλι το ledaki ανάβει

https://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/fix-unbrick-lg-g2-stuck-qualcomm-hs-usb-t2933830

https://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/lg-g2-unbrickable-fix-real-hard-brick-t2904404

 

καμιά ιδέα κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω το lg g2 f320k και στην προσπάθεια μου να το κανω root το εκανα επαννεκινηση αλλα δεν ανοιξε ποτε.

Καθε φορα μου βγαζει κατω απο το σημα LG security error και σβηνει.δεν μπορω να βγαλω ακρη οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Τι ROM φοράει το κινητό;

Με ποιο πρόγραμμα προσπάθησες να ρουτάρεις;

Πως το κατάφερες να πάρεις την κορεάτικη συσκευή; :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το LG G2 32GB και μετα απο αναβαθμιση της LG μου πηγε στα 10GB χωρητικοτητα.ξερει καποιος πως μπορω να το φτιαξω?μου εχει μπλοκαρει 20GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

2 χρόνια έχω το lg g2 και ξαφνικά χθες το wifi τα επαιξε. Το ανοιγω και κολλαει στην ενεργοποιηση, αν αποφασισει να ανοιξει ποτε αποσυνδεεται και συνδεεται οποτε του καπνισει. Με δεδομενα μπαινω κανονικοτατα.

 

Έχει κανεις να προτεινει καποια λυση εκτος απο reset που του εκανα ηδη;

 

Επισης αν μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ και οικονομικο service θα το εκτιμουσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Μόλις πατήσω το πράσινο πλήκτρο για να κάνω κλείσει μου σβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να επέμβω.

Το τηλέφωνο όμως συνεχίζει να λειτουργήσει.

Ξέρει κάποιος τη μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ πολλή.

Link to comment
Share on other sites

έχεις πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. το κινητο νομίζει οτι το πλησιάζεις στο αυτι και κλείνει την οθόνη.

πάτα το κεντρικό κουμπί πίσω και δεν αν ανάβει

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ακολουθούν σύνδεσμοι με σχετικά θέματα, απλά θέλει χρόνο, προσοχή στις οδηγίες και φυσικά πρώτα Back Up... ;)

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

Στο παραπάνω υπάρχει όλο το υλικό...

 

http://www.android.gs/install-stock-android-4-4-2-firmware-on-lg-g2-compatible-with-sprint-att-and-verizon-models/

Άλλη μια προσέγγιση...

 

Και φυσικά του φόρουμ εδώ - ελληνικός οδηγός:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

Κι άλλη μια ελληνική αναφορά:

https://www.doctorandroid.gr/2016/02/lg-flashtool.html

 

Όποια αλλαγή - παρέμβαση κάνει κάποιος, να είναι σίγουρος ότι ακολουθεί πιστά τις οδηγίες, από την αρχή μέχρι το τέλος...

Αν αξίζει...: ΌΛΟΙ όσοι έκαναν το ΛΑΘΟΣ να «αναβαθμίσουν» το firmware και επανήλθαν (downgrade) στο αρχικό, λένε ότι σώθηκαν!

Edited by vegg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G2
  • This topic was unpinned and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...