Jump to content

γραψιμο των xp σε δισκετα


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να γράψω τα windows xp σε δισκέτα πώς μπορώ να τα γράψω για να τα εγκαταστησω σε έναν υπολογιστή που έχει μόνο οπτικό μέσο την δισκέτα???? ( με ποιο πρόγραμμα? )
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τις δισκέτες των 1,44ΜΒ που είχαμε πριν 15 χρόνια; Αν ναι δεν γίνεται γιατί θα χρειαστείς καμιά 500ρια δισκέτες για να γράψεις τα ΧΡ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τις δισκέτες των 1,44ΜΒ που είχαμε πριν 15 χρόνια; Αν ναι δεν γίνεται γιατί θα χρειαστείς καμιά 500ρια δισκέτες για να γράψεις τα ΧΡ.

 

τι λειτουργικό μπορώ να βάλω , που να το χοραει;;

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει μια usb εστω βαλε ενα εξωτερικο drive βαλτου το cd μεσα και κανε την εγγραφη. Δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις κατι παραπανω
:)
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει μια usb εστω βαλε ενα εξωτερικο drive βαλτου το cd μεσα και κανε την εγγραφη. Δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις κατι παραπανω

 

είναι σε windows 98 θα μπορώ να το κάνω?? μου ζητά να να κάνω boot και μου κολλάει στα BIOS δεν με αφήνει να μπω γίνετε να κάνω αυτό που λες

 

έχω ήδη ένα cd driver αλλά δεν μου δέχεται το cd μάλλον δεν κάνει και δεν μπορεί boot απο cd μόνο από δισκέτα θα γίνει αυτό που λες;;

Edited by mcde
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσε το drive σε usb kai μπες στο bios να δεις αν στο βρισκει. Στα windows δεν μπαινει καθολου;τι επεξεργαστη και τι ραμ εχεις
:)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οδηγιες στο internet για το πως να κανεις εγκατασταση windows μεσω usb stick!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσε το drive σε usb kai μπες στο bios να δεις αν στο βρισκει. Στα windows δεν μπαινει καθολου;τι επεξεργαστη και τι ραμ εχεις

 

τώρα δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια εχω έναν επεξεργαστή intel bmx αποτι θυμάμαι και windows 98στα οποία δεν μπενει

 

Υπαρχουν οδηγιες στο internet για το πως να κανεις εγκατασταση windows μεσω usb stick!

 

δεν νομίζω ότι γίνεται μέσω στικακι γιατί είναι πολύ παλιό μηχάνημα

 

βάλε win8!

 

πολύ αστειο! εδώ με το ζόρι θα συκωσει τα xp Και εγώ θα βάλω 8! είναι παλιό μηχάνημα!!

 

θα αγορασω το εξωτερικό cd driver και αν γίνει γίνει, αν δεν γίνει θα τα γράψω σε όσες δισκετες θέλει να τελιωνουμε, ποιο πρόγραμμα γράφει τα xp σε δισκετες part part, λίγο λίγο;;;;;

Edited by mcde
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα τα win '98.Αν το pc έχει λιγότερο από 128 mb ram δεν αξίζει με τίποτα να βάλεις xp.

 

δεν νομίζω ότι γίνεται μέσω στικακι γιατί είναι πολύ παλιό μηχάνημα

H λειτουργία boot from usb εμφανίστηκε πρώτα στα netbook το 2008-9.Οπότε το ξεχνάς γι'αυτό το μηχάνημα.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα τα win '98.Αν το pc έχει λιγότερο από 128 mb ram δεν αξίζει με τίποτα να βάλεις xp.

οκ θα ελεγξω τις μνήμες

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε Μία εφαρμογή πού να γράφει τα xp σε δισkετες, όσες χρειαστεί, λίγο λίγο;;
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε Μία εφαρμογή πού να γράφει τα xp σε δισkετες, όσες χρειαστεί, λίγο λίγο;;

 

Είσαι ικανός να γράψεις 550-600 μην πω και παραπάνω δισκέτες?!?!?!:blink::eek:

Εγώ στις πρώτες 20 θα τα παρατούσα:X

Επίσης δες μήπως έχει χαλάσει το drive της δισκέτας από τη σκόνη των τελευταίων 10-15 χρόνων και δεν μπορείς μετά να κάνεις τίποτα...

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανεις το μηχάνημα ειναι αρχαίο. Ακόμα και να υποθέσουμε οτι θα μπορούσες να περάσεις τα xp θα κάνανε ενα αιώνα να φορτώνουν και το μόνο που θα μπορούσες να κανεις με σχετική άνεση ειναι να ανοίξεις καμία πασιετζα. Ούτε λόγος για internet κλπ.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

οκ με πεισατε δεν κανω τιποτα , θα παρω μαλλον καινουργιο!

 

Αυτό που σου είπαμε όλοι είναι να κάνεις φορμάτ αλλά να βάλεις windows 98 και όχι xp.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...